Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת-טיוטה קורולה 2008 רובוטית, בניגוד למה שכולם חושבים!

oran corolla
שימו לב! השרשור הזה בן 3666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי להגיב על כל סעיף שרשמת אבל וויתרתי עקב הביטחון הקורן שלך והידע העצום שצברת בעקבות קבלת רישיון לפני שנה ואחזקת רכב חודשים בודדים.

דבר שנורא הטריד אותי זה שרכב בן 6+ שעבר למעלה מ60K, נוסע על אותם צמיגים שאיתם הגיע מהסוכנות ועדיין נוסע על אותן צלחות בלם עם אותן רפידות קדמיות. מזעזע.

.When a man opens a car-door for his wife, it's either a new car or a new wife

טבלאות השוואה לפולישים,פדים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא יודע מה אתכם, בתור נוסע שחולה בכפתרת נפוצה, כפתורים זה מדהים!

מה כ"כ מדהים בכפתורים? לוקח שעה לפתוח לה את הג'ינס.

הכי קל עם ריץ רץ!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו חצאיות! (צד)

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי על מודל 1998 חדשה לחלוטין ("מהניילונים") ועל 2009 כמעט חדשה לחלוטין. על שתיהן צברתי הרבה מאוד קילומטרים.

ה-98 הייתה בנויה באופן איכותי יותר, הרגישה זריזה יותר (ביצועים די דומים מבחינה אוביקטיבית) וללא ספק הייתה מהנה הרבה יותר.

במקרה שלי, זה לא ככה לצערי. אבל כל רכב נבנה לאורך שנים לחוד. אמינות זה נוגע לכל הקורולות וזה הכי חשוב לרוב האנשים.

לאנוס, אני לא מבין מה הבעיה בכך שאמרתי שהיא שקטה? אתה מוזמן לנסוע על הדגם שאני נוהג בו ותבין שהיא די שקטה, ומאוד שקטה בעיר. נניח, היא יותר שקטה ממאזדה 3, זה בוודאות אני אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל את עצמי אם אי פעם נהגת באותו דגם עם תיבת אוטומטית פלנטרית. יש לי הרגשה שאחרי שתעשה סיבוב באחת כזאת יתכן שתשנה את דעתך על הגיר ה"נהדר".

אני כן, והעדפתי את הרובוטי למרות חסרונותיו. אבל אני מעולם לא שמתי אותו במצב "אוטומט".

עדכון גרסא לא יכול לקרב גלגלי שיניים. מה שיכול להיות (ואני מנחש עכשיו) זה שבמסגרת כיול של הגיר אכן קירבו את הקלאץ', כאילו גרמו לו לפצות על שחיקה (שזה בעצם הליך הכיול/לימוד של גיר רובוטי). במקרה כזה אתה תקבל יותר שחיקה ותקצר את חיי הקלאץ' וגלגל התנופה.

הרושם שלי הוא קצת שונה: בשעת נסיעה אין שום הבדל. כל השינוי הוא בשעת שילוב הילוך, שאז הם ניסו להפעיל את המצמד טוב יותר, וכן בשעת זחילה בפקק, שאז הם ניסו לחקות את התנהגות התיבה האוטומטית המוכרת.

כאן אאלץ לחלוק עליך - דווקא בנהיגה נמרצת וספורטיבית הגיר הזה מתפקד היטב, המגרעות שלו (ושל כל חד-מצמדי) הן בנהיגה מנהלתית.

ואני מוסיף: עיקר המגרעות הן כאשר שמים אותו במצב של אוטומט. מבחינתי זה ידני רובוטי, וככזה הוא בסדר למרות שהוא לא יודע איך עושים "גז ביניים" (אז עוזרים לו).

אני חושב שמי שנוסע הרבה בהרים, כלומר עליות ופניות, יראה את ההבדל העיקרי - לטובה - בין כל תיבה רובוטית לכל תיבה אוטומטית.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, המצב משתפר פלאים כשמעבירים לתפעול ידני, אבל הרי ברור לך שהרוב המוחלט של הרוכשים הפוטנציאלים של הקורולה רוצים אוטומט, לא להעביר לידני ולהתחיל להעביר הילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרושם שלי הוא קצת שונה: בשעת נסיעה אין שום הבדל. כל השינוי הוא בשעת שילוב הילוך, שאז הם ניסו להפעיל את המצמד טוב יותר, וכן בשעת זחילה בפקק, שאז הם ניסו לחקות את התנהגות התיבה האוטומטית המוכרת.

יכול להיות שאתה לא מרגיש, אבל מכאנית זה לא יכול להיות אחרת - מה שבעצם עשו לך זה לקרב את מצב ה-0 של המצמד למצב של "חצי קלאץ'". תחשוב לבד עד כמה זה בריא לכל המכלולים.

ואני מוסיף: עיקר המגרעות הן כאשר שמים אותו במצב של אוטומט. מבחינתי זה ידני רובוטי, וככזה הוא בסדר למרות שהוא לא יודע איך עושים "גז ביניים" (אז עוזרים לו).

אם רובוטי לא יודע לעשות גז ביניים, מה הוא שווה? :twisted: אחד התענוגות שיש לי מהסלספיד זה לשמוע את הבליפים המדוייקים בהורדות. אגב - אצלי לפחות אם הוא לא עושה, כנראה שבהעברה הספציפית לא היה צריך.

אני חושב שמי שנוסע הרבה בהרים, כלומר עליות ופניות, יראה את ההבדל העיקרי - לטובה - בין כל תיבה רובוטית לכל תיבה אוטומטית.

רק במצב ידני. במצב אוטומטי הוא סביר מינוס להקלת החיים בפקקים ביחס לגיר ידני.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרובוטי שטויוטה תקעו בקורולה וביאריס (בה לצערי יצא לי לנהוג - זוועה) הוא כנראה משהו שהם פיתחו בזריזות על מנת להציע ללקוחות במספר מצומצם של שווקים שילוב בין חיסכון בדלק, עלות נמוכה של התיבה ונוחות (במובן שלא צריך ללחוץ על דוושה ולבחוש בתיבה). הוא לא מתוכנן לנהיגה ספורטיבית.

הגיר של פיאט פותח על ידי פרארי לפני שנים ועבר שנים של אבולוציה. זהו גיר שמתוכנן לביצועים עם זמני תגובה מהירים והורדות הילוכים מהירות עם גז ביניים מדויק. כמו באלפא של קוגן, גם בבראבו שלנו תענוג להוריד הילוכים. נסיעה מהירה, סיבוב קרב, שניים-שלושה קליקים במנוף הרלוונטי. איזה כיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרובוטי חד מצמדי של פיאט לא נוראי כמו הקורולה אבל גם הוא, מוצר נחות ועלוב.

להזכיר את המילה פרארי בסביבה שלו זה אחד העלבונות הגדולים ביותר שאפשר לחלוק לפרארי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקט זה דבר יחסי.

הקורולות כבר מהמרכב של שנת 2003 ומעלה הינם רכבים שקטים יחסית - בטח ובטח שבמהירויות נמוכות מ90 קמ"ש על אספלט איכותי.

השקט שאני מדבר עליו הוא כאשר אתה נוסע 120 קמ"ש למשל ועדיין אתה לא שומע מנוע, כלום! אפס! והרעש שנכנס מהכביש הוא רחש עמום והרעש שנכנס מהרוח גם כן אינו מעפיל על היכולת שלך לשמוע דברים אשר מתרחשים בתוך הרכב (ואני מדבר איתך על מצב של מערכת סטריאו כבויה).

שמעת פעם את השעון יד שלך מתקתק בזמן שאתה משייט על 120 קמ"ש? לזה אני קורא שקט.

הקורולות ללא שיפור בשיכוח רעשים - לא מגיעות לרמה הזו (גם לא האוונסיס אבל היא עוד יותר שקטה מהקורולות)

אני אתן לך דוגמא - באופל אסטרא ברלינה (לא יודע אם בכל הדגמים) ובאופל אינסיגניה לפי מה שקראתי מהמפרטים שלהם, יש בידוד (ביטול) רעשים חשמלי - תעשה באחת כזו סיבוב ואז תחזור לקורולה שלך.

ושוב, אני חובב טויוטות כבר הרבה מאוד שנים - מאוד אוהב את הקורולות.

בעיניי הדגם האחרון - למרות היותו שיפור בכל פרמטר אפשרי - מכוער טילים! בכלל - הם כיערו את כולן - חבל!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר פותח על ידי מארלי לפי הזמנה של פרארי. כמו שתיבות אחרות מפותחות על ידי אייסין או בורג-וורנר (DSG) לפי הזמנה של חברות רכב ספציפיות.

לא הוגן לומר שהגיר הוא עלבון לפרארי בהתחשב בכך שהוא יצא לשוק ב-1997 והיה פורץ דרך (גם אם, על פי דיווחים, קופצני למדי בתפעול אוטומטי).

ה-selespeed שמותקן באלפות ובחלק מדגמי פיאט (תחת שם אחר) הוא כמובן לא אותו גיר בדיוק, אבל חולק הרבה מאוד אלמנטים משותפים (לפחות אוגר השמן והמשאבה זהים לחלוטין וכנראה גם חלקים נוספים) ואני בטוח שהרבה מאוד שורות קוד בתוכנה.

אני באמת לא מבין מה בדיוק נחות ועלוב בגיר הזה. גם אחרי שנהגתי על כפולות מצמדים מבית פורד ו-VAG. הוא מגיב מהר, יחסית חלק (מלבד בהילוכים 1-2 וגם אז לא נורא) וכנראה אמין הרבה יותר ממה שמספרים עליו (בטח יותר מזה של פורד ויכול להיות שגם יותר מה-DSG7).

עריכה אחרונה על ידי Doc Slow
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרובוטי חד מצמדי של פיאט לא נוראי כמו הקורולה אבל גם הוא, מוצר נחות ועלוב.

להזכיר את המילה פרארי בסביבה שלו זה אחד העלבונות הגדולים ביותר שאפשר לחלוק לפרארי.

תקרא קצת מה אומרים על גיר ה-F1 של ה-355. הרבה מחמאות לא תמצא שם :wink:

בגדול מדובר בוריאציות שונות על אותה המערכת. בפרארי ובדגמי ה-GTA של אלפא זמני ההעברה קצרים משמעותית, אבל החסרונות אותם חסרונות בכל גיר חד מצמדי. יש כאלה שמסתדרים אתם (אני ביניהם), יש כאלה שלא (הרוב). יש תיבות מוצלחות יותר (אלפא 159, בראבו), יש מוצלחות פחות (קורולה, איזיטרוניק - נזכרתי שנהגתי בדבר הזה פעם...) - מכל מקום, זו עדיין תיבה ל"מבינים" - כלומר אלה שמבינים מה הם קנו, וזה לא תחליף לאוטומט פלנטרי ב-2/3 מחיר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול מדובר בוריאציות שונות על אותה המערכת..

גם אני ווויין דיזל זה שתי וואריאציות על אותה מערכת...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...