Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי נורות חזית

Orelxx
שימו לב! השרשור הזה בן 1283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, shellcase כתב:

אין לך עדשה לאורות הגבוהים, אל תתקין שום נורה שהיא לא הלוגן רגילה, זה לא יתפזר כמו שצריך.

למה חבר .. אני מעוניין באור גבוהה חזק וחד .

מבחינת סנוור אני משתמש בזה במילא שאנ לבד בכביש .. אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באורות המעבר (אור נמוך) אצלך יש עדשה. העדשה לוקחת את כל האור שמאחוריה וממקדת אותו ככה שיאיר בצורה מיטבית את ה30 מ' הקרובים לרכב שלך.

באורות הדרך (הגבוהים) יש רפלקטור (שזה באנגלית, מחזיר אור) או במילים פשוטות - סט של מראות קטנות. התפקיד שלו הוא למקד את האור ככה ש100 המ' שלפניך יוארו בצורה הכי טובה שיש כי הרי לא מעניין אותך להאיר את הקומה ה3 של הבניין ליד.

עכשיו תחשוב שתכננת סט שלם של מראות שמקבלות אור מנורת להט (שזה גוף תאורה גדול עם אור מפוזר יחסית) ומחזירות אותו לכיוון מסויים.
ועכשיו אתה מאיר עליהן בצורה שונה לגמרי נורת LED שמוציאה אור חזק יותר אבל מנק' ספציפיות קטנות - הן יחזירו את האור בצורה שונה.
יש סיכוי שזה יעבוד אם מי שתכנן את הנורה בדק אותה ברכב עם פנס בעל מבנה דומה לשלך, יש סיכוי הרבה יותר גדול שהאור יתפזר ככה שאתה תאיר את צמרות העצים ולא את הכביש - ואולי זה יהיה טוב יותר מנורות ב20 ש"ח, אבל פחות טוב מנורות הלוגן איכותיות של osram או philips.
ובוא - אם אתה לא גר בצפון או בדרום, גם ככה אין לך שימוש כמעט באורות הגבוהים, אז מה זה משנה?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.10.2020 בשעה 12:55, beamvelavan כתב:

אולי זה יתאים לך.

הם טוענים לאור לבן ו- 30,000 שעות עבודה. 

ScreenShot_20201002125338.thumb.png.3818c9e0a41fa4e9bc0403871219b098.png

https://www.coupo.co.il/deals/טורבו לד/?aff_id=100

7200 לומנס לטורבו לד זה דיי חלש, הוא לא יראה טוב את הכביש אם בכלל הפיזור של הנורות האלו טובות, בד"כ החזקות הטובות הן סביב 8000-9000 ומעלה, כמובן שאם לא מכוונות טוב אז יסנוורו אנשים.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, shellcase כתב:

באורות המעבר (אור נמוך) אצלך יש עדשה. העדשה לוקחת את כל האור שמאחוריה וממקדת אותו ככה שיאיר בצורה מיטבית את ה30 מ' הקרובים לרכב שלך.

באורות הדרך (הגבוהים) יש רפלקטור (שזה באנגלית, מחזיר אור) או במילים פשוטות - סט של מראות קטנות. התפקיד שלו הוא למקד את האור ככה ש100 המ' שלפניך יוארו בצורה הכי טובה שיש כי הרי לא מעניין אותך להאיר את הקומה ה3 של הבניין ליד.

עכשיו תחשוב שתכננת סט שלם של מראות שמקבלות אור מנורת להט (שזה גוף תאורה גדול עם אור מפוזר יחסית) ומחזירות אותו לכיוון מסויים.
ועכשיו אתה מאיר עליהן בצורה שונה לגמרי נורת LED שמוציאה אור חזק יותר אבל מנק' ספציפיות קטנות - הן יחזירו את האור בצורה שונה.
יש סיכוי שזה יעבוד אם מי שתכנן את הנורה בדק אותה ברכב עם פנס בעל מבנה דומה לשלך, יש סיכוי הרבה יותר גדול שהאור יתפזר ככה שאתה תאיר את צמרות העצים ולא את הכביש - ואולי זה יהיה טוב יותר מנורות ב20 ש"ח, אבל פחות טוב מנורות הלוגן איכותיות של osram או philips.
ובוא - אם אתה לא גר בצפון או בדרום, גם ככה אין לך שימוש כמעט באורות הגבוהים, אז מה זה משנה?

אני גר בצפון אחי.. ובלי קשר יש לי הרבה נסיעות בחושך אני לא איזה ילד מתלהב חבר. 

בגלל זה מעניין אותו דווקא נורות הטורבו לד שהן חזקות בפער .

אתה בטוח שזה לא יעבוד טוב ? 

בהרבה רכבים אין עדשה בכלל ועדיין שמים טורבו לד והכל טוב .

ולשאלה הבאה בלי קשר למה תקני לא תקני , יש סוג ספיצית של טורבו לד לאורות גבוהים מעבר לחיבור? אם כן אתה יודע להמליץ לי אולי ?.

ושתדע חבר שאין לי כלום לא עדשה ולא רפלקטור באור הגבוהה, רק מנורה שיושבת שם וכל הגוף מסביב יש מראות .. אז אני חושב יעבוד טוב 

עריכה אחרונה על ידי Orelxx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא כתב או רמז שאתה ילד מתלהב (למרות שלא יזיק לך להציץ על כללי הפורום כי אתה חורג מהם בכתיבה שלך לא מעט).
אתה תצטרך לחפש ברשת מידע על מישהו (באירופה או כאן בארץ, ולא בארה"ב כי שם הפנסים שונים) שהרכיב לדים ברכב כמו שלך.
כמו שכתבתי,אני לא 'בטוח' בשום דבר, יש מצב שיאיר נפלא ויש מצב שלא - אם אתה מוכן להשתתף בניסוי, לבריאות.

עכשיו תראה מה אני כתבתי לך:

לפני שעתיים, shellcase כתב:

ואז תראה מה כתבת לי:

לפני שעה, Orelxx כתב:

ושתדע חבר שאין לי כלום לא עדשה ולא רפלקטור באור הגבוהה, רק מנורה שיושבת שם וכל הגוף מסביב יש מראות .. אז אני חושב יעבוד טוב 

אז אם לא מעניין אותך מה שמסבירים לך, למה אני מבזבז את הזמן?

• אהבתי 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shellcase כתב:

אף אחד לא כתב או רמז שאתה ילד מתלהב (למרות שלא יזיק לך להציץ על כללי הפורום כי אתה חורג מהם בכתיבה שלך לא מעט).
אתה תצטרך לחפש ברשת מידע על מישהו (באירופה או כאן בארץ, ולא בארה"ב כי שם הפנסים שונים) שהרכיב לדים ברכב כמו שלך.
כמו שכתבתי,אני לא 'בטוח' בשום דבר, יש מצב שיאיר נפלא ויש מצב שלא - אם אתה מוכן להשתתף בניסוי, לבריאות.

עכשיו תראה מה אני כתבתי לך:

ואז תראה מה כתבת לי:

אז אם לא מעניין אותך מה שמסבירים לך, למה אני מבזבז את הזמן?

דבר ראשון לא הבנתי בדיוק איך אני עובר על הכללים ? אני לא מדבר בצורה בוטה ואני מכבד כל תשובה שאני מקבל.

דבר שני "ובוא - אם אתה לא גר בצפון או בדרום, גם ככה אין לך שימוש כמעט באורות הגבוהים, אז מה זה משנה?" זה ציטוט שלך , פה כביכול קבעת לי שאני לא צריך את זה .. אני שאלתי שאלה לגבי סוג מנורות לד נקודה במקום לקבל תשובה מידע שבן אדם שרוצה לעזור אני מקבל תשובה של "אחי אל תשים אין לך ככה ואין לך ככה וזה לא בתקן וכו וכו וכו . אם ביקשתי סוג ומישהו מכיר אשמח לשמוע במידה וזה לא יהיה טוב אז אוריד לא ככה ? תודה.

דבר שלישי לגבי הריפלקטור .. יכול להיות שהבנתי אותך לא נכון חשבתי שריפלקטור זה משהו אחר הכל טוב אתה יכול לנשום . כל מה שאתה רושם פה מחכים אותי ומעניין אותי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוראל - כנראה שהכותבים כאן אינם אחים שלך ואפילו לא חברים שלך. תן להם את הכבוד המגיע להם.

Shellcase הוא בעל מקצוע בתחום, אז אני ממליץ לך להפנים את שהוא כותב.

לעצם העניין - בכל פנס יש מערכת שמטרתה להתאים את אלומת האור לתקנים. המערכת תכלול רפלקטור (מרה אחת או יותר), עדשה (שיכולה להיות גם ניטרלית), וכמובן התושבת והנורה. כל אלה, כמערכת, מיועדים לכון אלומת אור בהתאם לתקנים, וכל שינוי בהם עלול לגרום לאלומת האור לסטות.

ולמה חשובה התאמה לתקנים? משתי סיבות. האחת היא הארת הדרך וסביבתה על מנת שתוכל לראות אותה ולנהוג בבטחה. האחרת היא למנוע סינוור נהגים הבאים מולך.  לכן אין לבצע שינויים בפנס אלא בהתאם למה שנקבע על ידי היצרן. החלפ הנורה בנורה מסוג אחר יכולה לגרום לאלומה להיות צרה או רחבה מדי, להיות בעוצמה קטנה או גדולה מדי ולהיות מכוונת לכיוון לא נכון. יתכן שהמערכת מתאימה ליותר מסוג אחד של נורה, אבל חובה עליך לבדוק זאת. דרך אגב, אם תתקין נורה שתגרום לפנס להאיר שלא לפי הנדרש אתה עלול להכשל במבחן הרישוי השנתי, להעצר על ידי שוטר, והחמור ביותר - להיות מעורב בתאונה כיוון שלא ראית את הדרך או כיוון שסינוורת נהג אחר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אוראל - כנראה שהכותבים כאן אינם אחים שלך ואפילו לא חברים שלך. תן להם את הכבוד המגיע להם.

Shellcase הוא בעל מקצוע בתחום, אז אני ממליץ לך להפנים את שהוא כותב.

לעצם העניין - בכל פנס יש מערכת שמטרתה להתאים את אלומת האור לתקנים. המערכת תכלול רפלקטור (מרה אחת או יותר), עדשה (שיכולה להיות גם ניטרלית), וכמובן התושבת והנורה. כל אלה, כמערכת, מיועדים לכון אלומת אור בהתאם לתקנים, וכל שינוי בהם עלול לגרום לאלומת האור לסטות.

ולמה חשובה התאמה לתקנים? משתי סיבות. האחת היא הארת הדרך וסביבתה על מנת שתוכל לראות אותה ולנהוג בבטחה. האחרת היא למנוע סינוור נהגים הבאים מולך.  לכן אין לבצע שינויים בפנס אלא בהתאם למה שנקבע על ידי היצרן. החלפ הנורה בנורה מסוג אחר יכולה לגרום לאלומה להיות צרה או רחבה מדי, להיות בעוצמה קטנה או גדולה מדי ולהיות מכוונת לכיוון לא נכון. יתכן שהמערכת מתאימה ליותר מסוג אחד של נורה, אבל חובה עליך לבדוק זאת. דרך אגב, אם תתקין נורה שתגרום לפנס להאיר שלא לפי הנדרש אתה עלול להכשל במבחן הרישוי השנתי, להעצר על ידי שוטר, והחמור ביותר - להיות מעורב בתאונה כיוון שלא ראית את הדרך או כיוון שסינוורת נהג אחר.

🙄 

מזל שאתה קיים , באמת. בלעדיך לא היית יודע את כל זה .

תודה !

הבנתי שלא אקבל פה המלצה לנורת טורבו לד  אלא רק רובוטים שרושמים לי חוקים או איך עובד פנס חזית 🤦‍♂️

בכל אופן תודה על העזרה לגבי הדיימונד ויזן !

עם הלד אסתדר בדרך אחרת 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה עם השוטר\בוחן הרכב.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Orelxx כתב:

הבנתי שלא אקבל פה המלצה לנורת טורבו לד  אלא רק רובוטים שרושמים לי חוקים או איך עובד פנס חזית 🤦‍♂️

למה שתקבל המלצה למוצר שלא מתאים לרכב שלך, וגרוע מזה עלול להפריע לנהגים אחרים?

השקיעו והסבירו לך גם למה זה לא מתאים לרכב שלך ולמה זה עלול להפריע לנהגים אחרים, אבל אתה מחפש את ההמלצה, אז קיבלת המלצה - לא לשים נורות לא מתאימות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...