Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי במדיניות יבוא חלפים

amosbmw
שימו לב! השרשור הזה בן 990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משרד התחבורה יאפשר יבוא אישי של חלפים משומשים

לכאורה מבורך, עד שמגיעים לפסקה הבאה

למגינת לב אספני הרכב עולה מן התקנות החדשות כי פיילוט יבוא חלקי החילוף לרכב אספנות יבוטל על ידי המשרד ואספני הרכב יצטרכו להעביר כל חלק שירצו לייבא למכוניותיהם לבדיקת מעבדה מיוחדת או לספק את האישורים הנדרשים למשרד התחבורה – מה שיהיה כמעט בלתי אפשרי עבורם מכיוון שלרוב מדובר בחלקי חילוף המיוצרים במיוחד על ידי סדנאות קטנות.

איך עוצרים את רוע הגזירה?

• מבאס 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מה שאותי הכי מדהים, זה שבהרבה תחומים אנחנו על התקינה האירופאית (לא משנה שהאכיפה - זה כבר משהו אחר), אבל בתחום הרכב אנחנו מתנהלים כמו בימי ארם נהריים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • אחראי פורום

מקפיץ לטובת עדכון טרי וחשוב.

הזמנתי חבילה עבור רכב האספנות שלי ובין כמה חלקים לא בטיחותיים, היו רפידות בלם.

המכס מיד עצרו את החבילה ובדיקת משרד התחבורה פסלה את הרפידות.

מפה התחילה מסכת מתישה שבה לא מסכימים להחזיר את החבילה לבדיקה נוספת ואני מצידי מנסה להוכיח תקן בעזרת היצרן. 

מה שהבנתי בדיעבד זה שעל אישור משרד התחבורה, לא היה ציון שמדובר ברכב אספנות.

לאחר כמעט חודש שאני מבקש לא לגעת בחבילה, ביקשתי מרביב חיאק מ-ifound להיכנס לפעולה. טעות שלי שלא דיברתי איתו לפני זה אבל ניסיתי לפעול עם עמיל מכס, כמו שפדקס אמרו שאני צריך לעשות.

רביב טוען בתוקף שאותו ביטול הקלה שמופיע לעיל, הוא שקרי. וכך טוענים גם אנשי משרד התחבורה.

בעזרתו הוצא אישור מתוקן ממשרד התחבורה ושודר למכס, שם התירו את החבילה בלי שום דרישה לתקן.

אז א. שימו לב לפרטים האלה על אישור משרד התחבורה.

ב. ממליץ בחום על השירות של רביב. מתחילת טיפולו עברו 5 ימים כולל סופ"ש באמצע והחבילה נחתה אצלי.

• רעיון טוב! 3

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מה לא ברור?

1. לרכבי אספנות יש הקלה בייבוא חלקים שדורשים תקן. הם לא מחוייבים להציג אחד.

2. כלכליסט טוענים שהקלה זו בוטלה.

3. משרד התחבורה טוענים שזה בתוקף.

רפידות בלם מן הסתם הן רכיב בטיחותי שרכבים שהם לא אספנות מחוייבים להציג תקן מקביל לישראלי. 

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 8.6.2021 בשעה 16:44, itaysamurai כתב:

מקפיץ לטובת עדכון טרי וחשוב.

הזמנתי חבילה עבור רכב האספנות שלי ובין כמה חלקים לא בטיחותיים, היו רפידות בלם.

המכס מיד עצרו את החבילה ובדיקת משרד התחבורה פסלה את הרפידות.

מפה התחילה מסכת מתישה שבה לא מסכימים להחזיר את החבילה לבדיקה נוספת ואני מצידי מנסה להוכיח תקן בעזרת היצרן. 

מה שהבנתי בדיעבד זה שעל אישור משרד התחבורה, לא היה ציון שמדובר ברכב אספנות.

לאחר כמעט חודש שאני מבקש לא לגעת בחבילה, ביקשתי מרביב חיאק מ-ifound להיכנס לפעולה. טעות שלי שלא דיברתי איתו לפני זה אבל ניסיתי לפעול עם עמיל מכס, כמו שפדקס אמרו שאני צריך לעשות.

רביב טוען בתוקף שאותו ביטול הקלה שמופיע לעיל, הוא שקרי. וכך טוענים גם אנשי משרד התחבורה.

בעזרתו הוצא אישור מתוקן ממשרד התחבורה ושודר למכס, שם התירו את החבילה בלי שום דרישה לתקן.

אז א. שימו לב לפרטים האלה על אישור משרד התחבורה.

ב. ממליץ בחום על השירות של רביב. מתחילת טיפולו עברו 5 ימים כולל סופ"ש באמצע והחבילה נחתה אצלי.

איך מגיעים לרביב שציינת בפוסט, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+972 54-611-1592

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לפני מספר חודשים הזמנתי 2 משתיקי אגזוז לאופנוע שלי. חדשים. מצ'כיה.
הגיעו לסניף הדואר בתוך 10 ימים, לא שילמתי אגורה. קיבלתי מסרון, באתי, לקחתי.

לפני כחודש וחצי הזמנתי מהולנד רכיב אלקטרוני לאופנוע הזה. הפריט הגיע ארצה בתוך פחות משבוע ומאז הסטטוס שלו היה שהוא במרכז המיון. מתמיין לו…
לאחר 3 שבועות יצרתי קשר עם הדואר המעולה שיש לנו כאן בארץ, שם נאמר לי שהוא נפל לבדיקת המכס המפורסמת,  ושמפקח התעבורה חורץ הגורלות מועיל בטובו להגיע פעם בשבוע (נדמה לי שאמרו לי בחמישי) ובודק את החבילות, מי לחופש, מי לשחרור תמורת תשלום מס ומי לא לשחרור אלה למסלול הגהינום של "תוכיח-תביא אישור-לא את זה- אחותך לא $#@* ".
טוב, חיכיתי. מה יש לי לעשות?
לאחר חודש וחצי (!) של נסיונות ליצור קשר ולהבין מה קורה, עלה לי רעיון בראש, נפל האסימון.
נכנסתי למשתמש שלי באתר gov.il ושם הלכתי וחיפשתי. ואכן: החבילה נמצאת תחת "ייבוא אישי" ממתינה לתשלום מס כלשהו. שילמתי מיידית דרך האתר ולאחר יומיים קיבלתי הודעה לבוא ולקחת.
אף אחד במערכת הזו, שעלתה 100 מיליון ש"ח כאשר הקימו אותה במודיעין, לא טרח להגיד לי שיש לשלם כאן את המס וזהו.

חלם? זה כאן.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...