Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעות קטנות או שכדאי עורך דין?

שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

הייתי מעורב בתאונה בה היה אשם צד ג'. תיקנתי את האוטו (שהיה חודש על הכביש) תיקון משמעותי במוסך היבואן ולאחר חודש-חודשיים התגלו תקלות נוספות. בהמשך התגלו גם עיוותים ברכב. השמאי מסרב לאשר קשר לתאונה והמוסך (שאבוי, נסגר בינתיים) והיבואן מתחמקים מאחריות. אני נאלץ לתבוע.

אין לי הערכה רשמית לסכום הנזק אך אני מעריך שהוא איפשהו בין 10-20K (ללא העיוותים). בנוסף יש אובדן משמעותי של שעות עבודה ועוגמת נפש שנגרמה מגילגול אחריות בשיחות על גבי שיחות על גבי מיילים במשך כמעט שנה.

השאלה, האם כדאי להעזר בעו"ד, ואם כן אשמח להמלצות

אני מניח שלטובת התביעה בכל מקרה אזדקק להערכת נזק רשמית. האם אני מחוייב לאותו שמאי של התאונה או שאני יכול לבחור כרצוני?

עריכה אחרונה על ידי abanjo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין חלק מהדברים,

הרכב חדש לחלוטין כן? חודש על הכביש?

תוקן במוסך מורשה ללא הערכת שמאי?

תבעת את הביטוח שלך או שמימנת מכיסך?

גם אם המוסך נסגר, מאחר והוא מורשה יבואן, אתה יכול לראות את מה נעשה באוטו בכל מוסך מורשה יבואן.

את מי אתה רוצה לתבוע?

הסבר קצת על עניין העיוותים, איזה עיוותים? למה ברכב שחודש על הכביש אי אפשר לייצר קורולציה לתאונה? הרי ברור שזה מהתאונה ברכב בן חודש.

בכל מקרה:

1. לסכום כזה, להעזר בעו"ד בכדי לכתוב מכתב דרישה ובאם יש צורך, כתב תביעה אבל להגיש בתביעות קטנות ללא ספק.

2. תשכח מעוגמת נפש.

3. אל תנפח יותר מידי את ההוצאות שלך (כולל אובדן שעות עבודה), שופטים מאוד רגישים לזה ובסימן הראשון שהוא קולט שאתה בא לעשות פה בוחטות שלא בצדק (עשיית עושר שלא במשפט) , נופל לך התיק.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין חלק מהדברים,

הרכב חדש לחלוטין כן? חודש על הכביש?

תוקן במוסך מורשה ללא הערכת שמאי?

תבעת את הביטוח שלך או שמימנת מכיסך?

הביטוח עזר לי לתבוע את צד ג' שמימן את התיקון. היה שמאי.

גם אם המוסך נסגר, מאחר והוא מורשה יבואן, אתה יכול לראות את מה נעשה באוטו בכל מוסך מורשה יבואן.

את מי אתה רוצה לתבוע?

הסבר קצת על עניין העיוותים, איזה עיוותים? למה ברכב שחודש על הכביש אי אפשר לייצר קורולציה לתאונה? הרי ברור שזה מהתאונה ברכב בן חודש.

רוצה לתבוע את היבואן המוסך וסוכנות הביטוח, ושהשופט יחליט מי מהם אחראי. כמובן, שפה יכול להכנס עו"ד ולתת המלצה אחרת.

בכל מקרה:

1. לסכום כזה, להעזר בעו"ד בכדי לכתוב מכתב דרישה ובאם יש צורך, כתב תביעה אבל להגיש בתביעות קטנות ללא ספק.

2. תשכח מעוגמת נפש.

3. אל תנפח יותר מידי את ההוצאות שלך (כולל אובדן שעות עבודה), שופטים מאוד רגישים לזה ובסימן הראשון שהוא קולט שאתה בא לעשות פה בוחטות שלא בצדק (עשיית עושר שלא במשפט) , נופל לך התיק.

תודה, אשמח להמלצה לעו"ד במרכז.

זה נשמע שהמתווה יהיה בתשלום שכר טירחה קבוע מראש. לעומת זאת עורכי דין שדיברתי איתם עד עכשיו עובדים באחוזים ולכן לא ממש מתאימים לתביעה קטנה. בד"כ הם מתעסקים בתביעות גוף או בתביעות נזיקיו הרבה יותר גדולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם התיקון מומן ע"י צד ג', על מה בעצם התביעה?

2. על מה אתה רוצה לתבוע את היבואן? איך הוא קשור לעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

זה נשמע שהמתווה יהיה בתשלום שכר טירחה קבוע מראש. לעומת זאת עורכי דין שדיברתי איתם עד עכשיו עובדים באחוזים ולכן לא ממש מתאימים לתביעה קטנה. בד"כ הם מתעסקים בתביעות גוף או בתביעות נזיקיו הרבה יותר גדולות.

בתביעות קטנות, אין ייצוג ע"י עורכי דין וכל צד מייצג את עצמו. צריך לשים לב, שבמידה ותבעת "חברה" ולא אחד ממנהליה בשם נקוב, הם עשויים לשלוח נציג מטעמם, שבמקרה בעל רקע משפטי... שזה עשוי להיות בעוכרך.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם ישלחו מישהוא מהמחלקה המשפטית.

תמיד (!) בתחילת דיון בתביעות קטנות כאשר אתה תובע חברה/ גוף כל שהוא ולא אדם פרטי, אתה צריך לבקש מהשופט מהצד השני להזדהות ולהכריז האם הוא עו"ד/ משפטן בהכשרתו ואם כן, לבקש לקבוע דיון במועד אחר שבו לא ישלחו משפטן (כי כידוע אין זכות ייצוג) אלא מישהוא מקשרי לקוחות או ממחלקה רלוונטית לתביעה.

אל תהיה אופטימי, לרוב, השופט יסרב אבל באותו רגע יפתח זכוכית מגדלת על המשפטן שהם שלחו ולא יתן לו כ"כ להשתמש ביכולתו המשפטנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשקוש

בד"כ מגיע נציג משופשף , שאינו עו"ד או משפטן ממחלקת התביעות של חברת הביטוח, שהוא שועל לא קטן.

אבל השופטים מכירים זאת ומנסים לסייע לאזרח הפשוט- התובע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על תביעת חברת ביטוח, אנחנו מדברים כבר באופן כללי על לתבוע חברה כל שהיא אבל גם כשמדובר בחברות הביטוח, כתבת הודעה שזהה לשלי למעט זה שאצלך הוא "לא ממחלקת התביעות".

לא יודע למה אתה קורא קישקוש אבל אני תבעתי מספר פעמים חברות ביטוח בעקבות תאונת רכב ובשתי פעמים הגיע משפטן שלהם שהתחיל לגמגם שטויות על זה שהוא משפטן בהכשרתו אבל הוא לא מהמחלקה המשפטית של החברה (אולי לזה אתה מתכוון), השופט כמעט התגלגל מצחוק בשתי הפעמים.

בכל מקרה...קצת כבוד בתרבות הדיון לא יזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית קבל התנצלותי.

אנחנו כאן בתביעה על נזק ברכב. ולא על נזק מחברה מסחרית כלשהי

לכן אתה תובע את הנהג ואת בעל הרכב.

אלה מעיפים את התביעה לחברת הביטוח שלהם וזו שולחת איש ממחלקת התביעות של החברה.

האיש הוא לא משפטן ולא עו"ד אבל יש לו נסיון רב

או כפי שנאמר לי על ידי שני שופטים

אלה טובים מעורכי דין.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה הולך לתביעות קטנות מוכן ויודע מה זכויותך, עומד עליהן ומראה גם לשופט וגם לצד השני שלא רק שאתה לא פראייר, אלא שגם חלק מהסטנדרטים הלא תמיד ראויים ששמתנהלים שם לא יעבדו אצלך, אז מה שכתבת לא בדיוק נכון.

מאחר וזה פורום ייעוץ, אני מצפה לתת פתרונות לאנשים שפותחים במצוקתם שרשור יעוץ ולא "הנציג שלהם זה נחש בן נחש, תיזהר לא אוקש אותך".

בוא נלך צעד צעד, ישראל ישראלי נכנס בי מאחור, חברת הביטוח שלו והוא מסרבים לשלם בטענה כל שהיא (בוא נגיד בלימת חרום שלי או רמזור מקולקל)

אני הולך לבית משפט ומגיש תביעה קטנה כנגד ישראל ישראלי, מכיר אותו, דיברתי איתו, החלפנו פרטים, יודע איך הוא נראה.

מגיע יום הדיון, אני מגיע, עומד שם מישהוא אחר לגמרי.

מתחיל הדיון, אני מבקש מיד מהשופט להבין מי זה ומה זה ולמה הוא פה, אני תבעתי את ישראל ישראלי, זה לא ישראל ישראלי.

איך בדיוק אני חוקר את ישראל ישראלי?

איך ישראל ישראלי מעיד שבלמתי חרום?

הנציג של הביטוח בטח לא יכול להעיד כי הוא לא היה שם כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל ישראלי יהיה שם כדי להעיד

וכמו כן יהיה בדיון השועל מטעם חברת הביטוח שלו , כדי להגן עליו בעת שאתה חוקר אותו וכדי לחקור אותך. והשועל הזה הוא לא משפטן וגם לא עו"ד.

מי שיבוא לעזרתך יהיה השופט שבבית המשפט לתביעות קטנות הוא פעיל בצורה אקטיבית, כדי לייעל את הדיון ולהוציא את ה"אמת " לאור.

החוק לא אוסר ייצוג , אלא אוסר ייצוג בידי עו"ד בד"כ.

וכך קובע החוק

6. ייצוג בעל דין על ידי עורך דין יהיה רק ברשות בית המשפט ומטעמים מיוחדים שיירשמו;

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן ונסיונך, שונה מנסיוני.

במקרים שאני תבעתי (ולא מדובר בעשרות, אני לא עו"ד, אלא פשוט אזרח שמידי פעם עומד על זכויותיו אל מול מי שצריך), הגעתי לדיון, עומד שם נציג חברת הביטוח (שאותה לא תבעתי, תבעתי את ישראל ישראלי) ואדון ישראלי נמצא שם כעד.

אני פותח ב"כבודו, מי זה האדון הזה? לא תבעתי אותו, אני לא מכיר אות, מה הוא עושה פה?"

שופט:"מי כבודו"

נציג"אני נציג חברת הביטוח"

אני: כבודו, אני לא יודע מה הוא עושה פה ואיך הוא יכול להעיד על מה שלא ראה ולא היה נוכח.

נציג: כבודו, הנתבע נמצא כאן לתת עדות.

אני: כבודו, אם הנאשם כאן, למה הוא צריך דובר? הוא לא מדבר עיברית? הוא אילם? הוא מגמגם?

מנסיוני האישי, פעמיים השופט הושיב את הנציג והעלה את הנאשם לנהל את העניינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתווכח עם נסיונך

אני מסייע לא פעם לחברים ו"מייצג" אותם אל מול השועל המייצג את התובע / נתבע.

בכל מקרה השופט פעיל עד פעיל מאוד בזמן הדיון.

כאמור החוק אוסר רק על ייצוג בידי עו"ד.

כדי למנוע את המצב שתיארת, חברות הביטוח כאשר הם תובעות פונים לבית משפט השלום בהליך סדר דין מהיר בהם יש ייצוג בידי עו"ד שפועל בד"כ במהירות.

פות"ש כבר לא פה כנראה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שמנוהל פה דיון שלם בין בכירי הפורום על תביעה נגד חברת הביטוח...

מבלי בכלל להתעמק בפרטי המקרה שפותח השרשור שאל עליו.

להבנתי.. מדובר ברכב חדש (חודש על הכביש), עבר תאונה..

היה שמאי , היה מוסך יבואן והייתה חברת ביטוח של צד ג'.

הכל היה בסדר וחברת הביטוח שילמה הכל...

לא ברור מה היה היקף הנזק ועל כמה נקבעה ירידת הערך.

אחרי חודשיים נוספים התגלו בעיות נוספות ברכב.. (לא ברור איזה בעיות - אבל מדובר על 20 אלף - מי העריך אותם- לא כולל עיוותים) .

עכשיו מה שרשום "השמאי מסרב לקשר את הבעיות לתאונה"!!!

לפני השופט יזרוק החוצה את נציג חברת הביטוח... אני רוצה לראות איך תובעים את חברת הביטוח שיש חוות דעת של שמאי

שהבעיות לא קשורות לתאונה..

ההמלצה הנכונה לפני הגשת תביעות זה לבדוק עם בעלי מקצוע, מאיפה הנזק ומה ערכו.

בעלי מקצוע יכולים להיות.

* מוסכים מורשי יבואן

* שמאים

רק אחרי שתשקיע קצת בבעלי מקצוע ותהיה לך חוות דעת מוצקה מי אחראי על הנזקים תוכל להתקדם.

אם הנזק מהתאונה.. אז צריך להגיש את כל המסמכים לחברת הביטוח.

אם הנזק לא מהתאונה.. ולא משימוש לא הולם ברכב (לא ברור איזה רכב זה),

אז צריך חוות דעת של מישהו שהנזק מקורו בפגם בייצור (היה פה סיפור יפה על נזק למנוע עם חוות דעת יפה על פגם בייצור).

ורק אז אפשר להתקדם ולהבין מי הנציג שמדבר בתביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...