Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת מדחס במאזדה 2 שנת 2008

alphonso88
שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני כ 3 שבועות התחיל רעש מוזר מכיוון הבית מנוע בשלב ההנעה ובנוסף שמעתי את הרעש כאשר נסעתי נסיעה איטית מאוד של כמה קמ"שים בודדים.

הלכתי למוסכניק והוא הראה לי שכששמים גז והרכב ב Parking הרצועת הנעה מסתובבת ומידי פעם נתקעת ל 1-2 שניות בחלק של המדחס (אני מתכוון שלמדחס יש את החלק שמסתובב סביב ציר ושהרצועת הנעה "מתלבשת" עליו אז בדיוק בנקודה הזאת אפשר לראות תקיעה מידי פעם).

הוא אמר לי שאין מנוס וצריך להחליף מדחס מה שאומר שאני מוותר על מדחס המקורי שלי ועובר למדחס משופץ. אמרתי לו שאני אצטרך לחשוב על זה והמשכתי בנסיעה עם התקלה. מאז איכשהו התקלה עברה.. או נהייתה "לייט" ולא שומעים אותה בכלל. כאמור כבר 3 שבועות אני נוסע, חלק מהנסיעות שלי הן של 50-60 דקות והרכב נוסע בסדר גמור ולא משמיע בכלל רעשים מאז.

זה מציב אותי בדילמה גדולה יותר האם באמת להחליף את המדחס או לא.

בעקרון אני חייב להחליף רצועת הנעה כבר לפני הרבה זמן לפי הספר טיפולים וחשבתי אולי עדיף לי בינתיים לנסות החלפה של רצועת הנעה + לשמן מעט את איזור המדחס.

מה דעתכם?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. גש למוסך אחר לשם בדיקה.

2. מפרקים את הרצועה ובודקים האם המדחס מסתובב חופשי.

3. אין מה לשמן 'באיזור' המדחס או את המדחס עצמו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. גש למוסך אחר לשם בדיקה.

2. מפרקים את הרצועה ובודקים האם המדחס מסתובב חופשי.

3. אין מה לשמן 'באיזור' המדחס או את המדחס עצמו.

הבעיה שאני לא מכיר מוסך שבו אני אספר את הסיפור הזה והוא יגיד לי "המדחס תקין לחלוטין" וכעת אין כבר את הרעשים כך שהם לא יכולים להגיע לזה לבד.

אני יכול אולי ללכת למוסך במטרה להחליף את הרצועה (כי גם ככה זה כבר הזמן) ו"על הדרך" לבקש ממנו להפעיל את הרכב לבדוק אם המדחס מסתובב חופשי ?

לגבי שימון - יש איזשהו חלק באיזור המנוע שמומלץ לשמן עם שמן תעשייתי כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ומדובר בשרשרת תזמון והטיימינג לא קשור,אם מדובר ברצועה אחת שמסובבת :אלטרנטור,מזגן,משאבת מים והגה (הכל יחד) והיא תקרע בגלל התקלה יגרם לך נזק לא קטן- לא רק מדחס תיאלץ להחליף,אלא גם אתה עלול להישאר ללא טעינת אלטרנטור/היגוי כח וזה מעבר ללא נעים גם מסוכן ביותר.

גם אם מדובר ביותר מרצועה אחת,אתה מסתכן בנזק לא נעים-חבל,ממליץ לך לגשת למוסך ולטפל בנושא.

צריך לבדוק גם את הגלגלת,שעליה יושבת הרצועה אולי הבעיה ממנה אבל,אם בכל זאת יתברר שהבעיה מהמדחס,אפשר גם לשפץ את שלך או להרכיב משופץ עם אחריות,לא כדאי להרכיב מפירוק של רכב אחר.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...