Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[דיון] שיפורים, רוח האנטי המעצבנת

שימו לב! השרשור הזה בן 6691 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז מה? כל אחד עם הונדה הוא ערס וכל אחד עם פיז'ו הוא נהג מירוצים וותיק??

וידוי קטן- כמעט קניתי 205GTI אבל המצב שלה לא נראה לי ומצאתי מציאה...הונדה 91 במצב מעולה...אז זה שיש לי הונדה ישר עושה אותי ערס?? ואם הייתי קונה 205? ישר עושה אותי מבין??

זה שאתה עם פיז'ו זה לא הופך אותך למבין וראיתי המון המון ערסים עם 205gti .:idea:

(ראיתי גם מה קרה ל3 מכוניות כאלה אחרי הטוטאל לוסט..)

וזה שאתה נוסע בהונדה לא הופך אותך לערס , יצא לי להכיר בחיי הקצרים מלא אנשים עם הונדה שהם ממש לא ערסים.

אבל דבר אחד בטוח :על כל 205gti שיושב בה ערס אני רואה 20 ערסים בהונדה סיוויק.

וכן אני לא מתבייש לומר את זה הונדה סיוויק הפכה לערסמוביל הרשמי של מדינת ישראל וזאת צביעות להכחיש את זה.

ואל תחשוב שיש לי משהו נגד הונדה . אני דווקא מאוד אוהב את המכוניות שלהם ועוד כמה שנים טובות רואה את עצמי בכיף קונה איזה s2000(מותר לחלום קצת לא?:wink: )

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מצטער אבל יש כאן אי הבנה מהותית לפי עניות דעתי , רכב הוא מרכב שיושב על שאסי ובו ארבע גלגלים , משמע מכך שהשאסי שזה כולל את המנוע , המלים, הגלגלים, הבלמים זה עיקר המכונית!!! (ולראיה יש בארצות אחרות קיטים שאפשר להלביש) . המשמעות היא שאדם שלוקח כסף ושם אותו על מדבקות ולדים אינו חושב!!!! כי הוא מתרכז בטפל ולא בעיקר , אם כך יש לי חשש כבד שהוא אינו חובב רכב אלה חובב פוזה!!! ואצלנו מי שחובב פוזה זה מישהו שסליחה שאומר זאת חש שמשהו אצלו הוקטן יתר על המידה וצריך פיצוי = ערס.

וכול האנשים שהגיבו שעל הז**ן שלי זה גם אדם קטן שרוצה תשומת לב ומכריח אותי לתת לו אותה על ידי אלימות , ואין זה משנה אם זו אלימות מילולית , פיסית, עיצובית, רעשנית .

אז אם באתה להיות משפר כי אתה אוהב רכב יראו את זה ואם על הז**ן אזי אתה לא במקום הנכון וזה אינו שיפור

ואני מניח שמוטי התכוון למשפרים ולא לאלו שמגיבים כך

יום נעים לכולנו יהודה.

נ.ב גם אדם שחושב על מנוע ולא על בלמים וצמיגים זה אדם שטובתו האישית עומדת לנגד עיניו כי הוא לא חושב שיצטרך לעצור , אלה מתרכז בהנאה שלו , למזלנו אנשים כאלו יורדים מהר מהכביש , לצערינו הם מורידים אתם חפים מפשע (עי תאונות קטלניות)

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, צאו מהארון.

שיפורים זה כיף.

שיפורים זה טוב על הנשמה.

אין כמו גרגור יניקה על הבוקר במנהרה בדרך לעבודה כדי לשים חיוך מטופש על הפנים :wink:...

תפסיקו לרדת על כל ילד ששואל על שיפור זה או אחר, אתם לא עוזרים וגם לא ממש מפגינים חוכמה גדולה עם הפנינים שרצות כאן.

מוטי, הבעיה עם שיפורים מכנים בארץ נובעת מכך שטכנית כל שיפור כזה הוא לא חוקי בהגדרה. התוצאה היא שכל עניין השיפורים בארץ נמצא באיזור הדימדומים של החפראז', על כל המשתמע מזה, אין אחריות, השיפורים לא מתאימים ואולי אפילו מזיקים, השיפורים לא עומדים בשום תקן וכו'.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם נכנסים לדקויות, מוטי דיבר באופן כללי על אנשים שרוצים לשפר, ועל התגובות של "רד מזה"

יש מליון ואחד מצבים ומקרים פרטיים, אבל באופן כללי מוטי צודק

בקיצור, פעם הבאה שמישהו שואל על פילטר פתוח עונים לו:

"אין כמו גרגור יניקה על הבוקר במנהרה בדרך לעבודה כדי לשים חיוך מטופש על הפנים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהכל זה דעה אישית, אבל אני פשוט לא יכול לראות אנשים שאומרים שפוקוס זה אוטו משעמם ולא להגיב. אני פשוט כל כך אוהב את הרכב הזה, הוא כל כך טוב.

ד"א, נהגתה פעם בפוקוס ?

פוקוס הוא לא אוטו משעמם-להיפך,הוא אוטו מ א ד משעמם.

וכן,לצערי נהגתי בו.אוטו פשוט "סתם".גם הישנה,גם החדשה.זו דעתי.אולי אם הוא היה משופר היטב הייתי חושב אחרת,אבל...לא אוהב פוקוס.וכדי שלא תעלב,תדע לך שאני גם לא אוהב פורשה,אז אתה יכול להירגע...

חוץ מזה,בנוגע לשיפורים-השיפור הראשון שהייתי עושה זה לנהג בקורס נהיגה מתקדמת.לדעתי צריך לעגן את זה בחוק שכל נהג חדש צריך לעבור את זה על מנת לקבל רישיון קבוע פלסטיק(הכוונה עד חודשיים מיום הוצאת הרישיון).עדיין יהיו את כל המפגרים שישתוללו,אולי אפילו יתרבו.אבל לפחות הם יידעו מה לעשות ואיך לצאת מטעויות.

יש אגב קורס נהיגה מתקדמת באזור הצפון?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב אופיר, תודה.

משתתפי הדיון מוזמנים לקרוא את ההודעה הראשונה שלי בשרשור כדי להווכח שבכלל לא דיברתי על להדליק מוזיקה בקולי קולות בתוך שכונה באמצע הלילה, מי שעושה דבר כזה הוא אידיוט חסר התחשבות.

הג'וקר האמיתי הצליח להחטיא לגמרי את רוח הדברים שלי -

אני מצטער אבל יש כאן אי הבנה מהותית לפי עניות דעתי , רכב הוא מרכב שיושב על שאסי ובו ארבע גלגלים , משמע מכך שהשאסי שזה כולל את המנוע , המלים, הגלגלים, הבלמים זה עיקר המכונית!!! (ולראיה יש בארצות אחרות קיטים שאפשר להלביש) .
הנה עוד פעם אתה נתפס למשהו לא ברור ולא מבין את העומד מולך.

יש אנשים שאוהבים לשפר את מכלולי הרכב המכאניים.

יש אנשים שאוהבים לשפר את מערכת הסטריאו של הרכב.

יש אנשים שאוהבים להדביק מדבקות וספויילרים על האוטו מכל הכיוונים.

יש מוצרים כדי שכל אותם האנשים האלה יהיו מרוצים ויימצאו את מבוקשם, בין אם בודי קיטים, בין אם מערכות בלימה, מנוע וכו'...

כולם לגיטימיים בעיניי, גם ההוא שרוצה להדביק על האוטו מדבקות וספויילרים מכל כיוון אפשרי.

למה?

כי זה האוטו שלו!

בנאדם חופשי לעשות עם האוטו שלו מה שבא לו ואם אתה לא אוהב את הספויילרים שלו? זבש"ך!

אם הוא מפריע לציבור עם מוזיקה רועמת בשתיים בלילה זה כבר עניין אחר, אבל אם הבנאדם נוהג עם מוזיקה במקום בו הוא לא מפריע לאף אחד? שיהיה לו לבריאות.

המשמעות היא שאדם שלוקח כסף ושם אותו על מדבקות ולדים אינו חושב!!!! כי הוא מתרכז בטפל ולא בעיקר , אם כך יש לי חשש כבד שהוא אינו חובב רכב אלה חובב פוזה!!! ואצלנו מי שחובב פוזה זה מישהו שסליחה שאומר זאת חש שמשהו אצלו הוקטן יתר על המידה וצריך פיצוי = ערס.
לא.

המשמעות היא שאתה פשוט לא מבין מה הבנאדם אוהב.

יש כאלה שאוהבים לדים ומדבקות, ואתה לא זה שקובע מה הבנאדם יאהב, ואם הפוזה של אוטו שנראה כמו איזה פאקינג תוכי עושה לו את זה, שייהנה.

וכול האנשים שהגיבו שעל הז**ן שלי זה גם אדם קטן שרוצה תשומת לב ומכריח אותי לתת לו אותה על ידי אלימות , ואין זה משנה אם זו אלימות מילולית , פיסית, עיצובית, רעשנית .

אז אם באתה להיות משפר כי אתה אוהב רכב יראו את זה ואם על הז**ן אזי אתה לא במקום הנכון וזה אינו שיפור

לשנות את חיצוניות הרכב זה לא לדרוש תשומת לב, זה לעשות מה שלדעתך הופך את האוטו ליפה יותר.

לדעתי גלגלים גדולים זה דבר מכוער, לדעת מישהו אחר זה דבר יפה... שיעשה מה שהוא רוצה עם האוטו שלו, מבחינתו זה כן שיפור ולא אני או אתה יהיו אלו שיגידו אחרת.

אם טרחת להדגיש את זה בפונט מוגדל ואדום כנראה שזה מעצבן אותך ממש... אני מציע סדנא להתמודדות עם כעסים כטיפול פסיכולוגי מתון שישחרר אותך מהבעיה הרגשית שיש לך עם אנשים שלא חולקים את דעתך.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי שהתרד ידבר על האנטי הכללי של אנשים לשנות מהמקורי.

וזו גם תופעה די נפוצה , בתור משהו ששינה את הרכב שלו מעט ( בעיקר בתחום האחיזה אבל עדיין ) אני חייב לציין שזה כיף לא נורמאלי , ואני אכן שם לב לאנטי בפורום של "מקורי , לא צריך יותר בלה בלה בלה " שנובע בעיקר מחוסר ידע וחוסר פתיחות ראש.

זה גם מה שאני חשבתי...

הפורום הפך מבית לאלו שרוצים ללמוד איך לשפר לבית לאלו שיודעים לענות רק תשובות מאפנות כמו "תשאיר מקורי" או להכניס ישר את שואל השאלה לקבוצת הערסים והטמבלים.

הפורום מאבד את המטרה שלו - ללמד.

בקשר לשיפורים , מוטי אתה תאלץ לסלוח לי אם אני לא מחשיב לשים פילטר ישר על המצערת בלי מחשבה (פונטו ק. ביות. :) ) לשים דוד אחורי, מדבקות , לדים , גבות , שפמים , שעווה וגילוח בתור שיפורים.
בעיניי זה כן שיפור... כזה שאולי לא נעשה נכון אבל בהחלט ניתן לתיקון, לימוד, הכוונה... במקום זה מה שהבנאדם מקבל זה פסילה מכל וכל של מה שהוא עשה ועשר תגובות של נגררים על "איזה דביל..."

אני מדבר על דברים אחרים שאנשים פשוט לא מודעים להם בפורום ולכן הרבה ישר שוללים את זה, כמו החלפות מנועים , הגדשות של מנועים קיימים , החלפות מערכות בלימה , שינויי קאמשפטים ועוד...

אבל מה לעשות , כל השאלות האלו שוחקות , ואחרי מליון פעם שמשהו שואל מה צ'יפ יתן לו לפיאסטה 1.1 קרבורטורים שלו - כבר עונים - עזוב אותך ( ואז בדיעבד עוד 5 נגררים ממשיכים עם התשובה הזו )

ועל זה בדיוק פתחתי את הדיון שכותרתו -

שיפורים, רוח האנטי המעצבנת

מי שהוא אנטי, שלא יגיב!

בזאת אני פותר באופן רשמי את כל העייפים למיניהם שנותנים תשובות מסוג זה מלהגיב בשרשורים כאלו.

זה לא תורם לשום דיון.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן מוטי - "אני ואתה נשנה את העולם"...
אוקיי, אני מבין את העמדה שלך...

העמדה שלך בעצם מעלה אצלי שאלה מאוד חשובה -

למה לעזאזל אני טורח?

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אני מבין בדיוק את הנקודה שלך.ואני שמח שפתחת את הדיון הזה-כי עד עכשיו פשוט לא חשבתי שאם אני משפר את המנוע צריך לשפר גם את הברקסים.לא כי אני אידיוט,אלא כי אין לי מספיק,בהיעדר מילה טובה יותר, "ידע".תרבות(lack there of)השיפורים בארץ ממש לא מפותחת.אין מספיק אנשים שעושים את זה(שיפורים מכאניים)כי זה לא חוקי,אלה שכן לא מפרסמים את זה בראש חוצות(כי זה לא חוקי),וכולי וכולי.

אני משתדל להתחשב באנשים בנהיגה שלי,אם מישהוא מבקש יפה להיכנס לפניי לנתיב או מאותת יפה או לא ב"פוזה-של-כל-הכבישים-בארץ-זה-של-אבא-שלי",אין לי בעייה.אני מאיט ונותן לו להשתלב.אני אפילו אוהב את זה.ככה אין לי הפתעות מאידיוט שחותך ברגע לא צפוי.אני עוצר במעברי חצייה חופשי,לא פעם כמעט נכנסו בי מאחורה על זה(כביש ריק-למה אתה עוצר יא #$^$&$$&^%^&)%$*)#!%),אין לי מערכת מפוארת אבל בתכנון.וכשתהייה,בעזרת השם,אני יותר מתעניין באיכות הצליל מאשר בווליום.לא מבין את אלה שנוהגים בווליום כל כך גבוה שרק המתח מהמגבר שלהם יכול להניע להם את האוטו בתור מנוע חשמלי נוסף...אם אני כן חוטא במשהוא,ומעירים לי,אני מפסיק מייד.למה סתם לעצבן אנשים?

מה שכן-לכל אלה ש"קוטלים" שיפורים וויזואליים מסיבות שהם לא בטיחותיות-אני אומר @%&^*!^ * #^%*#^*@ $@^*&@*^@ #^*#&)*#%%&$*#,זה האוטו שלי והוא ייראה יפה בעייני ובעייני בלבד.אתה חושב שהוא מכוער?לך קיביניביני.מצידי שיישרפו לך העיניים.אל תסתכל אם מפריע לך.לא מעניין אותי.אם הייתי חושב שלשים שיריון של צב ענקי על הגג וקורא לאוטו צבמוביל זה מגניב,לא הייתי שם קצוץ על איך היית מגיב(איזה חרוז....).למזלי אני שפוי.

זה מה שיש לי להגיד בנושא.אה כן-עוד דבר אחד-הלוואי שהיה לי כסף לשפר היטב את הרכב.לא הייתי חוסך וקונה חלקים זולים על חשבון הבטיחות.תאמינו לי.הייתי ב-3 תאונות קלות בחיים שלי,רק באחת הייתי נהג.הספיק לי מעל הראש.אפילו שאני מאוהב ב"הגה ספורט",אין כרית אוויר?-לא קונה.זה וכסף הם 2 הסיבות היחידות שאני לא הייתי קונה,נניח,למבורגיני.גם אם היה לי כסף...טוב,הייתי דואג לשים כרית אם הייתי יכול לקנות למבו...:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשנות את חיצוניות הרכב זה לא לדרוש תשומת לב, זה לעשות מה שלדעתך הופך את האוטו ליפה יותר.

קח לדוגמא את העיר כרמיאל, וקח לדוגמא את המדרחוב בכרמיאל, רק לדוגמא, ישנם הרבה מכוניות שהרכיבו שולחנות אוכל על מכסה תא המטען, וזה בסדר גמור, למרות שזה נראה מגוחך על אופל קאדט, אבל!

כשאותה אופל קאדט שנת 86 עם חצאיות ושולחן אוכל מאחורה (שבנוי מעץ!!, באמת!!) עוברת כ30 פעם הלוך חזור עם מוזיקה חזקה ולא מובנת, (סוג חדש?), וחלונות פתוחים, באותו מדרוב שאורכו כ100 מטר, עם כיכרות בשני צידיו, זה נקרא בקשה לתשומת לב!

אין לי בעיה עם מוזיקה חזקה בכלל, אני דווקא אוהב להשקיע במערכות (אמנם ביתיות, מקצועיות) אבל למה!! למה לנסוע עם חלון פתוח ליד כל בתי הקפה??? ליד הבתים! מה הבעיה לסגור חלונות? מה זה אם לא בקשה נואשת לתשומת לב?, ולמה נתתי דווקא את הדוגמא הזאת? כי בכרמיאל, כל מי שיש לו ספויילר וחצאיות, ואני מכליל - כי יש סיבה!, נוסע עם מוזיקה חזקה וחלונות פתוחים, ויותר מזה, כשהייתי הולך ברגל, ורואה רכב כזה בטעות בלי מוזיקה, בהמשך הדרך היתה בחורה שהולכת במדרכה, המוזיקה היתה נדלקת כמעצמה.

שוב, אני מכליל, כי יש על מה. לי אישית לא יצא להתקל ברכב עב"מ כזה שנוסע ללא מוזיקה וחלונות פתוחים, מה הבעיה שיסגור חלונות? הרי אם המוזיקה היתה לשם מוזיקה, הסאונד יותר טוב כשהחלונות סגורים, מה זה אם לא נואשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לעשות הבדלות ידידי,אלה שנוסעים ברחוב עם מוזיקה בקולי קולות כי הם נהנים,מול אלה שציינת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה נתתי דווקא את הדוגמא הזאת? כי בכרמיאל, כל מי שיש לו ספויילר וחצאיות, ואני מכליל - כי יש סיבה!
בוא נמשיך לרגע על אותו הקו ונמשיך לעשות הכללות ש"יש להן סיבה".

ללא יוצא מן הכלל, אני מבטיח לך שכל אותם האנשים עם החצאיות והספויילרים, לכולם יש שרשרת זהב או גורמט זהב על היד.

אני בעד לחוקק שאסור לענוד שום תכשיט מזהב גם כן.

להמשיך?

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אבל מה הקשר בין מחט לתחת?

הדיון כאן הוא על רוח האנטי בפורום בנוגע לשיפורים, לא על אנשים עם חסכים של תשומת לב!

ואם יש כמה אהבלים שמסתובבים בכרמיאל כדי לעשות דאווינים על הבחורות הכרמיאליות (מה שאגב אומר לך משהו לגבי הבחורות הכרמיאליות... כנראה שזה עובד עליהן אחרת התופעה לא הייתה ממשיכה..), איך זה קשור לבחור שרצה להרכיב פילטר פתוח וקיבל שלל תגובות ציניות ולא קשורות מחברי הפורום?!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גאה להיות הראשון שמצוטט :-)

דברי הוצאו מהקשרם.(פוליטיקאי מלידה).

אין לי בעיה עם שיפורים.אני חולה רכב. אני בעד שיפורים, והדגש זה על שיפורים.

כמו שכתבתי באחת ההודעות בשרשור ההוא.

רוב האנשים בארץ ששמים אגזוז פתוח הם פוזיונרים. הם לא באמת בעלי רכבים משופרים ומושקעים.

אני בעד השקעה מקצועית.אני בעד שיפורים.אני בעד השקעות למטרות ייעול,שיפור ביצועים ואווירודינמקיה, אני נגד קישוט מכוניות! נגד הפיכת מכוניות לעצי חג מולד.

אבל להתעורר בבוקר מפיאט אונו שנת 88 שהשיפור היחיד שיש בה זה אגזוז פתוח ומדבת NO FEARשמעיר את כל השכונה- לזה אני לא קורא שיפור.

ובדיוק לזה התכוונתי בהודעה ההיא.

פשוט הייתה לי הרגשה, שפותח השרשור ההוא, לא באמת משפר את האוטו, אלא משקיע בשביל הפוזה.מקשט.

וכמו שהמשך השרשור הראה, צדקתי לגמרי, לבחור יש גם ספויילר לא פרופורציונאלי.

לכן צריך להתייחס לכל ההערות לפי המקור שלהן, ולא לגרום להן להראות כלליות.

לא התכוונתי לזה בצורה כללית וגורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6691 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...