Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שירשור המלצה על כלי עבודה שונים ומשונים

ברווז

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, itaysamurai כתב:

מפוח עלים חשמלי. יש להם תנועת אוויר נמוכה יותר מפלוץ של ילד.

מפוח עלים זה כלי לא חוקי בישראל. אני מניח שאתה מחוץ לשטח השיפוט 😉

לגינה הקטנה שלי (2X50 מ"ר) יש לי שואב עלים של Einhell מחובר ל-220V (מגיע עם חוט קצרצר, יש לי מאריך ארוך), עושה עבודה מעולה על הדשא (המלאכותי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• אחראי פורום
לפני 3 שעות, Liviur כתב:

כמו בכל כלי יש דרג ויש ז…

כמובן. דווקא לא סוללה אלא חוטי, עלים יבשים לגמרי ממשטח חלק הוא יעיף או ישאב, אבל מול עלים שקצת התיישבו על הטוף הוא מרים ידיים.

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

כי זה לא משחיז מקדחים.

למקדח יש זויות שחרור בחלק האחורי וזוית חיתוך בקדמי (שמשחיזים לפי החומר הנקדח)

נכון.

אני לא קודח עמוק או הרבה מדי, מקסימום קדיחות בודדות בפרופיל 3 מ''מ, 5 במקרה נדיר.

עזרה ראשונה הוא נותן.

משחזת שולחנית יש, רק צריך ללמוד ידנית.

לפני שעתיים, sperial כתב:

מפוח עלים זה כלי לא חוקי בישראל. אני מניח שאתה מחוץ לשטח השיפוט 😉

עכבר העיר ועכבר הכפר.

חוק די מיותר לטעמי, זה אמנם מרעיש אבל לדקות ספורות ופשוט לא נאכף.

גננים ושאר משתמשים פרטיים משתמשים בו חופשי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגינה פרטית קטנה זו באמת בעיה קטנה. אבל כשזה הגנן העירוני זה יכול לשגע פילים משך שעות.

מכל מקום, בתנאים שלי השואב עושה את העבודה נהדר, ממלא את השק ואז עולה איתו לפח הביתי. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, itaysamurai כתב:

אני לא קודח עמוק או הרבה מדי, מקסימום קדיחות בודדות בפרופיל 3 מ''מ, 5 במקרה נדיר

תיישר קצת את השפה החותכת (הצד הקדמי של השן) והוא לא ייתפס וישאיר גרד בפרופיל.

• רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.1.2023 בשעה 10:55, itaysamurai כתב:

חוק די מיותר לטעמי, זה אמנם מרעיש אבל לדקות ספורות ופשוט לא נאכף.

הבעיה העיקרית במפוח העלים היא לא הרעש.

בעיקרון מותר להשתמש בו במצב שאיבה (אם כי לא בשעות איסור רעש).

אסור להשתמש במפוח עלים בצורת מפוח עקב זיהום האוויר שהוא גורם שכולל הפצת אבק עם מזהמים שונים למרחק:

https://www.nevo.co.il/law_html/law04/24_lst_600944.htm

אני גר בישוב קטן ואין פה שימוש במפוחים. את המדרכות מנקים מהעלים ע"י רכב עם צינור מים ששוטף אותן.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.1.2023 בשעה 09:06, itaysamurai כתב:

מלחצי זוית שמישים מאוד;

סרגל זוית שבעיקרון מיועד לעץ אבל גם ברזל תופס;

לגבי מלחציים וסרגלים, אני מאד עצבני.

יש לי ניסיון רע בלבד עם הזמנת כלים שאמורים להיות בזווית מסויימת. עד שהם מגיעים אליי, הם כבר לא בזווית הנכונה...

יש לי 2 סרגלים משולשים. שניהם מזייפים (אחד בישר וב45, אחד רק בישר). אחד רכשתי בחול ואחד בארץ. בסוף אתעצבן ואלך על קפרו (יש להם אחד מפלסטיק כלשהו במחיר סביר). ניסיתי גם לקנות זווית נגרים ארוכה, גם היא מזייפת. הוחזרה לחנות למחרת. 

יש לי עוד 2-3 זוויות נגרים שונות, שגם הן מזייפות ואני לא משתמש בהן... מחכות ליום שבו אוכל ליישר אותן. 

מתסכל.

אני חושש להזמין מחול מלחציים מאותה הסיבה. 

משחיז מקדחים הכי זול בעליאקס', הוא מחייה מקדחים בלבד, לא פתרון ארוך טווח אבל עושה את העבודה;

אתה קורע את הצורה של המקדח עם השיקוץ הזה. האבן המאד גסה שלו גורמת לפני שטח נוראיים (תחשוב "פני השטח של הירח"), ופוגע במקדח בצורה שבה לא ניתן יהיה להחיות אותו בהמשך. 

אני לא קודח הרבה במתכת, לכן מעולם לא ראיתי צורך להשחיז מקדחים- אז אין לי מידע קונקרטי לתרום. 

אני כן מעדיף לרכוש מקדחים קצת יקרים יותר (קובלט) כדי לקדוח במתכת- מחזיקים זמן רב יותר משמעותית.

מלטשת צרה, רכש חדש ומוצלח למקומות צרים או זויות קטנות.

מעניין. 

בהחלט אמור להיות שימושי מאד מאד בעיבוד מתכת. 

הפירמה הזו היא חביבת אמאזון בשנים האחרונות, ויש להם הכל מהכל-מקצועות, מסורים ומה לא. 

אבל אני מאד חושש מהאיכות של הכלים.

אם כבר דיברנו על מלחציים, אני ממליץ על קליבות מתהפכות.

הלינק להמחשה בלבד- ולא כמו הדגם שלי (שדומני הופסק ייצורו כבר).

הן חלשות יותר מקליבות F בעצמת הלחיצה שלהן בעיקרון (לא משמעותי במיוחד...), אבל יש להן יתרון של שימוש קל ביד אחת, והראש שלהן מתהפך למצב דחיקה.

מאד!!! שימושי להחזיק מדף במקום שלו בזמן הברגת הפרזול לתלייה על הקיר וכל מיני דברים כאלו. אני משתמש במצב הדחיקה לא מעט, באופן מפתיע- שימושי ביותר. 

עריכה אחרונה על ידי ברווז
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, ברווז כתב:

לגבי מלחציים וסרגלים, אני מאד עצבני.

יש לי ניסיון רע בלבד עם הזמנת כלים שאמורים להיות בזווית מסויימת. עד שהם מגיעים אליי, הם כבר לא בזווית הנכונה...

יש לי 2 סרגלים משולשים. שניהם מזייפים (אחד בישר וב45, אחד רק בישר). אחד רכשתי בחול ואחד בארץ. בסוף אתעצבן ואלך על קפרו (יש להם אחד מפלסטיק כלשהו במחיר סביר). ניסיתי גם לקנות זווית נגרים ארוכה, גם היא מזייפת. הוחזרה לחנות למחרת. 

יש לי עוד 2-3 זוויות נגרים שונות, שגם הן מזייפות ואני לא משתמש בהן... מחכות ליום שבו אוכל ליישר אותן. 

מה שזול עולה ביוקר. תחסוך ל-starret ותסגור את הפינה לנצח. עוד כמה משולשים ואתה כבר שם מבחינת עלות...

אמנם אני יכול לספור על כף יד אחת את הפעמים בחיי שבהם השתמשתי בזווית 45 מעלות (יש לי קושי אסתטי איתה) אבל לפני הקפיצה ל-starret אתה מוזמן להציץ בכלים של shinwa באמזון יפן. יש מבחר גדול באיכות טובה מאוד והלוגו של הפינגווין כל כך חמוד שאני לא עומד בזה.

• מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חייב את הדיוק של סטארט, כך שההמלצה על שינווה מצאה חן בעיניי. 

ואני חושב גם על קפרו עדיין בתאכלס (ספציפית, מעבר למשולש, יש את דגם 353- זוית נגרים 90 מעלות חמודה עם שטיק מעניין).

רק שנמאס לי כבר לקנות...ולהתבאס כל פעם. 

ננסה ונראה. תודה על ההמלצה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 המלצות נוספות שלרוב במקרה הטוב נמצאות "מתחת לרדאר": סכין יפני. וסכין אמריקאי...

היפני: אולפא L-0 (היפני המקורי למיטב ידיעתי, על שמו כולן נקראות יפני). 

מאד נוחה. קלה לשימוש. איכותית לאין שיעור על רוב הדרעק שניתן למצוא בארץ ובחו"ל. להבים טובים יותר מאלו של הזולות (עוברים טיפול כלשהו שתורם לשמירה על החוד ליותר זמן) ועמידים יותר בפני חלודה. 

והאמריקאית: סטנלי 99-E.

אני מתכוון באופן עקרוני לסכינים עם להב טרפז, ולאו דווקא לסטנלי (קטנה עבורי, פחות מותאמת אליי אישית). 

יש עוד מאות סוגים של סכינים שמקבלים את להבי הטרפז. 

רוב העבודות שלי מצריכות קצת מאד להב או הפעלת כח על הלהב (חיתוך פלסטיק למשל). הטרפז הוא להב קטן יחסית, וחד מאד (כמו היפניות). אני לוקח אחת כזו ליד לרוב השימושים שלי בסכין. לשאר, אני לוקח את האולפא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 8.1.2023 בשעה 08:42, hans כתב:

מה שזול עולה ביוקר. תחסוך ל-starret ותסגור את הפינה לנצח. 

האאאאאננס...KHAN! | Know Your Meme

אני רגע לפני הזמנה באמאזון של סרגל סטארט :rofl:. זה בגללך. :lol: 

עולה בערך כמו ה SHINWA, די נדהמתי. אבל! הביקורות מטרידות אותי. 

אה, וגם העובדה שבשם של המוצר רשום "Professional ".

אה, וגם העובדה שהדיוק לא מצויין בשום מקום. גם לא באתר של סטארט.

מה אומר? לקחת סיכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע.

לא למהר.

לא מכיר את המוצר הזה של starret ולכן לא יכול להמליץ.

רק כדי להבהיר, אני מתכוון ל combination square בלבד (חשוב לך 45 מעלות, נכון?).

לינק לדוגמה

https://www.amazon.com/Starrett-11H-6-4R-6-Inch-Combination-Wrinkle/dp/B000E60MJE/ref=sr_1_2?keywords=starrett+combination+square&qid=1673908758&sprefix=starret+com%2Caps%2C202&sr=8-2&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.006c50ae-5d4c-4777-9bc0-4513d670b6bc

אצלי מדובר בפרנקשטיין של גוף מודרני וסרגל בן כמה עשורים (NOS), מילימטרי.

בנוגע לקאפרו - עד כמה שזכור לי הסחורה טובה, פשוט תגיע לחנות עם עיפרון, חתיכת עץ/וואטבר ותבדוק במעמד הקנייה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה 45 לקחתי לאותה עגלה משהו נחמד של SHINWA שישמש אותי גם בתור SADDLE SQUARE. דיוק מוצהר של זוית 45 הוא 0.2 ממ לכל 10 ס"מ.

(אוף איתם, לך תמיר את זה לדקות עכשיו) GOOD ENOUGH.

קומביניישן יש לי אחד שעובד היטב לצרכיי ומעולם לא בדקתי אפילו את ה 45 שלו :lol: מניח שזה יהיה זוועה, אולי אבדוק היום באמת.

אני בקושי משתמש בו, לא צריך אותו ליותר מדיי. אני משתמש בזוויתן מכונאים בשביל ה 90 שלי, בקליבר בשביל מדידות קטנות ובמשהו שבניתי לעצמי בשביל סימונים קטנים. כשקניתי אותו חשבתי שאשתמש בו הרבה יותר, אבל כמעט שאני לא שולח אליו את היד. לא רואה סיבה לשדרג לאחד שופרא דהשופרא- הוא לא ב WORKFLOW שלי.

אני כן צריך סרגל L ארוך, בעיקר עבור כוונונים שונים ומשונים למסור שולחן. 

לפני כמה חודשים קניתי אחד (מהייבוא של ל.כ.), בדקתי את היישור שלו, החזרתי אותו למחרת לחנות וקיבלתי את הכסף בחזרה.

אני חושש לרכוש מוצרים כאלו גם בחנויות פיזיות (מהניסיון הקטן שהיה לי עם מוצרים כאלו שהיו לא ישרים) וגם מהאינטרנט (כי איך שהחבילות מטופלות לפני שהן מגיעות אליי, אללה ירחמו- תמונה להמחשה)

Image Alt Bot on Twitter: "@elizejackson anonymous tweet: “I GOT SWATTED  AND ORDERED A NEW DOOR, WHAT THE FUCK @UPS” [includes a photo of a door-sized  box severely bent” [1/3]" / Twitter

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שהזמנתי אחד אחר, תוצרת ג'ונסון. 

הביקורות עליו באמאזון היו "בתור SQUARE הוא מצויין אבל הבעייה היא אחרת" :lol:

בדיוק מה שאני צריך- SQUARE מצויין ותו לא. הבעייה נוגעת למדבקה שיושבת על הסרגל (שהוא אינצ'י), ומאחר ואני לא צריך את הכלי כסרגל- אין לי בעייה עם זה.

פלוס להשחיר מחדש את הכיתוב במידה ואצטרך זו לא בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שסתם תגרד את המדבקה כמו בנאדם עם scraper/סכין יפנית/להב גילוח במקום ממסים שונים. בכלל, לשפוך ממס, לא משנה כמה עדין, על כלי עבודה עם כיתוב? מעשה מטופש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סקרייפר, והמדבקה לא ממש תטריד אותי... כל עוד ה SQUARE הוא אכן SQUARE 😆

ואם כבר, יש גם טיפ או שניים. 

כדי לחדש כיתוב אפשר להשתמש במספר דברים, בהסתייגות- כל עוד הכיתוב חרוט! 

1) על מקדחים ישנים שלי (שאין לי מושג כבר איך הגיעו אליי, לא זוכר) שיחזרתי את הכיתוב עם טיפקס. הלבן הוא בקונטרסט נהדר עם השחור של המקדח וקל מאד לגרד את השאריות הלא רצויות. קל מאד לשים אותו מחדש כשיימחק שוב מהשימוש.

2) כדי לחדש כיתוב על סרגלים למשל, גש רגע לאשתך, תן לה נשיקה- ותגנוב ממנה את הלק ציפורניים (הנשיקה אופציונלית :rofl:).

הלק מגיע עם מברשת קטנה שיחסית קל להשתמש בה למילוי חריטות. כשהוא מתייבש הוא מותיר משטח קשיח ועמיד יחסית, יותר עמיד מטוש בלתי מחיק שנמחק מאד מהר למרבית האירונייה. 

בטיפ הזה יש 3 בעיות. הראשונה, עד שאתה כבר מבלה זמן איכות עם עצמך בסדנה, צריך רגע לראות את אשתך עוד פעם. השנייה, להתאים את הצבע של הלק לצבע של הכלי, לצבע של המכונה שמשתמשת בו, לצבע של השולחן עבודה ולצבע של הארגז כלים :LOL:. השלישית, אם תבקש לק מאשתך, היא תשאל אותך למי זה; אם תקנה לק, והיא תגלה את זה, אתה עשוי למצוא את עצמך בבלגאן מסוג אחר ולא יעזרו לך כל ההסברים לגבי למה רכשת את זה גם אם תיתן לה להסתכל לך בטלפון :LOL:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...