Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

שאלה קצת ליד, אולי מישהו יודע. 

אפשר לקבל פטור ממס שבח ומס רכישה אם רוכשים דירה מקבלן בבניה. ניתן למכור זמן מה לאחר סיום הבניה. 

יש דרך לבצע זאת גם בעת בניית בית פרטי? כלומר, רוכש קרקע עם בית ישן, הורס ובונה חדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתיעץ עם עורך דין, בשכונה שגרתי בה היו משאירים קיר מכל ההריסות ואז בונים הכל חדש וזה היה נקרא שיפוץ ולא היו צריכים טופס 4 וכלום. שווה לבדוק

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.8.2022 בשעה 18:42, אליהו שבת כתב:

המחירים בהחלט לא 4 מיליון אלא לפחות 4 מיליון, הקבלן צודק וכנראה אף יעלה, הלו זה רמת גן - שבירו, זכית בפיס

מחיראי השכירות בכלל ירקיעו שחקים לרמות מדומיינות באיזור והבדק בית אמור להיות סביב ה0

מצטרף למברכים.

תעשה כל מה שנדרש כדי לנצל את הזכייה.

אם יש גב כלכלי אז בכלל.

לא לחינם קוראים להם "זוכי" מחיר למשתכן. לפעמים זה כמו לזכות בלוטו מבלי למלא כרטיס...

דבר אחד לא הבנתי זה למה ההסתמכות על מיחזור? תצא מנקודת הנחה שלא יהיה ניתן למחזר ושהתנאים רק יהיו גרועים יותר, כי לשם זה הולך.

דבר אחרון שים לב שזה מה שנקרא "כסף בקיר". לא תוכל להשתמש בו או לנצל את שווי הדירה עד שתמכור אותה. ותודה לבנק ישראל שהקשיח התנאים ללקיחת משכנתא לצורך הון עצמי לנכס נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה לקחתי משכנתא (תזמון מעולה יצא מסתבר), בכמה צפוי לעלות ההחזר החודשי לפי צפי הריבית/מדד לשנים הקרובות - טווח תרחישים טוב/סביר/גרוע 

D696AC70-66F0-413D-B1DA-CC99FF635558.png

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח ריבית שנתית 10% לפריים ומדד 10%

החזר יקפוץ ל 3170 לערך  בפריים בצמוד יעלה ל 1000 לערך  אבל היתרה אחרי 5 שנים תהיה 113K

5%

ההחזר יקפוץ ל 2330 בפריים בצמוד ל 790 לערך והיתרה תהיה כ 89K

בתחנה הקרובה בעוד 4 שנים אתה מחזיר את הצמוד !!

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

בעקבות עלייה בריבית (שוב) ב0.75, הזמדנות טובה להגיד תודה ל @ישה על התמהיל שהמליץ ושבזכותו לא רועדות לי הביצים (סליחה על הביטוי) מכל הודעה של בנק ישראל.

https://www.boi.org.il/he/NewsAndPublications/PressReleases/Pages/03-10-2022.aspx

עריכה אחרונה על ידי nizzan943
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מה קורה חברים?

זכיתי במחיר למשתכן לפני כמה חודשים, לצערי נשארו רק דירות 3 חדרים בפרויקט.

הפרויקט נמצא בנתניה על הים, קנינו דירת 3 חדרים להשקעה ב-1.6 מיליון.

תשלום ראשון שילמנו בהון עצמי, תשלום שני בגדול עוד שלושה שבועות וגם אותו אנחנו מתכננים לשלם מהון עצמי.

תשלום שלישי יהיה במאי 23, יש איזה המלצה למסלולים במצב הריבית של היום?

בגדול מתכננים להשכיר את הדירה ולגור בשכירות, אולי למכור עוד 7 שנים+- ולקנות דירה למגורים.

עקב עליית הריביות רצינו לקחת משכנתא כבר בתשלום הקרוב ככסף אמצעי ואת ההון העצמי לשמור לתשלום האחרון, אבל בגלל שהיינו בחול בחודש האחרון לא היה לנו את הרצון או היכולת להתעסק בזה בטיול.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה לי כדור בדולח הייתי אומר לך אם עדיף לקחת רוב בקל"צ, או אולי דוקא הפוך - רוב פריים (כי אולי בעוד שנתיים שלוש הריביות ירדו ויהיה משתלם למחזר  ואז קל"צ גבוה של היום יגרור עמלת פירעון מוקדם)

וואלה, לא יודע

@ישה  מה אתה ממליץ בימים אלה?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בקבוצת נינגה פיננסית מציעים שילוב של מה שאמרת, חצי רלצ חצי פריים אבל אין לי מושג בנושא.

האם פירעון מוקדם של קלצ תמיד גורר קנס? אפשר לסגור תנאים עם הבנק בהם אין קנס? פשוט נראלי הזוי שאדם שלקח קלצ לפני שנה משלם כלכך הרבה פחות, כאשר המכשנתא היא מוצר לעד-30 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרעון קלצ לא תמיד יהיה עם קנס - הוא תלוי בריבית קלצ הנוכחית לעומת מה שקיבלת.

לדוגמה הריבית קלצ שלי ל 20 שנים היא 3%.

אם ארצה למחזר (ותודות לישה, אין לי צורך בכך), לא יהיה לי "קנס" כי הריבית הנוכחית ל 20 שנים גבוהה יותר.

אם הריבית קלצ שלי הייתה 6%  20 שנים והיום לאותה תקופה מקבלים 4.5, הייתי צריך לשלם (אפשר לחפש את החישוב באינטרנט).

מה שכן, לדעתי ברוב המקרים, גם אם יש קנס, זה אמור להיות כלכלי יותר למחזר.

רק בואו נקרא לילד בשמו, זה נקרא עמלת היוון.

בכל מקרה - חסרים נתונים - מה ההון העצמי שלכם ואיזו משכנתא תכננתם לקחת?

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, yaniv572 כתב:

פרעון קלצ לא תמיד יהיה עם קנס - הוא תלוי בריבית קלצ הנוכחית לעומת מה שקיבלת.

לדוגמה הריבית קלצ שלי ל 20 שנים היא 3%.

אם ארצה למחזר (ותודות לישה, אין לי צורך בכך), לא יהיה לי "קנס" כי הריבית הנוכחית ל 20 שנים גבוהה יותר.

אם הריבית קלצ שלי הייתה 6%  20 שנים והיום לאותה תקופה מקבלים 4.5, הייתי צריך לשלם (אפשר לחפש את החישוב באינטרנט).

מה שכן, לדעתי ברוב המקרים, גם אם יש קנס, זה אמור להיות כלכלי יותר למחזר.

רק בואו נקרא לילד בשמו, זה נקרא עמלת היוון.

בכל מקרה - חסרים נתונים - מה ההון העצמי שלכם ואיזו משכנתא תכננתם לקחת?

תכננו לקחת בערך מיליון ולשים 600 הון עצמי אבל בגלל עליית הריביות אולי עדיף כבר לשלם 800-900 ולקחת משכנתא יותר קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשרה מפא"יניקית

50 קלצ 50 פריים אם יש מקור סילוק ודאי ולא קה"ש משתנה לא צמודה

לגבי השואל

מקטין את המשכנתא כדי לא לעבור את ה 60% יותר לכיוון ה 50%

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך קרה שהתשלום ששילמתי במסלול הפריים בנובמבר זהה לסכום ששילמתי באוקטובר? המשכנתא יורדת לי בראשון כל חודש, ואם אני לא טועה הייתה החלטה להעלות את הריבית באוקטובר. מה קורה פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...