Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיימר לדוד מתחיל לזמזם.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 2964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם ניתן לבטל את אופציית החימום האוטומטי ולהישאר רק עם חיווי טמפרטורה ?

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חיובי

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הארכתי את החוט לפרוב של טרמומטר כזה:

Digital-Room-Thermometer.jpg

(בדקתי שאין שינוי בדיוק המדידה). הצמדתי את הפרוב לדוד (דרך הפתח לצינור הכניסה מהקולט) ויש לי מדידת טמפרטורת המיים בדוד ב"קצת" פחות מ-500 ש"ח.

הטרמומטר מותקן על הקיר בקומה מתחת לדוד. מאוד שימושי כדי לדעת כמה מיים חמים נשארו.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את זה ,יש עוד דומים במחיר .

השאלה היא ,האם אני מאריך את הכבל כמעט 14 מטר (מהגג לקומה ראשונה-4 קומות) לא יהיו הפסדים.

http://www.ebay.com/itm/DIGITAL-ROOM-THERMOMETER-/250878276014?hash=item3a6982b1ae:m:mxqCAYeF2KiTOuFaZv72NFA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי לראות אין עובי המוליכים משנה במקרה הנ״ל:

1. הזרם שזורם דרך החיישן נמוך מאד.

2. בחיישן מסוג תרמיסטור ההתנגדות הנומינלית של החיישן היא 100-10000 אוהם ובמקרה כזה ברור שמדובר בלפחות 3 סדרי גודל לעומת התנגדות החוטים.

מכאן אפשר להשיג שהתנגדות החוטים זניחה, ולכן גם הגדלת שטח החתך מיותרת.

לעומת זאת המרחק בשילוב עם הנקודות הנ"ל הם מתכון לאנטנה דיי טובה. משמע שבמרחקים של מעל כמה מטרים RFI (הפרעות בתדרי רדיו) יהיה הבעיה.

אני מניח שבמרחק של מעל 5-10 מטר ידרש לכל הפחות פילטר פאסיבי בכניסת החיישן למעגל המדידה.

למי שלא מתמצא בפרטים לדעתי שווה לשלם עוד קצת ולקנות תרמומטר עם remote sensor. לעיתים היצרים ימליצו מה לעשות במקרה שמרחיקים את החיישן מעל מרחק מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן להסיק זאת בודאות מהתרשים. תיאוריית יוכל להיות שהאפס מגושר בפנים ורק הפאזה מנותקת, אם כי אני מנחש שזה לא המצב. אם יש לך כזה ביד צריך לחבר אותו לחשמל ולבדוק, אחרת לשאול את המוכר.

בכל מקרה אם חושבים על רוח התקנות (״רוח החוק״) בקר טמפ׳, גם הוא הוא מבצע ניתוק דו קוטבי לא ראוי להחליף מפסק דו קוטבי שכאשר הוא במצב מופסק יש ניתוק מוחלט ואין מצב שהוא יפעיל את הדוד באופן אוטומטי. לפיכך לא הייתי מתאמץ מידי לחפש בקרים עם ניתוק דו קוטבי, אלא מרכיב מפסק דו קוטבי בטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיות ניתוק דו קוטבי אחד ולא משנה איפה.

אז אם אין את זה בטיימר אז פשוט מחליפים את המפסק בלוח למפסק עם ניתוק אפס.

הניתוק אפס הוא רק למצב של טיפול ולא לכל מצב של שימוש

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את יורה באפלה ומבלבל בין מספר שיקולים ועניינים.

במקום להסתובב סחור סחור תגיד מה אתה רוצה להשיג ואת הפתרון הטכני נציע לך. חשמלאי מוסמך שיבצע לך את העבודה יקבל החלטה סופית וייקח אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת זאת המרחק בשילוב עם הנקודות הנ"ל הם מתכון לאנטנה דיי טובה. משמע שבמרחקים של מעל כמה מטרים RFI (הפרעות בתדרי רדיו) יהיה הבעיה.

אני מניח שבמרחק של מעל 5-10 מטר ידרש לכל הפחות פילטר פאסיבי בכניסת החיישן למעגל המדידה.

היי אביב.

האם הפרעות רדיו תהיינה משמעותיות אם המעגל ישמש רק לחיווי?

משימוש ממושך במד טמפרטורה דיגיטלי בעל רזולוציה של 0.1 מעלה אני יודע שזמן ההתעדכנות בין שינויים בערך הנמדד ארוך יחסית, משהו כמו 20 שניות או יותר. אז אני טועה בהערכתי שמכסימום יהיה פספוס כלשהו בערך המוצג שיתקן את עצמו בהמשך?

אומנם תדר ההתעדכנות המוצג חיצונית לא מעיד בהכרח על משטר המדידה הפנימי אבל בכל זאת.

אני שואל כי להרכיב חישן תרמי עם צג המופעל על סוללה הוא עניין פשוט יחסית ובכל מקרה לא מעניין אותי מיתוג אוטומטי אלא אולי אם הוא ילווה במעגל לוגי שיאפשר תכנות יחסית מורכב (למשל התחלת חימום מיד עם התחלת משיכה של מים במוצא החמים בדוד, מיפוי של חתך הטמפרטורות למלוא גובה הדוד כדי לקבל מדד יחסית מדויק מהו נפח המים החמים ולא רק הטמפרטורה שלהם בנקודה נתונה וכדומה).

אם הניהול לא ממש חכם אז אני מעדיף את הבקר המותקן בין שתי האוזניים שלי .

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...