Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קריירה - כסף או התפתחות מקצועית?

lolshimi11

פוסטים מומלצים

אני לא בקיא בתחום שלך, אבל האם חיפוש עבודה זה משהו שייתפס בעין לא יפה? זה משהו שיתגלה? 

אפשר במקביל ובלי להודיע. תשמע אם המעסיק זורק מחמאות אין קץ זה ממש לגיטימי לחפש מקום אחר ואם תמצא, תודיע מראש. אולי תמצא מקום שיהיו בו גם התפתחות וגם כסף? או שזה בהכרח או או?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכבר אמרו, גם אני חושב שכדאי להיות זהיר כרגע, בטח עם ה+1 (מזל טוב!!). 

חוץ מהזהירות, סה"כ אתה עוד מתפתח שם. תמשיך להתפתח ובהמשך תצא עם ניסיון גדול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד מבאס להיות underpaid (אני חווה את זה על בשרי), מצד שני אתה בתפקיד מעניין שנוח לך ומתאים לך וגם אתה מתפתח בו.

אתה שם סה"כ שנה, נשמע שהם פתחו לך את הדלת לתפקיד מעניין ושנה זה לא מספיק זמן,

לא מבחינת הניסיון שלך ברזומה (אני חושב ששנה כנראה זה לא ניסיון מספק)

ולא מבחינת הלויאליות שצריכה להיות לך כלפי מקום העבודה - הכוונה היא שכשלקחו אותך לעבודה לא חשבו שתעזוב אחרי שנה, אלא מסתמכים על זמן מינימלי ארוך יותר (כשנתיים/שלוש), אז כשלקחו אותך לעבודה נתנו לך שכר X, זה שגדלת והתפתחת זה מעולה וכנראה כן מגיע לך תוספת, אך אם לא רוצים/ לא יכולים לתת כרגע לא הייתי שובר את הכלים על זה.

היות וכל הכוכבים למעט השכר מסודרים כרגע בשורה עבורך, והתקופה קשה לכולם כרגע, תן להם זמן לנשום ותבקש שוב בעוד כמה חודשים, או שתשאל איזה תנאים צריכים להבשיל בשביל שזה יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מר מנהלוס, 

אני מעריך מאוד את הנכונות שלך לסייע לי, ואני רוצה להבהיר כי אני מוצא המון הגשמה עצמית והתפתחות במקום העבודה. השנה וחצי האחרונות סייעו לי להתפתח ואני מתכנן להתפתח עוד הרבה ולהגיע רחוק. ברור לי שאנחנו לא מגרדים את הפוטנציאל. כמו כן אני ממש מעריך את זה שגם בזמנים המסובכים שכולנו עוברים היום, מקום העבודה (הכנס מחמאות ). 

עם זאת, אני מעוניין לשקף לך משהו - אני חש כי אין הלימה בין השכר שאני מקבל, ובין הערך שאני מביא לשולחן ושווי השוק שלי. חשוב לי להבהיר שדווקא בגלל שאני מעוניין לצמוח עם החברה, אני מעלה את זה. בשנה האחרונה ביצעתי xyz בזמן שהציפיות היו abc, הובלתי לפידבקים xyz מהלקוחות (הכנס כמה שיותר פרמטרים אובייקטיביים איכותיים וכמה שפחות רגשות סובייקטיביות שלך ושל אחרים). בכנות מלאה אשתף אותך שגם אם תנאי השכר יישארו כמו שהם, אין לי כוונה לעשות מהלך, אבל אני מקווה שהארגון יזהה את הערך העודף שאני מפיק יחסית לפער בין השווי שלי והעלות, וישקול לבצע התאמה. 

**

הערות כלליות - 

כאמור, כמה שיותר פריטי מידע אובייקטיביים או פסאודו אובייקטיביים, וכמה שפחות דעות. 

לייצר אמפתיה אצל הבוס, אתה רוצה אותו בצד שלך. אתה לא מאיים ולא מכופף ידיים, אתה מעלה דגל, כפי שאתה רוצה שעובד שלך יעשה אם היית בנעליו. 

השוק חלש כעת, אתה בסהכ שנה ועודף, זה לא האינטרס שלך להחליף עבודה. עוד 4א' ש"ח הם כמה, 3א' אחרי מסים? 30,000 בשנה? זה אחלה, אבל לא משנה חיים, לעומת נסיון וצמיחה שיכולים לסייע לך בתפקיד/ים הבא/ים. 

הפואנטה היא שאתה רוצה להיות במצב שהם מעלים, או בוחרים להשאיר As Is אבל לא נוצר נזק, כי את הבקשה שלך העלית בנימוס ואמפתיה ובני אדם נורמליים מקבלים זאת בהבנה. אם הם לא, אז בלאו הכי עדיף לזוז משם. 

מאוד חשוב שתעשה מחקר תוודא ששווי השוק שלך, הוא מה שאתה חושב, ושזה לא סתם רס"ן שמועתי או הבנדוד שלו קפטן fomo שגורמים לך לחוש underpaid. אם אתה אכן במצב הזה, והם מתעלמים ממך, להתחיל להתאמן על ראיונות ולעבור סביב השנתיים ובהתאם לסיטואציה בשוק ובמשפחה. 

בהצלחה! 

• אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי, בנקודות -

• שנה וחצי זה לא המון. יכול להיות שיהיה לך קשה להסביר בראיונות (וכשאני אומר להסביר הכוונה היא לשכנע), ברמה שלא ליצור רושם של 'מקפץ'.
  • גישה כללית שלי אבל תקפה גם למקרה שלך - יש 3 דברים עיקריים שחשובים בעבודה: תפקיד (עניין), תגמול (שכר וכל המסביב), וסביבה (יחסי עבודה, מיקום, תחושה כללית). מספיק שאחד יהיה מספיק גרוע בשביל להעיב על כל הסיפור. עם זאת, הסיכוי שכולם יהיו 100% הוא לא גבוה, תמיד תתפשר על משהו. קח את זה בחשבון כשאתה מעריך את החוויה שלך במקום הנוכחי, וגם במעבר פוטנציאלי למקום חדש - על איזה מהדברים יכול להיות שתתפשר עם המעבר?
  • לי אישית "החלטה לא לבצע עדכון שכר לכלל העובדים בגלל המצב" נשמע קצת חרטוט. לא כ"כ מבין מה זה קשור (בלי להכיר את החברה שלך), אבל יש חברות שלא נפגעו מהמצב. אתה גם מחזק את הטענה שלי בהמשך (אמרת שאתה חשוף לנתונים). אז נשמע לי כמו סתם תירוץ.
  • מחזק את הטענה שנאמרה לבדוק שווי אמיתי שלך בחוץ, לגבות תחושה בנתונים.
  • סתם משהו שקפץ לי בלי קשר לנושא - "תהליכים שבנויים סביבי" זה לא תהליך. תהליך שבנוי על בנאדם נשמע (לי) כמו משהו לא תהליכי בהגדרה. אתה אומר גם שרוב העבודה היא כיבוי שריפות. אז המקום לא נשמע מאוד 'תהליכי' באופן כללי.
  • לסיום - לא רואה ערך בשיתוף ברמה כזו (גם אם זה נכון), אין שום ערך בלתת למנהל את התחושה שאין סיכון להחלטה שלו.
    לפני 3 שעות, oryo כתב:

בכנות מלאה אשתף אותך שגם אם תנאי השכר יישארו כמו שהם, אין לי כוונה לעשות מהלך, אבל אני מקווה שהארגון יזהה את הערך העודף שאני מפיק יחסית לפער בין השווי שלי והעלות, וישקול לבצע התאמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, yoni162 כתב:

לסיום - לא רואה ערך בשיתוף ברמה כזו (גם אם זה נכון), אין שום ערך בלתת למנהל את התחושה שאין סיכון להחלטה שלו.

פה אתה טועה.

אם בא אליי עובד ואומר לי בדקתי בחוץ ומציעים לי X גם אם אעלה לו את השכר אני יודע שאני לא יכול לבנות עליו לטווח ארוך כי הוא תמיד יחפש וזו שאלה של זמן עד שמישהו יציע לו הצעה שאי אפשר לסרב לה (לא כי הוא שווה את זה אלא כי יש לו נדניה שאפשר לחלוב ממנו ולזרוק).

מצד שני אם יש לי עובד טוב ונאמן הוא שווה הרבה יותר ממה שאני יכול להשיג בשוק בזכות הנאמנות והביטחון שלי בהשקעה בו ולא שווה לי לסכן את זה כמה שקלים הם דיל ברייקר כנראה שהוא לא העובד המתאים עבורי.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Night Driver כתב:

מצד שני אם יש לי עובד טוב ונאמן הוא שווה הרבה יותר ממה שאני יכול להשיג בשוק בזכות הנאמנות והביטחון שלי בהשקעה בו ולא שווה לי לסכן את זה כמה שקלים הם דיל ברייקר כנראה שהוא לא העובד המתאים עבורי.

שמע, דיברנו על זה כמה פעמים. אתה לא בדיוק המעסיק הישראלי הסטנדרטי.

רוב המעסיקים שישמעו דבר כזה ינצלו את המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא אמרתי לבוא בגישה ההפוכה ("בדקתי בחוץ"). אני פשוט לא בעד לתת למנהל את התחושה שאין חשיבות להחלטה שלו. אם אתה אומר לו "שמע לא משנה מה אני אשאר" אז מה המוטיבציה שלו לעשות משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, תיארתי מה המוטיבציה, ואז נהג לילה הסביר את זה בצורה מצוינת. 

אם ניהלת אנשים / ארגונים בחייך, אתה יודע כמה זה כואב וקשה לגייס, ולכן המוטיבציה לא חייבת לבוא ממהלך כוחני. אמפתיה ומקצועיות goes a long way

כמובן שאם המנהל ערס או סתם טמבל, אז ייתכן שזה לא יעבוד. לא מכיר את המנהל. 

בכ"א אני לא מכיר את הסיטואציה והמנהל, אלא רק מגיב בהתאם למה ששוקף כאן ובהתאם לניסיון. עובד שלי שמראה לי טיעונים ענייניים ומחוייבות יקבל הרבה יותר קרדיט מאשר מישהו שמשקף לי וולטיליות וכפיות טובה. 

העובד שלי מקבל ממני חבילה המורכבת הן משכר והן מגישה אלי ולארגון שמפתחים אותו אישית, לתמיד. חשוב לי שיקבל שכר הוגן ושירגיש מוערך - ובד בבד שיהיה מודע להשקעה שלנו בו. אם היא משקף שהוא מרגיש מוערך, מעריך את הארגון, אבל מקבל שכר לא הוגן ולכן מעלה דגל - זה כנראה יעבוד לטובתו. 

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב זה נהיה טיפה hijack של השרשור המקורי, אבל ניחא.

מה שעולה לי מהדברים שלך ושל נהג לילה הוא הציפיה לנאמנות של עובד, כאילו כברירת מחדל. קטע גם ששניכם מפרשים את מה שאני אומר בתור "כוחני", אופורטוניסטי וולטיליות וכפיות טובה🤔 שבכנות נשמע לי הזוי, לא יודע כ"כ מאיפה הפרשנות הזו ואיך להגיב לה.

דעתי היא שנאמנות של עובד היא מורווחת, לא ברור לי מאיפה הציפיה האוטומטית הזו מצד מעסיק. קל וחומר אם אתה גורם לו להרגיש שהוא צריך להיות עם האצבע על הדופק מבחינת תגמול.

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

אם בא אליי עובד ואומר לי בדקתי בחוץ ומציעים לי X

לדעתי אם הגעת למצב הזה כמעסיק נכשלת. יש חברות היום בשוק שבאופן יזום מעדכנות שכר לעובדים שלהן במטרה שיתוגמלו בהתאם לשווים בשוק. ברור לך שזה win-win. העובד מרגיש מתוגמל, פחות מוטיבציה להסתכל לצדדים, אתה מרוויח נקודות נאמנות, ומקטין סיכון נטישה ועלויות גיוס.

בסוף עולות פה כל מיני טענות על נאמנות, פיתוח אישי. המחויבות הראשונה של עובד היא כלפי המשפחה שלו, לספק להם ולו רווחה ועתיד כלכלי. הציפיה שעובד יוותר על תגמול ראוי בשביל להצטייר כלויאלי או לא כפוי טובה נשמעת לי עקומה. בטח כשארגונים מפטרים עובדים באבחת יד. ברור שיש exceptions אבל לבוא מראש למו"מ בגישה כזו נשמע לי לא הגיוני. ואני אחדד שוב, אני לא אומר לבוא בגישה של "אני רוצה X ואחרת אעשה Y". אני אומר לבוא בגישה של "אני רוצה X", ולפחות אל תיתן לצד את השני את הוודאות שאין השלכות להחלטה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yoni162 כתב:

לדעתי אם הגעת למצב הזה כמעסיק נכשלת. יש חברות היום בשוק שבאופן יזום מעדכנות שכר לעובדים שלהן במטרה שיתוגמלו בהתאם לשווים בשוק. ברור לך שזה win-win. העובד מרגיש מתוגמל, פחות מוטיבציה להסתכל לצדדים, אתה מרוויח נקודות נאמנות, ומקטין סיכון נטישה ועלויות גיוס

את זה עושים כל הזמן. אם אני חושב שעובד תורם יותר ושווה יותר אני מעלה לו בלי שיבקש (הוא מגלה את זה בתלוש).

ועדיין יש עובדים שחושבים שהם שווים יותר ביחס למה שיש בחוץ ולפעמים הם גם צודקים. לא תמיד אני יודע הכל וגם אני טועה לפעמים. לפעמים עובד שווה x וה x הזה ריאלי אבל הוא עובד ותיק שנקלע למצב שמחייב אותו בהוצאות יותר גדולות וגם לעובד כזה אעשה כל מאמץ לסייע אם בצורת מענק חד פעמי, אם בצורת פרמיות ואם בהעלאת שכר. 

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי עוזב אחרי מעט זמן בעבודה הזו. זה לא מתכון טוב לחיפוש עבודה. זה יכול להיתפס אצל מגייסות כבנאדם לא מספיק טוב בעבודה/לא מסתדר עם אנשים וכו'.

השלב שאתה צריך להתחיל לחשוב על עזיבת תפקיד או מעבר תפקיד או עבודה, יהיה מתי שהעבודה עצמה תהיה כל כך קלה שאתה כבר תכיר כל דבר בעבודה ותוכל לדעת מה לעשות. אולי אפילו לעשות לך מדריך הפעלה או סתם קובץ וורד עם כל הסיטוצאיות והבעיות שהיו לך והפתרון שלהם. זה יותר מתאים ממה שאני למדתי לעבודות שהתשובות לקוניות וחוזרות על עצמן. סוג של אוטומציה (?) או תסריט שיחה למרות שהעבודה האחרונה שעשיתי את זה היה שירותית נטו מול לקוחות ולא בטוח עד כמה אתה צריך את זה בעבודה שלך.

גם אתה בעבודה הראשונה שהיא בת'כלס לא עבודת סטודנט נטו. אז יש משמעות גדולה עוד יותר.

שורה תחתונה, מזל טוב ועדיף שתשאר בעבודה הזו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה שלי, מחליפים עבודה כהשוק רותח לא כשהוא למטה.

העובדה שאתה עושה עבודה נהדרת בתפקיד מסוים לא תמיד יעזור לך להגיע לתפקיד שאתה רוצה.

כהשוק למטה זה הזמן לעשות שעורי בית ולהתכונן, מה זה אומר, קודם אתה צריך להחליט מה התפקיד הבא שלך והכיוון הכללי של הקרירה שלך על ידי בדיקה של משרות בדרגים גבוהים יותר, אחרי שהחלטתה מה הכיוון צריך להבין מה דורש התפקיד הבא כדי להגיע לשם על ידי חיפוש משרות כאלו ובדיקה של הדרישות לתפקיד. אחרי שיש לך רשימה של מה שחסר לך אתה מתחיל לכוון את עצמך בתפקיד הנוכחי כדי להוסיף את השורות האלו לקורות החיים.

לבסוף כשהשוק עולה אמור להיות לך קורות חיים שמתאימים לתפקיד הבא שלך (עד כמה שהצלתחתה) ואז זה המן לחפש תפקיד במקסימום תנאים.

כמובן שהתהליך חוזר על עצמו רק שפעם הבאה נקודת הפתיחה שונה והתפקיד הבא אמור לדחוף אותך עוד יותר קדימה.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרחרח בחוץ.

יכול להיות שאתה שווה 30

ויכול להיות שספציפית עכשיו לא תקבל יותר מ18

כל עוד אין הצעה קונקרטית על השולחן

זה דיבורים באוויר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש שיעלו לך שכר, זה שלא עושים עדכון שכר לכל העובדים לא אומר שאין עובדים שהמקרה שלהם חריג, ואם התחושה שלך באמת אמיתית אז מנכ"ל חכם יתן לך כי מגיע לך וישקיט אותך לשנה. זה בינך לבינו, אף אחד לא צריך לדעת ו-1500 שקל לא יסגרו את החברה.
עבדתי בסטארטאפ קטן בהרבה, עם עתיד הרבה פחות בטוח, בסופו של דבר עזבתי אבל כשעזבתי המנכ"ל שלי נלחם עליי כמו אריה גם כשהיה מעט כסף בקופה. 

לגבי האם להישאר או לא זה אתה יודע. נשמע שעוד לא הגעת למיצוי להפך, ואתה לומד שם המון.
יש מצב שעוד שנת נסיון שם תוסיף לך נסיון וכישורים שיפצו על כל הבדל הכנסה פוטנציאלי כי תוכל להתמיין לתפקידים/חברות עם שכר גבוה בהרבה.

*הייתי אנדרפייד המון זמן בסטרטאפ קטן. קיבלתי שם המון הזדמנויות שאין שום סיכוי שהייתי מקבל בחברה גדולה. צברתי שם המון נסיון ועשיתי שם המון טעויות.
היום אני עובד בחברת ענק, תפקיד שכנראה לא הייתי מגיע אליו בחיים בלי הנסיון שצברתי לפני, ואפשר לומר שלא משנה כמה אנדרפייד הייתי (אולי אני עדיין מי יודע) פיציתי על זה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...