Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות להרכבה מילדותי עשו קמבק

שימו לב! השרשור הזה בן 3337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

בילדותי(אי שם בתחילת שנות השמונים)הייתי חוסך מדי פעם כמה גרושים וניגש לחנות השכונתית(לא היו קניונים)ושם היו החנויות שמוכרות את ה-כ-ו-ל, סחורה הייתה נשפכת מהמדפים ויכולת למצוא הכול - מגב,סוללות,חרוזים ומה לא.

יום אחד צד את עיניי קרטון קטן עם ציור של מכונית להרכבה,שילמתי למוכרת(המפחידה יש לציין)והייתי הבעלים של מכונית להרכבה תוצרת TAMIYA

המכונית הייתה פשוטה להרכבה,שים זוג סוללות וסע!

להערכתי במרוצת השנים ובשל המחיר הזול רכשתי עשרות מכוניות בצורות ושמות שונים ומשונים אך לכולם היה מכנה משותף אחד - פשטות.

השנים עברו ואני בעצמי אבא לזוג אינדיאנים ובזמן האחרון שוב נזכרתי באותן מכוניות.

דוד גוגל עזר לי לחפש (החנות כבר נסגרה מזמן ובמקומה נפתחה מספרה-אלא מה?) אחרי מספר שעות מצאתי את שחיפשתי!

הרכבים הם ממשפחת TAMIYA MINI 4WD 1/32 והופתעתי עד כמה ז'אנר המכוניות האלו מפותח באסיה!

הסתבר לי שאלו רכבים שנועדו למסלול סגור ולכן יש להם גלגלים בפינות (בתור ילד חשבתי שזה פשוט עוזר להם להמשיך לנסוע לאחר שהם פוגשים בקיר תוך כדי נסיעה,מה לעשות - אינטרנט לא היה)

בקיצור - הוזמנו 3 דגמים כאשר את הראשון כבר הרכבתי וילדיי שיחקו(ועדיין משחקים)ונהנים לא פחות ממני...

מסתבר שמכוניות על שלט עם מצברים ודלק זה אחלה,אבל ניתן להנות גם מרכבים קטנים פשוטים שנוסעים בכיוון אחד :-D

הקיט מורכב משלדה קטנה אשר מרכיבים בה את המנוע,"גיר" ציר מרכזי וחופת פלסטיק ואפילו שפורפרת עם גריז עדיין מגיעה!

מצריך זוג סוללות "אצבע" ומייצר המון שמחה אצל ילדים!

tam_19013.jpgtam_19013-2.jpgtam_19017-1.jpgTAMIYA-18071-Mini-4WD-Racer-Saint-Dragon-Premium.jpg-font-b-Tamiya-b-font-17009-1-32-Wild-Mini-4WD-Series-No-9-font.jpg

אני מצרף לינק לתחרויות המקצועיות המתרחשות בחו"ל,שימו לב כי זהו צילום רגיל ולא בהילוך מהיר!

במידה ומישהו כאן יודע על תחרות כזו בארץ אשמח לשמוע.

תומר

עריכה אחרונה על ידי pipinoadar

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אן תחרויות כאלה בארץ לצערי, גם אני גדלתי על אלו ועדיין יש לי קיט מלפני 10-15 שנה שנוסע, נדמה לי מידנייט פומקין. החנות היתה באלנבי והמוכר עדיין שמו מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש כיף להרכיב דגמים של רכבים. רמת הפירוט שלהם גבוהה למדי וגם אם הבנה בסיסית ברכב אמיתי זה עוד יותר כיף, כי מבינים למה כל חלק משמש.

הרכבתי בצורה כזאת מרצדס קופה. לTAMYA יש דגמים מדהימים להרכבה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מרכיב טנקים ומטוסים של חברת Звезда.

זה היה פשוט כיף כל כך...רק באסה שהיבואן שהייתי קונה ממנו (ישראדון) הפסיק להביא אותם :cry:

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבי, תזמין באיביי - יש שם את כל הדגמים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אן תחרויות כאלה בארץ לצערי, גם אני גדלתי על אלו ועדיין יש לי קיט מלפני 10-15 שנה שנוסע, נדמה לי מידנייט פומקין. החנות היתה באלנבי והמוכר עדיין שמו מוטי.

לחנות קראו שוק הצעצועים... היו זמנים.

בזמנו, בבני ברק ע"י מכון מור (קצת בפנים בתוך איזור התעשייה הקלה שם) היתה חנות של "צעצועי שחק נא", שהיה מוכר בין היתר דגמים במחירים נוחים (= קופסאות פגומות, החזרות של חנויות, דגמים ללא הוראות הרכבה או שמישהו התחיל ואיכשהו זה חזר אליהם למחסן המרכזי). היה ניתן לעשות מהמלאי שם מטעמים.

לצערי - כל התחביב הזה שהיה פעם נפוץ (יותר מהיום) - הולך ודועך.

פעם היה ניתן למצוא דגמים להרכבה בכל חנות צעצועים.

היום כבר לא.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...