Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספוג או כפפה לONR

פוסטים מומלצים

אני רוחץ את הרכב עם ONR (מרסס את הרכב לפני ההמעבר עם הכפפה ואז עובר עם כפפה שטבולה בדלי עם החומר) ומנגב עם מטליות של ראביט.
כרגע הכפפה שלי היא כפפה פשוטה של ניקול שבתאכלס יש אותה גם בעלי אקספרס, רציתי להחליף אותה למשהו באיכות טובה כי בסופו של דבר זה מה שעושה את רוב העבודה, וברכב לא כזה מלוכלך המטליות יוצאות נקיות בניגוב.
חשבתי לקנות את הספוג של Optimum האדום, למישהו יש נסיון איתו? האם בכלל שווה את המחיר או שללכת על כפפה מחברה מוכרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון חיקויים בעלי אקספרס לסופגים כאלו, אבל די כמו פדים לפוליש מסין שנראים אותו דבר, בפועל כאשר אתה מנסה אתה מבין שזה פשוט לא כמו אלו של חברות שמשקיעות במחקר. עדיף כבר לרכוש את הערכה הזו שמגיעה עם הספוג, ליטר של ONR ומגבת וואפל שהיא אחלה לניקוי וייבוש חלונות. אם לא, יש גם את הספוג החדש של The Rag Company אבל אף פעם אין משלוח חינם מהם כך שזה יוצא די יקר.

אני אמנם משתמש בספוג של אופטימום כאשר אני משתמש ב- ONR רק שאני שוטף קודם את הרכב עם צינור גינה להסרת אבק ועושה זאת כאשר הרכב בתכלס נקי יחסית ורק עם אבק של מושב (אחרת אני מבצע שטיפה מלאה עם גרניק) כך שאני לא באמת יכול להעיד על יכולות הרמת הלכלוך של הספוג. 

עריכה אחרונה על ידי Supertigre
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Supertigre כתב:

יש המון חיקויים בעלי אקספרס לסופגים כאלו, אבל די כמו פדים לפוליש מסין שנראים אותו דבר, בפועל כאשר אתה מנסה אתה מבין שזה פשוט לא כמו אלו של חברות שמשקיעות במחקר. עדיף כבר לרכוש את הערכה הזו שמגיעה עם הספוג, ליטר של ONR ומגבת וואפל שהיא אחלה לניקוי וייבוש חלונות. אם לא, יש גם את הספוג החדש של The Rag Company אבל אף פעם אין משלוח חינם מהם כך שזה יוצא די יקר.

אני אמנם משתמש בספוג של אופטימום כאשר אני משתמש ב- ONR רק שאני שוטף קודם את הרכב עם צינור גינה להסרת אבק ועושה זאת כאשר הרכב בתכלס נקי יחסית ורק עם אבק של מושב (אחרת אני מבצע שטיפה מלאה עם גרניק) כך שאני לא באמת יכול להעיד על יכולות הרמת הלכלוך של הספוג. 

תודה על התשובה.

אני לא מחפש חיקויים, אני יודע שיש חיקויים לספוג הזה, אבל אם אני אקנה ספוג אז  כבר אותו או את השחור של TRC, השאלה שלי אם הספוג בכלל עדיף על פני כפפת מיקרופייבר?
אני שוטף את הרכב כמעט כל שבוע (תלוי במזג אוויר, לפעמים דוחה ופעמים מקדים שטיפה) רק עם ONR כי אין לי גישה למים, ובתאכלס הרכב יותר נקי אחרי שטיפה יסודית עם ONR ואחרי שעשיתי לו פלסטלינה, לעומת הניקיון שהיה אחרי שטיפה במכון שטיפה עצמית עם גרניק וסבון.

יש כפפות כמו הכפפה של כמיקל גייז שראיתי שדי נפוצה, אני נוטה יותר לכיוון כפפה כי היא יותר גמישה וגם עם מיקרופייבר שזה נהדר להרמת לכלוך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה. לפי TCR הספוג השחור Ultra Safe החדש שלהם עונה על הצורך הזה ולכן הוא הרבה יותר רך מהקודם. לפעמים אני גם משתמש בכפפה עבור ONR ובתכלס התחושה יותר חלקה מזו של הספוג שיש בו סוג של נימים "שיונקים" את הלכלוך מהשטח. מבחינת מה יותר בטוח לצבע? ההגיון אומר לי שכפפת מייקרופייבר בטוחה יותר שכן יש פחות סיכוי שאיזה גרגר גדול יחסית יתפס ויימרח על הצבע שכן יש לו לאן לברוח. במקרה של כפפה במקום ספוג, הייתי מעדיף את כפפת ה- CYCLONE של TCR. באופן אישי, לא התחברתי למוצרים של כימיקל גייז, כל המוצרים שלהם שניסיתי היו עבורי בינויים ומטה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.5.2024 בשעה 15:08, Supertigre כתב:

שאלה טובה. לפי TCR הספוג השחור Ultra Safe החדש שלהם עונה על הצורך הזה ולכן הוא הרבה יותר רך מהקודם. לפעמים אני גם משתמש בכפפה עבור ONR ובתכלס התחושה יותר חלקה מזו של הספוג שיש בו סוג של נימים "שיונקים" את הלכלוך מהשטח. מבחינת מה יותר בטוח לצבע? ההגיון אומר לי שכפפת מייקרופייבר בטוחה יותר שכן יש פחות סיכוי שאיזה גרגר גדול יחסית יתפס ויימרח על הצבע שכן יש לו לאן לברוח. במקרה של כפפה במקום ספוג, הייתי מעדיף את כפפת ה- CYCLONE של TCR. באופן אישי, לא התחברתי למוצרים של כימיקל גייז, כל המוצרים שלהם שניסיתי היו עבורי בינויים ומטה. 

אני די משוכנע לגבי כפפה, לדעתי מיקרופייבר עדיף מספוג לא משנה כמה הוא מתוחכם, המיקרופייבר נותן מענה טוב, אני אבדוק את הככפה של TRC, ראיתי שבארץ מוכרים גם כפפה של מגוויירס, מה דעתך עליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף כפפה בכל מצב. התחושה שלי שהספוג מתקשה עם הזמן ועלול לשרוט אם האבק נדבק חזק.  בכל מקרה הסרה ראשונית עם מיים ככל הניתן מומלצת. 

אני משתמש גם במטליות עם gsm גבוה . הכפפות הזולות סבירות אבל הממותגות של trc לטעמי עדיפות.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...