Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת פילטר אוויר T

bati357
שימו לב! השרשור הזה בן 1412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמובן שמשנה. בפילטרים התחליפיים אתה לא יודע מה סוג נייר הסינון, מה רמת הסינון, האם הפילטר מתאים במדוייק לתיבת האוויר, האם קיבולת הסינון שלו באמת מספיקה ל 30 או 45 אלף ק"מ שקבע היצרן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלות של פילטר מקורי לא גבוהה מדי ביחס לכמות הקילומטראז שהיא מחזיקה באוטו, שווה להשקיע עוד כמה שקלים ולרכוש מקורי מאשר חילופי מתוצרת עלומת שם שלא ידוע מה רמת ההגנה היא ספק לאוטו שלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Buki כתב:

כמובן שמשנה. בפילטרים התחליפיים אתה לא יודע מה סוג נייר הסינון, מה רמת הסינון, האם הפילטר מתאים במדוייק לתיבת האוויר, האם קיבולת הסינון שלו באמת מספיקה ל 30 או 45 אלף ק"מ שקבע היצרן. 

ואיך אני יודע בוודאות ששמים לי מקורי במידה ואני לא במוסך בזמן הטיפול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, למעט כמה יוצאים מן הכלל במוסכים מורשי יבואנים שמים פילטר אוויר מקורי, במוסכים כלליים שמים פילטר אוויר תחליפי. 

במוסך כללי תקבל פילטר אוויר מקורי רק אם תבקש להזמין במיוחד לפני הטיפול, הפילטר המקורי יעלה בערך פי 3 מתחליפי. 

סוג הפילטר אמור להופיע בחשבונית. כמו כן אפשר להוציא אותו ולחפש את הלוגו של היצרן שמופיע רק על פילטרים מקוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפשרה הכי טובה לדעתי זה לקנות פילטר מיצרן OEM מוכר ( Bosch/Mann/Mahle ואחרים), האיכות לא טיפול מהפילטר ה"מקורי" והעלות תהיה נמוכה באופן משמעותי.

Peugeot 3008 1.6 Premium 2021
Mazda 2 Pure White 2015

Peugeot 206 XS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקורי ב90 שקל, אחלה מחיר, להערכתי חליפי איכותי ייעלה לא הרבה פחות.

http://www.otopoint.co.il/items/1908697-פילטר-אויר-יונדאי-i35-

גם אצל אבי יש 

https://www.justmotor.co.il/product/c-26-022-1

חליפי של mann או Mahle אפשר להשיג אצל אבי חלפים ברחובות/אוטוסטור/משה חלפים בפתח תקווה(מהניסיון שלי איתם באיתור חלפים איכותיים). אמנם לא מופיע באתרים שלהם ספציפית לדגם הנ"ל אבל אפשר לשאול אם הם יכולים להביא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש רק 3 חנויות בארץ שמוכרות פילטרים לא מקוריים טובים (והם לא מחזיקים במלאי פילטרים לכל הדגמים) רק מחזק את מה שאמרתי...

בכל מקרה המחיר יהיה קרוב למקורי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא פשוט להשיג אותם בארץ בחלק מהמקרים, אבל להזמין מחו"ל זאת גם לא פרוצדורה כזאת מסובכת.
מהנסיון שלי אישית, ההפרשים הם משמעותיים. פילטר אוויר מקורי עולה כ 140 ש"ח, OEM של Bosch רק 60 ש"ח.

נוסיף לזה פילטר מזגן, מקורי - 220 ש"ח, OEM יעלה לי 100 ש"ח. יותר מפי 2 פחות!
אם אני אזמין את שניהם מחו"ל (Bosch), כולל משלוח אצתרך להפרד מכ 120 ש"ח, שזה שליש מהעלות של החלקים המקוריים בארץ!

אולי זה רק אצלי, במקרה הזה מאזדה ממש הגזימו עם הרצון שלהם להפוך להיות מותג "יוקרה".

Peugeot 3008 1.6 Premium 2021
Mazda 2 Pure White 2015

Peugeot 206 XS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...