Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצה.

Mr.Hybrid

פוסטים מומלצים

אישית אחרי בערך 30 פיצות הגעתי למסקנות הבאות שניבו לי את התוצאות הכי טובות:

משטח - הפער בתוצרים בין אבן פיצה לברזל פיצה (עובי 6-7 מ"מ לפחות) תהומי, ממליץ לכל מי שאין לו טאבון להזמין ברזל (אני קניתי 35x35) בעובי של לפחות 7 מ"מ.

קמח - לא עובד לי טיפו00, לא משחיר כמו שצריך בתנור וגם יקר להחריד. מצאתי שקמח לחם עובד הרבה יותר טוב. אני משתמש ב King Arthur שזה קמח עם 12.7% חלבון.

מתכון - 70% יחס מים לקמח עם בערך 0.8% שמרים יבשים ו 3% מלח.

מתחיל עם פוליש 48 שעות לפני הפיצה (כמות זהה של קמח ומים, השמרים והדבש), מצאתי שאין משמעות גדולה לגודל הפוליש, אני שם בערך חצי מהכמות הכוללת.

אחרי 24 שעות מוסיף את שאר המרכיבים (את הקמח לאט לאט) ובערך 10 דק' במיקסר. מכדרר לכדור עגול וחלק בעזרת שמן זית. נותן 30 דק' אחרי שהפוליש יוצא מהמקרר, 15 דק' אחרי שהמיקסר סיים ועוד 30 דק' אחרי הכדרור מנוחה לבצק\פוליש.

אחרי עוד 24 שעות מוציא מהקרר ויוצר כדורים במשקל 250 גרם. מכסה. אחרי שעה מדליק את התנור על גריל (broil) שיחמם את האבן\ברזל.

אחרי עוד שעה - משטח את הכדורים באמצעות שיטת האצבעות ואז אגרופים תוך כדי שימוש בסמולינה (ניסיתי גם קורנמיל שנתן לפיצה טעם מעצבן של פופקורן).

שם כף אחת בלבד של רוטב. את הרוטב אני "מכין" באמצעות ריסוק עגבניות שלמות ומבושלות עם קצת אורגנו, סוכר ושמן זית.

בנקודה הזו נכנסת שיטה שלא ראיתי בת'רד עדיין והיתה game changer בשבילי - את הפיצה והרוטב אני שם על נייר אפייה בלי שום סוג של קמח בין הפיצה לנייר.

את הנייר והבצק אני מכניס לתנור במצב אפייה ל 2 דק' בדיוק (הנייר נשרף מהר מאוד, צריך להשגיח). מוציא מהתנור, מעביר אותו לגריל, שם את הגבינה והתוספות ומחזיר לתנור בלי הנייר אפייה (כי עכשיו הלמטה כבר נהיה קשה קצת).

מאז שלמדתי את הטריק הזה יוצאות לי פיצות מעולות - ועגולות בצורה מושלמת. בפעם הראשונה נתתי יותר מדי זמן והנייר אפייה התחיל להתפורר (סדר גודל של פחות מ 3 דק' בתנור).

עוד טריק חמוד שלמדתי - מוסיף קצת שמן כמהין מלמעלה - שדרוג משמעותי.

מי שלא מכיר ואוהב פיצה - ממליץ על vito iacopelli ביוטיוב

אה ונמאס לי לקנות בזיליקום כל פעם אז לקחתי גבעול והפכתי אותו לשיח:

image.thumb.png.db3ad759a879734ee24ec344f2b11441.png

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי המצב גרוע עוד יותר- הגוף חימום העליון פשוט נמס והתבקעה- וזה תנור בוש חדש יחסית שעלה מעל 2500 :-(

שוקל אם שווה את ההתעסקות בליקנות גוף חימום חדש ולהחליף או כבר לחשוב על התנור הבא שיהיה טוב גם לפיצות.

IMG_20220628_103749.jpg

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, hwgeek כתב:

אצלי המצב גרוע עוד יותר- הגוף חימום העליון פשוט נמס והתבקעה- וזה תנור בוש חדש יחסית שעלה מעל 2500 :-(

שוקל אם שווה את ההתעסקות בליקנות גוף חימום חדש ולהחליף או כבר לחשוב על התנור הבא שיהיה טוב גם לפיצות.

IMG_20220628_103749.jpg

בגלל שהתנור (בן החודש וחצי יש לציין) עשה לי כל כך הרבה בעיות היום, יצא שראיתי לא מעט סרטונים ואחד מהם היה החלפה של הגוף חימום - זה היה סרטון של 3 דק' (בלי speedup) שבמהלכו החליפו את הגוף חימום. זה היה נראה פשוט מאוד.

2500₪ נשמע יקר מאוד, מה מיוחד בו?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Morningstar כתב:

משגע אותי שהגריל בתנור לא עובד רצוף. הגוף חימום העליון נדלק ומאיר באדום לפי מצב הרוח שלו...

זו לא עבודה תקינה של התרמוסטט ? 

מגיע לטמפ' נדרשת, מכבה את הגוף החימום, 

החום יורד, וגוף החימום נדלק בשנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Morningstar כתב:

בגלל שהתנור (בן החודש וחצי יש לציין) עשה לי כל כך הרבה בעיות היום, יצא שראיתי לא מעט סרטונים ואחד מהם היה החלפה של הגוף חימום - זה היה סרטון של 3 דק' (בלי speedup) שבמהלכו החליפו את הגוף חימום. זה היה נראה פשוט מאוד.

2500₪ נשמע יקר מאוד, מה מיוחד בו?

כן עכשיו ראיתי גם, והמחירים פחות מ300 כניראה, בדקתי עכשיו את הדגם:

HBG23B360Y/61 תוצרת גרמניה.

זה ניראה כמו התנור שלנו:

אתמול עשיתי גם פיצות, משום מה הבצק שלי ניהיה חולה בתהליך(לא שמר על הצורה,היה מנוזל כזה) ויצא לי פיצת NY חח, לא תפח.

הייתי קצר בזמן וכניראה פיקששתי איפשהו, בכל מקרה הרוטב עם הרסק עגבניות ובזיליקום יצא ממש טעם אמרו לי, לא היה מר.

רק טיגנתי בצל ושום בשמן זית, הוספתי מלח/פלפל/סוכר/צ'ילי גרוס גס בזמן הטיגון ואחרי זה הוספתי את כל הפחית רסק עגבניות עם בזיליקום, הוספתי אורגנו ונתתי לו להיתבשל על אש קטנה לקצת יותר מחצי שעה שהאקסטרה נוזלים יתאדו.

קיררתי וטחנתי, יצא אחלה לפי דעת הטועמים חח.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, shimta כתב:

זו לא עבודה תקינה של התרמוסטט ? 

מגיע לטמפ' נדרשת, מכבה את הגוף החימום, 

החום יורד, וגוף החימום נדלק בשנית.

לא, בגריל הוא אמור להיות דולק קבוע, גם ההוראות אומרות להשאיר את הדלת קצת פתוחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבודה עם גריל צריך להשאיר את הדלת מעט פתוחה ואז הוא יעבוד רצוף.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Morningstar כתב:

לא, בגריל הוא אמור להיות דולק קבוע, גם ההוראות אומרות להשאיר את הדלת קצת פתוחה

אם התנור מאכזב בתוצאות, 

במקרה הגרוע אפשר לשפצר אותו 😉

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.3.2022 בשעה 02:21, Pika007 כתב:

בתקופה האחרונה אני ממש חי מפיצה לפיצה 🤪

מגה הקפצה פשוט כי אני כל כך מתחבר למשפט הזה 🤣

ראיתי בסאברדיט של פיצה משפט שגם ממש אהבתי "someone help me I can't stop making pizzas"

יש לי עוד שבוע להחזיר את הברזל-פיצה ואני מתלבט אם לעשות את זה ולקנות טאבון.

עלות הטאבון סדר גודל של 250 עד 450 דולר תלוי באיזה אקח.

עלות הברזל 65 דולר.

מרגיש מטופש לשמור אותו אם עוד חודש אקנה טאבון.

לניו יורק סטייל מאוד קל לעבוד עם התנור הביתי והברזל.

לנאפוליטנה זה פשוט רולטה. הגריל בתנור הדפוק הזה עובד רק כשהדלת סגורה, ואם הוא מרגיש שהטמפ' הפנימית הגיעה ל 500F הוא פשוט מכבה את הגופי חימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.7.2022 בשעה 14:34, roiei כתב:

ממליץ לך לעבור לטאבון, זה עולם אחר, בייחוד אם אתה רואה את עצמך מכין פיצות כלייף סטייל.

מאוד התחברתי לנושא הפיצות, אני נהנה מההכנה ונהנה לאכול, מקווה שלא יעבור לי.

בכל מקרה, הזמנתי ברטלו גרנדה ובמידה וההזמנה לא תבוטל שבוע הבא אתחיל להכין פיצות אמיתיות.

קיים סיכוי סביר שההזמנה תבוטל כי המחיר היה לא הגיוני ועלה במאות דולרים כמה דק' אחרי שביצעתי את ההזמנה.

מצד שני האשראי כבר חויב, אז ייתכן שהם יספגו את הטעות.

היום ניסיתי לראשונה התפחה איטית של 72 שעות במקרר ואז 3-4 שעות בטמפ' החדר.

הבצק היה אוורירי מאוד אבל קצת קשה לעבודה (לדוגמה ניסיון פתיחה בשיטת הכבידה לא ממש עבד טוב כי הבצק היה נוזלי מדי).

70% הידרציה.

זה מהיום מהתנור הביתי:

image.thumb.png.d44cbd0a44126b5d82f94ef9e354f8e0.png

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש @Morningstar !
אתה תהנה מהטאבון ולדעתי התוצאה תיהיה הרבה יותר טובה.

מאיפה הזמנת?

עריכה אחרונה על ידי roiei
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, roiei כתב:

קודם כל תתחדש @Morningstar !
אתה תהנה מהטאבון ולדעתי התוצאה תיהיה הרבה יותר טובה.

מאיפה הזמנת?

ישירות מהיצרן בגלל זה אני בספק גדול אם הם יספגו את הטעות, אבל מניח שעוד יום יומיים אדע.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיליתי שחבר שגר לידי גם חובב פיצות ויש לו FYRA 12 אז אמרתי נקפוץ אליו עם בצק ונראה מה אפשר לעשות, ניסיון ראשון שלי עם טאבון:

זה היה בהתראה קצרה מאוד, אז מדובר בפוליש של 20 שעות ואז כדורים בטמפ' החדר עוד שעתיים.

image.thumb.png.70ae999ee3b98c0022dfc4beb55041b3.png

לדעתי ה bread flour שאני משתמש בעייתי ל 70% הידרצייה או שנתתי לו לשבת בטמפ' החדר יותר מדי זמן.

הבצק יותר מדי גמיש ויש ממש מעט מקום לטעויות בפתיחה.

אם רוב האנשים מגדילים את הפיצה כשהיא על העץ - אני מקטין אותה כי היא נפתחת לי יותר מדי.

יש לי 10 פאונדס מהקמח הזה, והוא יקר ממש, אני כנראה לא אחליף אותו לפני שהוא יגמר.

עצות? 

הטעם - אפילו בניסיון הראשון שלי - בסדרי גודל יותר טוב אפילו מהניסיון הכי טוב שלי מהתנור הביתי.

שני הסנט שלי על ה FYRA12 -

לא הייתי קונה אותו לעצמי. יותר מדי עבודה עם השבבי עץ, יותר מדי לכלוך, יותר מדי עשן.

בנוסף בשלב כלשהו הטאבון התמלא באפר של השבבי עץ שנשרפו לפני והטמפ' של האבן ירדה מ 475C ל 220C ולא שמנו לב, זה השמיד לנו כדור אחד.

חזרתי הביתה כאילו אני אחרי מדורת לג בעומר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...