Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידון שאלות טכניות

Buki

פוסטים מומלצים

שאלה שהבת שלי (12) שאלה אותי, ואני הופך אותה לחידה (די קלה לדעתי).

יש לנו במשפחה אימפרזה 2006 ולאנסר 2008. הבת שלי שאלה אותי למה החלון האחורי באימפרזה "מקולקל" ויורד רק חצי דרך. החלונות באימפרזה תקינים אבל באמת נפתחים רק חלקית, להבדיל מהחלונות בלאנסר, שנפתחים לחלוטין ונעלמים בתוך הדלת.

מדוע?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yuvk כתב:

למה הוא לא יכול להבלע בשלמותו בדלת?

כתבתי לך בפרטי, האם לזה הכוונה? זה מאוד קל, נותן לאחרים הזדמנות 😁

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסתפק בזה...

בלאנסר (וברוב המכוניות) יש חלון קטן משולש קבוע והחלון שיורד קטן יותר ולכן יכול לרדת עד הסוף בלי לפגוע בקימור הגלגל.

באימפרזה, כנראה בגלל העדר המסגרת, לא עשו חלון משולש, ולכן כל החלון יורד, ויכול לרדת רק עד קימור הדלת.

בתאריך 30.11.2023 בשעה 17:08, Buki כתב:

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 3.11.2019 בשעה 18:57, Buki כתב:

באיזה כלי רכב עם נגרר המנוע, הגיר והסרן המניע יכולים להיות מותקנים בנגרר? למעשה הנגרר דוחף את הרכב ולא הרכב גורר את הנגרר.

מדובר בכלי רכב די נפוץ שנוסע על כביש רגיל, לא משהו אקזוטי.

בתאריך 3.11.2019 בשעה 20:11, Igalz כתב:

אוטובוס אקורדיון

במקרה נתקלתי בסרטון, ככה מגיעות שלדות אוטובוסים מהיצרן (MAN, Volvo) למפעלי בניית מרכב כמו "הארגז" ו"מרהבים".

רואים פה יופי את מיקום המנוע ואת המטרה של מיקום כזה - לאפשר רצפה שטוחה ונמוכה ומעבר נוסעים חופשי בתוך האוטובוס + אחידות עם הדגמים הרגילים הלא מפרקים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

במקרה נתקלתי בסרטון, ככה מגיעות שלדות אוטובוסים מהיצרן (MAN, Volvo) למפעלי בניית מרכב כמו "הארגז" ו"מרהבים".

אתה לא מעודכן... 😀

היום זה הייגר או גולדן דראגון הסיניים - חשמליים. תם עידן המפרקיות דיזל שמורכבות בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בנידוג לכללי השירשור 😁 אני שואל שאלה שלא ממש יודע את התשובה עליה, שמעתי וקראתי כמה הסבירם אבל לא משהו חד משמעי עם סימוכין.

נתון מלגזה חשמלית. 

זה מצב הגלגל האחורי כשההגה ישר. 

IMG_20240227_182818.thumb.jpg.f670bc4df75bf31d29986699de2552d9.jpg

זה מצב הגלגל האחורי כשההגה מופנה עד סוף המהלך. הגלגל ב 90 מעלות.

IMG_20240228_180210.thumb.jpg.da5d22080c9d61befb0799920228e78b.jpg

איך במצב הזה המלגזה "יודעת" לאיזה כיוון לנסוע? לצורך הדיון, במצב הזה של ההגה אני מדליק את המלגזה, נותן גז, האם הזנב שלה יסע ימינה או שמאלה? איך היא יודעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...