Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקלות לתנאים במחיר למשתכן - מה זה יעשה לשוק של הזכאים ושאר הדירות

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא חינם , במחיר שמשקף את הבועה.

בפעם האחרונה שבדקתי חצי דונם חקלאי עלה בסביבות 100 אלף.

צודק ברח לי להוסיף את זה , אז נוסיף נקבל עלות של 400 אלף ובועה של 600.

ירון יצאתי מנקודת הנחה של עלות 2500 שקל למטר בחישוב לדירה של 80 מטר.

דירה שבנוייה בסטנדרט גבוהה יותר תעלה במחיר בהתאם, בשוק לא חסר דירות הסטנדרט נמוך יותר אבל בעלות גבוהה יותר.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 153
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זיו כנראה שחשבון זה החלק החזק אצלך:shock:

במקרה הראשון הזוג מביא 80K כהון עצמי, ולוקח 720K משכנתא

במקרה השני הזוג מביא 360K כהון עצמי, ולוקח 840K משכנתא.

כלומר המקרה השני גרוע פעמיים:

צריך "לשדוד" את ההורים ב280K כהון עצמי ובנוסף לקחת עוד 120K משכנתא.

מהנדס, צריך להצדיק את הפירמה.[emoji6]

תסכים איתי שלא מעט זוגות בחרו ובוחרים עד היום באופציה ב'. אם תפתח לזוגות צעירים גם אופציה א', ויעמוד הזוג הצעיר בחובותיו, למה זה רע? בגלל שבאחוזים זה הרבה?

יש לבחון כל מקרה לגופו, ובטח שלא לבלבל אותנו עם אחוזים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה. ידוע לכם אם התנאים למחיר למשתכן דורשים שהרוכש יהיה תושב ישראל או מספיק אזרח שעונה על הקריטריונים?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם האחרונה שבדקתי חצי דונם חקלאי עלה בסביבות 100 אלף

מאוד ריאלי, לתקוע גורד שחקים באמצע הפאלחה של מעגן מיכאל או הגד"ש של מרום גולן.

בתים אתה בונה באזור עירוני עם תשתיות עירוניות, ושם המחירים כמובן שונים לחלוטין.

אני רק שאלה. ידוע לכם אם התנאים למחיר למשתכן דורשים שהרוכש יהיה תושב ישראל או מספיק אזרח שעונה על הקריטריונים?

האללו, תרגיע!

לא מספיק אתה עושה מליונים בלונדון, אתה עוד רוצה לשדוד לנו פה דירות של זוגות צעירים ולגזור קופון על חשבונם בשכ"ד מופקע?

חזיר בולשביקי שכמוך! :roflmao::roflmao::roflmao:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חינם , במחיר שמשקף את הבועה.

בפעם האחרונה שבדקתי חצי דונם חקלאי עלה בסביבות 100 אלף.

צודק ברח לי להוסיף את זה , אז נוסיף נקבל עלות של 400 אלף ובועה של 600.

ירון יצאתי מנקודת הנחה של עלות 2500 שקל למטר בחישוב לדירה של 80 מטר.

דירה שבנוייה בסטנדרט גבוהה יותר תעלה במחיר בהתאם, בשוק לא חסר דירות הסטנדרט נמוך יותר אבל בעלות גבוהה יותר.

ומה עם שטחים ציבוריים.? מי ממן אותם? פיתוח, מדרכה, חיבור לביוב העירוני, חדר מדרגות, גג, חניה, גינה זה בחינם?

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול מה שציבורי שהעירייה תממן מהארנונה.

כול מה שאתה מציין זה תוספות למיניהם עבורם תשלם בנוסף.

דירה כמו שאתה מבקש תעלה מיליון 200 במקום מיליון.

לא שזה ממש משנה אם זה 600 אלף ממיליון או ממיליון 200.

בוא נעשה חישוב הפוך נקח מספר משכורות לדירה לפני הבועה ונכפיל במשכורת ממוצעת היום ההפרש יהיה הבועה.

התוצאה כמובן תהיה בדיוק חצי 70-80 משכורות ב2006-2007 מול 140+ לאותה הדירה היום, בכסף. מאותו מיליון 200 זה עדיין יצא אותם 600 אלף וגם ב2007 היו בונים חניות ומדרכות ציבוריות.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא ישחרר חסמים בצורה כזו כי לאף אחד אין עניין שיהיה היצף שיגרום לירידה דרסטית ובילתי נשלטת.

לשחרר בצורה שתגרום לירידות מתונות מאוד לאורך כמה שנים הרבה יותר מתאים לכולם, גם מי שאין לו עדיין דירה, כי מה יעזור לו מחיר זול יותר, אם הוא מובטל וחסר משכורת?

זה ברור. הרי ירידה של יותר מכמה אחוזים בודדים בשנה תביא להתמוטטות חברות קבלניות ובעקבותם קטסטרופה במערכת הבנקאית שפתאום כל הבטחונות של ענף הבנייה יצטמטצמו משמעותית על כל המשתמע מכך.

הבעיה היא שכשאתה מתחיל מהלך של הוזלה נוצא כדור שלג של קבלנים שנכנסים לקשיי נזילות וגוררים את השוק מטה גם במחירי הפסד כדי לשרוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום בועה פה לא תתפוצץ ןתפסיקו לחיות באשליות.

חסרות פה המון המון המון דירות.

איך ב2006 לא היו חסרות, ועכשיו כן?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אני שואל את אלו שאומרים שיש פה חוסר עצום של דירות.

נקודת המוצא שלכם היא שיש חוסר עצום של דירות (וגם בתשתיות ציבוריות, תחבורה ובתי חולים למשל), אתם באמת רוצים לקנות כאן דירה במליונים במצב של היום ?

אתם לא חושבים על הילדים שלכם עוד 20 שנה ? אתם רוצים שהם גם יחייו בפיצוץ אוכלוסין, בחובות ?

הרי אתם משוכנעים שאין שום אפשרות שהדירות ירדו ושבנוסף המחירים הם לא כתוצאה מבועה, ועדיין רצים לקנות את הדירה הנכספת.

אני לא מבין את ההגיון בפעולה הזו (בהנחה שזו דירה למגורים ולא דירה להשקעה).

אבא שלי, בוגר שלוש מלחמות ישראל, רואה את המצב והמסלול היום וטוען שעוד 30-40 שנה אין עתיד למדינה, כשהוא היה בגיל שלי הוא לא דיבר ככה.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים שזה לא כזה פשוט להגר למדינה אחרת באופן חוקי, מניסיון.

מה שבטוח, שזה לוקח לא מעט זמן.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, אם הכל כל כך רע פה - למה אתה לא מנסה את מזלך מעבר לים?

בהודעה הקודמת שלי תהיתי מדוע מי שכן חושב שכל כך רע פה רץ וקונה דירה. אני חושב שמי שמעריך שמחירי הדיור הגבוהים הם כתוצאה מפיצוץ אוכלוסין חייב להסכים גם שזה מצב רע מאוד. פיצוץ אוכלוסין זה מצב רע מאוד, אני מניח שכולם מסכימים.

Having said that...

אשתי ואני כבר מזמן חושבים על נושא הרילוקיישן, לכן ספציפית אלי - יש לי תשובות מוכנות לשאלה שלך :)

א. אני לא חושב שהכל כל כך רע פה, אני גם לא חי בסרטים שמעבר לים החיים וורודים, קלים ושקטים. עדיין יש בי אמונה (מסויימת :wink:) שמחירי הדירות ירדו.

ב. כרגע התמזל מזלנו (לי איפשרו לעבור סניף בעבודה ואשתי החליטה לעשות הסבה מקצועית לגננת לכן עזבה את מקום עבודתה) ואנחנו גרים ליד ההורים שלי ושלה (מרחק הליכה של כמה דקות ונסיעה של כמה דקות, בהתאמה). כזוג הורים צעיר עם ילדה בת שנה, החלטנו שכל עוד ההורים פה (עד 120 אמן), הקירבה המשפחתית היא ה"וטו" בהחלטה לטובת להישאר כאן. אני ואשתי טיפוסים מאוד משפחתיים וכרגע זה השיקול המכריע.

ג. כשסעיף ב יהפוך להיות לא רלוונטי (מה לעשות, אלו החיים), נערוך שיקול רציני מחדש אם ברצוננו להשאר כאן או לנסות משהו אחר למשך מספר שנים, ואז שוב לעשות שיקול מחדש.

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא נגד המדינה, אני פטריוט, הייתי בקרבי, יש לי ה-מ-ו-ן חברים ואין לי ספק שיהיה לי מאוד מאוד מאוד קשה לעזוב (אם וכאשר) ובכלל לא בטוח שיהיה לי טוב במידה ונחליט לעשות זאת.

אבל, היום כאבא - כבר לא לוקחים החלטות לפי חברים וכיף, לוקחים החלטות בעיקר לפי עתיד הילדים. אני בהחלט מרגיש שהשיקול למעבר חייב להיות שיקול מרכזי ואפשרי כשאני חושב ודואג לעתיד הילדים שלי. אני יכול להגיד לך שבמידה והמחירים ימשיכו לעלות ולעלות וגם לי תגמר התקווה, אני לא רואה את עצמי (עצמי זה משפחתי, כן) נשאר פה (שוב, בהזנחה של סעיף ב).

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא מבין את המושג פוצוץ אוכלוסין.

יש פה מחסור בדירות שיחד עם מחסור בידיים עובדות ומיסוי גבוה גרמו לעלייה במחירי הדירות. מצד שני גם בחו"ל מי שרוצה לחיות במרכז העניינים (המקבילה המקומית למטרופולין של תל אביב רבתי) משלם הרבה מאוד. גם בארץ אם אנשים ילכו קצת יותר רחוק למקומות שלא תל אביב היא העיר המרכזית יוכלו לקנות דירות הרבה יותר זולות (במליון ומטה ל 4 חדרים חדישה).

כאבא אני מסתכל לא רק איפה הבנות שלי יחיו חיי רווחה כלכלית אלא גם איפה הן לא יפחדו ללכת ברחוב ואיפה הן ירגישו בטוחות. יש לי קרובי משפחה חילוניים גמורים שחיים בפאריז כבר כמה דורות (לא. אני לא מרוקאי. כשסבא שלי הגיע עם ההורים שלו ב 1910 מבולגריה לארץ אחיו הגדול שהיה בן 14 בחר ללכת לפאריז) והם שוקלים לסגור שם את הבאסטה ולברוח לפה כי הם מפחדים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבנו על זה. זו הצהרה חסרת תוכן.

שימו לב למוקש - "השווי יקבע לפי שווי שוק ולא לפי מחיר הרכישה בפועל בהתאם להערכת שמאי".

כשמאי מקרקעין ביום יום, וכאחד שיודע איך הדברים מתנהלים אצל הקולגות, המשפט הזה יגרום לכם לצרות צרורות.

לא יאומן איך הממשלת פח הזו עובדת על האזרחים במדינה.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...