Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה סך הכל ביקשתי? קפה חם.

gsi16v
שימו לב! השרשור הזה בן 1179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי את 2 המכשירים הבאים הכי מומלצים מדוד עלי.
לפי דיווח הקונים, הלבן מתחמם ל56 מעלות והשחור ל 96 מעלות (ואכן לא ניתן לגעת בו כשהו חם).

ההמלצות הן להשתמש בכוס עם תחתית שטוחה, אין לי כרגע.

אך בכל זאת עם מה שיש, איך עדיין כוס ששמתי בה קפה שחור רותח לא מחזיקה דקה אחת יותר חם עם או בלי המכשיר של ה 96 מעלות?
בכל זאת יש שטח מגע בין הכוס למכשיר.

2 המכשירים הם usb 5v ואני מחבר אותם רק מחוץ לבית ורק לזמן החימום, כלומר אין סכנת שריפה ונהפוכהו - הייתי שמח שיעלו באש, אולי כך ארויח עוד דקה של קפה חם

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

fb3043249ec1cf6b65dfa33ef547df36.jpgab0db9de496cdbc817fc2885f331ae68.jpg

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עוצמת החימום תלויה בזרם. הספק = מתח X זרם
יציאת USB של מחשב נותנת 1 אמפר מקסימום. 5 וולט כפול 1 שווה 5 וואט שזה כלום.
מטען USB חזק של 3 אמפר -> 15 וואט, כמו מלחם קטן, גם לא משהו. כשאתה בחוץ ורוב הכוס מוקפת באוויר קר, האוויר מנצח

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחבר לספק 2.5אמפר ובכל זאת המשטח רותח, לא משנה כמה וואט...
איך מכל ה 96 מעלות האלו שומדבר לא עובר לכוס כדי לשמור את החצי כוס קפה על 50+ מעלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי החלק התחתון שלה כן מתחמם אבל מתקרר מהר מדי. בגלל זה אמרו להשתמש בכוס שטוחה, ככה  החום יעבור יותר מהר (וגם אז לא בטוח עד כמה זה יהיה יעיל)

זה כמו מחבת ברזל יצוק שאתה מחמם על להבה לא מספיק חזקה. היא לעולם לא תגיע לטמפ' עבודה שאתה צריך כי עד שהלהבה מספיק לחמם קצת היא מתקררת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומר ממנו עשויה הכוס לא מצטיין בהולכת חום ואם הכוס לא שטוחה בכלל החום בקושי יעבור. ועל כל כמות חום שנכנסת מנניח 20 סמ"ר של תחתית הכוס, יש פי 5 שטח מזה מסביב שמאבד חום.
כמו שהסביר Transporter, זה כמו לחמם סיר מים עם נר. הלהבה מספיק חזקה לגרום לכוויה ביד אבל הסיר נישאר קר.

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהמשטח חם לא אומר כלום כי קיבול החום שלו נמוך מאוד.

אבל עזוב אותך מהדברים האלה. תשתה את הקפה כשהוא עוד חם וזהו.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחסית לזכוכית מתכות מוליכות חום טוב, קנה לך ספל בסגנון:

1.png.5bac3df3d852175359d19c6631a99b01.png

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין שלפחות בתנאי בית אני לא מוכן להתפשר על קפה שהו לא בכוס קפה זכוכית שקופה.
אז ספל חרסינה/מתכת לא בא בחשבון.

בתוך הבית אין בעיה, אני מחמם את הקפה במיקרו כשהו מתקרר, אך חיפשתי פתרון לשמור עליו חם בחוץ

ארכוש כוסות עם תחתית שטוחה ואדווח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכשירים האלו הם כוסות רוח למת. בהספקים האלו עדיף שתתמקד באמצעים פאסיביים ולא אקטיביים.

או שתשקיע באיזה שרוול נצמד לכוס שישמור על החום (ומכסה לחלק העליון שגם תורם רבות להקטנת איבוד החום) או שתחפש לעצמך כוס קפה מזכוכית עם דופן כפולה,(יש גם בארץ כמובן),  זה מסייע רבות בשמירה על החום.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש משהו שלא קיים.

עכשין כשאני קולט את זה, זה טרנד עולמי כללי בימי הקורונה...

תרמוס (לא משנה הגודל, יש גם בגודל אישי) שעבר חימום מראש ישמור על החום בלי שום בעיה. קנה לך אחד שעשוי "כמו פעם" עם זכוכית בחלק הפנימי, ותשתמש בו כמו כוס. יעבוד כמו גדול, אפילו במצב פתוח.

עריכה:

הייעוד של כוסות עם דופן כפולה הוא לאפשר את ההחזקה שלהן עם היד בלי ידית ובלי לחטוף כווייה. מניסיון, הן לא שומרות באופן מיוחד על החום, לא מצאתי הבדל ביחס לרגילות.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, gsi16v כתב:

בתוך הבית אין בעיה, אני מחמם את הקפה במיקרו

ואת התיונים אתה תולה לייבוש על החבל?

קפה מחומם מאבד את הטעם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש משהו שלא קיים.
עכשין כשאני קולט את זה, זה טרנד עולמי כללי בימי הקורונה...

תרמוס (לא משנה הגודל, יש גם בגודל אישי) שעבר חימום מראש ישמור על החום בלי שום בעיה. קנה לך אחד שעשוי "כמו פעם" עם זכוכית בחלק הפנימי, ותשתמש בו כמו כוס. יעבוד כמו גדול, אפילו במצב פתוח.

עריכה:
הייעוד של כוסות עם דופן כפולה הוא לאפשר את ההחזקה שלהן עם היד בלי ידית ובלי לחטוף כווייה. מניסיון, הן לא שומרות באופן מיוחד על החום, לא מצאתי הבדל ביחס לרגילות.
כוסות עם דופן כפולה הן מתכון לכוויה בלשון. היו לי כאלה לקפה שחור בפקל קפה. בגלל הדופן המבודדת אתה לא יודע עם הקפה לוהט או ניתן לשתיה. אחרי הכוויה הראשונה נתרמו לחבר שהתעקש שזה מה שהוא רוצה. עברתי לספלים מתקפלים

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

• אהבתי 1
  • מעניין 1

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבכוסות הרגילות יש זכוכית כפולה שאמורה לבודד לכן המעבר חום הוא נמוך משמעותית..

יש כוסות שמתחברות לUSB, ויש תרמוסים 

ואם הכוס גדולה מספיק אז היא לא תתקרר מהר במיוחד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sorvall כתב:

כוסות עם דופן כפולה הן מתכון לכוויה בלשון. היו לי כאלה לקפה שחור בפקל קפה. בגלל הדופן המבודדת אתה לא יודע עם הקפה לוהט או ניתן לשתיה. אחרי הכוויה הראשונה נתרמו לחבר שהתעקש שזה מה שהוא רוצה. עברתי לספלים מתקפלים

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

אף פעם לאנותן לקפה להתקרר ורף פעם לא נתקלתי בבעיה שאתה מתאר.

כשהקפה מתקרב לשפתיים אתה מרגיש את הטמפרטורה ויודע מאיזה מרחק להתחיל לשאוב אותו.

אם לא חשוב לך במיוחד באיזה תדר רעש השאיבה אז השיטה הזו מוגיחה את עצמה לפחות אצלי כבר יותר מ 30 שנה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...