Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה קורה בשוק המשומשות עם מחירי הרכבים ?

CX25GTI

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, ProMeR כתב:

המחירון שקובע הוא לוי יצחק.

יד 2 הוא לא רלוונטי. זה יכול לשמש קונים ומוכרים כמדד אבל לא כמשהו שעליו ניתן לקבוע.

יש מכוניות שהולכות במחירון, יש שמעל ויש שמתחת.

יאריס מההיכרות שלי עם השוק הולכות מעל.

בפועל כרגע השוק חלש מאוד.

גם רכבים וגם דיור.

אבל יש עסקאות כמובן זה לא שהכל עומד.

מעל מחירון זה בסדר , מחירון משוקלל 46 ומבקשים על הרכב 59 ??

יש גבול.

• רעיון טוב! 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, CX25GTI כתב:

מעל מחירון זה בסדר , מחירון משוקלל 46 ומבקשים על הרכב 59 ??

יש גבול.

לא נכון.

לא מדבר ספציפית על המקרה הזה.

היה תקופה שסקודה אוקטביה VRS וגם סופרב ספורטליין נסחרו ב 40-50 אלף מעל מחירון לוי יצחק.

חבר מכר VRS ב- 115. מחירון היה 75.

היו גם כאלה שמכרו ביותר.

ולא זה לא כי אנשים היו פראיירים זה כי אין הגיון לפעמים במחירון והמחיר שוק הוא אחר.

לדוגמא אחרת, אני מחפש לאימי סיאט איביזה סטייל 1 ליטר.

המחירון שלהם תקוע ולא זז כבר 4-5 שנים. פשוט לא זז.

גם פה אין הגיון ואני לא רוכש אחת כזו עבורה כי המחירים לא הגיוניים.

הרכב מצויין ושווה אבל המחירים שלהם לא סבירים.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VRS הוא רכב נישה בדיוק כמו המאגאן CUP , היאריס וכל הדוגמאות האחרות שכתבתי מעלה הם רכבים סטנדרטים לחלוטין...

עקבתי אחרי ההונדה S2000 הזו במכירה הפומבית בשבוע שעבר, מחירון 57 , נמכר בקרוב ל 160 אלף ש"ח... 

בידספיריט | רכב הונדה S-2000 מודל 2006 מכונס נכסים (bidspirit.com)

• אהבתי 3
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למחירון יצחק לוי יש נטייה למחיר נמוך דווקא בגלל שכל החברות עובדות איתו. האינטרס שעומד לנגד עיניהם של השמאים בחברה זו אינו הלקוח הפרטי אלא חברות הביטוח וכדומ'.  לפי הניסיון שלי, המחיר האמיתי יותר שמשקף מציאות בשטח הוא מחירון יד 2. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, print כתב:

למחירון יצחק לוי יש נטייה למחיר נמוך דווקא בגלל שכל החברות עובדות איתו. האינטרס שעומד לנגד עיניהם של השמאים בחברה זו אינו הלקוח הפרטי אלא חברות הביטוח וכדומ'.  לפי הניסיון שלי, המחיר האמיתי יותר שמשקף מציאות בשטח הוא מחירון יד 2. 

לא הגיוני, מחירון נמוך מקטין את ערך המלאי ואת השווי של חברות הליסינג.

מכל מקום כיוון שערך הפיצוי נקבע לפי לוי יצחק אין שום הגיון לשלם עשרות אחוזים יותר שבמקרה חלילה של תאונה לא תראה חזרה ואו אפילו תאונת פח שאת השיפוי תקבל על פי מחירון לוי יצחק...

לפני כשעה, elera כתב:

עוד נקודת יחוס למחירים:

https://www.gov.il/apps/mot/carlistprice

אם כי קשה לדעת מה קורה שם. אין מידע נלווה. לא תאריכים, לא מספר מכירות.

לא שווה את המקום שזה תופס בשרת , חובבנות לשמה .

אין תאריך ביצוע עיסקה \ דגם \נסועה \ יד \עליה על הכביש , בקיצור לא ניתן לעשות דבר עם החומר באתר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי מזדהה עם פותח השרשור.. מהסיבה הזו לא מצליח לקנות רכב כבר יותר משנה.

אני מחפש מאזדה 2/3 שמורה ושלא נסעה הרבה.. מחירי פרסום 5 מעל משוקלל ומעלה. כמובן שלא מוכנים להוריד על רכבים מאפס קילומטר. רכבים נתקעים חודשים בלוח ללא תזוזה. וביום שמחליטים לשנות את המחיר פשוט מעלים אותו במקום להוריד.

מצד שני יש רכבים שנחטפים תוך יום - כאלו עם נסועה נמוכה למשל. 

דוגמא : גולף 1.4 שנת 2016 - מחירון משוקלל 55, פורסמה ב 65 ונמכרה ב 63.

סוזוקי בלנו ידנית עם דלת מפוצצת מכורת נמכרה תוך יומיים ב 3 מעל מחירון משוקלל.

התמורה שמקבלים ביחס למחירי הרכב ממש לא טובה.. רכב משפחתי פושר מתחיל היום ב 150 אלף ומכאן מחירי המשומות בשמיים.

איפה הימים שפאסאט עלתה 110, מאזדה 626 וסובארו ליגאסי גירדו את ה 100 מלמטה.. היום פקקטה פיקנטו עולה 90+... והפראיירים נוהרים לסוכנויות. אז שייבושם להם והכי חשוב לא להתבכיין שקשה.

• אהבתי 1

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אם כל המוכרים מתעקשים על מחירון פלוס כנראה שהמחירון אינו מייצג את השוק, לפחות מקום בו אתה מחפש.

שנית, כאשר הסובארו לגאסי עלה 100,000 ש״ח כנראה שגם המשכורת שלך היתה פחותה מזו של היום. גם אני יכול להוציא את תלושי השכר שלי מ-1985.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי השוק הפרטי, אבל חברות טרייד אין משוועות ללקוחות. לפני שבועיים רציתי לבדוק אופציית טרייד לרכב שלי. קבעתי פגישה (טרייד יבואן ועוד מגרש גדול של חברת ליסינג קרוב לבית). התקשרו אליי במהלך היום כמה פעמים לוודא שאני מגיע. כאשר הגעתי , הייתי בערך הלקוח היחיד במגרש  (אמנם לקראת סוף היום, אבל אני מניח שזה השעות שרוב האנשים מגיעים). יש מבצעים יפים (שתקפים "רק עד סוף החודש" כמובן).

לפני 20 דקות, sperial כתב:

קודם כל, אם כל המוכרים מתעקשים על מחירון פלוס כנראה שהמחירון אינו מייצג את השוק, לפחות מקום בו אתה מחפש.

שנית, כאשר הסובארו לגאסי עלה 100,000 ש״ח כנראה שגם המשכורת שלך היתה פחותה מזו של היום. גם אני יכול להוציא את תלושי השכר שלי מ-1985.

ויש גם אופציה שהמוכרים עדיין חיים ב2022

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, CX25GTI כתב:

לא שווה את המקום שזה תופס בשרת , חובבנות לשמה .

אין תאריך ביצוע עיסקה \ דגם \נסועה \ יד \עליה על הכביש , בקיצור לא ניתן לעשות דבר עם החומר באתר. 

זה נתון כולל, אז לא צפוי שיהיה פירוט מדויק.

אבל לפחות לדעת טווח זמן של המכירות המשוקללות, כמה מכירות, ואולי עוד כמה פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, fatboy1340 כתב:

לא יודע לגבי השוק הפרטי, אבל חברות טרייד אין משוועות ללקוחות. לפני שבועיים רציתי לבדוק אופציית טרייד לרכב שלי. קבעתי פגישה (טרייד יבואן ועוד מגרש גדול של חברת ליסינג קרוב לבית). התקשרו אליי במהלך היום כמה פעמים לוודא שאני מגיע. כאשר הגעתי , הייתי בערך הלקוח היחיד במגרש  (אמנם לקראת סוף היום, אבל אני מניח שזה השעות שרוב האנשים מגיעים). יש מבצעים יפים (שתקפים "רק עד סוף החודש" כמובן).

ויש גם אופציה שהמוכרים עדיין חיים ב2022

כנס לטויוטה סלקט, מבוקש הרבה מעל המחירון והכל עף אצליהם במהירות האור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על מה אתם מדברים, לאחרונה ראיתי קודיאק מיד ראשונה פרטית עם קמ נמוך נמכרת ב17,000 שח מתחת למחירון, כנל אאוטלנדר 18,000 שח מתחת. 

יונדאי איוניק שמורה שעד לפני חצי שנה נמכרה מעל המחירון שגם ככה היה הזוי, מפורסמות עשרות ב10-15 מתחת למחירון, אותו דבר קורולה 17-18. 

השוק בירידה חזקה, מהצד השני ברכב של אשתי קיה פורטה המחירון צולל כל חודש ואנשים בצדק כנראה מפרסמים מעל המחירון. 

כל הסכומים שציינתי מתייחסים לרכבים מיד נמוכה עם קמ מתחת לממוצע

• אהבתי 2

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו במחירון העלוב של לוי יצחק יש סעיף תוספת ל"טויוטה סלקט"...

כמו שאמרת בעצמך, המחירון של לוי יצחק קובע מה השיפוי שתקבל במקרה אובדן מוחלט מהביטוח. אז מה? אם חס וחלילה תחווה אובדן מוחלט אתה יוצא בנזק גדול בכל מקרה, גם אם רכשת את הרכב בדיוק ב"מחירון" לוי יצחק. אתה מפסיד השתתפות עצמית, את מה שנותר מהפרמיה שלך עד סוף שנת הביטוח (המלצה - מי ש"מתכנן" על אובדן מוחלט לעשות את זה בסוף שנת הביטוח), אתה מפסיד את הזמן לאיתור רכב חלופי, אתה מפסיד את הכסף שהשקעת בטיפול/צמיגים/בלמים/מצבר/תוספות.

בתאונת פח שאינה אובדן מוחלט הרכב יתוקן למצב שיחזיר אותו לקדמותו. כאן ה"מחירון" משפיע רק על קביעת סכום התיקון שעובר את הגבול של האובדן מוחלט,  אבל אם אתה על הגבול לפעמים ניתן להטות לכיוון הרצוי בעזרת שמאי ידידותי.

מעבר לכך, בעת החלפת רכב, גם לא מתוכננת, תצטרך לעיתים לבחור דגם שונה או צעיר יותר וגם זה יעלה לך כסף.

לכן - כל הרכבים במילא נמצאים למעשה בתת-ביטוח. מי שלא יכול לעמוד בנזק הזה, טוב יעשה אם ימגן מכאנית את הרכב מפני גניבה וינהג במשנה זהירות.

קניתי השנה 2 כלי רכב ואפילו לא פתחתי פעם אחת את המחירון.

אני בוחר דגם רכב יחיד שמעניין אותי לקניה על פי שיקולי הצרכים, מבחנים מקצועיים, זמינות בארץ והמלצות.

לאחר מכן אני עוקב במשך חודש אחרי הלוח ורואה מה קורה בשוק.

רכבים מליסינג או 0 קילומטר בכלל לא באים בחשבון, אז אני מוציא אותם מהמשוואה ואני לא צריך שהמוכר יוריד לי.

אני שם לב לרכבים שמתאימים לי מבחינת נתונים, ורואה אם הם נשארים בלוח או נעלמים. אם הם נעלמים - אני מתחיל להתכייל לאיזור מחיר השוק האמיתי. אחרי חודש אני מתחיל לבדוק רכבים וכבר יש לי מדד אם המחיר ריאלי או לא. כמובן אנסה קצת להוריד ממחיר העיסקה אבל זה ממש לא משנה אם תגיד שזה בגלל מחירון יד4 ובניו או בגלל שהצמיגים גמורים. בסופו של דבר לכל מוכר יש מחיר מינימום שהוא לא מוכן לרדת ממנו באותו היום.

כמובן שאם "מחיר השוק" שנמצא בשיטה שלי גבוה מדי לתמורה או לתקציב, אז אין טעם לחכות למשיח שימכור לך את רכב החלומות בחצי ממחיר השוק. תחשב מסלול מחדש ותבחר דגם אחר. 

לשלם עשרות אלפי שקלים על סופרמיני יפנית בת 12 זה הזוי בעיני. 

כל קרוב משפחה או מכר שבא להתייעץ איתי על יאריס אני אומר שזה רכב אמין, עם מושבים נוראיים, ואני לא ממליץ לקנות אותו כי המחירים לא הגיוניים בעליל.

• אהבתי 3

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של יום יד 2 מתבסס על פרסומים באתר לפי הבקשות של המוכרים ולא כפי ביצוע העסקה בסופו של דבר ולכן כל הזמן המחירון של יד 2 עולה כי אנשים מבקשים יותר ממכירון כדי להגיע למכירון ואז יד 2 מעלים את המחירון וכן הלאה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...