Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקלות לתנאים במחיר למשתכן - מה זה יעשה לשוק של הזכאים ושאר הדירות

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון, ד"א, אני לא מכיר הרבה אנשים שמסוגלים לקחת משכנתא בלי עזרה מההורים. כל החברים שלי שלקחו משכנתא קיבלו עזרה כזו או אחרת מההורים - וכולם אנשים עובדים, אף אחד לא חי על חשבון ההורים - אבל כן, כולם "גזלו" אותם.

מה לעשות, ככה זה פה.

אתה יכול להגיד שאני "גוזל" את ההורים שלי, אבל הם עוזרים לי בברכה, בדיוק כמו שאני מקווה ומצפה מעצמי שאוכל לעזור לילדיי בעתיד.

:wink:

בחרת מילה משורש כבד כבד - "גזל", אולי לא סתם אתה לא רוצה ילדים."לגזול" מישהו... וואוו, כמה זה רחוק מעזרה שהורים נותנים לילד שלהם.

אין לי ספק שהם עוזרים בברכה אבל לא פעם ולא פעמים, הברכה הזו היא קללה לשני הצדדים.

אולי השתמשתי בשרש קצת מוקצן "גזל" אבל עצם העובדה שאתה מודה שכבר חסכת מספיק כסף למקדמה למשכנתא ועדיין בוחר לגור שם, אותי אישית זה מכעיס וכן, אולי זו הסיבה שאין לי ילדים, נרקסיסט עלוב שכמוני, לא מעוניין להניק, לחתל ולתת דמי כיס עד שהעולל בן 40 :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 153
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

משבר בסבפריים, לא מזמן זוכרים?

משבר הכי קטן, ואלפי דירות יוחזרו לבנקים כי המשכנתא גבוהה ממחיר הדירה -- הבנקים לא יוכלו למכור הדירות

כמה קשה ללמוד מדוגמא שקרתה לא מזמן?? :|

בכל מקרה, משכנתא אפשר לקחת רק עם הון עצמי של לפחות 40%, אחרת חיים בהרגשה של טבעת חנק תמידית.

יש הבדל ענקי בצורת המשכנתא בין ארה"ב לישראל.

בארה"ב המשכנתא היא הלוואה מסוג Non recourse

כלומר הנכס הוא משמש הבטחון להלוואה בלבד,

בכל עת , הלווה יכול לעזוב את הנכס ולהשאיר אותו לבנק. כך במקרה של יתרת חוב שגדולה מערך המשכנתא , עדיף ללווה לקום וללכת. גם אם הוא יכול לעמוד בתשלומים ואין לו כל בעיה להמשיך ולשלם.

במקום זאת לקנות בית אחר ולשלם תשלומים נמוכים יותר על בית זהה.

בארץ ההלוואה היא רגילה כאשר בנוסף לנכס , יש גם ערבות אישית כלומר במידה ולאחר שהבנק מוכר את הדירה נשארת יתרת חוב, הלווה צריך לשלם גם את יתרת החוב. ולכן לעולם לא שווה לו לקום וללכת במידה והוא יכול להמשיך ולשלם את התשלומים בלי בעיה מיוחדת

ו

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ספק שהם עוזרים בברכה אבל לא פעם ולא פעמים, הברכה הזו היא קללה לשני הצדדים.

אולי השתמשתי בשרש קצת מוקצן "גזל" אבל עצם העובדה שאתה מודה שכבר חסכת מספיק כסף למקדמה למשכנתא ועדיין בוחר לגור שם, אותי אישית זה מכעיס וכן, אולי זו הסיבה שאין לי ילדים, נרקסיסט עלוב שכמוני, לא מעוניין להניק, לחתל ולתת דמי כיס עד שהעולל בן 40 :wink:

שוב אתה לא קורא את הפסקאות האחרונות שלי... אולי אני מוסיף אותן מאוחר מדי :lol:

ההורים שלי עוזרים לנו כי אשתי לא עובדת למשך שנה, אז בתקופה הזו הוסכם בינינו לבין ההורים שהם יעזרו לנו (גם אנחנו לא רוצים להשאר שם תקופה ארוכה). מעבר לזאת, הדירה נראתה נורא לפני שנכנסנו אליה ואנחנו עשינו שם שיפוץ יחסית רציני מהכסף שלנו - כך שהדירה תושכר בעתיד בסכום גבוה יותר. WIN WIN כמו שאומרים.

כששניינו עבדו שכרנו דירה, ד"א, החסכון הזה הוא חסכון של הרבה שנים - רובו ממש לא מהתקופה האחרונה.

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי דווקה לא חסר דירות, הבעייה זה שפשות נוח לקנות דירה, למה לשים את הכסף בתוכנית חסכון בבנק כאשר אפשר לקבל פי 5-10 יותר בקנייה דירה?

מה שחסר פה זה איזה חוק נגד דירות ריקות, לדוגמה מס 5% משווי הנכס במידה והוא ריק אקא 50K בשנה תוך כמה חודשים נקבל עוד איזה 100K דירות בלי לבנות כלום.

אגב 100K זה בדיוק המחסור במידה ונחשב משפחות חלקי סך דירות בנויות.

בפוטנציאל יש לנו 20% מהאוכלוסיה משקיעי נדלן + איזה מיליון משפחות שמשכירות דירה, ככה שפרקטית יש פה ביקוש של איזה 1.2 מיליון דירות פשוט כי למי שיש הון התחלתי שקרוב לקניית דירה יקנה אחת אחרת אין איפה להשקיע.

אז גם אם מחר יבנו עוד 200K דירות זה לא יזיז לשוק, את כולם יקנו משקיעים והירידה במחיר תהיה איזה 2% שתסגר ברבעון הבא :)

מסכים.

גם בתוכנית הנוכחית, שאמורה כביכול לעזור למשפחות שאין להם הון עצמי גדול מספיק לרכישה, עיקר הדיבורים שיש סביבה זה קניה למטרת השקעה (בדיוק כמו השרשור הזה).

גם בעניין הדירות הריקות אני מסכים איתך. בבנין שאני מתגורר בו, 2 דירות (מתוך ה16) ריקות כבר מעל לשנה, ומדובר באיזור מבוקש באשקלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אני גר ? אכן גר כרגע בדירה קטנה של ההורים שלי (שמספיקה בדיוק לזוג + ילד ואולי גם לשניים עם ממש נדחקים) שעד לפני שנה היתה מושכרת. אני גם מודע לכך שיש לי הרבה מזל, ואני גם מודע שבמדינה שלנו קשה לחיות נורמלי למי שאין לו את המזל והעזרה הזאת.

אתה לא גר בחינם. ההורים שלך שוכרים לך דירה בעלות השכירות שהם לא מקבלים על הדירה שלהם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהדיון עבר להיות עלי, איזה כיף... סוף סוף גם אני סלבריטאי :lol:. מכאן ועד כניסה לאח הגדול המרחק קצרצר...

ידידיי, אני מבטיח לכם ש 80-90 אחוז משכבת הגיל שלי שאיכשהו יש להם כסף לקחת משכנתא קיבלו עזרה של כמה מאות אלפי שקלים מההורים, אולי הם לא מספרים את זה, אבל הם קיבלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן כמה אתה? ומאות אלפים תלוי איפה. אם הייתי מקבל עזרה של מאות אלפים זו בעצם דירה בחינם באיזור שלי

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מסית את הדיון מאלון,

אבל לכל אלו שמתנגדים למשכנתא 90% - אתם שוכחים מה היה פה לפני משבר הסאבפריים בארה"ב?

משכנתא של 90% הייתה עניין שבשגרה ורוב הזוגות בדור אחד מעליי קנו כך דירה.

ילידי שנות ה-80' והלאה הם אלו שנדפקו פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהדיון עבר להיות עלי, איזה כיף... סוף סוף גם אני סלבריטאי :lol:. מכאן ועד כניסה לאח הגדול המרחק קצרצר...

ידידיי, אני מבטיח לכם ש 80-90 אחוז משכבת הגיל שלי שאיכשהו יש להם כסף לקחת משכנתא קיבלו עזרה של כמה מאות אלפי שקלים מההורים, אולי הם לא מספרים את זה, אבל הם קיבלו.

זה בסדר גמור להיעזר בהורים ולא רק שנעזרתי בעצמי אלא שאני מכין את ההון הדרוש לעזור בבוא הזמן לבנות שלי. פשוט ציינתי את העובדה שזה לא שאתה גר בחינם אלא שאתה משלם שכירות באופן עקיף.

קריוס, נכון שקיבלנו משכנתא של 80% ואף יותר אבל היינו צריכים להביא שני ערבים טובים ושילמנו ריבית הרבה יותר גבוהה. במחירי הנדלן היום ריבית כזו אומרת החזרים של כעשירייה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, ברור שגם בזמנו היו הגבלים למיניהם אך תהפוך את זה איך שאתה רוצה, החוצה פנימה, למעלה למטה,

עובדתית - היה פה הרבה יותר קל לקנות דירה עד לפני 9-10 שנים.

עובדתית מס' 2 - הדור שלי נדפק וצריך להתמודד עם החרא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכין את ההון הדרוש לעזור בבוא הזמן לבנות שלי.

אמן וכנ"ל.

בן כמה אתה? ומאות אלפים תלוי איפה. אם הייתי מקבל עזרה של מאות אלפים זו בעצם דירה בחינם באיזור שלי

מאזור הקריות, בן 32, כמה מאות אלפים זה מחיר הון עצמי למשכנתא באזור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, ברור שגם בזמנו היו הגבלים למיניהם אך תהפוך את זה איך שאתה רוצה, החוצה פנימה, למעלה למטה,

עובדתית - היה פה הרבה יותר קל לקנות דירה עד לפני 9-10 שנים.

עובדתית מס' 2 - הדור שלי נדפק וצריך להתמודד עם החרא.

בזה אין ספק. ברור שכשדירה עולה כפול ממה שעלתה לפני 15 שנים מי שקונה היום צריך להתאמץ יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה יהיה עוד 15 שנים ? יעלה פי 4 ? פי 6 ? פי 10 ?

אתם מבינים שיש פה בעייתיות... או שהמדינה בפיצוץ אוכלוסין מטורף (ואז מי רוצה להיות פה עוד 15 שנה) או שיש בועה מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וודאי שיש בועה מטורפת, אבל מי שכבר עלה על הרכבת אין לו שום אינטרס לעצור אותה.

אני בעמדת מקבל החלטות בכנסת? יש בבעלותי נכסים? למה שארצה להוריד מחירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנשאלו הבנקאים האמריקאים על משבר הסב-פריים "אבל ראיתם מה הולך לקרות, למה לא עצרתם?" ענו "כל עוד המוזיקה מנגנת, אתה חייב לרקוד".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...