Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

ואולי ריאלית הוא יכול לבקש 3000? 

מעניין מה יקרה לכל משקי הבית בישראל אם בנק ישראל יבקש תשלום משכנתא רטרו או לחילופין יגדיל את התשלום החודשי של  המשכנתא ב 2000 ש"ח בשביל לכסות על החלטות שגויות מהעבר. 

בדיחה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך זה דומה בכלל? מדובר על חוזה שמתחדש כל שנה. הוא רוצה להעלות ב 2000, בחר להציג את זה כ1000 ועוד 1000 על שנה שעברה. 

ואם היה מציג את זה כ1000 ועוד 1000 על רולקס לגיל 60? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, SlowRide כתב:

אולי

לפני 17 דקות, SlowRide כתב:

איך זה דומה בכלל? מדובר על חוזה שמתחדש כל שנה. הוא רוצה להעלות ב 2000, בחר להציג את זה כ1000 ועוד 1000 על שנה שעברה. 

התלונה היא להבנתי על סגנון. מבחינתי שיבקש גם 100K. לא צריך לייפות את זה עם "אני מעלה 1000 השנה ועוד 1000 על שנה שעברה". לא יותר קל להגיד "אני מעלה ב-2000"?.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 דקות, Gosser1860 כתב:

התלונה היא להבנתי על סגנון. מבחינתי שיבקש גם 100K. לא צריך לייפות את זה עם "אני מעלה 1000 השנה ועוד 1000 על שנה שעברה". לא יותר קל להגיד "אני מעלה ב-2000"?.

מה זה משנה הסגנון? אתה שוכר דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

גם אני אוהב לחשוב על שכירות בתור שירותי דיור בתשלום. אבל זה לא באמת ככה. בסוף זו עסקה בין בני אדם פרטיים ויש חשיבות למי שנמצא מולך (ככה לפחות אני חושב). בין אם זה יתבטא במקרי צורך או חירום שעלולים לקרות או בחידוש חוזה הבא.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, SlowRide כתב:

פעם הבאה שתבוא לסופר לקנות לחם וחלב, אבקש שהקופאי יתייחס אליך כמו סמרטוט.

ואחרי שתתעצבן אגיד לך - "מה זה משנה, באת לקנות לחם וחלב".

לפני שעה, SlowRide כתב:

הוא לא יכול, אחרת היה מבקש ולא מוצא סיפורי סבתא.

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך בדיוק זה התייחסות של סמרטוט? חוץ מזה, אם אתה לא מרגיש שהצד השני בעסקה מכבד אותך למה לעשות איתו עסקים? לא תודה, אני מחפש דירה אחרת.

ומי אמר שהוא לא יכול? אם לא היה יכול לא היה מבקש סכומים כאלה. כנראה הוא יודע שאם הדייר הנוכחי לא ירצה לשלם, יבואו דיירים אחרים שיסכימו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף דייר אחר לא ישלם רטרו הרי, והוא לא יכול להקפיץ מחיר ב-2000 שקל אחרת היה עושה.

הוא לוקח דייר נוכחי ויודע שהדייר שבוי (כי יש עלויות של החלפת דירה) ולכן סוחט אותו בחוסר תום לב.

עצם זה שאתה מצדיק דרישה לתשלום רטרו היא הזייה, אין חיה כזאת תשלום רטרו על שירות שכבר הסתיים (כתוספת מחיר). הרי השנה שחלפה הייתה מעוגנת בחוזה והמחיר היה קבוע בחוק. אם ילכו לבית משפט השופט יזרוק את בעל הדירה מכל המדרגות, זה לא קביל, לא חוקי ולא אתי.

במקום להגן על הדבר הזה כי "כוחות השוק" הייתי מצפה שתגנה התנהגות כזאת מסריחה. 

ואם אני הדייר? תובע את אמא של בעל הבית בבית משפט ומנגב איתו את הרצפה, אבל בסוף יש מציאות ולא כולם זה אני.

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף הכל חוזר,

כשאני התחתנתי בשנת 2017 השכרתי דירה לשנה באיזה חור רציני בפריפרייה.

באמצע החוזה הבעלים מכר את הדירה,

המשיכר החדש הגיע לבית ורצה לעשות איתי חוזה חדש. אבל הוא לא יכל להעלות את המחיר בגלל שהיה לי חוזה קיים. אז הוא עשה את אותו החוזה רק על שמו.

בקיצור , אמרתי לו אם כבר אתה פה אני יצלם את כל הליקויים של הדירה ותראה אותם בעצמך.

אממה , בגלל חוסר שימת לב ולחץ זמן (הוא הגיע ממקום רחוק באוטובוסים) שכחתי לצלם כמה דברים קטנים.

נגמר החוזה והייתי צריך את הדירה לעוד 3-4 חודשים.

הוא הסכים והעלה לי את השכר דירה ב300 שקל (בזמנו זה היה נחשב הרבה). נגמרה השכירות והוא שם לב לדברים הקטנים כמו מסילה של חלון קטן במטבח שהייתה עקומה ולכן החלון לא נסגר (משהו שהיה לפני שהגעתי) , הידנית של המסופון באסלה נשברה מבלאי כי היא בת 60 שנה. והוא החליט שעליי להחליף הכל.

לא הסכמתי כי זה בלאי סביר .

בקיצור הוא הזמין אותי לבית דין בבני ברק (דתיים) ויצאתי זכאי.

צקעתי עליו שיתבייש לו , שילמתי לו תמיד בזמן וכשהוא העלה לי את המחיר לא צייצתי ולא עשיתי לו בעיות.

הייתי בקשר עם אחד השכנים שם והוא סיפר לי שבמשך חצי שנה הוא לא הצליח להשכיר את הדירה לאף אחד. למרות שהיה ביקוש גדול מאוד.

לא יודע מה איתכם אני מאמין גדול בקארמה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 40 דקות, yuvalganim כתב:

עצם זה שאתה מצדיק דרישה לתשלום רטרו היא הזייה, אין חיה כזאת תשלום רטרו על שירות שכבר הסתיים (כתוספת מחיר). הרי השנה שחלפה הייתה מעוגנת בחוזה והמחיר היה קבוע בחוק

אני לא מצדיק תשלום רטרו, אני לא מבין מה ההבדל בין זה להעלאת השכירות בחוזה החדש.

הוא קורא לזה תשלום רטרו, יכול לקרוא לזה בכל מיני שמות אחרים. בתכלס זה פשוט העלאה של 2000 שקל. 

לא יודע מה הסיבה שלו להציג את זה דווקא ככה אבל אם הוא יודע שהדייר לא יסכים לשלם, או שלא יבוא מישהו אחר וישלם את זה, הוא לא היה מבקש מלחתכילה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להגיד ביקש תוספת 2000 או 1000+ 1000 על שנה שעברה אבל בסופו של דבר זאת הסיבה שאנשים מוכנים לשעבד את עצמם ואת הפנסיה שלהם בשביל דירה.

לפחות את הריבית אפשר לתכנן, אפשר לעשות מיחזור משכנתא אבל לא כל תחילת שנה להתחיל לחשוב כמה בעל הדירה ירצה וכמה יעלה. גם לעבור דירה זה לא פשוט.

אני עובר דירה והעלות הישירה של המעבר היא 3500 שקל. גם לפני שנתיים שעברתי העלות היתה זהה. (עלות ישירה=עלות המוביל. לא הפסד ימי חופש וימי האריזה)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

אם מחיר ריאלי בשוק היה 2000 יותר, הוא היה מבקש 2000 יותר. אז כנראה ש-2000 יותר זה לא מחיר ריאלי לשוק.

יותר מזה, אם הוא עוזב, ובא שוכר אחר, ממנו אי אפשר לבקש רטרו 1000 לחודש כפול 12 חודשים, כי הוא לא היה שם, ואי אפשר לבקש ממנו 2000 יותר, כי הוא ישכור ממישהו אחר (שוב מזכיר, אם יכל לבקש 2000 יותר, היה מבקש 2000 יותר).

מה שאומר שהאדם היחיד שעליו הטריק הזה יכול לעבוד, הוא השוכר הנוכחי

• אהבתי 3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יודע, לי זה בכלל נשמע כאילו בעל הבית מנסה בכח לא להמשיך עם השוכר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה להגיד לו "תשמע, לא מתאים, רוצה שתסיים את החוזה ותצא"?

ואם השוכר מוכן לבלוע את הצפרדע? (ואולי אחרי זה לתבוע את המשכיר) אז הוא תקוע עם מי שהוא בכוח לא רוצה להמשיך איתו?

נשמע לי כמו השיטה הכי גרועה להשיג את זה - אם הוא אכן זה מה שהוא רוצה להשיג.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...