Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות בנוגע למצבר (פונטו ספייס)

Caveman
שימו לב! השרשור הזה בן 6816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הנה חלפו להם 4 שנים, והגיע הזמן להחליף מצבר בפונטו שלי. רציתי לשאול כמה שאלות לפני שאני מבצע את הקניה.

מדובר בפונטו ספייס 16V שנת 2001.

עשיתי בירור קטן במרכזי של פיאט, ולפי דברי הבוחן, המצבר צריך להיות 55 אמפר. הוא גם הוסיף שהם משתמשים במצברי "שנפ" (כמו זה שנמצא כעת ברכבי).

רציתי לשאול האם אתם ממליצים אולי על חברה אחרת? אולי היה לכם ניסיון עם "שנפ"?

בנוסף רציתי לשאול, מה תגרור התקנה של מצבר בעל אמפר נמוך, ו/או לחילופין גבוה יותר, ממה שממליצה החברה? (סתם לידע כללי, אני לא מתכוון לעשות את זה, אלא ללכת עם המלצת החברה כמובן)

תודה רבה מראש לכל העוזרים,

יום נעים לכולנו,

גדעון.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט פונטו "ספייס" המצבר המומלץ אכן הנו 55AH בארגז קטן.

היתרון ברכישת מצבר במוסך מורשה פיאט שאתה יכול לממש אחריות למצבר, במקרה הצורך, גם בכל מוסך מורשה פיאט בארץ בנוסף לתחנות השרות של "שנפ".

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פונטו ספייס אוטו' (01').

המצבר המקורי ברכב הינו של 50 אמפר.

אני שמתי לפני שנה וגם לפני זה היה אצלי מצבר של שנפ דגם "63" שהוא 50 אמפר ולמיטב ידיעתי זהו הדגם היחיד של "שנפ" שמתאים לפונטו ספייס 16V אוטו'. בעיקרון לדגם הידני ואם אני לא טועה מספיק גם 44 אמפר (דגם "23" של שנפ):

http://www.fiat.co.il/modules.php?module=dynamic

לגבי מצבר 55 - לפי הטבלה באתר של שנפ המצבר היחיד של 55 שיש להם, אינו בגודל פיזי מתאים לקופסת המצבר של הפונטו.

מניסיון - המצבר המקורי באוטו מת בפתאומיות והחילוץ שהגיע ניסה למכור לנו מצבר של שנפ אבל בעוצמה גדולה יותר - אני חושב שזה היה ה-55 והמצבר הזה פשוט בקושי רב נכנס לקופסה ופשוט לא הסכמתי לכך ושלחתי אותו לע***.

במוסך המרכזי מצבר שנפ עולה כ-600 ש"ח כולל בדיקה מלאה ומקצועית. באוטו דיפו זה עולה 500 וקצת כולל בדיקה שמקצועיותה מוטלת בספק רב.

טיפ לאור ניסיון מר ביותר: אם המצבר שמורידים מהמדף לא מתניע בעצמו את הרכב אז אל תסכים בשום פנים ואופן לקחת אותו, הוא פגום. גם תזהיר אותם מראש שככה תעשה.

מצבר השנפ שהיה לי החזיק בדיוק 3 שנים ולמרות שהיו סימנים מקדימים הוא מת כמעט בפתאומיות לכן אם אתה חושב שהגיע זמן המצבר אז אל תתמהה - מספיק יום אחד קר וזהו.

אגב אם תצטרך הנעה בחירום: במוסך המרכזי ממליצים לחבר לרכב המת שלך מצבר מרכב אחר כאשר הרכב שלך כבוי להשאיר את העסק מחובר ל- 15 דקות שהרכב המציל מונע, לנתק את החיבור ורק אז לנסות להניע את הרכב שלך. אני רק לא מצליח להיזכר אם כתבו לחבר ולנתק כאשר הרכב האחר מכובה גם.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המצבר שלי הראה סימני גסיסה, ואפילו במרכזי אמרו לי שכדאי להתחיל לשקול להחליפו.

היום היה הקש ששבר את גב הגמל, אם אפשר לומר. אחרי התנעה עם כבלים בבוקר, חשבתי שזו בעיה שקרתה כתוצאה מעובדה שהאוטו לא זז במשך שבוע +. כאשר יצאתי מהבסיס, התברר לי שאין זו הסיבה.

לכן החלפתי אותו באחד חדש של שנפ. ועכשיו הכל בסדר, קיבלתי גם אחריות ל20 חודשים, ככה שאני דיי רגוע.

תודה חברה על העזרה :)

גדעון.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן החלפתי אותו באחד חדש של שנפ. ועכשיו הכל בסדר,

גדעון.

איזה מצבר שמת - כמה אמפר ??

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

600 שקל נראה קצת יקר....

קניתי ב 480 ש"ח מצבר שנפ מס 63 (55A) עם אחריות ל 20 חודש מחנות חלפים בראש העיין.

שווה לעשות סקר שוק לפני.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פונטו ספייס אוטו' (01').

המצבר המקורי ברכב הינו של 50 אמפר.

אני שמתי לפני שנה וגם לפני זה היה אצלי מצבר של שנפ דגם "63" שהוא 50 אמפר ולמיטב ידיעתי זהו הדגם היחיד של "שנפ" שמתאים לפונטו ספייס 16V אוטו'. בעיקרון לדגם הידני ואם אני לא טועה מספיק גם 44 אמפר (דגם "23" של שנפ):

http://www.fiat.co.il/modules.php?module=dynamic

לגבי מצבר 55 - לפי הטבלה באתר של שנפ המצבר היחיד של 55 שיש להם, אינו בגודל פיזי מתאים לקופסת המצבר של הפונטו.

מניסיון - המצבר המקורי באוטו מת בפתאומיות והחילוץ שהגיע ניסה למכור לנו מצבר של שנפ אבל בעוצמה גדולה יותר - אני חושב שזה היה ה-55 והמצבר הזה פשוט בקושי רב נכנס לקופסה ופשוט לא הסכמתי לכך ושלחתי אותו לע***.

במוסך המרכזי מצבר שנפ עולה כ-600 ש"ח כולל בדיקה מלאה ומקצועית. באוטו דיפו זה עולה 500 וקצת כולל בדיקה שמקצועיותה מוטלת בספק רב.

טיפ לאור ניסיון מר ביותר: אם המצבר שמורידים מהמדף לא מתניע בעצמו את הרכב אז אל תסכים בשום פנים ואופן לקחת אותו, הוא פגום. גם תזהיר אותם מראש שככה תעשה.

מצבר השנפ שהיה לי החזיק בדיוק 3 שנים ולמרות שהיו סימנים מקדימים הוא מת כמעט בפתאומיות לכן אם אתה חושב שהגיע זמן המצבר אז אל תתמהה - מספיק יום אחד קר וזהו.

אגב אם תצטרך הנעה בחירום: במוסך המרכזי ממליצים לחבר לרכב המת שלך מצבר מרכב אחר כאשר הרכב שלך כבוי להשאיר את העסק מחובר ל- 15 דקות שהרכב המציל מונע, לנתק את החיבור ורק אז לנסות להניע את הרכב שלך. אני רק לא מצליח להיזכר אם כתבו לחבר ולנתק כאשר הרכב האחר מכובה גם.

1. כאשר מניעים רכב בעל מצבר פרוק("מת" עפ"י הגדרתך), אין צורך להשאיר את המצבר מחובר לרכב מונע 15 דקות, כאשר האלטרנטור תקין, הוא יתחיל בטעינה תוך כדי פעולת המנוע.

מה שכן מומלץ זה לפני שמחברים כבלים, כדאי לבדוק אם חסר מים מזוקקים למצבר, ובמידה ויש קורוזיה על הקונקטורים אז כוס מים חמים פותרת את הבעיה, ואם אין בהישג יד, אז פשוט "לגלות" את הקונקטור ולחבר את התנינים של הכבלי הנעה.

2. המצבר הנ"ל שמתאים לפונטו, נקרא באופן פלא ע"י כל מי שמחזיק מצברים "מצבר פונטו", גם אצלי ברכב זה אותו מצבר זהה לפונטו מבחינת אמפ"ש ומבחינת גודל.

אגב, הוא היה פעם 63 אמפ"ש, ועכשיו עפ"י התקנים החדשים הוא עומד על 55/56 אמפ"ש.

אגב, אותו מצבר מותקן הרבה רכבים למעט פונטו , לדוגמאת סיטרואן סקסו,ועוד'.

3. המחיר של המצבר הזה הוא 390 ש"ח, נבדק ונמצא מחיר זהה בכמה וכמה מקומות שבדקתי...

"פלדנבאום שאול ושות'" ברח' המסגר בת"א סוכנות של שנפ מאוד גדולה באיזור הזה.

כמוכן יש עוד מקום אחד בהוד השרון, ועוד מקום בכ"ס שבדקתי וקיבלתי את אותו מחיר.

אגב המקומות ה"יקרים" שנתקלתי בהם, ביקשו 420 ש"ח...

אין שום יתרון בלרכוש מצבר במוסך מורשה של פיאט , כי התוספת של 210 ש"ח היא לא כדאית גם אם אתה נכנס לכל מוסך מורשה של פיאט במידה ויש לך תקלה עם המצבר החדש.

ובכל מקרה 600 ש"ח למצבר כזה קטן זה מחיר שחיטה לאור יום ועוד עם קבלה...

אפרופו אחריות, אז על המצברים החדשים שלהם הם נותנים 18 חודשים או יותר, תלוי אם זה שנפ סופר או לא, ובקודמים(ה63 אמפ"ש) זה היה 12 חודשים.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...