Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק בשימוש במזגן משתנה בהתאם למעלות/רמת הפן?

פוסטים מומלצים

תמיד אני תוהה לעצמי האם כשהמזגן על 18 מעלות הוא לוקח יותר דלק מאשר כשהוא על 24

והאם פן חזק יותר דלק מפן חלש

או שאותו דבר או הבדל מינורי

אשמח להבין תודה

עריכה אחרונה על ידי ראובן שבתי
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדחס של המזגן מופעל לסרוגין. כשהוא פועל, ההשפעה שלו על צריכת הדלק והביצועים היא ניכרת.

ככל שהמזגן מכוון לטמפרטורה נמוכה ו/או הפן על עוצמה גבוהה יותר, המדחס יפעל באחוז גבוה יותר של זמן, ומכאן שההשפעה על צריכת הדלק הממוצעת תעלה. 

• רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני

בקיץ הישראלי זה טיפשי לדפוק חשבון לעבודת המדחס וההבדל של קמ לליטר בין תדלוק לתדלוק.

ומצד שלישי, לא מבין את אלו שנוסעים בתקופה הזו בערב עם מזגן דלוק by default... תן לי רק חלון פתוח

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשו מחקר פעם שבדק שאם נוסעים בחלונות פתוחים מעל 70 קמ"ש, הגרר של הרוח, גורם לרכב לצרוך יותר דלק מאשר לנסוע עם חלונות סגורים ומזגן דולק.

אני אישית עד 60 קמש בערב, כרגע רק חלונות פתוחים.

אבל אני לא נוהג בפקקים במרכז, אז

• רעיון טוב! 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, לירון .ה. כתב:

אני אישית עד 60 קמש בערב, כרגע רק חלונות פתוחים.

גם אנ נוסע בחלונות פתוחים עד מהירות של 56 קמ"ש :rolleyes:

• מצחיק 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yuvk כתב:

המדחס של המזגן מופעל לסרוגין. כשהוא פועל, ההשפעה שלו על צריכת הדלק והביצועים היא ניכרת.

ככל שהמזגן מכוון לטמפרטורה נמוכה ו/או הפן על עוצמה גבוהה יותר, המדחס יפעל באחוז גבוה יותר של זמן, ומכאן שההשפעה על צריכת הדלק הממוצעת תעלה. 

במזגן מכאני פשוט עם מדחס On/Off רק מהירות הפן משפיעה.

כיוון הטמפרטורה מתבצע על ידי מדף ערבול שמכניס יותר או פחות אוויר חם. המדחס בכל מקרה עובד אותו דבר בלי קשר למצב המדף.

לגבי מהירות הפן - כשיש ספיקת אוויר חזקה יותר דרך המאייד, הטמפרטורה של המאייד תעלה מהר יותר וזה יגרום למדחס לעבוד במחזורים קצרים יותר זאת אומרת יותר זמן הפעלה ופחות זמן הפסקה. 

במזגן עם בקרת אקלים ומדחס ספיקה משתנה, מחשב בקרת אקלים יכול לשלוט בספיקה של המדחס בהתאם לדרישות קירור שהוגדרו ובהתאם לטמפרטורה חיצונית ופנימית אז הכל משפיע. 

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ראובן שבתי כתב:

תמיד אני תוהה לעצמי האם כשהמזגן על 18 מעלות הוא לוקח יותר דלק מאשר כשהוא על 24

והאם פן חזק יותר דלק מפן חלש

או שאותו דבר או הבדל מינורי

אשמח להבין תודה

בגדול התשובה היא כן.

מה ההבדל ? 

ככל שהרכב מודרני יותר וחזק יותר, ההבדל הוא נמוך יותר עד זניח.

יש הבדל עצום בין רכב ישן עם קרבורטור וגיר אוטומטי 3 הילוכים לרכב מודרני עם מנוע טורבו וגיר 6-7 הילוכים.

במדינה עם אקלים כמו שלנו מעולם לא חשבתי פעמיים אם להדליק מזגן או לא. המזגן דלוק תמיד by default לא משנה מה מזג האויר בחוץ. מבחינתי אין בעיה לקנות רכב שאין לו חלונות נפתחים העיקר שהמזגן עובד.

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת מרגיש צורך, למשל היום בערב, להדליק מזגן? מה זה טוב יותר מאשר חלון פתוח?

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, EliC25 כתב:

אתה באמת מרגיש צורך, למשל היום בערב, להדליק מזגן? מה זה טוב יותר מאשר חלון פתוח?

אתה עוד בחור צעיר, אחרי גיל 40 חלון פתוח זה רעש. וכן, הלחות מטגנת אותי גם אם לא ממש חם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, EliC25 כתב:

אוי ווי...עלולים לשלוף אותך דרך החלון ותת לך זמבורה בראש.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Buki כתב:

במזגן עם בקרת אקלים ומדחס ספיקה משתנה, מחשב בקרת אקלים יכול לשלוט בספיקה של המדחס בהתאם לדרישות קירור שהוגדרו ובהתאם לטמפרטורה חיצונית ופנימית אז הכל משפיע.

האם בהכרח כל מזגן עם בקרת אקלים הוא עם מדחס ספיקה משתנה? או שמדובר בשני דברים שונים?

ולגבי חלון פתוח/מזגן. אישית משתדל כמה שפחות להשתמש במזגן, למרות הרעש היחסי(לרוב נוסע לבד ולכן פותח 2 חלונות צד נוסע מעט, מה שמייצר אוויר נעים בפנים הרכב עם הרבה פחות רעש מאשר חלון נהג פתוח)

צריך לקחת בחשבון שנסיעה עם חלון פתוח מכניסה הרבה לכלוך/אבק ואתה חשוף יותר לזיהום.

ברכב הנוכחי הדלקת מזגן קבועה בקיץ אכן מורידה את צריכת הדלק בכק"מ עד ק"מ וחצי לליטר - ממש לא היסטרי ובמונחים כספיים די זניח בהתחשב בנסועה השנתית שלי.

מה שכן, ההרגשה היא שעם מזגן הרכב מתאמץ יותר ואני צריך ללחוץ חזק יותר כדי לקבל את אותם ביצועים ואישית זה קצת מפריע לי.

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, איציק נ. כתב:

אתה עוד בחור צעיר, אחרי גיל 40 חלון פתוח זה רעש. וכן, הלחות מטגנת אותי גם אם לא ממש חם.

חלון פתוח בנסיעה עירונית? מעל 50 60 קמש גם אני סוגר חלון

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא תמיד מדליק מזגן. לא קשור לדלק, פשוט אם האוויר בחוץ נעים, למה לא להנות ממנו. זה גם מרענן את הרכב ומוציא ממנו ריחות. כשהטמפ' נמוכות ואני לא רוצה חלון פתוח, אני פותח אוורור בלי מיזוג.

אכן - אנחנו מגיעים לסוף התקופה בה זה אפשרי. החום מתחיל "להצטבר" ברכב גם כאשר בחוץ לא כל כך חם.

האם ההבדל בין מיזוג דלוק לכבוי הוא "משמעותי" זה תלוי בהגדרה של מהו הבדל משמעותי. לא מדובר בעשרות אחוזים של הבדל. עבור רוב האנשים, ההבדל הוא לא משמעותי.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...