Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בקשר לרכישת טויוטה יאריס ורסו

בובו הבנאי
שימו לב! השרשור הזה בן 6166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי מישהו שמוכר טויוטה יאריס ורסו, שנת 2000, נפח מנוע 1300 סמ"ק (אוטומטית). קילומטראז': 60,000 ק"מ

האוטו הוא יד שניה ולא עבר שום תאונה עם הבעלים הנוכחים אך הבעלים הראשונים שלו (שהחזיק באוטו שנה) עשה תאונה נה נפגע החלק הקידמי והחלק האחורי של הרכב (פחות לפי מה שהבנתי). ( הייתי מנחש שכנראה שמישהו נכנס באוטו מאחורה וגרם לתאונת שרשרת).

עוד לא לקחתי את האוטו לבדיקה במוסך, אבל ידוע לי שהוא מטופל במוסך האחים קצב בחולון (מוסך מורשה של טויוטה).

בעיות ששמתי לב אליהן או שהובאו לתשומת ליבי: כנראה שבאותה תאונה החליפו את מכסה המנוע שכן באזורים קטנים במכסה המנוע יש סימנים שהצבע התחיל להתקלף טיפה. ישנן גם נקודות קטנות בהן הצבע כבר התקלף כנראה לגמרי.

כמו כן שמתי לב שהפנסים הלבינו (הפלסטיק של הפנסים הקידמיים כבר מראה סימנים של לובן). הבנתי שזו בעיה נפוצה ב YRV ובסיריון (וכנראה גם ביאריס).

המחיר שהוצע הוא 49 אלף ש"ח.

אבא שלי הציע לי לא לקנות את האוטו מכיוון שהטסט של האוטו הוא באוקטובר הקרוב (וכנראה שאז אני אצטרך להוציא הרבה כסף על הטסט ואולי גם על תיקונים של רכיבים יקרים).

מה המלצתכם בנוגע לרכב? לקנות או לא? (האם תוקף הטסט הוא כזה משמעותי?)

תודה על התשובות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך הדברים שרשמת לא מיתן לומר שום דבר. עושה רושם, שאפילו לא נהגת על הרכב. האם בתאונת השרשרת ההיא נפגעה שילדת הרכב ? במידה ולא, האם המוכר מוכן להתחייב על כך ?

מה מחיר המחירון ?

האם המחיר הנדרש הוא מחיר מחירון או מחירון משוקלל ? או מעל ? או מתחת ?

הדברים שראית 0 פנסים דהויים וקילופי צבע לא אמורים להוות גורם משמעותי בהחלטה שלך.

וגם הזמן הנותר לטסט הוא לא גורם חשוב מידי כשמדובר ברכב ב 50 אלף ש"ח.

אם זה הרכב שאתה רוצה, קח אותו למכון בדיקה ולא למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי סיבוב קצר. האוטו נוח ומרווח. לא ראיתי בעיה עם הצמיגים (כמו שחיקה מוגברת וכו).

הבנתי שהיאריס (וטויוטה בכלל) מאוד אמינה ומחיר של 49 אלף מחשב למחיר יחסית טוב לאוטו הזה.

יותר פרטים אני לא יכול לתת מכיוון שעוד לא לקחתי את האוטו לבדיקה ולכן אני לא יודע איזה "אוצרות" אני אגלה. השאלה היא האם עניין הטסט שפג בעוד כ-4 חודשים עד כדי כך הופך את הקניה ללא כדאית.

אני בעיקרון מחפש אותו אמין וחסכוני ואם אפשר גם נוח. היאריס, עונה על כל הדרישות, ה YRV לפי הבנתי פחות נוחה והסיריון נוחה אף פחות. אפציה אחרת שעומדת על הפרק היא ניסן אלמרה (רכב שלפי הבנתי אמין, נוח ובטיחותי אך לא בדיוק חסכוני בדלק).

עריכה:

לפי מה שהובא לידיעת הבעלים השניים (והנוכחיים) של האוטו התאונה היתה קלה. אין לי מושג אם יש נזק בשילדה (ולמען האמת, גם לבעלים הנוכחיים אין, כי הוא נקנה ישירות מטויוטה... הבעלים הראשונים של האוטו היתה מנהלת בחברת טויוטה שקיבלת את האוטו מחברת טויוטה). בדיקה במכון לפני הקניה אמורה לתת תשובה על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי סיבוב קצר. האוטו נוח ומרווח. לא ראיתי בעיה עם הצמיגים (כמו שחיקה מוגברת וכו).

הבנתי שהיאריס (וטויוטה בכלל) מאוד אמינה ומחיר של 49 אלף מחשב למחיר יחסית טוב לאוטו הזה.

יותר פרטים אני לא יכול לתת מכיוון שעוד לא לקחתי את האוטו לבדיקה ולכן אני לא יודע איזה "אוצרות" אני אגלה. השאלה היא האם עניין הטסט שפג בעוד כ-4 חודשים עד כדי כך הופך את הקניה ללא כדאית.

אני בעיקרון מחפש אותו אמין וחסכוני ואם אפשר גם נוח. היאריס, עונה על כל הדרישות, ה YRV לפי הבנתי פחות נוחה והסיריון נוחה אף פחות. אפציה אחרת שעומדת על הפרק היא ניסן אלמרה (רכב שלפי הבנתי אמין, נוח ובטיחותי אך לא בדיוק חסכוני בדלק).

עריכה:

לפי מה שהובא לידיעת הבעלים השניים (והנוכחיים) של האוטו התאונה היתה קלה. אין לי מושג אם יש נזק בשילדה (ולמען האמת, גם לבעלים הנוכחיים אין, כי הוא נקנה ישירות מטויוטה... הבעלים הראשונים של האוטו היתה מנהלת בחברת טויוטה שקיבלת את האוטו מחברת טויוטה). בדיקה במכון לפני הקניה אמורה לתת תשובה על כך.

גם אם קונים רכב מחברת טויוטה נהוג לעשות בדיקה - נשמע לי קצת חשוד. יכול להיות ששווה להרים טלפון לסוכנות טויוטה או למוסך המרכזי ולנסות להשיג עוד מידע על הרכב לפני שמוציאים כסף על בדיקה.

מעבר לזה - עניין הטסט הוא אופציה להוזלה במחיר הרכב במשא ומתן - פשוט מורידים 500-700 מהמחיר כחלק מהתשלום על הרישיון ( ואפשר להוריד עוד על סמך חוות הדעת של מכון הבדיקה על דברים שתצטרך לתקן על מנת לעבור טסט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך באמת להתקשר למוסך האחים קצב בו מטופלת המכונית זה 7 שנים ולנסות לדלות מהם פרטים. (ובנוסף אני אקח את האוטו לבדיקה בקומפיוטסט). לפי דעתי האוטו אמור להיות במצב מכאני טוב (הדבר היחיד שמטריד אותי זו התאונה שהוא עבר מזמן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שיש לו לפחות קצה שילדה.

תבקש מבעל הרכב לפני הבדיקה להתחייב שאם קורות הרכב נפגעו שהוא ישלם את הבדיקה או שתקח מישהו שמבין שיבדוק את מצב הרכב, תברר גם אם יש לרכב ירידת ערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...