Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 16 דקות, Nemesis כתב:

ברגע שיהיה היצף מחוץ לאיזורי הביקוש, המחירים יקרסו לרמה כזו שלאנשים ישתלם לנסוע עוד 45 לכל כיוון כדי לחסוך 70% בעלות הדיור, או להעתיק את מרכז החיים לפריפריה

זה בדיוק בעניין, הפריפריה היום לא מסוגלת לתת למספיק אנשים את האפשרות להעתיק לשם את החיים. זה לא רק כמות דירות מול כמות אוכלוסיה.

חוץ מזה, אם תציף את הפריפריה בדירות, אתה יכול רק לחלום על עוד 45 דק' בכביש. במציאות זה יהיה הרבה יותר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שכן, זה רק עניין של מחיר.

כפי ששאלתי קודם, האם אם יחלקו דירות חינם בחריש, דימונה ועכו לא ינהרו לשם המוני אנשים שיהיו מוכנים לשלם את המחירים של העתקת החיים לפריפריה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Nemesis כתב:

ברור.

מאיפה אני יודע? זה דברים שאין לי מושג ירוק בהם 🤷‍♂️

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, Nemesis כתב:

בוודאי שכן, זה רק עניין של מחיר.

כפי ששאלתי קודם, האם אם יחלקו דירות חינם בחריש, דימונה ועכו לא ינהרו לשם המוני אנשים שיהיו מוכנים לשלם את המחירים של העתקת החיים לפריפריה?

למה זה עניין של מחיר?

העתקת חיים זה עניין של כמות משרות ומגוון אפשרויות.

הפריפריה לא מסוגלת לספק אותם כבר היום לתושבים שלה, הרי חלק מהם נוסע כל יום למרכז כדי להתפרנס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, ונניח ודירה ממוצעת במרכז עולה 20,000 ש"ח לחודש או 10 מיליון ש"ח, ואת אותה דירה אתה יכולה לקבל בחינם בעכו.

האם לא תסע כל יום למקום עבודתך במרכז ברכב? או תחפש מקום עבודה שיאפשר העסקה היברידית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם כולם יעשו כמוני אף אחד לא יוכל להגיע לעבודה כי הפקק לא יגמר.

עבודה היברידית לא רלוונטית לכל מקצוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב ממחקר שעשו במשרד התחבורה לאחרונה (אם אמצא קישור אשים פה), רוב המוחלט של הפקקים נגרם דווקא בגלל תושבים במעטפת הקרובה של גוש דן (ראשל"צ, חולון, בת ים וכו) שנוסעים ברכב הפרטי ותוקעים את הכבישים.

אנשי הפריפריה הרחוקה יותר אחראים (באחוזים) על פחות מהפקקים.

בעבודה הקודמת שלי היו לי אנשים מבת ים וראשלצ שהיו נוסעים כל יום עם הרכב הפרטי למרכז תל אביב למרות שהייתה להם אחלה אלטרנטיבה באוטובוס (מפונקים פשוט)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לראות מה יקרה למחירי הדיור, אחרי שהממשלה החליטה על הפיזורה הערב. 

הולכים לבחירות: לפיד ובנט סיכמו על פיזור הכנסת, לפיד יכנס לתפקיד רה"מ 

לדעתי זו מכה נוראית, אני מקווה שהמחאת הדיור 2022 תצליח להגיע להישגים לפני הבחירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיצא לדרך - יצא.

ההגרלות בעוד שבועיים יתקיימו.

מעבר לזה דברים יתחילו לקרטע ולהיתקע..

אני לא מדבר על זה שעכשיו נצטרך לחכות לשר שיכון חדש עם ”חלומות” חדשים.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Nemesis כתב:

נו, ונניח ודירה ממוצעת במרכז עולה 20,000 ש"ח לחודש או 10 מיליון ש"ח, ואת אותה דירה אתה יכולה לקבל בחינם בעכו.

האם לא תסע כל יום למקום עבודתך במרכז ברכב? או תחפש מקום עבודה שיאפשר העסקה היברידית?

מחשבה של רווק( לא יודע מה הסטטוס המשפחתי שלך)

תן לי דירה בנהריה היום ואני לא זז. 

ברור שיהיו כאלה שיסכימו אבל נהירה לא תיהיה בשום מצב. 

אתה חושב במונחי קום המדינה, אנשים חיפשו קורת גג בשביל לשרוד, חלק מהאוכלוסיות הועברו בכוח למקומות הנידחים האלה ומי שחזר לקחו לו את תלושי האוכל. 

היום לאנשים חשובה השכלה, קרבה להורים, קידום והתפתחות מקצועית וכולם רוצים לחיות במקומות בהם יש מגוון אפשרויות בערך בכל תחום חיים.

לא הרבה יעברו למקומות שמספקים 4 חוגי מתנ"ס, בית ספר יסודי אחד ו3 מורות מתמטיקה.

חלילה לא מזלזל בתושבי דימונה, נהריה, ירוחם אבל עם נתונים קשה להתווכח, זכאים לבגרות, גיוס ליחידות טכנולוגיות, סוציאקונומי וכו'... 

ולסיכום במחיר למשתכן אנשים שזכו בדירות בפריפריה הרחוקה לרוב משכירים אותן למקומיים ולא עוברים לגור שם. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, shimta כתב:

לדעתי זו מכה נוראית, אני מקווה שהמחאת הדיור 2022 תצליח להגיע להישגים לפני הבחירות

ממש מכה נוראית, כמו לערוף את הראש... לגופה.

למחאה הזאת אף פעם לא היתה השפעה על שום דבר. לאיזה הישגים היתה אמורה להגיע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, rev-Match כתב:

מחשבה של רווק( לא יודע מה הסטטוס המשפחתי שלך)

תן לי דירה בנהריה היום ואני לא זז. 

ברור שיהיו כאלה שיסכימו אבל נהירה לא תיהיה בשום מצב. 

אתה חושב במונחי קום המדינה, אנשים חיפשו קורת גג בשביל לשרוד, חלק מהאוכלוסיות הועברו בכוח למקומות הנידחים האלה ומי שחזר לקחו לו את תלושי האוכל. 

היום לאנשים חשובה השכלה, קרבה להורים, קידום והתפתחות מקצועית וכולם רוצים לחיות במקומות בהם יש מגוון אפשרויות בערך בכל תחום חיים.

לא הרבה יעברו למקומות שמספקים 4 חוגי מתנ"ס, בית ספר יסודי אחד ו3 מורות מתמטיקה.

חלילה לא מזלזל בתושבי דימונה, נהריה, ירוחם אבל עם נתונים קשה להתווכח, זכאים לבגרות, גיוס ליחידות טכנולוגיות, סוציאקונומי וכו'... 

ולסיכום במחיר למשתכן אנשים שזכו בדירות בפריפריה הרחוקה לרוב משכירים אותן למקומיים ולא עוברים לגור שם. 

ממש לא מחשבה של רווק. אני בעל משפחה עם 3 פעוטות. 

אף אחד לא אמר שזוג הייטקיסטים עם שכר של 60000 בחודש מתל אביב יעברו לעכו. אבל כל אחד יעשה שיקול כלכלי יחסי. 

לדוגמא, אני גר בפ"ת היום. שנה הבאה אני בטוח שהשכירות שאני משלם תזנק לגובה כזה שיגרום לי לצמצם בהוצאה כלשהי. אם נניח בראש העין פתאום אשלם חצי מחיר על דיור דומה, אתחיל לשקול מעבר לראש העין כדי לפנות תקציב נוסף לטובת במחיר נסיעה של עוד כשעה ביום. 

ולמה שבראש העין השכירות תהיה חצי? כי באריאל השכירות תהיה חצי מראש העין, וחלק מהאנשים שהיום גרים בראש העין יעדיפו לחסוך סכום מהותי ולהתרחק 20 דקות מראש העין. 

ולמה שבאריאל המחיר יהיה חצי מראש העין אתה שואל? כי אולי בעיר במרחק 20 דקות מראש העין מחלקים דירות חינם וחלק מתושבי אריאל יתרחקו 20 דקות כדי לקבל דירה חינם. 

כך זה עובד, אחרת למה כולם לא גרים בצנטרום של תל אביב? 

מי שלא יכול להרשות לעצמו, או מעדיף לפנות כסף לדברים אחרים מתרחק. 

וזה ממש לא נכון שרק אוכלוסיה מקומית ממשיכה לגור בפריפריה. יש ניידות מסוימת לכיוון הפריפריה ככל שהמחיר במרכז עולה. 

באיזה תושבים מקומיים התמלאה חריש? עיר חדשה לגמרי שיש בה היום 30,000 איש. חלקם באו מקרוב, חלקם באו מרחוק, חלקם משקיעים שמשכירים לכאלה שבאו מקרוב או מרחוק. 

הניידות מתקיימת, וככל שהפער במחיר גדול יותר בין הפריפריה לבין איזורי הביקוש תהיה השפעה חזרה יותר על איזורי הביקוש, גם כפונקציה של כמה גדולה הפשרה של מגורים באותה פריפריה מבחינת תחבורה ושירותים. 

כמובן שאם יקימו 100,000 יחידות דיור שיחולקו בחינם במרום גולן, ההשפעה תהיה זניחה. אבל אם יקימו 100,000 יחידות דיור דיור שיחולקו בחינם בחריש, תראה זעזוע מורגש במחירי הדירות באזורי הביקוש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמה האובייקטיבית, מבחינת התיאוריה הכלכלית - אין שאלה האם נמסיס צודק (הוא צודק).

אני אישית סבור שגם ברמת הפרקטיקה זה טריוויאלי שהוא צודק, ברור שאם דירות יינתנו בחינם יהיו אנשים שיבחרו לעבור אליהן (ואחרים, שלא). חינם, סבסוד, it’s the same thing. אפשר להתפלמס סביב זה אבל זה גם תהליך די פשוט להבנה והכלה, וגם מוכח בשטח. הדירות בחריש לא נמכרו בגלל שחריש היא ת״א הבאה, כנ״ל עפולה (וכו׳). סירים ומכסים.

בנוגע לפקקים - יש לזה פתרון, פשוט לא רוצים ליישם אותו. קוראים לזה אגרות גודש, ואני מצטער על המנטרה אבל באמת ששווה להקשיב לפודקאסטים/פוסטים של עומר מואב בנושא אם אתם נגד (אני הייתי נגד, אגב, אבל שוכנעתי שאני טועה). גם לזה יש סימוכין תיאורטיים ופרקטיים.

כל זה מבלי לציין את מה שמובן מאליו, בעיני, המאוד biased בתור מי שהיגר החוצה: יש בעיות גדולות יותר, והפתרון המאוד קשה ליישום מלכתחילה הוא בגדר חסם עורקים אחרי שוטגן לברך. עדיף על כלום, אבל כנראה לא יסייע לחזור ללכת :( 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, oryo כתב:

אבל כנראה לא יסייע לחזור ללכת

אני חושב שאני יודע על מה אתה מדבר. הפתרון הסופי (ראית מה עשיתי פה?) יהיה בכיוון של כריתת שני הרגליים והתקנת פרוטזות במקומן. כל אומה גדולה צריכה את זה.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...