Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

50 שנה ללאדה, מקום שני אחרי חיפושית מבחינת כמות היחידות שיוצרו

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפשר גם לחשוב איזו תחרות היתה ללאדה.

כן אדוני, תבחר בין לאדה, החרא הזה.

לבין טראבנט, החרא השני.

הטראבנט הזה, שהגעתי להונגריה הייתי בשוק מכמות הטראבנטים.

רכב מכוער רצח.

מרעיש כמו לא יודע מה.

מנוע של מכסחת דשא.

היום, בקושי רואים את הרכב הזה.

בבודשפט בקושי קיים, בפריפריה עדייו יש נוכחות.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לסבא שלי הייתה כזאת מדגם 21011 (עם מנוע חזק יותר) בצבע זהוב, שהם קנו חדשה ב1980.

אני זוכר את סבתא שלי מספרת שאז היה להם מספיק כסף רק לקניה של זאפורוז'צ וזה מה שהם גם התכוונו לקנות, אבל כל המשפחה המורחבת לחצה עליהם לא לעשות את הטעות הזאת.

אז אחרי שהם לוו כסף מכל המשפחה החליטו לקנות את 21011, כי "אם כבר אז כבר".

מה שכמובן בחלוף הזמן התברר כהחלטה טובה, כי הרכב הזה שירת אותם למשך תקופה של כמעט 3 עשורים.

כל הילדות שלי מורכבת מבילויים ב-garage ביחד עם סבא, שהיה עושה לאוטו הזה טיפולים ברמה של אוברול כמעט על בסיס שנתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם שמרו על הרכבים בצורה חולנית. הרכב היה חונה קבוע ב-garage, שהיה במרחק הליכה של כ-20 דק' מהבית, כמעט ולא נסעו איתו בחורף (כי מסוכן וכי מלח בכבישים שגורם לחלודה), ובקיץ כשהיו עוברים לגור בדאצ'ה - היה תמיד עומד מכוסה.

תמונה להמחשה איך היו נראים גאראג'-ים - עוד משהו שאני מאוד מתגעגע אליו וחבל שאין דברים כאלה פה בארץ. 

image.png.16e385d0b647fbc6f824185397e6d255.png

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.4.2020 בשעה 18:42, רועי5 כתב:

לא מבין, איך אפשר אחרי איטלקים לדרדר עוד את בקרת הייצור. ובקצת "פחות" רצינות, זוכר לטובה את ה 124, להיט רציני של פיאט ובצדק. הנעה אחורית אגב יחד עם מרחב מחיה בכלל לא רע בגוף די צנוע בגודלו וחלונות בגודל נורמלי ונכון לרכב, לא חרכים טרנדיים שנפוצים היום כל כך. זוכר אפילו מוניות כאלו. פעם לא היו להם מתחרים, היום כבר יש.

שב אחרי ארוחת צהריים עם 3-4 חברים על בקבוק וודקה ותחזור להרכיב רכבים.

איך אתה חושב שעבדו שם?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המונח Monday car? 

בקיצור, "רכב של יום שני", כזה שהורכב אחרי שהפועלים תדלקו בסופ"ש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט אלופה בלשלוח רכבים ישנים למדינות מתפתחות.

את חלק מהמפעלים שמייצרים דגמים ישנים היא קנתה והיום היא מרכיבה בהם דגמים מודרניים יותר (טורקיה, פולין, סרביה...)

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הרבה שנים הייתי בקורס נהיגה בהונגריה. הכי פאן היה בלאדה, ברוטלית, נטולת כל עידון, קופצת כמו עגלת סופרמרקט. הכי נכונה ללמוד נהיגת ראלי ועוד ביער.

555463427_BUdapestRally12.jpg.11d5a0e4f053213afa32b5b2bd839248.jpg

272942145_BUdapestRally26.jpg.d0a336706931ba2c2609c5145627657c.jpg

376510386_BUdapestRally35.jpg.cf128909b35d0281a299d96f7f86d381.jpg

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • מעניין 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, ariel000 כתב:

אפשר גם לחשוב איזו תחרות היתה ללאדה.

כן אדוני, תבחר בין לאדה, החרא הזה.

לבין טראבנט, החרא השני.

הטראבנט הזה, שהגעתי להונגריה הייתי בשוק מכמות הטראבנטים.

רכב מכוער רצח.

מרעיש כמו לא יודע מה.

מנוע של מכסחת דשא.

היום, בקושי רואים את הרכב הזה.

בבודשפט בקושי קיים, בפריפריה עדייו יש נוכחות.

פאר היצירה הסובייטי זה ללא ספק הINVALIDKA

רכב שיוצר וניתן לנכים ופצועי מלחמה אם אני לא טועה,הלאדה הזו נראת כמו בנטלי קונטיננטל ליד החרא הזה.

ZAZ SMZ Invalidka

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Buki כתב:

אתה זוכר, האוט הירוק של איזה קבוצה?

מעניין איפה כותבים "מוטורשפורט" באותיות קיריליות...

זה היה בקורס פיילוט בהונגריה עם קבוצה מקומית שנקראה אז( BAR ( budapest advanced rally, המקום, חלק מ STAGE של מרוצים אירופיים. כ 40 קילומטר מבודפשט  ליד עיר בשם Esztergom. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כו אני הבנתי את זה. 

פשוט על הרכב הירוק יש כיתוב לא בהונגרית אלא בשפה כלשהי שמשתמש באותיות קיריליות, לא רוסית. וגם דגל אודם שהיה של USSR, מדינה שלא קיימת משנת 1991 ובדרך כלל לא אוהבים לשהשתמש בסימבוליקה שלה. 

אז התעניינתי מאיפה הרכב הזה...

או שאולי זה חלק מ"תפאורה תקופתית" שנעשתה בכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Buki כתב:

כו אני הבנתי את זה. 

פשוט על הרכב הירוק יש כיתוב לא בהונגרית אלא בשפה כלשהי שמשתמש באותיות קיריליות, לא רוסית. וגם דגל אודם שהיה של USSR, מדינה שלא קיימת מ 1991.

אז התעניינתי מאיפה הרכב הזה...

אם אני לא טועה הרכב הגיע מאוקראינה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Buki כתב:

מוזר...יש מצב שלא צבעו את הרכב משנת 1990, לך תדע.

אם תראה לאוקראיני את הדגל הזה, הוא ירביץ לך 😀

זה משנת 2002 😀 

424545364_BUdapestRally29.jpg.df674d7a99b9581a2cb4268952d864a7.jpg

BUdapest Rally 30.jpg

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...