Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעה: רשימה מרוכזת של דגמים שמובילאיי נכפה עליהם

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1581 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אני זוכר נכון, החל משנת 2020 חסל סדר מובילאיי (או בקיצור התקנה מקומית) וחובה לשווק רכבים עם מערכת בלימה אוטונומית (לא זוכר אם חובה לזיהוי הולכי רגל) ובקרת סטייה מהנתיב ישירות מהיצרן. לפחות זה יחייב מספר יבואנים חובבי מובילאיי (קרסו בעבר ומכשירי תנועה גם כיום) להפסיק לשחק עם החיים של הלקוחות שלהם.

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא רואה איך זה עובד במכוניות שלא מיוצרות עם כאלה כגון איביזה/ארונה/פולו/בלנו/קרוסאובר שהן נטולות התראה מקורית על סטייה מנתיב, גם בחול, או דאצ'יות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, החל משנת 2020 חסל סדר מובילאיי (או בקיצור התקנה מקומית) וחובה לשווק רכבים עם מערכת בלימה אוטונומית (לא זוכר אם חובה לזיהוי הולכי רגל) ובקרת סטייה מהנתיב ישירות מהיצרן. לפחות זה יחייב מספר יבואנים חובבי מובילאיי (קרסו בעבר ומכשירי תנועה גם כיום) להפסיק לשחק עם החיים של הלקוחות שלהם.

ממש לא חבר טוב הזמין אתמול קודיאק, הכי מפוארת! ב200K ש"ח,

וכשהוא מקריא לי את האבזור אין מערכת בלימה אוטונומית, אלא מותקן מוביל אי! אמרתי לו שיבטל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובילאיי לא מחליף בלימה אוטונומית, אלא רק התרעת קרבה/התנגשות.

לפי המפרט הקודיאק פטור ממובילאיי בכל רמות הגימור (בכולן יש front assist ו lane assist.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובילאיי לא מחליף בלימה אוטונומית, אלא רק התרעת קרבה/התנגשות.

לפי המפרט הקודיאק פטור ממובילאיי בכל רמות הגימור (בכולן יש front assist ו lane assist.

כנראה שלא, אצרף מחר תמונה מההזמנה שאמורה להיות מסופקת מינואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשהוא מקריא לי את האבזור אין מערכת בלימה אוטונומית, אלא מותקן מוביל אי! אמרתי לו שיבטל...

אין, זה טעות.

בכל הדגמים יש רק מובנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן ההוראה (החלק הרלוונטי) של משרד התחבורה:

4.3 אישור מערכות המותקנות בהתקנה מקומית

ככלל, לעניין קביעת רמת האבזור הבטיחותי יובאו בחשבון אך ורק מערכות שהותקנו בידי יצרן הרכב בתהליך יצור רגיל.

על אף האמור לעיל, עד ליום 31.12.2019 ניתן יהיה להביא בחשבון לעניין קביעת רמת האבזור הבטיחותי מערכות מסוימות שיותקנו בהתקנה מקומית ברכב חדש כהגדרתו בחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, לאחר היבוא וקודם לרישום הרכב לראשונה (להלן "התקנה מקומית"). יודגש כי לאחר תאריך זה לא יוכרו מערכות בהתקנה מקומית לצורך הניקוד ולצורכי הטבות המס, כמפורט להלן:

א. מערכות שתתאפשר בהן התקנה מקומית הן: מערכת בקרת סטייה מנתיב, מערכת ניטור מרחק מלפנים, מערכת זיהוי הולכי רגל, מערכת לזיהוי תמרורי מהירות, מצלמת רוורס ומערכת לזיהוי רוכב אופניים ואופנועים והכל בכפוף להמצאת האישורים הנדרשים,

כאמור להלן בסעיף קטן ב.

ב. תנאי להתקנה מקומית של המערכות המפורטות בסעיף 4.3 א. הוא המצאת האישורים הבאים בכתב לאגף הרכב, לפי העניין:

(1) אישור יצרן הרכב, כי המערכות שמבוקש להתקין ברכב (בין אם בתצורתן בהתקנה מקומית ובין אם בתצורה אחרת), תוך פירוט סוגי המערכות מתוך סעיף 4.3 א., מותקנות על ידי היצרן בדגם הרכב נשוא הפניה.

(2) היה ולא ניתן להמציא אישור יצרן כאמור בפסקה (1) – אישור יצרן רכב, תוך פירוט סוגי המערכות מתוך סעיף 4.3 א., כי המערכות שמבוקש להתקין ברכב (בין אם בתצורתן בהתקנה מקומית ובין אם בתצורה אחרת), מותקנות בקו הייצור בדגם רכב המיוצר על ידו, שאינו דגם הרכב נשוא הפניה.

(3) היה ולא ניתן להמציא אישור יצרן כאמור בפסקה (1) או (2) – לגבי רכב עם תקינה אירופית - אישור כי המערכת (בין אם בתצורתה בהתקנה

מקומית ובין אם בתצורה אחרת) הותקנה באחד מתוצרי ודגמי הרכב, וניתן לגביו אישור WVTA. לגבי רכב עם תקינה אמריקאית - אישור מנהל הבטיחות האמריקאי.

לכל אחת מהחלופות יש לצרף הצהרת היבואן כי: המערכות שהותקנו ברכב אושרו על ידי המחלקה הטכנית של יבואן הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אומר שאין חובה להתקין מובילאיי(או דומיו) או שלא ניתן למכור, אלא רק שהמובילאי לא נחשב יותר בחישוב הציון הבטיחותי של משרד התחבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודעת ממה להתחיל

מזה שקודיאוק הכי מפוארת! לא עולה 200K או מזה שגם הבסיסית מגיעה עם כל המערכות מקוריות?

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המערכות המחייבות התקנת מובילאיי הן בקרת סטיה מנתיב וניטור מרחק מלפנים, למובילאיי יש עוד תכונות כמו זיהוי הולכי רגל או זיהוי תמרורים שיצרן יכול לרצות להוסיף למערך הבקרות שמגיע מהיצרן ואז בתאוריה יתכן שיותקן מובילאיי גם אם לא מחויב מבחינה חוקית.

2. במקום כל הרשימות מצ"ב רשימה של כל דגמי 2019 המגיעים עם מובילאיי לשירות הציבור. (בלי אחריות למרות שהשתדלתי שלא תהיינה טעויות)

mobileye.pdf

עריכה אחרונה על ידי PriceDevil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודעת ממה להתחיל

מזה שקודיאוק הכי מפוארת! לא עולה 200K או מזה שגם הבסיסית מגיעה עם כל המערכות מקוריות?

אכן המחיר 220K (לדגם בנזין 1.5 דיזל יהיה רק בעוד חצי שנה (לדברי היבואן)), ויש הנחה למזמינים עד סוף השנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קצר לאחר שהבחור התקשר לבטל את ההזמנה התשובה שהוא קיבל מהסוכנות:

"אמרו לי לא להתייחס לחוזה,הרכב מגיע עם כל המערכות(7) מובנות מהיצרן" לא צריך לבטל

בכל מקרה אני יעלה תמונה של ההזמנה (-:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המערכות המחייבות התקנת מובילאיי הן בקרת סטיה מנתיב וניטור מרחק מלפנים, למובילאיי יש עוד תכונות כמו זיהוי הולכי רגל או זיהוי תמרורים שיצרן יכול לרצות להוסיף למערך הבקרות שמגיע מהיצרן ואז בתאוריה יתכן שיותקן מובילאיי גם אם לא מחויב מבחינה חוקית.

2. במקום כל הרשימות מצ"ב רשימה של כל דגמי 2019 המגיעים עם מובילאיי לשירות הציבור. (בלי אחריות למרות שהשתדלתי שלא תהיינה טעויות)

איזה כיף זה אסטון מרטין עם מובילאיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף זה אסטון מרטין עם מובילאיי.

https://m.ynet.co.il/Articles/5055493

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה

אם אני קונה רכב משומש לדוגמא 2013-2015 שקיים בו מובילאיי ומסיר אותו, האם זה אפשרי?

באופן היפותטי הולך לעמדה 1 לעדכן את רמת הבטיחות בגלל שאין את ה"צפצפה" האם זה אפשרי?

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1581 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...