Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקלות לתנאים במחיר למשתכן - מה זה יעשה לשוק של הזכאים ושאר הדירות

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שגם זה לא נכון כי :

שזה למעשה מרחיב את המעגל של הקונים הפוטנציאליים.

נסביר במספרים

יש ביקוש ל 100 אלף דירות

יש היצע של 50 אלף דירות רגילות ועוד 5000 דירות במחיר למשתכן.

כיוון ששיפרו את התנאים של הרכישה של הדירות במחיר למשתכן נוצר כרגע ביקוש לא של 100 אלף דירות אלא של 150 אלף דירות, כלומר נוספו עוד 50 אלף קונים פוטנציאליים.

אבל לאחר שנרכשו ה 5000 דירות במבצע ואין יותר את האופציה לבוא עם מעט כסף לרכוש את הדירה אותם 50 אלף קונים חדלו להיות קונים בשוק.

ה 5000 הזוכים מאושרים בחלקם והם מקטינים את מספר מבקשי הדירות מ 100 אלף, ל 95000 !! שמתחרים על 50,000 דירות!!.

לכן המחיר עולה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 153
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאפשר לעוד אנשים להתאבד על משכנתא לכל החיים

1. זה מה שקרובי וחברי אמרו לי כשקניתי דירה. נכון להיום בזכות הקניה ההון העצמי שלי גדל בכפולות וחברי נשארו עם בערך 0 בבנק, note5 ורכב בן פחות מ3 אך ללא דירה או הון עצמי למרות שהיה להם יותר ממני בשלב ההתחלתי.

2. טרם פגשתי מישהו שהפסיד כסף בקניית דירה עם לקיחת משכנתא לעומת הרבה שאין להם מה לעשות עם ההון העצמי שלהם שהוא עומד איפשהו או שהם נוגסים בו מידי פעם כדי לשפר את רמת החיים שלהם כפיצוי על התסכול שהם שוכרים דירה

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין עם כל מה שאמרת.

ועדיין, בתי המשפט מלאים באהבלים שבקומבינה רשמו את הדירה על שם מישהוא אחר ועכשיו מוציאים מאות אלפי שקלים בנסיון לקבל מהם בחזרה את הדירה.

פתאום הסבתא מתה ופתאום כל היורשים מתנפלים לך על הדירה, איזה חוזה בדיוק תציג לבית המשפט? חוזה שבו אתה מודה שגנבת מהמדינה כסף?

שופט ממוצע (ואני זוכר בוודאות כאלה תקדימים) יפסוק שמי שמנסה לגנוב כסף בתחבולות והונאות, שלא יבוא לבכות בבית המשפט כשהקומבינה נושכת אותו חזרה בתחת.

זוג חברים טובים מאוד שלי, מה אני אגיד לך, העסקים שלהם שיגשגו (עסקו בתכשיטים) והיו בבעלות הזוג 5 דירות, ניסו לעשות קומבינה והלבישו את הכל על שם האבא הגריאטרי הסיעודי של הבעל, גם העסקים, גם הדירות וגם חשבונות הבנק.

יום אחד האשה באה הבייתה ומוצאת את בעלה בבית עם בחורה צעירה, אה סליחה, קבל תיקון, שתיים! :twisted:

צעקות, צרחות, צלחות וואזות התעופפו, שכרה עו"ד פ33ה שישאיר את הבעל עם תחתונים ברחוב.

מה אתה חושב קרה?

יצאה משם עם התחתונים והגרביים במזוודה כי פתאום "זה האבא שלי שהוא מקים החברה ובעליה והוא הביא את כל ההון, אנחנו, כפי שמצביעים תלושי השכר (שהיו נמוכים כמובן) לאורך השנים רק שכירים בחברה"

איזה גבר

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסביר במספרים

יש ביקוש ל 100 אלף דירות

יש היצע של 50 אלף דירות רגילות ועוד 5000 דירות במחיר למשתכן.

כיוון ששיפרו את התנאים של הרכישה של הדירות במחיר למשתכן נוצר כרגע ביקוש לא של 100 אלף דירות אלא של 150 אלף דירות, כלומר נוספו עוד 50 אלף קונים פוטנציאליים.

אבל לאחר שנרכשו ה 5000 דירות במבצע ואין יותר את האופציה לבוא עם מעט כסף לרכוש את הדירה אותם 50 אלף קונים חדלו להיות קונים בשוק.

ה 5000 הזוכים מאושרים בחלקם והם מקטינים את מספר מבקשי הדירות מ 100 אלף, ל 95000 !! שמתחרים על 50,000 דירות!!.

לכן המחיר עולה.

אתה הורדת את 5000 המאושרים ממספר התחלתי של 100K, כאשר לפחות חלק מזה אתה צריך להוריד דווקא מאותם 50000 שהצטרפו לביקוש בגלל התוכנית.

המחיר ימשיך לעלות בלי קשר לתוכנית, כי בינתיים בכל שנה שוברים שיא חדש ברכישת הדירות.

המחיר יעצור ברגע שלאנשים כבר לא יהיה איך לשלם.

אלא אם כן, יגדילו את פריסת המשכנתא ל35-40 שנה, ו/או יאפשרו הון עצמי של 10-0% לרכישה לכלל הדירות. ואז יהיה פה שמח עוד יותר :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסביר במספרים

יש ביקוש ל 100 אלף דירות

יש היצע של 50 אלף דירות רגילות ועוד 5000 דירות במחיר למשתכן..

ואם כבר במספרים עסקינן, אושרה בניית 25K דירות במחיר למשתכן, אפילו לא אחת מהן נמצאת בשלבים מעשים של בניה, מה שאומר שדירות למשתכן לא באמת ישפיעו על השוק בשנתיים הקרובות.

לאחר מכן אסור למכור 5 שנים, זאת אומרת שדירות למשתכן לא באמת יורידו מחירים בעתיד הקרוב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה מה שקרובי וחברי אמרו לי כשקניתי דירה. נכון להיום בזכות הקניה ההון העצמי שלי גדל בכפולות וחברי נשארו עם בערך 0 בבנק, note5 ורכב בן פחות מ3 אך ללא דירה או הון עצמי למרות שהיה להם יותר ממני בשלב ההתחלתי.

זה שהחברים שלך השתמשו בהון עצמי שהיה יכול לשמש ללקיחת משכנתא לרכב חדש ו NOTE5 לא אומר בהכרח שלהתמשכן לכל החיים זה הדבר הטוב לכל אחד (ד"א, עם הון עצמי של נניח 300K אפשר לקנות רכב חדש, NOTE5 וגם להשאר עם עוד 200K... אבל זה עניין של כל אחד מה הוא עושה עם הכסף שלו).

אתה מרגיש מצויין שהצלחת לקנות דירה משלך, מעולה. לדעתי האישית, במצב של המדינה שלנו היום ובדרך שהיא הולכת (באופק עתידי של 15-20 שנה), לא יודע אם הייתי רוצה שההון שלי יהיה מורכב רק מ 4 קירות בטון. אני מעדיף כסף נזיל בבנק שאפשר מהר לקום וללכת איתו לכל מקום אחר על גבי הגלובוס שלנו.

מה שכן, לשמחתי אני לא שוכר דירה, אם הייתי צריך לשלם שכירות יכול להיות שבאמת הייתי מחליט לקנות דירה או שהייתי מחליט לקום וללכת הרבה יותר מהר מהתכנונים שלי היום :-). יש לי חברים ששוכרים דברים ביזיוניים (לפחות מהסיפורים שלהם) ב 3K ו 4K.

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובקשר לכל התוכניות האלה, כמה אפשר להמשיך ולנסות לשנות את חוקי הפיזיקה... או במקרה הזה, את החוק הבסיסי של היצע וביקוש.

כל התוכניות BULLSHIT האלה... מחיר למשתכן, מחיר למתנחל, מחיר למתחנגל ומחיר לממנגל. זה בדיוק כמו שמישהו ינסה לבנות מטוס בלי להתחשב בכוח המשיכה או בחוקי ניוטון. הייתם עולים לטוס בכזה ?

כאילו... אם לא תעלו את ההיצע זה לא יעבוד... העם שלנו באמת קונה את כל הקשקושי פוליטיקה האלו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק.

השורה התחתונה היא שחסרות דירות.

כל המשחקים של לנסות לדאוג לאוכלוסיות מסויימות או לשחק עם הריבית או לנסות להוציא את המשקיעים מהשוק זה קשקוש.

דירה בשכירות ודירה בבעלות הם מוצרים תחליפיים.

מה שאומר שאם תגרום לשינוי במאזן הכדאיות ביניהם (נניח תטיל מיסים על המשקיעים או תאסור על בעלות על יותר מדירה אחת או לא יודע מה) אז אולי תוריד את מחיר הדירה לקניה אבל תעלה את מחיר השכירות.

מאחר וגם מחירי השכירות גבוהים המסקנה היחידה היא שבאמת חסרות דירות באיזורי הביקוש.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מרגיש מצויין שהצלחת לקנות דירה משלך, מעולה. לדעתי האישית, במצב של המדינה שלנו היום ובדרך שהיא הולכת (באופק עתידי של 15-20 שנה), לא יודע אם הייתי רוצה שההון שלי יהיה מורכב רק מ 4 קירות בטון. אני מעדיף כסף נזיל בבנק שאפשר מהר לקום וללכת איתו לכל מקום אחר על גבי הגלובוס שלנו.

ממה אתה מפחד? טנקים סורים בחיפה? טיל גרעיני בקניון עזריאלי?

מה שכן, לשמחתי אני לא שוכר דירה, אם הייתי צריך לשלם שכירות יכול להיות שבאמת הייתי מחליט לקנות דירה או שהייתי מחליט לקום וללכת הרבה יותר מהר מהתכנונים שלי היום :-). יש לי חברים ששוכרים דברים ביזיוניים (לפחות מהסיפורים שלהם) ב 3K ו 4K.

לא בדיוק ברור לי איפה אתה גר בחינם (אצל ההורים?) אבל זו חכמה קטנה מאוד להיות בפוזיציה שלך ולהמליץ לאחרים לא לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראת כנראה את הפסקה האחרונה של דברי, אז אני אצטט את עצמי:

מה שכן, לשמחתי אני לא שוכר דירה, אם הייתי צריך לשלם שכירות יכול להיות שבאמת הייתי מחליט לקנות דירה או שהייתי מחליט לקום וללכת הרבה יותר מהר מהתכנונים שלי היום

:smile:

. יש לי חברים ששוכרים דברים ביזיוניים (לפחות מהסיפורים שלהם) ב 3K ו 4K.

איפה אני גר ? אכן גר כרגע בדירה קטנה של ההורים שלי (שמספיקה בדיוק לזוג + ילד ואולי גם לשניים עם ממש נדחקים) שעד לפני שנה היתה מושכרת. אני גם מודע לכך שיש לי הרבה מזל, ואני גם מודע שבמדינה שלנו קשה לחיות נורמלי למי שאין לו את המזל והעזרה הזאת.

חשוב לי להדגיש שאני ממש לא "חי על חשבון ההורים", אשתי ואני אנשים עובדים ועובדים קשה, כל הכסף שאני חוסף בעזרת העזרה הולך לחסכון לילדה (מה שנשאר מההוצאות השוטפות שיש לזוג + ילד).

אני מעריך את מה שיש לי וכבר חסכתי (ביחד עם אשתי כמובן) הון עצמי מכובד שמאפשר לי לקחת משכנתא - אבל כמו שצייתי, אני מעדיף (כרגע לפחות) לא לעשות את זה - בטח לא עד שאשמע את ההרצאה של ידידנו oryo :wink:

אני ממש לא מפחד מטנקים סורים - אני מפחד מעם שחושב ומצביע בגלל שהוא מפחד מטנקים סורים (או פצצות אירניות), במקום לפחד ממערכת הבריאות הקורסת (הנה, דוגמה מהיום

), מהשחיטות ההולכת ומתפשטת, מחוסר הכבוד לחינוך, ומעוד כמה דברים שאפשר לראות חדשות לבקרים. עריכה אחרונה על ידי Alon_A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אני גר ? אכן גר כרגע בדירה קטנה של ההורים שלי

חשוב לי להדגיש שאני ממש לא "חי על חשבון ההורים", אשתי ואני אנשים עובדים ועובדים קשה, כל הכסף שאני חוסף בעזרת העזרה הולך לחסכון לילדה (מה שנשאר מההוצאות השוטפות שיש לזוג + ילד).

לא הייתי מכניס את הנושא הזה אם לא היית "פותח את הדלת" אבל בין אם הוריך "מסודרים" ובין אם פחות, אתה בהחלט "גוזל" מהם את ההכנסה הפוטנציאלית של הדירה בערך של כמה אלפי ש"ח לחודש.

אלא אם ההורים שלך "טחונים", אתה בהחלט חי ברווחה גדולה יותר בכדי שהם יחיו ברווחה קטנה יותר.

וסליחה שנכנסתי לנושא הזה, כאמור, אתה פתחת פתח.

אני מעריך את מה שיש לי וכבר חסכתי (ביחד עם אשתי כמובן) הון עצמי מכובד שמאפשר לי לקחת משכנתא - אבל כמו שצייתי, אני מעדיף (כרגע לפחות) לא לעשות את זה - בטח לא עד שאשמע את ההרצאה של ידידנו oryo :wink:

.

או בטח עד שהדיור שלך לא יפסיק להיות בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. אין לי שום בעיה שנכנסת לנושא, אני לא מתבייש בעזרה שהם נותנים וגם לא מתבייש לקחת. אני איש עובד, כך גם אשתי. אני לא בזבזן ומעריך כל שקל שיש לי.

ד"א, אני לא מכיר הרבה אנשים שמסוגלים לקחת משכנתא בלי עזרה מההורים. כל החברים שלי שלקחו משכנתא קיבלו עזרה כזו או אחרת מההורים - וכולם אנשים עובדים, אף אחד לא חי על חשבון ההורים - אבל כן, כולם "גזלו" אותם.

מה לעשות, ככה זה פה.

אתה יכול להגיד שאני "גוזל" את ההורים שלי, אבל הם עוזרים לי בברכה, בדיוק כמו שאני מקווה ומצפה מעצמי שאוכל לעזור לילדיי בעתיד. ההורים שלי ממש לא "טחונים" אבל הם עבדו קשה וחסכו כל חייהם כדי לעזור לילדיהם - חלק גדול מהעזרה היא עזרה מתגלגלת שהם קיבלו מההורים שלהם (כמו למשל הדירה הזו).

כך בדיוק גם אני מתנהל, אני חיי טוב אבל דבר ראשון חושב על מה אני אתן לילדים שלי כשיגיע יומי לעזור להם.

בחרת מילה משורש כבד כבד - "גזל", כנראה לא סתם אתה לא רוצה ילדים, אתה חושש שיגזלו אותך ? "לגזול" מישהו... וואוו, כמה זה רחוק מעזרה שהורים נותנים לילד שלהם.

ולצורך העניין, עד לא מזמן כן שכרתי דירה, כששנינו עבדנו. כרגע ההורים עוזרים כי אשתי נמצאת בהסבה של שנה לגננות, אז בתקופת ההסבה שלה הם עוזרים לנו. (או שאנחנו גוזלים אותם בתקופה הזו :-))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי דווקה לא חסר דירות, הבעייה זה שפשות נוח לקנות דירה, למה לשים את הכסף בתוכנית חסכון בבנק כאשר אפשר לקבל פי 5-10 יותר בקנייה דירה?

מה שחסר פה זה איזה חוק נגד דירות ריקות, לדוגמה מס 5% משווי הנכס במידה והוא ריק אקא 50K בשנה תוך כמה חודשים נקבל עוד איזה 100K דירות בלי לבנות כלום.

אגב 100K זה בדיוק המחסור במידה ונחשב משפחות חלקי סך דירות בנויות.

בפוטנציאל יש לנו 20% מהאוכלוסיה משקיעי נדלן + איזה מיליון משפחות שמשכירות דירה, ככה שפרקטית יש פה ביקוש של איזה 1.2 מיליון דירות פשוט כי למי שיש הון התחלתי שקרוב לקניית דירה יקנה אחת אחרת אין איפה להשקיע.

אז גם אם מחר יבנו עוד 200K דירות זה לא יזיז לשוק, את כולם יקנו משקיעים והירידה במחיר תהיה איזה 2% שתסגר ברבעון הבא :)

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...