Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיפול מראות בנעילה, טויוטה קורלוה 2013

mauda11
שימו לב! השרשור הזה בן 1364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

יש לי טויוטה קורולה שנת 13(הצורה חדשה) , דגם GLI..אני מעוניין שהמראות יתקפלו ברגע שאלחץ על כפתור נעילת הרכב..הבנתי שיש רכיב שקוראים לו OBD שמאפשר לראות תקלות ברכב ולקדד כל מיני הגדרות ברכב..השאלה שלי האם אני יכול לקנות את הרכיב הזה ולקדד בעצמי ברכב כדי שהמראות יתקפלו בזמן הנעילה , או שזה מסובך לאדם ללא ידע מקצועי ? 

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכיב obd, לא כולם יודעים להתעסק איתו.

השאלה הראשונה היא האם בכלל יש מנועים שסוגרים את המראות ברכב שלך, אם אין אז שום רכיב או תכנות לא יגרמו למראות שלך להסגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש במשפחה קורולה GLI 2015 שבה המראות מתקפלות בעת נעילת הרכב.

אצלך זה היה בעבר והפסיק לעבוד?

או אולי השינוי הזה נוסף במשך השנים?

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קיימים מראות מתקפלות מתוך הרכב, זה רק עניין של הוספת רכיב (לא יקר) על מנת

לסגור את המראות בנעילת הרכב בשלט. אם אין מראות מתקפלות חשמלית, זה כמעט בלתי אפשרי להוסיף.

לפי מה שאני יודע,  בדגם הנ"ל  יש מראות מתקפלות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כפתור ברכב(שעובד) שמקפל אותם , אבל זה רק שהמפתח בפנים , חצי סוויץ'.. לא יודע אם בעבר זה עבד והפסיק , קניתי את הרכב מיד 2... יכול להיות שזה קשור לפיוז שנשרף ?

ועל איזה רכיב מדובר שצריך להוסיף ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אתה צריך להוסיף ממסר שמגיב לפיקוד של נעילה מרכזית ונותן מתח למראות.
כל חשמלאי ידע לעשות את זה.
אם יש גרסה יותר מאובזרת לרכב שלך שבה האפשרות קיימת, אז עם תוכנה של טויוטה אולי יהיה אפשר להפעיל את האפשרות - תצטרך לנבור בפורומים בחו"ל.

OBD2 זה רק שם של שקע, כמו USB, יש כזה בכל רכב וזה נותן את האפשרות להתחבר למחשבים השונים ברכב.

אבל - הם יותר כמו 'אפל' ופחות כמו 'אנדרואיד', הכל מוגן ואין לאדם הפשוט גישה מעבר לסריקה ואיפוס של תקלות או קריאת נתונים מחיישנים, צריך תוכנות ייעודיות.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mauda11

במקרה כזה אין לך בעיה (עד כמה שבדקתי) להוסיף קיפול מראות בנעילת מפתח. טויוטה ביקשו ממני 150 ש"ח על התוספת הנ"ל (שיש הכנה כמובן) שקיימת אצלי.

* רק עכשיו אני רואה את ההודעה, כי אין אפשרות במערכת החדשה "הודעות שלי". 

חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ויש מנוע קיפול במראות יש דרך לתכנת את סגירתם דרך רכיב שקע הobd, לפני כמה שבועות נתקלתי אף בפרסום שלחברה כאן בארץ לתכנת ואגיות ולהוסיף תפריטים ופונקציות שלא קיימות ברכב כמו השהיית אורות, שינויים בלוח השעונים ועוד... בפרסומת הם התמקדו בואגיות אבל אולי יודעים להתעסק גם עם רכבים אחרים.

בגדו ישנה אופציה נוספת של רכיב פלאג אין המורכב על שקע הobd ונותן פקודת (סוג של מעקף) לסגירת חלונות, ראיתי אותו בעלי אקפרס אבל לא נכנסתי לעומק כיוון שזה לא רלוונטי ברכב שלי אבל אולי חיפוש מדוקדק יותר יתן גם תוצאות של אפשרויות פלאג אין נוספות.

דוגמא לרכיב obd היודע לקבל מראות ולסגור חלונות, יש למגוון רכבים כמו GM, ואגיות וכדומה.

תרשום obd mirror folder, ותקבל ים של תוצאות. 

ממליץ כמו על כל קניה בעלי לקנות רק מוצרים שיש להם כמות גדולה של קניות וציונים טובים גם למוכר וגם למוצר שגם אותם תיקח בערבון מוגבל, עדיפות למוצרים שבהם הקונים העלו גם תמונות של המוצר מותקן, יש פחות סיכוי לפספוס כשיש למוצר 3000 קונים ו80 תמונות לאורך זמן מאשר מוצר שקנו אותו בודדים ומקבל מכולם ציון 5 כוכבים עגול.

12DD80E1-EE75-4E13-9907-FF5BC6F646C6.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2020 בשעה 01:43, shellcase כתב:

אתה צריך להוסיף ממסר שמגיב לפיקוד של נעילה מרכזית ונותן מתח למראות.

קיים רכיב מוכן, "מקפל מראות לרכב", בדיוק כמו שיש "מרים שמשות לרכב" שדואג לקיפול המראות בנעילה.

זה במידה ולא ניתן להפעיל את הפונקציה בהגדרות מחשב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מופתע, בטח אפשר לקנות מעלי פלאג אנד פליי לדגם הספציפי ולא לתת ל'בעלי מקצוע' לגעת ברכב.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...