Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, yuvalganim כתב:

יש פה דור שלם של אנשים שקנו דירה אחת והמחיר עלה פלאים וחושבים שהם גאוני השקעה גדולים רק בגלל סיטואציה

צריך להדגיש..

לפני 9 דקות, Lior_Django כתב:

לא עדיף לי לחכות לסיטואציה שבה הביקוש יורד יותר, כתוצאה מההעלאת המס?

גם בתור משקיע וגם בתור נכס למגורים. העדיפות היא לקנות היום את הנכס הנכון.

אם אתה רוכש חכם ואתה עושה את שיעורי הבית, אתה תוכל למצוא דירות במחירים נמוכים ביחס לשוק (שכונת המגורים הספציפית שאתה מעוניין בה) ולא משנה אם זה יהיה עם מתווך או בלי.

שורה תחתונה אתה רוכש מוצר כלשהוא שבמקרה נקרא דירה. בתוך המשחק הזה יש שחקנים, נכסים והמון כסף שאתה צריך לדעת לנצל טוב מאוד.

הייתי רוצה להקביל את הרכישה של דירה לרכישה של רכב אבל יש בעיות מובנות בהשוואה הזו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אבל אם אני יודע שיהיה קשה יותר לאחרים לרכוש את המוצר הזה וכתוצאה זה יוריד את הביקוש יותר, לא עדיף לי לחכות?.

מצחיק איך אפשר להפוך כל טענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Lior_Django כתב:

אוקי, אבל אם אני יודע שיהיה קשה יותר לאחרים לרכוש את המוצר הזה וכתוצאה זה יוריד את הביקוש יותר, לא עדיף לי לחכות?.

נבואה ניתנה לשוטים וגם מנעד הפעולה שלך גם יקטן.

מוכרים לחוצים תמיד אפשר למצוא. גם עכשיו וגם אחר כך. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Lior_Django כתב:

ראיתי כתבה שטוענת שבגלל שהמעמ יעלה בתחילת 2025, מחירי הדירות יעלו..

וזה קצת מצחיק.

(1. הסביבה הכלכלית לא השתנתה. 2. גם בתור רוכש, לא עדיף לי לחכות לסיטואציה שבה הביקוש יורד יותר, כתוצאה מההעלאת המס?)

רוב מוחלט של הכתבות תמיד יציגו מחירים עולים.

התקשורת נשלטת על ידי לוביסטים של חברות הבניה הגדולות ויש שם הון גדול שזורם כדי לשמר קונספציה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראו מופתעים...

המדידה בשוק הנדלן מעוותת באותה מידה.

פשוט ארגון שצריך לסגור אותו ולפתוח מחדש.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001471862

• אהבתי 1
  • מעניין 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין של הנדסת תודעה. 

אחד האמצעים העיקריים להסללת אוכלוסייה זה תקשורת שמעוותת את המציאות ופרסום נתונים סלקטיבי באופן שמשרת את המטרות שלך  - לא חייבים לפרסם שקר כדי לעוות את המציאות, מספיק לפרסם חצאי אמיתות ולהגיע למסקנות שגויות עקב כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריבית נשארת 4.5% לפחות עד ההחלטה הבאה שתהיה ב 8/4

ויש לי תחושה שגם אז הנגיד לא ישנה את גובה הריבית, למרות שהאינפלציה במגמת ירידה לכאורה (תלוי את מה מודדים, כמו שפרסמו פה בטבלה לפני מס' עמודים)

הולך להיות מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.2.2024 בשעה 16:54, yuvalganim כתב:

תיראו מופתעים...

המדידה בשוק הנדלן מעוותת באותה מידה.

פשוט ארגון שצריך לסגור אותו ולפתוח מחדש.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001471862

איך המדידה בשוק הנדל"ן מעוותת?

לגבי אנשים שמהגרים מהמדינה. הלמ"ס כמו כל ארגון מחויב לעמוד בסטנדרטים מסוימים וגם רוצה להיות רלוונטי לתקופה.

ולא נראה לי שחישוב מחדש של מדד ההלבשה במדד המחירים לצרכן משנה לך משהו (;

בלי שינויים ושיכלולים נראה סטגנטציה לאורך שנים.

אתה רוצה שהחישובים שלהם יהיו מהימנים ומדויקים כלל הניתן. כי כל טעות שלהם זו טעות של מיליארדים אצל מקבלי ההחלטות.

וראינו מה קרה כשיש קונספציה..

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ללמ״ס מנגנון מסודר מאוד לעדכון תקופתי (אחת לשנתיים) של רכיבי מדד המחירים לצרכן - אונסים אנשים, לפי חוק, לדווח על כל הוצאה ֶשלהם, ומדיווחים אלה בונים את רכיבי המדד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, sperial כתב:

יש ללמ״ס מנגנון מסודר מאוד לעדכון תקופתי (אחת לשנתיים) של רכיבי מדד המחירים לצרכן - אונסים אנשים, לפי חוק, לדווח על כל הוצאה ֶשלהם, ומדיווחים אלה בונים את רכיבי המדד.

אני מדבר על שינוי שיטת החישוב

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה קורא ״שיטת חישוב״?

אחת לשנתיים הלמ״ס מבצעת סקר הוצאות של מדגם של תושבי המדינה שמהווה את הבסיס לחישוב המדד לשנתיים הקרובות. כמו כל סטטיסטיקה, היא מייצגת מגוון רחב של אנשים, וכמובן שמבנה ההוצאות האישי של @DareDevil שונה ממנו. מעבר לכך, סובייקטיבית אתה נוטה לראות הוצאות מסויימות, גם אם השפעתן על המדד זעירה. או להפך - כשליש מהמדד הוא שכר הדירה, אבל אני גר בדירה בבעלותי, אז אני כלל לא רואה רכיב מהותי זה בהוצאות השוטפות שלי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

למה אתה קורא ״שיטת חישוב״?

בכלל נכנסת ללינק שצירפתי?

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקו התחתון זה חוזר תמיד לשאלת שיטות מדידה ועדכונן.

סטטיסטיקה היא מדע דינמי מאוד. אני רואה את זה במאמרים המקצועיים שאני קורא, שיטות המדידה והדיווח עוברות אבולוציה. אבל שים לב, אבולוציה, לא רבולוציה. אל תצפה שכל שיטה חדשה תכנס לשימוש אחרי חודשיים, כל שינוי כזה אורך.נים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, DareDevil כתב:

איך המדידה בשוק הנדל"ן מעוותת?

לגבי אנשים שמהגרים מהמדינה. הלמ"ס כמו כל ארגון מחויב לעמוד בסטנדרטים מסוימים וגם רוצה להיות רלוונטי לתקופה.

ולא נראה לי שחישוב מחדש של מדד ההלבשה במדד המחירים לצרכן משנה לך משהו (;

בלי שינויים ושיכלולים נראה סטגנטציה לאורך שנים.

אתה רוצה שהחישובים שלהם יהיו מהימנים ומדויקים כלל הניתן. כי כל טעות שלהם זו טעות של מיליארדים אצל מקבלי ההחלטות.

וראינו מה קרה כשיש קונספציה..

קודם כל נתחילה בזה שהשיטה אינה שקופה, זה כבר פאול רציני עוד מההתחלה.

השיטה צריכה להיות ברורה ושקופה.

לגבי השיטה עצמה - יש כל מיני עיוותים, למשל:

*אחוז המשקל של דירות יקרות הועלה לפני שנתיים.

*אחוז המשקל של דירות מחיר למשתכן קטן יותר מהשפעתו האמיתית על המחיר (אבל במספר הדירות הנרכשות הוא מופיע כפשוטו ונותן הרגשה כאילו השוק רץ חזק)

*אין שקיפות לגבי שינוי של תקופה קודמת, הלמס מעדכן אחורה 4 חודשים בכל פרסום מחדש, זה לא משוקף *בכלל* לציבור

יש עוד לא מעט כאלו, ובטח יש עוד שלא הצלחתי לגלות כי כאמור השיטה אינה שקופה ואינה ברורה לכולם.

מי שמסתיר דברים שאמורים להיות גלויים לציבור הוא מי שלא רוצה שידעו איך הוא עושה מניפולציות זולות.

• אהבתי 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתווכח עם מה שאתה אומר, כי אני לא מספיק מבין בסטטיסטיקה.

אבל מי שעושה מניפולציות, הוא מי שיש לו אינטרס.

מה האינטרס של הלמ”ס?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...