Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בדיקה לפני קנייה להונדה סיוויק 2017

20legend
שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעוניין לקנות הונדה סיוויק האצ׳בק 2017 (הדגם הוא הישן יותר, מנוע 1.8 לא טורבו) שנסעה 72,000 ק״מ. הייתה אצל בן אדם אחד בליסינג.

לקחתי את הרכב לבדיקה בקומפיוטסט, מצרף כאן את הממצאים ה״מדאיגים״.

בשאר הדברים הכל יצא תקין - מיתלים, בלמים, שלדה (לא היו תאונות).

הדברים הפחות טובים הם:

1. הספק מנוע נמוך מנתוני היצרן. אמור להיות 142 כ״ס בסל״ד 6500, יצא 114, וגם זה בסל״ד יותר גבוה, עפ״י הגרף שהם הפיקו. בעל פה הם אמרו לי ששווה לבדוק את מערכת המחשוב, הדלק וההצתה, ושזה בסך הכל סביר ולא מאוד מדאיג. כמו כן אמרו שתוסף למנוע יכול לעזור בזה.

2. תיבת ההילוכים - מצאו איזשהי הימצאות לא גדולה של שמן (?) באזור שלה. גם פה לדבריהם בעל פה זה לא משהו מאוד רציני כנראה.

שמתי בקישור הבא תמונות של שני הממצאים הנ״ל והסיכום שהם כתבו בסוף הדו״ח:

https://imgur.com/a/79VJoAM

אשמח לשמוע מה אתם חושבים. הקניה היא דרך ״מגרש״ מסוים. הם אמורים עכשיו ״לתקן״ את הליקויים, וגם לתקן את השריטות הקלות שיש בפגוש מקדימה ומאחורה (אבל זה פחות מטריד אותי).

אני לא מאוד סומך על זה שהם באמת יתקנו את הליקויים, יותר חושב שהם יעשו משהו מינימאלי שאולי יעזור ״לעבור״ בדיקה חוזרת. 

השאלה היא האם לדעתכם יש פה משהו מאוד מהותי שהוא דיל ברייקר, או שזה לא מופרך לקנות רכב כזה ורק אחר כך לקחת אותו לטיפול במוסך מורשה של הונדה, ומקסימום יעלה לי כמה אלפים בודדים לסדר את הדברים כמו שצריך.

אשמח לעצתכם כי אני בהתלבטות. המחיר הוא סך הכל בסדר (הנחה של כ-15% מהמחירון), הרכב מוצא חן בעיניי ומבחינה חיצונית נראה במצב טוב, וגם הנהיגה עליו הייתה אחלה מבחינתי. כמו כן, כל איטרציה כזאת של לקיחת רכב לבדיקה זה משהו ששורף חצי יום עבודה לפחות, וכמובן העלות של כ-450 ש״ח. אז ברור שיש אינטרס לסגור עסקה, אבל לא ״בכל מחיר״ כמובן...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

בדקו לך הספק מנוע בגלגל ולא מהמנוע עצמו,

מהנתון של 142 סוסים במנוע מורידים בערך 20 אחוז,

זה ההספק שיוצא בגלגל אחרי שהוא יורד בגלל איבוד כוח בגיר, 114 זה תקין.

סביר להניח שבמכון בדיקה הריצו לך את הרכב עד מנתק ההצתה ב 7500 סל"ד.

בדוק היסטוריית טיפולים בייחוד טיפול 60 ן 75 אלף ששם מחליפים פלגים יקרים, ופילטר דלק,

יתכן שחיפפו ולא החליפו.

תוסף דלק זה לא יתן לך כלום.

עדיף לך להיכנס למוסך יבואן הונדה שיחברו מחשב לרכב ויבדקו תקלות ומערכות של הרכב לתקינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלגים בדגם הזה מחליפים ב90,000 קמ, פלגים אירידיום. 

בטיפול 60,000 קמ מחליפים שמן גיר. וב75 פילטר דלק. 

בדוק שהרכב טופל במורשה הונדה. 

הרכב לא מבוקש בשוק המשומשות לכן הפחתה של 15% על רכב שהיה בליסינג ועם קמ מעל הממוצע ממש לא מספיקה.

• אהבתי 1

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיוויק הצבק יוצאת ליסינג עם קמ כזה צריכה להימכר בכ-25% מתחת למחירון. 

מניסיון באוטוסנטר תוכל להגיע להצעה טובה יותר מהמתחרים ברוב המקרים. 

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אותי מדאיג נושא הקניה מ"מגרש". 

לאיזה חברת ליסינג הרכב שייך? למה שחברת הליסינג לא תמכור אותו בעצמה? 

הבדיקה טובה (יחסית) אבל המחיר גבוה. 

הייתי מבקש שלא יתקנו כלום ברכב, גם לא את השריטות. 

תמורת הנחה של 5000 שקל נוספים (או קרוב לזה). 

מכניס את הרכב לטיפול בהונדה ואחריו צביעת פגושים וטיפול לצבע (וקס/ציפוי). 

השאלה אם הרכב כ"כ נדיר שזה הרכב הטוב ביותר שמצאת (ליסינג, קילומטראז' גבוה, מגרש) ? 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה״מגרש״ הוא של אוטוסנטר.

זה היה האופציה הכי סבירה שמצאתי אצלם לדגם הזה (מבחינת ק״מ, בעלות קודמת וכו׳). יכול להיות שאם הייתי מחפש באופן פרטי ו/או במגרשים נוספים הייתי מוצא משהו יותר טוב.

תודה על ההערות (גם בנוגע למחיר), אני עוד אנסה להוריד אותם קצת... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...