Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I20 2016 חשמל

חוש טכני סביר
שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעיה חשמלית ברכב , 
מדי פעם באקראי, מערכת החשמל ברכב לא מגיבה לחלוטין,
נאמר שזו בעיית הארקה,  כבל ההארקה היוצא מהמצבר פורק ונוקה היטב.

על מנת להחיות את החשמל, נענוע של  כבל ההארקה  מחזיר את החשמל לרכב.
ואז ניתן להניע ללא שימוש בקודן.

אודה לכל עזרה . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהארקה אתה מתכוון למינוס כנראה כי יש הבדל ואין הארקה ברכב (לא שידוע לי וגם אין לאן להתחבר לאדמה חחח)

אם הוא מלא חלודה או קצף תנסה לשייף אותו עד שתראה ברזל נקי ומוליך היטב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, רפי לין כתב:

אז מה השאלה?

בברכה  -  רפי לין

השאלה היא,
מדוע הבעיה של מדי פעם החשמל "מת" , 
וחוזר רק אחרי ניענוע הכבל  הקטן שיוצא מהמינוס ותחבר לגוף הרכב.
(צירפתי תמונה)
איך פותרים את הבעיה הזו  ? 
המינוס והכבל נוקו ביסודיות .

עוד תופעה שאני לא מבין,
והיא ברגע שהחשמל חוזר, ניתן להניע את הרכב ללא הקודן. 
תודה .

IMG_20201203_233352_cr.jpg

לפני שעה, Shab00 כתב:

בהארקה אתה מתכוון למינוס כנראה כי יש הבדל ואין הארקה ברכב (לא שידוע לי וגם אין לאן להתחבר לאדמה חחח)

אם הוא מלא חלודה או קצף תנסה לשייף אותו עד שתראה ברזל נקי ומוליך היטב

תודה על התשובה,
צירפתי תמונה ותיאור הבעיה, בתגובה לרפי לין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה היד ראשונה של המכונית?, נראה לי קצת מוזר ולא מקורי כבל מינוס מחובר בצורה כזאת.

בכל מקרה צריך לבדוק אם הכבל מחובר חזק הן בנעל כבל המצבר וגם אל האוזן שבצידו השני.

לרוב, היצרנים לוחצים את האוזן אל הכבל עצמו ובמשך הזמן המגע החשמלי בין האוזן

וחוטי הנחושת שבכבל פחות טובים ונוצר ביניהם מפל מתח, חוסר מגע וכו'.

בעברי, כחשמלאי רכב, במקרים מאובחנים כאלו הייתי מגלה קצת את הבידוד מהכבל ליד האוזן, 

מנקה היטב ומבצע הלחמה בין האוזן לנחושת הכבל החשופה ומבודד הכל.

זאת פעולה די פשוטה לביצוע.

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמי שרשם לך שאין הארקה ברכב. תשתית החשמל היא של זרם ישר ואין פה איפוס או הארקת הגנה. 

אם יש בעיית מגעים אפשר לקנות נייר ליטוש עדיין , לשפשף סביב הקוטב והמגע לא יותר מדי) ואז להשפריץ ספרי לניקוי מגעים חשמליים (אפשר לקנות בטמבוריות) להתיז בכמות נדיבה ולנקות עם בד(למרות אמור להתייבש לבד). יש לוודא שלא משפריצים את הספריי על בידוד חשמלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, timtim87 כתב:

מצטרף לקודמי שרשם לך שאין הארקה ברכב. תשתית החשמל היא של זרם ישר ואין פה איפוס או הארקת הגנה. 

אם יש בעיית מגעים אפשר לקנות נייר ליטוש עדיין , לשפשף סביב הקוטב והמגע לא יותר מדי) ואז להשפריץ ספרי לניקוי מגעים חשמליים (אפשר לקנות בטמבוריות) להתיז בכמות נדיבה ולנקות עם בד(למרות אמור להתייבש לבד). יש לוודא שלא משפריצים את הספריי על בידוד חשמלי. 

תודה , 

את הביטוי "הארקה" ככה פשוט שמעתי ממישהו,
עכשיו אני מבין יותר טוב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, timtim87 כתב:

בתחום האוטומטיבי מקובל המונח ארקה או GROUND כאשר מדברים על גוף הרכב שאליו מחוברים כול חיבורי הארקה אשר נקרא גם מינוס.

בתחום האלקטרוניקה קיימים עוד מונחים רבים כגון: ארקה ווירטואלית, ארקה צפה או אדמה צפה ועוד שפע הסברים שבהם ניתן למלא כרך שלם באנציקלופדיה העברית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...