Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה ע"י קונה רכב פוטנציאלי

ExtraD
שימו לב! השרשור הזה בן 1230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, 

אני יודע שהנושא כבר עלה בפורום, רציתי לשאול את השאלה מזווית קצת אחרת.

, השבוע אחרי התיקון של זה, מכירת הרכב חוזרת על הפרק.

קונה פוטנציאלית (שיודעת כמובן על התאונה, ראתה אותו לפני) מעוניינת בו מאוד, אבל הביטוח שלי לא כיסה אותה (צעירה ממני) וקבענו שהמכונאי שיבדוק את הרכב ינהג בו.

היא גם הצטרפה לנסיעה איתי של כ20 דקות, ואמרה שזה הספיק לה.

בשיחה האחרונה היא אמרה לי שתרצה לנהוג בו לפני שהיא קונה, לגיטימי, ולאחר בירור עם הביטוח זה עולה לי כמה שקלים לארבעה ימים ואני מפעיל את זה בתחילת השבוע, לה ולמתעניינים אחרים.

מכיוון שאני מאמין גדול בחוק מרפי, שמוכיח את עצמו כל פעם מחדש, אפנה אתכם לשאלתי:

אף אחד, אף פעם, לא נהג בשום רכב שהיה לי. 

הרכב ידני, היא לא נהגה בגיר ידני מאז שהוציאה את הרשיון, ואני כבר מדמיין את ה"שיעור נהיגה" שהולך להיות לנו.

מבחינת ביטוח אני מכוסה, אבל הפוליסה על שמי, ובמידה ותהיה פגיעה שלה ברכב אחר, או מעורבות בתאונה, יתבעו את הפוליסה שלי.

האם אני יכול להחתים אותה על טופס הסכמה לשאת בהוצאות השתתפות עצמית + פרמיה שתעלה במידה ומשהו יקרה?

מצטער על הקטנוניות, אבל זה אדם שמעולם לא ראיתי אותו נוהג, גיר ידני, וחודש לא מוצלח במיוחד שלי באופן כללי 😄

מצד שני, אני צריך למכור את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית לא הייתי קונה רכב שהבעלים שלו לא מאפשר לי לנהוג בו לפני הרכישה, יש הרבה דברים שמבינים רק כאשר נוהגים ברכב,(הגה,בלמים,האצה וכו'..).

מעבר לך שזה משדר לקונה שמסתירים ממנו משהו.

אתה יכול לתת לה לנהוג במקום שאין הרבה רכבים תוך כדי שאתה יושב לידה ומפקח על הנהיגה.

• רעיון טוב! 2

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Tom777 כתב:

אישית לא הייתי קונה רכב שהבעלים שלו לא מאפשר לי לנהוג בו לפני הרכישה, יש הרבה דברים שמבינים רק כאשר נוהגים ברכב,(הגה,בלמים,האצה וכו'..).

מסכים, אבל זו סיטואציה מעט שונה.

בסוף, אתה צריך להחליט מה יותר מפחיד אותך: שיגרם נזק לרכב, או שהקונה הנוכחית תוותר. במאמר מוסגר, מישהו שלא נהג מעולם על רכב ידני, עלול מאוד להתאכזב מהקושי שהוא יחווה בנסיעות המבחן הזו ולוותר על הרכישה. יכול להיות שהיא מבקשת לנהוג בעצמה לא כדי לבחון את הרכב, אלא כדי לבחון את הקושי שלה בנהיגה בלי קשר לרכב הספציפי.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עולות לי 2 הצעות:

1. לתת לה לנהוג רק באיזור סטרילי כמו מגרש חניה גדול
  2. שתשלם על נסיעת המבחן הזו, סכום שיקוזז מעלות הרכב במידה ותקנה (סינון רצינות)

אישית, הייתי מתקשה מאוד לתת למישהו שאין לו נסיון עם ידני לנהוג על הרכב שלי כל עוד אני לא יודע בוודאות שהוא מתכוון לרכוש אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאחל לכולכם המון הצלחה במכירת הרכבי "אף אחד לא נוהג בהם חוץ ממני" שלכם.

ברגע שהיית מבקש ממני דמי רצינות על נסיעת המבחן הייתי מנתק לך במקום בפרצוף. הבעיה היא שיש מצב שהיית אומר לי את השטות הזאת אחרי שטרחתי ובזבזתי זמן לראות את הרכב שלך.

זה כמו שאני אבקש ממך שתעביר לי סכום מסויים טרם שאני בא לראות את הרכב על מנת שלא ייקרה מצב שאבזבז את הזמן שלי לראות רכב שלא תואם לתיאור.

לדעתי יש פה הגזמה פראית. 

לגיטימי שאם הבחורה לא נהגה הרבה זמן ברכב ידני אז תתחילו או תקיימו את הנסיעת מבחן בשטח שהוא סטרילי כמו מגרש חנייה.

אני חושב שהבחורה הראתה רצינות מעל ומעבר בזה שהיא באה לראות את הרכב. לקחה אותו למכונאי שלה ובזבזה על זה לא מעט זמן.

ונסיעת מבחן בכל רכב - היא לראות האם הרכב מתאים לי. לא רק האם הוא תקין.

אני רוצה לקנות הונדה סיוויק. היא נראית לי יפה ומגניבה. אבל יכול להיות שכשאני אנהג בה - אני לא אתחבר. זה הקטע של נסיעת מבחן.

אפשר לחשוב שיושבים תורים של קונים שבאים לקחת סיבוב על הרכב שלכם ולגמור לכם את הקלאץ.

ביננו, אם אתה מסביר בצורה סבירה במודעה ולא מספר סיפורי פוגי, אתה תראה את הרכב לקונה אחד מקסימום שניים רציניים.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה לי קצת שונה, אני מבין שכל קונה ירצה לנהוג ברכב, אבל רוצה להיות מכוסה.

היא לפני לקיחת הרכב למכונאי, באה לראות לבד (20 דק באוטובוס) והחזרתי אותה הביתה ברכב, כך שמבחינת בזבוז זמן שנינו די שווים 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נתתי לרוכשת הרכב הקודם שלי לנהוג, הסברתי שהביטוח שלי מכסה רק אותי (מה שאכן היה המקרה) גם אצלי הרכב הנמכר היה ידני והקונה הפונטנציאלית הייתה בחורה צעירה, גם אם אכן היה ביטוח שמכסה אותה לא הייתי נותן לה לנהוג ,זכותי, בסוף העסקה כן הושלמה, נסיעת מבחן לא תתן לך שום אינדקציה מעבר להרגשה כללית, ולטענת מי שטוען שמסתירים משהו כי לא נותנים לו לנסוע ברכב.... לשם כך מבצעים בדיקה מקיפה, נסיעת מבחן ביחד עם בעל הרכב תתן לך אותה אינדיקציה כמו שאתה תנהג, נסיעת מבחן בו אתה נוהג היא רק מחווה שלא מעידה על עסקה רעה או טובה, זה אתה יכול להסיק יותר מבעל הרכב עצמו.

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאת הרכב הזה קניתי באוקטובר האחרון, ולא ביקשתי לנסוע בו.

אחרי שהתרשמתי לטובה מהרכב נסענו כ20 דק למוסך לבדיקה, שם לקח אותו לסיבוב המכונאי אחרי שבדק אותו על ליפט, ונתן לי את האוקיי שלו.

זה הספיק לי במקרה הזה.

להבדיל כשקניתי רכב מסוכנות לפני מס' שנים כן נהגתי בו בערך 15 דק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Nakamichi כתב:

אני מאחל לכולכם המון הצלחה במכירת הרכבי "אף אחד לא נוהג בהם חוץ ממני" שלכם.

ברגע שהיית מבקש ממני דמי רצינות על נסיעת המבחן הייתי מנתק לך במקום בפרצוף. הבעיה היא שיש מצב שהיית אומר לי את השטות הזאת אחרי שטרחתי ובזבזתי זמן לראות את הרכב שלך.

זה כמו שאני אבקש ממך שתעביר לי סכום מסויים טרם שאני בא לראות את הרכב על מנת שלא ייקרה מצב שאבזבז את הזמן שלי לראות רכב שלא תואם לתיאור.

לדעתי יש פה הגזמה פראית. 

לגיטימי שאם הבחורה לא נהגה הרבה זמן ברכב ידני אז תתחילו או תקיימו את הנסיעת מבחן בשטח שהוא סטרילי כמו מגרש חנייה.

אני חושב שהבחורה הראתה רצינות מעל ומעבר בזה שהיא באה לראות את הרכב. לקחה אותו למכונאי שלה ובזבזה על זה לא מעט זמן.

ונסיעת מבחן בכל רכב - היא לראות האם הרכב מתאים לי. לא רק האם הוא תקין.

אני רוצה לקנות הונדה סיוויק. היא נראית לי יפה ומגניבה. אבל יכול להיות שכשאני אנהג בה - אני לא אתחבר. זה הקטע של נסיעת מבחן.

אפשר לחשוב שיושבים תורים של קונים שבאים לקחת סיבוב על הרכב שלכם ולגמור לכם את הקלאץ.

ביננו, אם אתה מסביר בצורה סבירה במודעה ולא מספר סיפורי פוגי, אתה תראה את הרכב לקונה אחד מקסימום שניים רציניים.

תראה, אני מודה שזו דילמה (לפחות עבורי). מצד אחד קשה לך לסמוך על אחרים שינהגו ברכב שלך, מצד שני אתה רוצה למכור. בכל מקרה, נראה לי שהסוגיה העיקרית פה היתה די ספציפית - לתת למישהו לא מנוסה לנהוג ברכב שלך, כשהסיכון הוא תאונה/בלאי מוגבר עקב שימוש לא נכון. אני לא חושב שהסינון/קריטריון הוא לא במקום, זה כמו שחברות השכרה לא ישכירו רכב לכל שוכר בכל מצב/מחיר/אם בכלל. בקיצור, מגרש חניה במינימום לדעתי, לכביש ציבורי בטח לא הייתי נותן למישהו לעלות עם רכב שאין לו נסיון בתפעול שלו (ברמה של ידני/אוטומט), נשמע הימור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בעיקרון.

אבל יש הבדל בין לקחת אותה עכשיו לנס הרים או לכביש סוען וצפוף ולהגיד - קחי נשמה. תהני. או ללכת לאיזור פחות עמוס. אולי מגרש חנייה. אולי זמן בשבוע כמו שישי בצהריים.

בוא נגיד שמה שצורם לי בחלק מהתגובות זה ה"אף אחד לא ינהג לי ברכב". שיש בעיה ונכונות לפתור - זה אחרת.

לגבי הבלאי המוגבר. בואו רגע, איזה בלאי מוגבר? בנסיעה של 10 דקות גג? 

מדובר במישהי שנהגה על ידני. עברה טסט על ידני. אז נכון שהיא לא מנוסה.

אבל למורה לנהיגה יש כל יום לפחות תלמיד חדש אחד שלא נהג בחייו ברכב וכל השאר גם לא ממש שיא המנוסים והם לא מחליפים קלאץ כל יום. או כל טיפול. אז בואו נשים דברים בפרופורציה.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפחד שלי הוא פחות הבלאי, יותר הסיכוי לאיזו תאונה קטנה.

אני זוכר כשניסיתי למכור את הסקודה פליסיה שלי כשהייתי בצבא כי לא היה בה שימוש, אבא הצטרף אלי לפגישה.

הגיע בחור לראות את הרכב וביקש לנסוע בה קצת, אחרי 50 מטר אבא שלי פשוט אמר לו לעצור ולרדת, הגיר הרעיש יותר ממקדחה והרכב קיפצץ כאילו אנחנו חוזרים בזמן. 

טראומות ילדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, ExtraD כתב:

השאלה לי קצת שונה, אני מבין שכל קונה ירצה לנהוג ברכב, אבל רוצה להיות מכוסה.

היא לפני לקיחת הרכב למכונאי, באה לראות לבד (20 דק באוטובוס) והחזרתי אותה הביתה ברכב, כך שמבחינת בזבוז זמן שנינו די שווים 🙂

זאת לא השוואה,
הבזבוז זמן שלך לא מעניין מבחינת רצינות (אתה הרי מוכר את הרכב),
אתה רוצה לוודא שהיא רצינית והיא אכן הראתה לך שהיא כזו.
וכן גם אני לא קונה רכב לפני שאני נוהג בו וזה בקשה לגיטימית ואין מה לעשות תשקיע 150 שקלים המכירה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכר שלי רצה לפני מספר שנים לקנות אלפא 159.

עשה המון שיעורי בית וכבר היה סגור על הקניה.

באקזאמפלר הראשון שהלך לראות, ביקש נסיעת מבחן קצרה עם בעל הרכב כמובן.

נהג ברכב והיה המום לרעה מהתנהגות הגיר, ויתר לגמרי על הדגם עקב כך.

תמיד נתתי נסיעת מבחן למי שרצה וכך גם קיבלתי.

אם לא היו נותנים לי, לא הייתי ממשיך בתהליך הקניה.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...