Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצב כלכלי וקניית רכב / או, הבן אדם עם חובות אבל יצא עכשיו מהסוכנות

פול_טריילר
שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מלא אנשים פה לא מנוהלים בכלל כלכלית ואני סהכ בן 19 ורואה אתזה

עם כמות האנשים שמעבירים אשראי פה , כאילו כבר אין מזומן בעולם..

בגיל שלי כאלה שממהרים לצאת כבר מהבית ומשכירים דירת 3 חדרים כשהם זוג בני 20 ועונים " אנחנו אוהבים דירה גדולה , שטח "

ובסוף החודש נחנקים..

והרכבים הפופולרים פה הם פשוטים למדי לעומת אירופה

אבל הכל בגלל מחירים , לגבי הבכי אני מסכים..אבא שלי גר באנגליה ואני שמעתי על המון מחירים של רכבים משם

הבדלים פ-ס-י-כ-י-ם .

- Hyundai Getz 2007 1.6 -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מלא אנשים פה לא מנוהלים בכלל כלכלית ואני סהכ בן 19 ורואה אתזה

עם כמות האנשים שמעבירים אשראי פה , כאילו כבר אין מזומן בעולם..

בגיל שלי כאלה שממהרים לצאת כבר מהבית ומשכירים דירת 3 חדרים כשהם זוג בני 20 ועונים " אנחנו אוהבים דירה גדולה , שטח "

ובסוף החודש נחנקים..

והרכבים הפופולרים פה הם פשוטים למדי לעומת אירופה

אבל הכל בגלל מחירים , לגבי הבכי אני מסכים..אבא שלי גר באנגליה ואני שמעתי על המון מחירים של רכבים משם

הבדלים פ-ס-י-כ-י-ם .

זה שהמחירים פה של רכבים לעומת מדינות אחרות יקרות, לא אומר שצריך לקנות, נהפוך הוא, ככל שיש יותר ביקוש המחיר רק יעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DDOR01 - מדובר בנושא שעולה בפורום כל שני וחמישי. אנשים מתלבטים לגבי נטילת הלואות, שואלים לדעת חברי פורום אחרים, וכל אחד מבטא את דעתו. כתבתי כבר עשרות פעמים מה שכתבתי בהודעתי הקודמת, אבל אנ לא מחזיק אינדקס של ההודעות שלי. אני בסטטוס "כותב. הרבה".

שיהיה ברור - אני לא מתנגד להלואות באופן עקרוני. אני מתנגד לנטילת הלואות למימון צריכים לא חיוניים. יש מקרים, לא רבים, המקרים בהם רכישת רכב לצרכים פרטיים מצדיקה נטילת הלואה. למשל - מישהו שעומד לפני לידת ילד רביעי וצריך להשתדרג מהמשפחתומטית לרכב 7 מושבים. או מישהו שמתגורר במקום מרוחק והרכב הקיים שלו הגיע למצב בו הוא אינו אמין. אבל כדי בחניה להעמיד ספורטאג' מול הטוסון של השכן? סורי, זו לא סיבה להכנס לחובות, שבהחלט עלולים לגרום הסתבכות בעתיד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה של צבי מסכמת את הכל.

בכל מקרה, פעם כשהייתי צעיר יותר כל מה שעניין אותי זה לקנות רכב שימשוך עיניים, שאני אהנה ממנו והכל בכל מחיר!

היום אני מבין שאם אתה לא יכול , אל תעשה בכח.

מעניין אותי לדעת עם נהנת אז והיום אתה מצטער על זה ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד'א אני אישית עשיתי עסקת בלון ולפי דעתי אין כאן שום דבר פסול תשלום נוח כל חודש.

לא רציתי להתעסק ברכב יד 2 לאחר שנכוויתי אצל סוחרי מכוניות ואפילו אנשים פרטיים ששיקרו בעת בדיקת הרכב וטענו שהרכב שלהם מלוקק ולא עבר תאונות.

הרכב משמש אותי מדי יום לעבודה ואני נהנה ממנו.

אולם,דאגתי לתת מקדמה של 40 אש"ח,במשך 3 שנים עומדת הלוואה של 22 אש"ח שעליה אני משלם 600 ש'ח

בסוף תקופה נשאר לי 38 אש"ח.

בתקופה של ה3 שנים אני חוסך על מנת לחסל את יתרת החוב עד כה מרוצה מהרכב(טויוטה יאריס.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכור את כלל. האלפיון העליון

שאתה חייב 100000 שח לבנק אתה צריך לדאוג.

שאתה חייב לבנק 10 מיליון שח .הבנק דואג.

יש כאלה שבוחרים בשיטה השנייה

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

fly low drive fast

zx volcane- c4 vts-B4 spec b -Leon fr-Bmw e46 330i-Mustang gt 4.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לראות בקישור הנ"ל (נכון ל2014 לא היה לי כח לחפש עדכני) שרמת המינוע לנפש בישראל היא מהנמוכות במדינות המפותחות.

זה אומר שמצבנו לא כזה טוב כפי שאתה מתאר, להיפך. יש עוד הרבה לשוק הרכב הישראלי לצמוח.

http://www.cbs.gov.il/shnaton67/st24_25.pdf

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DDOR01 - אני סקרן בן כמה אתה.

אני כותב מנקודת מבט של אחד מזקני הפורום. אני מחזיק ברכב קצת יותר מ-30 שנה, ותמיד הקפדתי לקנות רכב בהתאם ליכולותי. יותר מזה, בעשור הראשון לנישואי פעמיים ויתרתי על רכב (כזוג ירדנו משתי מכוניות לאחת, שהיתה מרבית הזמן בידי אשתי) כאשר היינו צריכים לצלוח תקופות קשות מבחינה כלכלית . הלואות לרכישת רכב? כן. פעם אחת לקחתי הלואת גישור לשבוע כאשר שביתה בבורסה מנעה ממני לממש סכום שהקציתי לרכישת רכב, כאשר הנסיעה לעבודה וחזרה חייבו רכב - וגם אז רכשתי גרוטאה בת 8 שבדיעבד היתה כנראה "אבדן להלכה" אם לא רכב משוחזר.

בהמשך לדבר אושריקו - הניסיון שלי הוא שמעט מאד אנשים (ונשים) מתרשמים מהרכב שבו אתה נוהג. אישית אפשר להרשים אותי עם רכב אספנות מטופח, הרבה פחות עם DB9.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לכם 2 דוגמאות אישיות לקנית רכב חדש:

1. ההורים שלי: הם נוסעים הרבה בשנה (60 אלף קילומטר). הם הגיעו למסקנה שאם הם לוקחים הלוואה לרכב חדש, אז ההסתברות לתקלות תקטן ורוב התשלום יהיה על רכב חדש. התשלום הוא נמוך ממחיר התקלות במוסך מרכב משומש (אגב היה להם פסאט 2002 ו-2005), ולכן בחרו באפשרות הזאת.

2. אחותי שנשבר לה מיונדאי גטס 2006 שתוחזק בצורה הכי מגעילה שיש (אין ספר טיפולים, היא עשתה טיפול גדול בקניה, וטיפול קטן לאחר מכן). טענה שהרכב צרך לה הרבה דלק, ומאמין שהיו צריכים להחליף הרבה חלפים. הגיע לסוכנות של UMI ויצאה עם ספארק. למה היא עשתה? כי היא רוצה חדש.

עם מחיר הלוואה שהיא לקחה על הרכב, הוא בערך שווי הכסף שאני מוציא על שכירת דירה. היום הצעירים מרוויחים לא רע אם הם עובדים כמעט משרה מלאה, לא רוצים לצאת מבית הוריהם, אז הנה: צעירים קונים רכב חדש.

אגב, אני גם רואה הרבה רכבים חדשים לאנשים מבוגרים. אולי המצב במשק לא כ"כ רע? הר אנחנו ישראלים, אנחנו אוהבים להתלונן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה - להורים שלך החלפת רכב תדירה (יחסית) מוצדקת. אם אותם 60,000 ק"מ מתרכזים ברכב אחד בהחלט מוצדק להחליפו לעתים קרובות, וגם לרכוש רכב יותר מפנק שכן מבלים בו שעות רבות, כמובן בתנאי שהיכולת הכלכלית קיימת.

לגבי אחותך - אני קורא בין השורות שמץ של ביקורת, ולדעתי היא צריכה להיות יותר ברורה. מדובר בחורה צעירה שצריכה לחסוך גם לעתידה. ראשית צריך לבחון עם עצם החזקת הרכב מוצדקת, ובשלב הבא מהי ההוצאה המוצדקת. שלא לדבר על כך שלמי שאינו גומע עשרות אלפי ק"מ בשנה הוצאות הדלק הן מרכיב קטן ושולי בעלות הרכב, ההוצאה העיקרית היא ירידת הערך. אבל כנראה שאחותך לא הבינה זאת.

אני מסתכל על בני הבכור. לפני קצת למעלה משנה רכש ממני את הרכב כיון שההגעה למקום העבודה שלו מאוד לא נוחה. הוא משלב נסיעה ברכב ונסיעה ברכבת. יש סיכוי שיעבור למקום אחר שאליו יהיה לו יותר נוח להגיע ברכבת, והוא שוקל מכירת הרכב כאשר השינוי יתממש. הבחור מבין מה המשמעות של חסכון (תרתי משמע) של 2000 ש"ח לחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהמחירים פה של רכבים לעומת מדינות אחרות יקרות, לא אומר שצריך לקנות, נהפוך הוא, ככל שיש יותר ביקוש המחיר רק יעלה.

אני האחרון כנראה שיגיד לך לקנות רכב חדש..(בארץ)

לא אמרתי אתזה

- Hyundai Getz 2007 1.6 -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לחברי הפורום שהסבירו,

אם נחזור רגע לדוגמא של המאזדה 3- עולה 130

שמתי מקדמה של 30 אשחים, ומשלם 1 אשח בחודש למשך 36 חודשים

כלומר אחרי 3 שנים שילמתי 66 אשחים, נשארו עוד 64 אשחים לא משולמים

אני נדרש

או למכור ועם הכסף להשלים ל130 אשחים שהמאזדה עלתה בזמנו לפני 3 שנים?

או להמשיך לשלם עד שיגיע מצב שבו שילמתי סהכ 130 אשחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל ה-1,000 ש"ח ששילמת כל חודש הם על חשבון הרכב, חלקם הוא רבית. לכן החוב שלך הוא קצת יותר מ-64 אש"ח.

הרכב שלך יעבור שמאות, וחובך יהיה לפי הערכת השמאי את ערך הרכב. אם זה פחות מחובך - יהיה עליך לשלם את ההפרש.

הבעיה היא שאין לך דרך להעריך מראש את ערך הרכב בסיום העסקה, סכום ה"בלון "שנותר יהיה בגדר הפתעה, ויכול להיות הרבה מעל אותם 64,000 ש"ח+ריבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתדל לא להכנס לכיס של אף אחד.

אני בד"כ כל עוד אני יכול וזה אפשרי, אני נוהג לפי הכלל הבא.

אין את כל הסכום = לא קונה

תראה,תשמע - יש עם הטענה הזו בעיה.

פעם,לפני 15-20שנה ומוקדם יותר,רכב באמת היה דבר קשה להשגה (לא כמו היום)

אז הטענה הזו שברגע שיש לך את הסכום - לך תקנה.

היום המון אנשים רואים בזה טעות.

למה טעות? לקחת כסף נזיל בסכום הרכב (לא משנה אם 60-70 אש"ח או יותר) ולקנות את הרכב ב"מכה",זה סוג של בזבוז.

אז אדם מסתכל על עצמו (יחסית כן? אנשים שמודעים שחוץ מתשלום הרכב,יש גם דלק ועוד מטעמים)

רואה שיכול לעמוד בהחזר חודשי של ההלוואה\מימון,ואומר יאללה,שומר כסף בבנק,ופשוט משלם תשלומים "קטנים" על הרכב.

אני שייך לאסכולה הישנה,יש לי סכום שחסכתי הרבה זמן? קונה

אין לי? חוסך עוד,סוחב עם הקיים,ומשתדרג כשאפשר,לא לפני.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכור את כלל. האלפיון העליון

שאתה חייב 100000 שח לבנק אתה צריך לדאוג.

שאתה חייב לבנק 10 מיליון שח .הבנק דואג.

יש כאלה שבוחרים בשיטה השנייה

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

הבנקים לא טיפשים.

הוצאה לפועל יגיעו אליך הביתה הרבה לפני שתתחיל בכלל לנוע בכיוון שידאיג את הבנק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...