Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטיפת רכב

שימו לב! השרשור הזה בן 497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הרכב שלי נטול ציפויים למיניהם, אבל חדש מאוד, לכן החלטתי לקחת על עצמי שטיפות ידניות כדי למנוע סווירלים וכו.
אתמול שטפתי אותו בשיטה של:

שלב ראשון: שטיפה בגרניק (רק מים) כל הרכב 2 דקות
הכנה לשלב שני:
דלי - 5 ליטר מים ופקק של שמפו ווקס צהוב של מגוויירס.

דלי2 - רק מים.

שלב שני: 2 כפפות שבאמצעותן מעביר את השמפו על כל חלקי הרכב, ואז סוחט את הלכלוך בדלי המלוכלך, וטובל שוב בדלי עם השמפו.

בזמן הזה, משפריץ כמה פעמים על הגאנט עם gyeon iron wheel cleaner, נותן כמה דקות, ואחכ חוזר על הגאנט אחרי שהחומר "נפתח" עם מברשת ירוקה של כימיקל גייז (חצי קשה), וגם עם מעין מכחולים על הקאליפר.
שלב שלישי: מרים את כל השמפו, והחומר של הגאנטים, עם עוד סיבוב בגרניק של 2 דק, רק מים

לבסוף מייבש את הרכב עם מספר מיקרופייבר שונות.

עכשיו השאלה,

1.יש לשפר משהו בדרך ואופן העבודה? לא בהכרח במוצרים השונים? משהו שיקל עליי?

2. האם מיקרופייבר עדיפות על גילדה? הן מורידות לי הרבה סיבים על הרכב, ומעין מורחות את המים שיש. לא עפתי על זה אבל אולי פשוט בחרתי במיקרופייבר לא טובות?

3. גם אחרי שמפו על כל הרכב, השמשות והחלונות לא נטולים מסימנים אחרי השטיפה. יש משהו מסויים שאפשר להשתמש בו לזכוכיות ברכב?

תודה!

עריכה אחרונה על ידי Idan14620
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אפשר ורצוי לעשות PRE WASH, אפשר עם סבון לרכב או אפילו עם ONR (בדילולים הנכונים), יש אפשרות לעשות ידנית עם ספריי FOAM מיוחד מאמזון או עם מיכל שמתחבר לגרניק (הרבה יותר קל) - תחפש מדריכים ב YT יש המון.

2. רק מיקרופייבר יעודי לייבוש הרכב, צריך להיות עם כמות סיבים גבוהה, יכול להיות שמה שקנית הוא לא איכותי או שפשוט לא כיבסת אותם לפני השימוש הראשון (כביסה ללא סחיטה וללא מרכך עם ג'ל כביסה בלבד)

3. צריך לזה מגבת וופל לניקוי השמשות, חפש ב YT לגבי זה גם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, DC10 כתב:

1. אפשר ורצוי לעשות PRE WASH, אפשר עם סבון לרכב או אפילו עם ONR (בדילולים הנכונים), יש אפשרות לעשות ידנית עם ספריי FOAM מיוחד מאמזון או עם מיכל שמתחבר לגרניק (הרבה יותר קל) - תחפש מדריכים ב YT יש המון.

2. רק מיקרופייבר יעודי לייבוש הרכב, צריך להיות עם כמות סיבים גבוהה, יכול להיות שמה שקנית הוא לא איכותי או שפשוט לא כיבסת אותם לפני השימוש הראשון (כביסה ללא סחיטה וללא מרכך עם ג'ל כביסה בלבד)

3. צריך לזה מגבת וופל לניקוי השמשות, חפש ב YT לגבי זה גם..

תודה חבר.

במושגים אני קצת יותר חלש, מה הכוונה בפרי-ווש? או ONR?

לגבי מיקרופייבר, קניתי מאליאקספרס, אבל לא מטליות מעפנות, את האמת גדולות עם כושר ספיגה גבוה, סביבות 1300 GSM. עלה לי 50 למטלית בערך.

העניין הוא שיכול להיות שכיבסתי אותן לא נכון. (גם מרכך, גם סחיטה)

האם פעם הבאה אולי אוכל להציל אותן אם אשתמש רק בג'ל כביסה ואניח להן להתייבש?

לגבי המגבת וופל מעולה אח אני אבדוק, צריך גם חומר לשמשות או שהעיקר הוא המגבת?

מעריך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

PREWASH - הכוונה היא ריסוס על כל הרכב שמפו לרכב בדילול נכון או ONR בדילול נכון (ONR זה חומר לניקון ללא מים שאפשר לעשות איתו כמעט הכל),

הפריי-וויש בא בעצם לפרק את הליכלוך שעל הרכב כמה שאפשר ללא מגע, אחרי שנותנים לו דקה-שתיים (תלוי כמה הרכב חשוף לשמש ישירה) מורידים את הכל עם מיים.

תחשוב על זה כמו שאתה לוקח צלחת מלוכלת ושם אותה במיכל עם עם מיים וסבון כלים לכמה דק', הסבון עושה את העבודה שלו ומפרק את הליכלוך, ככה שהשטיפה עצמה תהיה הרבה יותר קלה ובטוחה (פחות לכלוך - פחות אפשרויות לעשות סוורלים)

לגבי המגבות, יש המון אפשרויות, תחפש בפורום שרשורים ואתה תמצא הרבה, תקנה מה שנראה לך לנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, DC10 כתב:

PREWASH - הכוונה היא ריסוס על כל הרכב שמפו לרכב בדילול נכון או ONR בדילול נכון (ONR זה חומר לניקון ללא מים שאפשר לעשות איתו כמעט הכל),

הפריי-וויש בא בעצם לפרק את הליכלוך שעל הרכב כמה שאפשר ללא מגע, אחרי שנותנים לו דקה-שתיים (תלוי כמה הרכב חשוף לשמש ישירה) מורידים את הכל עם מיים.

תחשוב על זה כמו שאתה לוקח צלחת מלוכלת ושם אותה במיכל עם עם מיים וסבון כלים לכמה דק', הסבון עושה את העבודה שלו ומפרק את הליכלוך, ככה שהשטיפה עצמה תהיה הרבה יותר קלה ובטוחה (פחות לכלוך - פחות אפשרויות לעשות סוורלים)

לגבי המגבות, יש המון אפשרויות, תחפש בפורום שרשורים ואתה תמצא הרבה, תקנה מה שנראה לך לנכון.

הבנתי אותך.

כאילו בסופו של דבר שאני מגיע לשלב השטיפה עצמו יש פחות סיכוי שאשרוט עם הכפפה, כי יהיה פחות לכלוך.

יש איזה מקור מידע שמסביר מה זה ONR ומה הכוונה בפרי ווש עם שמפו? (אני מניח שעם שמפו כן צריך מים כי בONR הדגשת שלא חובה).

שתיהם זה בעצם תהליך של הקצפה? איזה ציוד צריך לזה? אני מניח שצריך מקציף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ONR, חפש בפורום יש המון מידע על זה או ב YT.

בעיקרון לכל שמפו יש רמות דילול שמתאימות לשטיפת הרכב או ל PRE WASH, חפש לגבי השמפו שאתה משתמש את הדילול המתאים.

לדוגמה שמפו טוב לפריווש זה MR PINK של CG, יש דילול של כמות נוזל לליטר מיים שמתאים לשטיפה ויש דילול שמתאים ל PREWASH, ברגע שאתה יודע את הדילול הנכון אתה צריך מקציף

(ידני או אחד שמתחבר לגרניק), ואז אתה ממלא אותו עם הדילול הנכון של השמפו והשאר מיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוטף ככה- חומרים של gyeon:

1. ריסוס הפגוש עם חומר שמוריד חרקים ומעופפים שנדבקו - bug and grime.

2. ריסוס גאנטים עם wheel cleaner.

3. ריסוס קצף לריכוך הלכלוך עם gyeon foam.

4. שטיפה ראשונית של הרכב מכל הקצף והחומרים הנוספים שפורטו ב 1 + 2.

5. שטיפה בשיטת 2 דליים.

דלי 1 עם סבון ppf wash

דלי 2 עם מים נקיים

אחרי כל מעבר חלק, הכפפה נשטפת בדלי עם המים הנקיים.

6. מעבר עם דלי 3 על הגאנטים עם מברשת לגאנטים ומברשת רכה.

7. שטיפה סופית של כל הרכב.

8. כשהרכב עדיין רטוב,

ייבוש עם החומר שגם עוזר לייבש וגם משאיר הגנה - ppf maintain.

מגבת ייבוש של gyeon slik dryer.

9. ניקוי החלונות עם gyeon clear view.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...