Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכונות מומלצות באשקלון

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מגיב בדר"כ, אבל קראתי כאן כ"כ הרבה שטויות בתגובות ללא ביסוס. זו דעתי כתושב בעיר, לטוב ולרע:

- ברנע (על רוב חלקיה), נווה אילן ומקומות מסוימים באגמים (שכונה חדשה) איכות המגורים היא טובה, יחסית חדשה.

- בברנע בעיקר, קיימת מצוקת חניה. לא תצטרך להסתובב שעות כמו בערי המרכז, אבל אכן סיבוב או שניים למציאת חניה ליד הבית בשעות שכולם חוזרים מהעבודה

- היציאה והכניסה מהעיר פקוקות מאוד בשעות העומס. כיום עובדים על יציאה צפונית חדשה מהעיר ישירות לכביש 4 (יציאה שלישית מהעיר), בתקווה שתקל בעומס. העבודות אמורות להסתיים בקרוב

- ערסים ופרחות תמצא בכל מקום - באשקלון כמדומני שהם בריכוז קצת יותר גבוה. מנגד, קשה לי להאמין שאתה מבלה בשעות הלילה בים על מנת להיתקל ברובם

- למשתמש שהציע כאן את אשדוד - תכניס את היד עמוק לכיס כי מחירי הדיור והשכירות כפולים ואף משולשים מאשקלון, שלא נדבר על הסדרי התנועה המזעזעים שם עם הקדימות לתחבצ

- יש גנים מצוינים בברנע, אפרידר ואפילו בנווה דקלים. צריך לחפש ולבדוק מה בדיוק מתאים לך מבחינת אופי הגן והתנהלותו (פחות מבין בזה, עדיין לא בנקודה הזאת בחיים)

- חד משמעית לא העיר להשתקע בה לחיים. אין מקומות בילוי או תעסוקה, אוכלוסיה לא להיט ובגדול די משעממת ואנמית. אבל! למשך התקופה שאתה צריך להעביר, אני לא רואה בעיה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, alex321 כתב:

ואיך היציאה מהעיר לכיוון המרכז בשעות הבוקר?

המצב רע? האם יש עדיפות לברנע/אפרידר מבחינת משך זמן עד ליציאה מהעיר?

או לפחות עד שהיציאה החדשה מברנע תיפתח..

היציאה פחות בעייתית כי בקרוב נפתח המחלף עם היציאה השלישית אבל זה מאוד תלוי בשעה שאתה יוצא. הפקק הוא באיזור עד הלום (כ 20 דקות פקק) ואחר כך מראשון עד תל אביב. אם יש אפשרות לרכבת עדיף לזרוק את האוטו בחניית הרכבת (חינמית) ולהמשיך איתה.

לפני 7 שעות, nimrod7676 כתב:

עיר פח זבל מבחינת אוכלוסיה, אני גר בשדרות, לא שזה עדיף.. 

ממה שאני יכול לענות, העיר מאוד רחוקה מהיציאה ומהרכבת, 

אני נוסע כל יום( עד הקורונה ) ברכבת לתל אביב, ויש פקקים עצומים עד אשדוד והלאה

לא ממליץ על אשקלון, 

הייתי חושב על אשדוד.. רמה אחרת מבחינת אוכלוסיה.. 

או שדרות שזה אותו פח זבל מבחינת אוכלוסיה, אבל לפחות יש הטבות מס ענקיות, רכבת במרחק הליכה כמעט מכל מקום בעיר, ובתים חדשים מקבלן במחירים זולים מאוד

עיר ממוצעת מבחינת אוכלוסייה והרבה יותר טובה משדרות. יש איזורים חלשים עם אוכלוסייה דומה לשדרות (עתיקות, גבעת ציון ורמת אשכול), איזורים עם אוכלוסייה בינונית כמו נאות הישנה וכוכב הצפון ואיזורים עם אוכלוסייה טובה (כמובן שהכל בהכללה). לפני 25 שנים אתה צודק והאוכלוסייה היתה ברובה כמו בשדרות אבל משנת 96-7 הגיעה אוכלוסייה צעירה וחזקה בהרבה מבחוץ והיום התמונה שונה לחלוטין.

היום למשל הסיכוי שלך להשיג מנוי להצגות או לקונצרטים בהיכל התרבות נמוך מאוד כי רק אם מישהו לא מחדש את המנוי מתפנה מקום. האולם מלא עד אפס מקום ועובד כל יום.

לפני 4 שעות, bobi כתב:

בגדול מדובר בריכוז גדול של פלח האוכלוסיה שמתלונן שהמצב שלהם נעשה יותר גרוע משנה לשנה, גם בטחונית וגם כלכלית, אבל בגלל רגשי נחיתות וקיפוח שמושרשים עמוק מאוד, עדיין ממשיך להצביע שוב ושוב עבור מי שבזמן המשמרת שלו המצב רק הולך ומדרדר ושמצליח לפרוט במיומנות צינית על תחושת הקיפוח הזאת.

אז אל תצפה ליותר מידי.

אתה שומע את הרעשנים. המצב כל כך גרוע שמחירי הוילות רק קופצים, כל המגרשים ישר נמכרים ואין והדירות החדשות והיקרות נמכרות ומאוכלסות בקלות יחסית.

לפני 1 שעה, alex321 כתב:

התמונה כאן נהיית קודרת יותר ויותר...

ואין מעוזי מצויינות? ריכוזי אוכלוסיה איכותית? לתומי חשבתי לעצמי שבברנע/אפרידר לא אחווה את כל זה בצורה כה מורגשת.

בטח שיש.

אם אתה מצפה למצוא שכונות כמו מגדלי יו שכח מזה אבל אם אתה מחפש שכונה של אנשים נורמטיביים שהולכים לעבודה, לוקחים את הילדים לחוגים והולכים לראות הצגה בערב בהחלט תמצא את זה בשכונות שציינתי.

מבחינת מערכת החינוך יש גנים פרטיים בכמויות בכל הרמות, יש גנים עירוניים ברמות שונות ומזרמים שונים (החל ממלכתיים דרך תל"י של הקונסרבטיביים, ממ"ד ועד חרדי), יש בתי ספר שכונתיים ויש בתי ספר על איזוריים שנחשבים בין הטובים בארץ (אחד דתי למדעים ואחד לאומנויות שלמרות שמו מוציא בוגרים עם תעודות בגרות מצויינות ומרובי יחידות גם במעדים המדוייקים ומדעי החברה) וכמובן שיש את המקיפים ששם תראה את כיתות גן החיות ואת כיתות מופ"ת כשההבדלים בסוג האוכלוסייה מאוד גדולים ביניהם.

לפני 2 דקות, BarM כתב:

אין מקומות בילוי או תעסוקה,

מקומות תעסוקה משתנה לטובה כל הזמן גם עם הגדלת איזור התעשייה הדרומי וגם קריית ההי טק שנמצאת ממש לפני תחילת ההקמה.

מקומות בילוי זה לא הצד החזק של העיר אבל מסעדה טובה לשעות הערב או לשבת על בירה במרינה יש איפה. בשעות הערב העיר נמצאת פחות מ 40 דקות מתל אביב. לא ביג דיל למי שלא מבלה 4 פעמים בשבוע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מחפש מגורי יוקרה או מבנה בוטיק, הסדר עדיפויות שלי הוא חינוך טוב(גנים) אוכלוסיה נורמאלית שנעים לגור איתה ואיכות בניה נורמאלית(לא מבנה משנות ה60)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרתי באשקלון במשך 3 שנים עד לא ממזמן, עברתי מהרצליה משם. הבן הגדול שלי עדיין גר שם בשכונת אגמים ככה שאני שם כמעט כל שבועיים.
זה לא כזה נורא כמו שמספרים לך, במיוחד בשכונות החדשות.
אגמים זאת שכונה נהדרת, מלאה בחנייה ואין איזה הרגשה ששכונת העתיקות ליד משפיע עליה. 
וגם בקשר לשכונת העתיקות, כל מי שבלבל לי את המוח כמה נורא שם, כנראה בחיים לא גר בדרום תל אביב. שכונת עוני סטנדרטית שיש בכל עיר. קריית משה ברחובות למשל

מפחידה ונוראית פי 10 מעתיקות ולא ראיתי שאנשים נמנעים מלרכוש דירות ב2 מילון ברחובות ההולנדית שצמודה לה.
הייתי יוצא לעתיקות להליכות ארוכות עם הכלב בלילות, וכמו שאתה רואה אני חיי ואף אחד לא רצח אותי.
אבל אתה לא תוכל להתעלם מזה שלכל מקום שתלך, יהיה הרבה אנשים שבורים, והאווירה הכללית היא די שבורה וענייה.
קח בחשבון גם שהאנשים כאן ברובם מאוד דתיים. אנשים דתיים זה לא רע, ערסים דתיים זה כן רע ויש פה כאלה בשפע. אבל ככה זה כנראה בכל עיר בפריפריה.
מתקופת המגורים שלי באשקלון גם גיליתי שחנייה פרטית זאת המלצה בלבד, ככה שאל תהיה מופתע אם כל כמה ימים אחד האורחים של השכנים שלך יחנה לך בחנייה הפרטית כי השכן שלך אמר לו שזה בסדר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Alkash כתב:

גם בקשר לשכונת העתיקות, כל מי שבלבל לי את המוח כמה נורא שם, כנראה בחיים לא גר בדרום תל אביב. שכונת עוני סטנדרטית שיש בכל עיר. קריית משה ברחובות למשל

מפחידה ונוראית פי 10 מעתיקות ולא ראיתי שאנשים נמנעים מלרכוש דירות ב2 מילון ברחובות ההולנדית שצמודה לה.
הייתי יוצא לעתיקות להליכות ארוכות עם הכלב בלילות, וכמו שאתה רואה אני חיי ואף אחד לא רצח אותי.

זו שכונת עוני ויש בה לא מעט אנשים עניים ונורמטיביים שיוצאים בבוקר לעבודה ומגדלים ילדים לתפארת. פשוט אני לא חושב שיש מישהו שרוצה שהילדים שלו ישחקו ברחוב איפה שיש עזובה, מזרקים משומשים או שיכורים.

בין קרית משה לרחובות ההולנדית מפריד כביש די סואן שלמעשה מנתק את שתי השכונות (בדומה למה שהיה כשבנו את נאות אשקלון שהיתה מנותקת על ידי כביש ראשי מגבעת ציון).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרית משה זה באמת הארד קור רציני, אבל בצמוד לרחובות ההולנדית יש את כפר גבירול שגם נחשבת לשכונה לא קלה ועובדה שמסתדרים.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די נו באמת כפר גבירות שכונה בעייתית? 
אם כפר גבירול היא שכונה בעייתית אני באמת ממליץ לא לעבור לאשקלון. האוכלוסיה של הרחוב הכי בעייתי בכפר גבירול זה הסטנדרט של כל האוכלוסייה באשקלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, bobi כתב:

קרית משה זה באמת הארד קור רציני, אבל בצמוד לרחובות ההולנדית יש את כפר גבירול שגם נחשבת לשכונה לא קלה ועובדה שמסתדרים.

כפר גבירול מאוד דומה לעתיקות מבחינת אוכלוסייה. אנשים נורמטיביים קשי יום.

לפני 18 דקות, Alkash כתב:

האוכלוסיה של הרחוב הכי בעייתי בכפר גבירול זה הסטנדרט של כל האוכלוסייה באשקלון.

נסחפת פראית. זו האוכלוסייה של עתיקות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין אם יש בארץ 2 ערים בשם אשקלון.

עושה רושם שכולם פה גרים בשוויץ או נורווגיה, וקיבלו הלם תרבות כשביקרו באשקלון.

עיר ממוצעת, אוכלוסיה ממוצעת, יש בה הכל מהכל לא שונה משמעותית מרוב ערי ישראל

היא לא סביון או קיסריה, אבל בהחלט הרוב המכריע נורמטיבי מתורבת ומשכיל.

ללא ספק אפרידר וברנע שכונות איכותיות, ללא ספק עתיקות קצת פחות, ושאר שכונות העיר אי שם באמצע.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית גר בברנע שכונה די טובה בסך הכל אנשים טובים לרוב אבל המצוקת חנייה פה היא בעייתית אתה יכול למצוא את עצמך מסתובב 10 דק ברכב והולך אחרי זה עוד כ10 דק. או אם ימזל מזלך אז מצאת חנייה איכשהו קרובה לבית. אני לא מכיר שכונות אחרות פה אני בעצמי די חדש... לגבי חשיבות שמירה על הרכב שלך מבחינת נזק אל תתפלא שתקבל מכות בדלתות וכולי עקב הצפיפות או כמה שריטות נחמדות באמצע החיים... אם יש לך חנייה פרטית זה עדיף 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 1 שעה, avargel כתב:

אני מנסה להבין אם יש בארץ 2 ערים בשם אשקלון

כמו כל דבר באינטרנט, הויכוח הופך ל-2 קצוות. 

סה"כ מה שתואר פה מזכיר את רוב ערי ישראל, בין אם זה הרצליה, קריות ואפילו! פתח תקווה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשקלון בכלליות שלה לא מרגישים את הערסיות של האנשים כמובן אם תילך ותתחיל לזרוק עיניים זה יצוץ מעצמו ,אצלנו לפחות שקט מאוד אין את הנושא של ערסים וונדליזם באמצע החיים ,נחשבת השכונה איכותית אפשר לומר? זה נחשב באשקלון השכונה הכי טובה כך לפחות אנשים אומרים עוד שכונה מומלצת היא כמובן הסיטי החדשה לא ממש שקט שם בלילה מבחינת רכבים אבל שכונה טובה ללא מצוקת חנייה :) לגבי גנים אני לא יודע 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, nimrod7676 כתב:

הייתי חושב על אשדוד.. רמה אחרת מבחינת אוכלוסיה.. 

תאמין לי אותו פח זבל. 

בתאריך 23.5.2020 בשעה 20:41, davemustaine87 כתב:

תתרגל שכמעט בכול גן, יהיו כמויות של פרחות שעוצרות באמצע הכביש בשביל להוריד את הילד וחוסמות את כול התנועה, תוך כדי שמסמנות לך "למה מה קרה?" 

זה נכון בכל המדינה. בתל אביב יש פרחות "אליטיסיות" שמרכיבות ילדים על אופניים ורוכבות על המדרכה. 

ציטוט

ובלי קשר, כול פעם שאני מבקר בעיר(אחת לשבועיים בערך) אני מקבל הלם תרבות. 

לפני שנה נסעתי לאשקלון למרפאת מטיילים ובחיי אחרי שחזרתי לרכב רציתי למורח על עצמי אלכוג'ל. מבחינת תשתיות ואוכלוסיה כאילו חזרתי 25 שנים אחרונה. לא שבאשדוד יותר טוב מבחינת אוכלוסיה אותם תרבושים על הראש, אבל לפחות כבישים יותר טובים. 

לפני 2 שעות, itaysamurai כתב:

סה"כ מה שתואר פה מזכיר את רוב ערי ישראל, בין אם זה הרצליה, קריות ואפילו! פתח תקווה.

אני יודע. עצוב. זה או לעשות אקזיט או לעשות רילוקיישין או ללמוד לחיות עם  מה שיש. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...