Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיימר לדוד מתחיל לזמזם.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 2943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקפיץ את השרשור.

הטיימר הגרמני של grassun שקניתי לפני כשלושה חודשים התחיל שוב לעשות בעיות. התחלנו להריח ריח של פלסטיק שרוף בזמן פעולת הטיימר הערב. אני מנסה שנשתמש במפסק החשמלי הזה כמה שפחות כי אני חושש משריפה או קצר חשמלי אבל אין ברירה.

מבחינת הבידוד בזמן ההתקנה-שמתי סרט בידוד חשמלי צהוב מסביב לכל כבל חשוף (תיבת הפלסטיק קטנה והחוטים שם נדחסים). אחרי שהחלפתי את הטיימר הסיני שנדפק לטיימר הזה, ביצעתי בידוד של כל החוטים. הטיימר החדש (בניגוד לסיני) לא זמזם עד עכשיו, אבל במקום זמזום התחיל הריח של הפלסטיק.

החוטים שנכנסים לקופסה מהקיר מוארכים על ידי פלסטיקים קטנים שחורים עם ברגים שאליהם מוכנסים החוטים ועליהם הם נסגרים (קלאמרות?). כל חוט שהיה חשוף בודד עד הסוף. גם מה שהולך לטיימר עצמו.

העניין הזה כבר ממש מתחיל לעצבן אותי.

אשמח לקבל עזרה בנידון (או אפילו המלצה לחשמלאי הוגן בפתח תקווה שיבצע התקנה נקייה ויטפל שם בכל הקונסטרוקציה של הכבלים והמאריכים, יתכן שאני מפספס שם משהו). הדירה שכורה, אגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חוזר וממליץ על טיימר אלקטרוני במקום הטיימר המכאני. בין כל היתרונות, גם אמין יותר גם מהגרמני ובטח מהסינים.

http://www.ebay.com/itm/New-AC-220V-16A-LCD-Display-Digital-Power-Programmable-Timer-Time-Relay-Switch-/251708455588?hash=item3a9afe3aa4:g:cq0AAOxy9eVRTR7y

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן -

הטיימרים נשרפים לא בגלל בידוד אלא בגלל חימום יתר של הגידים.

חימום יתר קורה בגלל או שהחוטים דקים מדיי עבור עצמת הזרם או שיש נקודת חיבור עם מגע לא טוב.

מגע לא טוב משמעותו שכל הזרם עובר דרך נקודות חיבור מועטות ולכן נוצר חום גבוה.

הבידוד של החוטים הרגילים מיועד לטמפרטורה של עד 70 מעלות צלסיוס.

יש גם חוטים המיועדים לטמפרטורה גבוהה יותר. (לדוגמא XLPE).

לכן דבר ראשון לבדוק את מקום החיבור.

יכול להיות שהקלמרות (הפלסטיק השחור שבתמונה נקרא "מהדק") לא תופסות טוב את הגידים.

או בתמונה של המוצר הגרמני יש בורג הידוק - אז לוודא שהגיד כרוך מסביבו - נסה להגדיל את שטח המגע בחיבורים.

כמו כן צריך לשים לב ששטח החתך של הגידים הוא לא פחות מ- 2.5 מ"מ רבוע.

אם זה לא המצב -

אפשרות מספר 1 - ניתן להשחיל גידים חדשים

אפשרות מספר 2- לכוון את התרמוסטט של הדוד לטמפרטורה נמוכה יותר

אפשרות מספר 3 - להחליף את גוף החימום של הדוד לגוף חימום בעל הספק נמוך יותר (ברוב הדודים זה 2500 וואט. אפשר גם פחות - זמן החימום יתארך מעט).

עריכה אחרונה על ידי train
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות מס' 2-מכיוון שהדירה שכורה, אני לא מעוניין להתעסק בקטע של התרמוסטט.

אפשרות מס' 3-גוף החימום של הדוד הוחלף לפני כ8 חודשים. נדמה לי שההספק שלו הוא 2500W אבל איני בטוח. בכל מקרה איני מעוניין להחליף גוף חימום (מיותר), הדוד עצמו הוא דוד שמתחמם יחסית מהר (10 דקות ויש מים חמים למקלחת בזק). אציין כי אני גם לא יודע את מיקומו הפיזי של הדוד בגג (בניין ישן, נדמה לי שאפילו בעל הדירה כבר לא זוכר איפה הוא).

הקלמרות עצמן תופסות טוב מאוד את הגידים, וידאתי זאת טוב בעצמי. החשד שלי הוא על חוטים שעשו את שלהם (איני יכול למדוד את העובי או שטח החתך כרגע).

האפשרות הראשונה-במה היא כרוכה? האם מחליפים את הקלמארות+הגידים שמצבם נחשד כלא תקין ומבצעים חיווט מחדש אך לא נוגעים בכבלי הפאזות הקיימים?

אם כן, כמה הסיפור הזה אמור לעלות אצל חשמלאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ואין לך ידע טכני לאבחן האם הבעיה בחוטים, בחיבורים, בטיימר או בדוד, ומאחר ומדובר בנושא בטיחותי ממעלה ראשונה ממליץ לך בחום להפסיק להתעסק במה שאתה לא מבין ולהזמין בעל מקצוע. ברור שיש לך שם בעיה שגורמת להרס מוקדם של הטיימרים. צריך שאיש מקצוע יאבחן אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yuvk, השאלה היא האם הוא יהיה עמיד, כי הטיימרים אצלי נשרפים תוך כמה חודשים למרות שהכל מבודד :evil:

אני חושב שמה שאצלי השפיע על אורך החיים של הטיימרים המכאניים (גם סינים וגם גרמני) הוא כמות ההתעסקות איתם - שינויי זמני הפעלה, הפעלה ידנית וכיוון שעה מחדש (היו די הרבה הפסקות חשמל באיזור שלי).

הטיימר הדיגיטלי חוגג בקרוב 3 וסובל בכבוד את שינויי ההגדרות וההפעלה הידנית (את השעון אין צורך לכוון).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיימר שלי לא נגעתי אפילו בתוכנית הפעלה או שיניתי זמנים. רק הזזתי שני מתגים-את המפסק הקטן מOff ל On ואת המתג האדום הראשי. אחרי 3 חודשים התחיל הבלגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...