Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קריירה - כסף או התפתחות מקצועית?

lolshimi11

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה,

בן 29, נשוי+אחד בדרך, סיימתי תואר בהנדסת תעשייה וניהול ממכללה לפני כשנה וחצי, 

מאז צברתי כשנה וחצי נסיון כ- customer success, גם B2B, וגם B2C.(סטודנט+full time)

וכיום עובד שנה וקצת בתור Business Analyst, התפקיד לא פשוט, מדובר בתפקיד טכני ביותר, שכולל פיתוח ETLים מורכבים, תחזוקה של תהליכי ETL לגאסי שנופלים לפחות פעם בשבוע, עבודה רציפה (דאשבורדים, ניתוחיים אד-הוקיים, פגישות, ייעוץ ללקוחות פנים ארגוניים ועוד.) מול מספר stakeholders(15-20) במספר מחלקות, Finance,Sales, Custom Success,Marketing

כאשר אני האנליסט היחיד בצוות שעובד עם אותם מחלקות.

העבודה סיזיפית, תמיד יש מה לעשות, בכל רגע נתון יש 30-40 טיקטים שצריך לסיים.

וכמו כל סטארט-אפ(150-200 עובדים) רוב העבודה היא כיבוי שריפות.

עכשיו לעיקר, הייתה שיחת הערכה שנתית, בשיחה הועלו רק שבחים, שום דבר שלילי, וכל הפידבקים שקיבלתי, הן מסמנכלים, והן מדרגים נמוכים יותר, היו פשוט מושלמים.

בגלל המצב הוחלט שלא לבצע עדכון שכר לכלל העובדים(זה לפחות מה שנאמר ע"י המנכ"ל), אני מצידי העלתי את עניין השכר כבר לפני כמה חודשים, ובשיחת ההערכה המנהל הישיר שלי אמר שיעשה כל מה שאפשר על מנת להעלות את השכר(מאמין לו), אבל לא יכל להבטיח שדבר כזה יקרה(לא צוינו ציפיות שכר מצידי).

אני משתכר בכ-16000 שקלים, כולל אופציות שלא שוות הרבה, אני פונקציה מרכזית בעבודה, כולם צריכים אותי תמיד, המון תהליכים בנויים סביבי, ואני יודע שכולם מרוצים מהעבודה מולי.

אני מאוד נהנה מהעבודה , גם ברמה הבין אישית, וגם ברמה המקצועית, לא יכולתי לבקש מקום עבודה שמתאים לי יותר מזה, על אף הקושי והסיזיפיות.

באותה נשימה, מרגיש לי שהתמורה לעבודה שאני עושה היא על גבול הניצול, אני מרגיש underpaid בקטע מטורף, ולא יודע לאיזה כיוון לקחת את זה. 

האם כדי לבלוע את הצפרדע ולצבור עוד שנה של נסיון ואז לחפש? 

לחפש כבר עכשיו בידיעה שאני שווה 22-24 אלף שקלים, אבל להסתכן שמקום העבודה החדש יהיה פחות מהנה, מאתגר ומלמד?

אשמח לשמוע דעות לכאן ולכל מחבר'ה שהיו בסיטואציות דומות.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בנקודת הזמן שלך העדפתי כסף על חשבון מחמאות וחשיבות בעבודה.

המעבר היה סיוט, אמנם הגדלתי את המשכורת ב70 אחוז אבל סבלתי ביום יום התייבשתי מקצועית ולכן עשיתי מעבר נוסף שלא העלה לי יותר מדי אבל התפקיד היה נהדר בשבילי עשיתי פרוייקטים מדהימים והפכתי לאיש מפתח ולאורך השנים קיבלתי עוד טוטאל של 20-30 אחוז מעבר למחמאות והתשבוחות.

לאחר מכן עשיתי מעבר נוסף ואחרון (לבינתיים) לעבודה שבה אני איש מפתח אבל לא פשוטה עם שכבת ניהול מזעזעת מעליי אבל עם שכר טוב יותר.

רק שתדע שלעולם תהיה רעב ליותר שכר,

הרגשה של underpaid זו הרגשה שמלווה כמעט כל עובד בכמעט כל נקודת זמן.

הנקודה שלי היא שתמיד יש סיכון ש"תיפול בין הכיסאות" אבל אם אתה כשרוני ומקצועי(נראה שכן) תמיד נעמדים חזרה על הרגליים.

יש נטייה של מעסיקים לנצל עובד שהגיע אליהם חסר ניסיון כי הם "עשו לו טובה" בתחילת דרכו. תחשוב קר.

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, lolshimi11 כתב:

בגלל המצב הוחלט שלא לבצע עדכון שכר לכלל העובדים(זה לפחות מה שנאמר ע"י המנכ"ל)

לא רואה סיבה לפקפק בזה, המצב כרגע בארץ לא מזהיר, מה שאומר שזה גם לא זמן טוב לעבור מקום.

אם אתה מאמין בחברה שאתה נמצא בה ונהנה ממה שאתה עושה -

אישית הייתי מחכה עם זה, אם שנה הבאה המצב במדינה משתפר והמצב של המשכורת שלך נשאר אותו דבר - אז כבר הייתי שוקל ברצינות. 

מצד שני קל לי להגיד, אין לי +1 בדרך, מה שבד"כ משנה את השיקולים וסדרי העדיפויות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיקול המרכזי עם 1 + בדרך הוא יציבות, במיוחד בימים טרופים אלה. מצד שני, תלוי גם ביציבות ההכנסות של בת הזוג ובצפי היציבות של המעסיק הנוכחי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנה וחצי זה לא הרבה זמן.

אתה מרגיש שאתה עדיין לומד דברים חדשים בעבודה, או שהכל כבר מוכר וזורם ואתה פותר הכל מהר כי כבר התנסית בהכל?

באיזה תפקיד אתה רואה את עצמך בעתיד? באיזה סוג חברה אתה רוצה לעבוד בעתיד (סטארטאפ, קורפורייט..)? האם אתה חושב שהנסיון שאתה צובר כיום מקדם אותך לכיוון התפקיד העתידי הזה?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בנקודה דומה מאוד, שכר נמוך יחסית בערך ב30% ממה שאני מרגיש שאני יכול לקבל בפועל אבל פריחה מקצועית ומקום שאני אוהב.

בנוסף אצלי יש פקטור משמעותי מאוד שזה גמישות של 100% מצד המנהל הישיר, אני יכול לעבוד מאיפה שאני רוצה, כמה שאני רוצה ו(תלוי בעומס ובמשימות) מתי שאני רוצה; זה פקטור מאוד משמעותי שקשה מאוד לוותר עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, aviaviavi כתב:

אני בנקודת הזמן שלך העדפתי כסף על חשבון מחמאות וחשיבות בעבודה.

המעבר היה סיוט, אמנם הגדלתי את המשכורת ב70 אחוז אבל סבלתי ביום יום התייבשתי מקצועית ולכן עשיתי מעבר נוסף שלא העלה לי יותר מדי אבל התפקיד היה נהדר בשבילי עשיתי פרוייקטים מדהימים והפכתי לאיש מפתח ולאורך השנים קיבלתי עוד טוטאל של 20-30 אחוז מעבר למחמאות והתשבוחות.

לאחר מכן עשיתי מעבר נוסף ואחרון (לבינתיים) לעבודה שבה אני איש מפתח אבל לא פשוטה עם שכבת ניהול מזעזעת מעליי אבל עם שכר טוב יותר.

רק שתדע שלעולם תהיה רעב ליותר שכר,

הרגשה של underpaid זו הרגשה שמלווה כמעט כל עובד בכמעט כל נקודת זמן.

הנקודה שלי היא שתמיד יש סיכון ש"תיפול בין הכיסאות" אבל אם אתה כשרוני ומקצועי(נראה שכן) תמיד נעמדים חזרה על הרגליים.

יש נטייה של מעסיקים לנצל עובד שהגיע אליהם חסר ניסיון כי הם "עשו לו טובה" בתחילת דרכו. תחשוב קר.

לא המחאות והתשבוחות, אלא תחושת החשיבות שלי בתור פונקציה בחברה, תחושה שעושה טוב.

לפני 47 דקות, flytomars כתב:

לא רואה סיבה לפקפק בזה, המצב כרגע בארץ לא מזהיר, מה שאומר שזה גם לא זמן טוב לעבור מקום.

אם אתה מאמין בחברה שאתה נמצא בה ונהנה ממה שאתה עושה -

אישית הייתי מחכה עם זה, אם שנה הבאה המצב במדינה משתפר והמצב של המשכורת שלך נשאר אותו דבר - אז כבר הייתי שוקל ברצינות. 

מצד שני קל לי להגיד, אין לי +1 בדרך, מה שבד"כ משנה את השיקולים וסדרי העדיפויות...

בתור אחד שחשוף לכלל הנתונים הפיננסיים והעסקיים של החברה, המצב מצויין וצפוי להמשיך להשתפר בעתיד הקרוב.

התחושה היא שלא מעדכנים שכר רק בגלל האווירה הכללית בשוק.

לפני 40 דקות, sperial כתב:

השיקול המרכזי עם 1 + בדרך הוא יציבות, במיוחד בימים טרופים אלה. מצד שני, תלוי גם ביציבות ההכנסות של בת הזוג ובצפי היציבות של המעסיק הנוכחי

מקום העבודה הנוכחי יציב וצפוי להישאר כך לפחות בטווח הבינוני(2-3 שנים)

לפני 29 דקות, פינדר כתב:

שנה וחצי זה לא הרבה זמן.

אתה מרגיש שאתה עדיין לומד דברים חדשים בעבודה, או שהכל כבר מוכר וזורם ואתה פותר הכל מהר כי כבר התנסית בהכל?

באיזה תפקיד אתה רואה את עצמך בעתיד? באיזה סוג חברה אתה רוצה לעבוד בעתיד (סטארטאפ, קורפורייט..)? האם אתה חושב שהנסיון שאתה צובר כיום מקדם אותך לכיוון התפקיד העתידי הזה?

אני עדיין נתקל בדברים חדשים בעבודה, לגמרי מרגיש שאני לומד ומתפתח בכל יום, אבל זה גם בגלל שאני לוקח על עצמי דברים שלא מצופים ממני על מנת להניע פרוייקטים ולא ליפול לתוך הבירוקרטיה והפוליטיקה הארגונית.

התפקיד הבא שלי יהיה טכני ומאוד עסקי, ממש כמו היום, התפקיד שלי דורש הבנה עסקית עמוקה וגם יכולות טכניות לא בסיסיות, הייתי אומר 50/50 מבחינת החלוקה בין טכני לעסקי, כשאני אומר עסקי אני מתכוון לדעת לשאול את השאלות הנכונות, בין אם את הדאטה או את הstakeholders, ושאני אומר טכני הכוונה היא ליכולות פיתוח תהליכי etl ואינטגרציה עם כלים 3rd party ויכולות ניתוח נתונים ברמה גבוהה.

האם קורפורייט או סטארט-אפ? מניח שבעתיד הקרוב 5-7 שנים, סטארט-אפ, אבל לא הייתי פוסל בשום אופן קורפורייט, נטו העדפה רגעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, lolshimi11 כתב:

התפקיד הבא שלי יהיה טכני ומאוד עסקי, ממש כמו היום

אני לא לגמרי מבין את כל המושגים שזרקת בהמשך, אבל התשובה היא בכל מקרה בשבילך ולא בשבילי.

אתה צריך לשאול את עצמך, האם התפקיד הנוכחי מקדם אותך לתפקיד ״חלומותיך״, לפחות בעתיד הקרוב.

לפי הקטע שציטטתי, נראה שהתשובה חיובית.

כמו שאתה כותב, לא מיצית עדיין את כל מה שאתה יכול לקבל את מהתפקיד הזה ולכן אני אישית חושב, שכדאי להמשיך ולצבור נסיון בתפקיד הנוכחי, בזמן שהמשק כרגע לא בדיוק שוק של עובדים.

בתקווה שבשנה שנתיים הקרובות נצא מהמשברים ונחזור להיות משק בצמיחה ששואב עובדים ואז תוכל למנף את הנסיון לקפיצה משמעותית בשכר.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא מה קורה אם עברת, לא הסתדר ואתה בל עבודה (ואז לא רק שאין הכנסות אלא כושר המיקוח שלך יותר נמוך ואתה נאלץ להתפשר יותר).

אחרי זה צריך להבין שיכול להיות שהנתונים כרגע נהדרים אבל בחוסר הוודאות היום מאוד נזהרים מלהגדיל התחייבויות וגם מקפיאים צעדי התרחבות מתוכננים כדי להישאר עם רזרבות לימים שחורים.

אישית הייתי ממתין לתשבה בנושא השכר ובמקביל מרחרח מה באמת רמות השכר בחוץ. אם התשובה שלילית מבקש לסגור כבר עכשיו העלאה עתידית ובמידה ולא שוקל את צעדיי אם להמשיך או לעבור.

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

אני לא לגמרי מבין את כל המושגים שזרקת בהמש

ואני לגמרי לא מבין אותם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנהל אמר לך שיבדוק, אז תשאל אותו מה קורה עם זה, 

אנחנו בתקופה של  "שוק של מעסיקים" ופחות ב-"שוק של עובדים". 

אם תעשה מהלך של עזיבה, כך בחשבון שיכול להיות שתופטר בגל הראשון בחברה אחרת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיזהר מתחושות שקריות. אני בערך באותו מצב כמוך, בוגר מכללה עם שנתיים ניסיון, וזה מאוד קל להישאב לתחושה של "אני שווה הרבה יותר למה לא משלמים לי עוד חבורה של קמצנים". 

אם תתייחס גם למצב במדינה, וגם לעובדה שהשוק של מעסיקים היום, יכול להיות שעדיף לך להישאר ולהמשיך להתפתח בשאיפה לקידום משמעותי בעוד שנה-שנתיים.

יכול להיות גם שאתה לא באמת שווה את מה שאתה חושב שאתה שווה, ואף אחד בחוץ לא ימהר לזרוק עלייך דולרים סתם.

הפלוס 1 בדרך מחייב אותך להיות זהיר, בטח במצב היום.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, shimta כתב:

אנחנו בתקופה של  "שוק של מעסיקים" ופחות ב-"שוק של עובדים". 

תלוי איזה תחום. יש לא מעט תחומים שפשוט אין אנשים (ולא רק בניין ושיפוצים).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...