Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פונטיאק טמפסט 1992 רכב לא מניע זקוק ליעוץ

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע אם זה קשור לטכני או לאספנות אם זה לא מתאים לכאן אודה למנהל להעביר את הפוסט תודה וסליחה מראש.

מדובר על פונטיאק טמפסט 1992 מנוע 3100 V6 הרכב עמד קרוב ל10 שנים בחנייה הייתי מניע אותו מדי פעם

אני רוצה להחזיר אותו לכביש ושכחתי להניע אותו חודש מילאתי דלק והרכב לא מניע. החלפתי מצבר עדיין לא מניע.

יש רעש מהמשאבת דלק שעובדת+הרכב מנסה להניע אבל אין הצתה והמנוע לא נדלק. 

לצערי אין לי כרגע בהישג יד מפתח פלאגים לבדוק את העניין יש במקרה מישהו ומכיר מכונאי/חשמלאי רכב שמתעסק באמריקאיות

שמגיע לבית הלקוח? או בעצמו יכול לעזור ומבין? 

תודה.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 225
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תנסה להניע עם מעט דלק/ספריי קרבורטור ישירות לתוך סעפת היניקה/מצערת ותראה אם מניע, אם כן יש לך כנראה בעיה במשאבת הדלק החשמלית.

מילאת מספיק דלק במיכל?

עריכה אחרונה על ידי much
  • רעיון טוב! 1

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, much כתב:

תנסה להניע עם מעט דלק/ספריי קרבורטור ישירות לתוך סעפת היניקה/מצערת ותראה אם מניע, אם כן יש לך כנראה בעיה במשאבת הדלק החשמלית.

מילאת מספיק דלק במיכל?

ניסתי עם ספרי קרבורטור לא הניע :( מילאתי דלק משהו כמו 7 וחצי ליטר יש מצב שזה לא מספיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי מיכל הדלק מלא בלכלוך תנסה למלאות עוד שימהל בנקי וישאב למנוע

אולי צריך להחליף קיט קרבורטור  תנסה להתעסק איתו עוד קצת לפעמים זה נתפס

נסה עם ספרי ברקסים (מנקה שומן) לתוך הפייה של הקרבורטור שינקה הפיח והשחור שהצטבר

אתה כאן מהאיזור? (אני לא "מבין " באמריקאיות אבל מכאנית הכל דומה)

יש סצנה ב" להציל את טוראי ראיין" שהקצין  אומר, סבתא שלי תמיד אומרת שכלי מכאני שלא נדלק לוקחים מקל ו"נותנים" לו ומתחיל לעבוד 

נסה את זה.... 

עריכה אחרונה על ידי מוטי אלתר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, much כתב:

הסטרטר מסתובב מהר?

כשהיית מניע את הרכב מדי פעם במהלך התקופה הוא היה מניע לך בקלות ?

כן הוא מניע יחסית בקלות אבל היה מדי פעם נדלק נורת הצ'ק אנגין לפני.

לפני 26 דקות, מוטי אלתר כתב:

אולי מיכל הדלק מלא בלכלוך תנסה למלאות עוד שימהל בנקי וישאב למנוע

אולי צריך להחליף קיט קרבורטור  תנסה להתעסק איתו עוד קצת לפעמים זה נתפס

נסה עם ספרי ברקסים (מנקה שומן) לתוך הפייה של הקרבורטור שינקה הפיח והשחור שהצטבר

אתה כאן מהאיזור? (אני לא "מבין " באמריקאיות אבל מכאנית הכל דומה)

יש סצנה ב" להציל את טוראי ראיין" שהקצין  אומר, סבתא שלי תמיד אומרת שכלי מכאני שלא נדלק לוקחים מקל ו"נותנים" לו ומתחיל לעבוד 

נסה את זה.... 

היי מוטי ותודה על התגובה.

הרכב עם הזרקה אני גר בבת-ים  אולי אתה צודק לגבי הדלק אני אנסה למלא עוד קצת

לפני שעה, much כתב:

הסטרטר מסתובב מהר?

כשהיית מניע את הרכב מדי פעם במהלך התקופה הוא היה מניע לך בקלות ?

אני חושד בחיישן קראנק אבל לא בטוח כי אין לי יכולת להתחבר למחשב רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ברכב מפלג? בדקת שיש ניצוץ בכלל בזמן מתן סטרטר?ייתכן מאוד שיש צורך למלות עוד דלק במיכל כפי שמוטי ציין הרכבים הללו אוהבים וצריכים הרבה דלק.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא עם הזרקה.
צריך להשיג ספרות טכנית של המנוע ולבדוק איך קוראים לו תקלות במחשב או איך בודקים את החיישנים עם מולטימטר.

צריך לוודא לחץ דלק תקין עם מד לחץ דלק ולוודא שיש ניצוץ.

קח בחשבון שבכל העולם (וגם בארץ) הרכב הזה נקרא chevrolet corsica. ישנם דגמים נוספים של GM שמשתמשים באותו דגם מנוע, אם אתה רוצה לחפש חומר בפורומים בחו"ל.

אפילו בויקיפדיה מוזכרת ישראל:

Pontiac marketed a rebadged version of the compact L-body Chevrolet Corsica as Tempest, for Canada and Israel only, beginning in model year 1987. Discontinued in 1991, the Tempest was replaced with the Grand Am sedan.[21] The 1987-1991 Pontiac Tempest came in two trim levels, base (equivalent to the U.S. Corsica LT) and LE (equivalent to the U.S. Corsica LTZ) The main differences that separates the Tempest from its L-Body twin are different grille, emblems and taillights (the taillights were later adopted as the U.S. Corsica's taillights). The only other differences were wheel options, DRLs and a metric instrument cluster. This model was also sold briefly in Israel, as there are brochures showing Canadian-spec models from 1990/1991.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.1.2022 בשעה 15:38, much כתב:

יש ברכב מפלג? בדקת שיש ניצוץ בכלל בזמן מתן סטרטר?ייתכן מאוד שיש צורך למלות עוד דלק במיכל כפי שמוטי ציין הרכבים הללו אוהבים וצריכים הרבה דלק.

עוד לא יצא לי לבדוק ניצוץ כי לא היה עוד מישהו איתי. יש ברכב 3 קוילים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

הרכב הוא עם הזרקה.
צריך להשיג ספרות טכנית של המנוע ולבדוק איך קוראים לו תקלות במחשב או איך בודקים את החיישנים עם מולטימטר.

צריך לוודא לחץ דלק תקין עם מד לחץ דלק ולוודא שיש ניצוץ.

קח בחשבון שבכל העולם (וגם בארץ) הרכב הזה נקרא chevrolet corsica. ישנם דגמים נוספים של GM שמשתמשים באותו דגם מנוע, אם אתה רוצה לחפש חומר בפורומים בחו"ל.

אפילו בויקיפדיה מוזכרת ישראל:

Pontiac marketed a rebadged version of the compact L-body Chevrolet Corsica as Tempest, for Canada and Israel only, beginning in model year 1987. Discontinued in 1991, the Tempest was replaced with the Grand Am sedan.[21] The 1987-1991 Pontiac Tempest came in two trim levels, base (equivalent to the U.S. Corsica LT) and LE (equivalent to the U.S. Corsica LTZ) The main differences that separates the Tempest from its L-Body twin are different grille, emblems and taillights (the taillights were later adopted as the U.S. Corsica's taillights). The only other differences were wheel options, DRLs and a metric instrument cluster. This model was also sold briefly in Israel, as there are brochures showing Canadian-spec models from 1990/1991.

כן אתה צודק עמוס לגבי קורסיקה. מצאתי פה ושם חומר שבדרך כלל מדובר על חיישן קראנק אבל כול עוד אין לי אופציה להתחברות למחשב

וברכב הזה יש רק התקן OBD1

קצת קשה לנחש. אם בדקתי לחץ דלק ללא מכשור זה מספיק לתת אינדקציה? פתחתי את הונטיל של הלחץ דלק ולחצתי עם מברג ויצא דלק משם.

לאלטרנטור אין קשר ליכולת התנעת רכב נכון?

עריכה אחרונה על ידי renault5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ דלק בודקים עם מכשיר מדידה ייעודי, שעון שמכניסים אותו זמנית בקו הדלק.

למשל

אתה צריך לדעת מה נתון הלחץ התקין של המנוע בעבודה ובחניה.

יש עוד בדיקה שמנתקים צינור דלק ומפנים אותו לתוך בקבוק, וכמות הדלק שיוצאת בזמן נתון צריכה להתאים לערך מסויים. זאת בדיקת ספיקה של המשאבה.

בכל מקרה אם המשאבה בסוף חייה מיכל דלק מלא יכול לעזור להתנעה, אבל כמובן עדיין צריך להחליף אותה.

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לצלם סירטון קצר בעת נסיון ההתנעה בעזרת חבר ותעלה אותו לכאן אולי זה יעזור לנו להבין היכן הבעיה.

אגב, ברכבים הללו אפשר לחלץ קודי תקלה ממחשב הרכב בשיטת ההיבהובים ע״י קיצור הפינים A ו B בשקע הדיאגנוסטיקה שמתחת להגה .

עריכה אחרונה על ידי much
  • אהבתי 1

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שיש אצלך ברכב שקע דיאגנוסטיקה בעל 12 פינים מסוג ALDL , קצר את פינים A ו B ותספור היבהובים בלוח השעונים, לפי זה תדע בדיוק היכן הבעיה.

1DA88FBF-8FD2-41CD-AC45-88BC9BF4205C.png

• רעיון טוב! 1

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, much כתב:

אני מניח שיש אצלך ברכב שקע דיאגנוסטיקה בעל 12 פינים מסוג ALDL , קצר את פינים A ו B ותספור היבהובים בלוח השעונים, לפי זה תדע בדיוק היכן הבעיה.

1DA88FBF-8FD2-41CD-AC45-88BC9BF4205C.png

תודה אני אנסה לעשות את זה ולצלם את זה בטלפון אולי תוכל לעזור לי לראות איזה קוד תקלה יצא לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, much כתב:

מתי בפעם האחרונה הצלחת להתניע אותו? בן כמה המצבר שעל הרכב? תדאג שיהיה לפחות 20 ליטר דלק טרי במיכל.

בפעם האחרונה לפני חודש ואז הוא הניע. אני אנסה מחר לראות איזה קוד יצא. המצבר חדש רק מלפני שבוע וחצי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...