Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לגבי החלפת מדחס/צינור מזגן לרכב מסוג טויוטה

Danielino
שימו לב! השרשור הזה בן 347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, כפי שציינתי בכותרת, לפני כמה שבועות מזגן החל לא לקרר, לאחר מילוי גז/זרחן שלאחר יום מסיום המילוי המזגן שוב הפסיק לעבוד, חזרתי למוסך וביצעו בדיקה מהיכן דולף, 

לאחר בדיקה ואיתור דליפה אמר לי שיש נזילה מאזור המדחס, כנראה צריך להחליף מדחס + צינור, מילא לי גז שיהיה לי לעוד יום יומיים ואמר לי לדבר איתו לגבי הצעת מחיר

מכיוון שהאוטו יחסית חדש (שנתון 17-18) (טויוטה אוריס הייבריד) העדפתי כמובן לבקש הצעת מחיר מהבעל מוסך למדחס+צינור מקורי 

חזר אליי לאחר כמה שעות עם תמונה שהספק שלו שמביא את החלק מיוניון מוטורוס- טוען שרק הצינור עולה 1400₪ והוא בעצמו קיבל שוק והוא לא רוצה גם לבדוק על מדחס חדש כי כנראה זה יצא המון המון כסף

והציע לי אפשרות לרכוש מדחס משופץ + צינור ב1700₪ לא כולל עבודה (נגיד עבודה באזור עוד ה400₪)פחות רלוונטי 

השאלה העיקרית שלי היא א כל- האם זה אכן הגיוני שאלו הם המחירים לצינור עצמו??

עדיין לא שלח לי הצעת מחיר למדחס מקורי, עממה מבדיקה קלה לפי מספר דגם באתרים מסויימים בחו״ל ראיתי שהטווח מחירים נע בערך בין 600-1100$ משתנה לפי יצרן שהמחירון הכי יקר היה מדחס מייצור Denso 

והשאלה אם אכן המחיר הגיוני, כמו שאמרתי פחות רלוונטי לי נושא המחיר, אם אכן זה המחיר הנכון לחלק חדש, זה משהו אחד,

השאלה שלי נוגעת יותר נכון אם אכן ההצעה היא ״אמינה״ או שמא אולי חלילה בעל המוסך מנסה לעשות עליי איזשהוא מהלך בהיותי חדש בתחום (בחור צעיר אחרי שירות, נהג חדש 😅)

לסיכום-

אשמח לשאול א- אם המחיר אכן הגיוני

וב- אם אכן הפרוצדורה נראת תקינה מבחינת בדיקה/אבחון/ וכולי.

*בנוסף* מספר החלק של הצינור לפי ההצעה שהוא שלח הינו -88703 02850 במידה וזה אכן עוזר…

(מימין לשמאל-👆)

דגם- ZWE186L-DWXSBW

מחילה על הבורות 😅 כפי שציינתי חדש בתחום, וגם חדש כאן בפורום, ואודה מאוד על התשובות והדעות

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי Danielino
תיקון מלל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מספיק מבין בנושא מזגנים ומדחסים, אבל השכל הישר שלי אומר שהנזילה לא יכולה להיות גם מהצינור וגם מהמדחס ביחד. למה להחליף שני חלקים אם יש אפשרות שהתקלה רק באחד מהם.

אני לא מכיר את בעל המוסך שלך, אבל לצערי ארצנו הקטנטונת מלאה בחאפרים ובאנשים שלא באמת יודעים לאבחן תקלות בצורה מקצועית ופועלים בשיטת "מצליח" - בא נחליף כמה חלקים, יעבוד יעבוד, לא יעבוד לא יעבוד. מי ישלם? שולמן ישלם... כך שאני מחזק את הגישה הביקורתית שלך כלפי בעל המקצוע, גם אם הוא מחזיק בתעודת מכונאי.

בנוסף, מציע לך גם לבדוק האם יש סיכוי כזה שהרכב עוד באחריות החברה...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...