Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב/ג'יפ 7 מקומות

trhtk
שימו לב! השרשור הזה בן 3699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

לרגל התרחבות המשפחה אנחנו מחפשים רכב 7 מקומות ולאחר קריאה של מגוון אתרים ופוסטים מהפורום הצלחנו להבין שעדיין אין לנו כיוון :)

התקציב שלנו עד 100K אם כי הוא גמיש למעלה (וגם ממש למטה אם אפשר לחסוך) במידה והוא עונה לפרמטרים מטה.

בגדול המטרה היא רכב ל-2-3 שנים כאשר בדרך אני מבזבז עליו כמה שפחות כסף גם אם אני מוותר על נוחות.

אספנו כמה נקודות חשובות לפי סדר:

1. רכב ששומר על הערך שלו כך שבעוד 2-3 שנים יהיה ניתן למכור עם ירידת ערך מינימאלית.

2. רכב שלא מבקר במוסך יותר מדי ושהביקור במוסך זה לא פשיטת רגל.

3. עלות דלק.

4. מקום אחסון.

5. נוחות נסיעה.

כמו שאמרתי קודם, המטרה שלי לא לבקר במוסך יותר מדי כך שאם עולה בדעתכם גם רכב שיעלה 50K שלא יבקר במוסך יותר מדי, אני אשמח לשמוע.

תודה לכל העונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות קניה נמוכות+צריכת דלק שפויה+עלויות אחזקה נמוכות+ ג'יפ=בחלומות :)

אם תספר לנו כמה אתה באמת משתמש במושבים 6 ו-7, לאיזה סגנון נסיעות וכמה ק"מ בשנה בערך אתה נוסע נוכל לעזור הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהבנת אז לא באמת היה חשוב לי ג'יפ ככה שאני בהחלט מוכן לוותר מראש :)

כרגע אנחנו זוג+3 כאשר ה-3 עד גיל 6 ומחכים לעוד אחד שיגיע ממש בקרוב.

כך שהמושב ה-6 אמור לספק את אחד הילדים וה-7 לאחסון.

הנסיעות שלנו מסתכמות בערך ב19 אלף קילומטר לשנה.

תודה שוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכונית שתפורה בדיוק לצרכיך, הונדה FRV, מגיעה עם 6 מושבים ב2 שורות, כך שתוכל לסוע עם רכב מלא בלי להתפשר על מקום למטען ובלי לתקוע ילד אחד מאחור צמוד לשמשה האחורית.

מנוע 1.8 וגיר 5 הילוכים כמו בסיויק נותנים ביצועים סבירים וצריכת דלק יחסית טובה לרכב בגודל כזה.

מבחינת נוחות, יצא לנהוג מעט ברכב, לא זוכר שהתרשמתי מאוד לטובה או לרעה.

בקטוגריית 7 מושבים יש בעיה, כי הרכב הנפוץ (מאזדה 5), מציע ספסל אחורי צר יחסית שלא מכיל בנוחות 3 בוסטרים/מושבים, תא המטען לא גדול כשיש מושב אחורי פתוח, וצריכת הדלק כנראה תהיה מעט פחות טובה.

לטובתה יש ציונים עדיפים במחני הריסוק ומנוע מעט חזק יותר (מול ההונדה), כמו גם מתלים מוצלחים יותר.

סיטרואן פיקאסו (7 מקומות), מבחינת מרווח ונוחות מנצחת את הקטגוריה, במיוחד יחסית למחיר הקניה הזול, אך גיר רובוטי מטלטל ואמינות שכנראה תהיה פחות טובה מהיפניות עומדים בעוכריה.

רנו גרנד סניק (7 מקומות), נדיר ועייף בשילוב מנוע 2 ליטר וגיר רציף מבית ניסאן, אך יהיה זול, נוח ומאובזר, אך גם פה ילד אחת ישאר מאחור עם מעט מטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב דומה לשלך - מניסיון אישי:

אתה חייב 3 מושבים מלאים בשורה השניה וגישה למושב האחורי מבלי לקבל כיסאות בשורה השניה כי מותקנים שם כסאות בטיחות.

* הונדה FRV - רעיון גדול (ראה ערך פיאט מולטיפלה) אבל ביצוע מתחת לכל ביקורת. צפוף ולא נוח בעליל. האמן לי שניסיתי לאהוב אותה.

* מאזדה 5 או אאוטלנדר - רק שני מושבים וחצי בשורה השניה והשלישית מאוד צפופה. נפסלים על הסף.

* רנו גראנד סניק/ פורד S-MAX והזאפירה - מרווחת וטובות אבל לא ניתן לגשת למושבים האחוריים כששניהם פתוחים (גב המושבים יוצר קיר ותחושה קלאסטרופובית מאחור). הטויוטה וורסו גם באותה קטגוריה אבל צפופה יותר.

* סיטרואן C4 פיקאסו היא המרווחת והנוחה בחבורה לדעתי ועומדת בכל הקריטריונים. הגיר הרובוטי לא מבריק אבל מתרגלים מאוד בקלות (יש גם גרסאות עם גיר רגיל). הכי חסכונית בדלק גם בגרסת הבנזין. נסעתי עליה המון - אמינות ללא רבב.

* יצאה רק השנה פיקאסו גרסת דיזל מעולה שעושה 1:16-1:18 עם גיר מצויין, מרווח עדיף ושפע איבזור בטיחותי - 180000 ש"ח ב-60 תשלומים ללא ריבית וללא הצמדה.

* הפג'ו 5008 כמעט זהה לפיקאסו בנזין ללא הגיר הרובוטי ועם עיצוב קדמי מעט יוקרתי יותר. בכל השאר זהה לפיקאסו הישנה.

* יש מיצובישי גראנדיס - לא מכיר. דגם ישן ומגושם מהמעט מאוד שהתרשמתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, זה בהחלט עוזר לבנות תמונה.

אכן חשוב שיהיה ניתן לגשת בקלות יחסית למושב השלישי, אבל לגבי המושב השני, חייב לציין שעד עכשיו הסתדרנו עם hyundai i10 כששלושת הילדים מאחורה ב2 מושבי בטיחות + בוסטר.

לגבי המכוניות עצמן, למי שיש יותר נסיון יכול לציין נושאי אמינות/מכירת האוטו בסוף תקופה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,חייב לציין שעד עכשיו הסתדרנו עם hyundai i10 כששלושת הילדים מאחורה ב2 מושבי בטיחות + בוסטר?

אם אפשר בבקשה אנא ציין את דגמי המושבים והבוסטר. אם הרכב עדיין אצלך נשמח לקבל תמונה של הסידור

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמונה בשיא, אבל זה מראה בגדול את המצב מאחורה :)

אינני יודע לומר את דגמי המושבים אך ללא ספק אין מדובר במרופדים ובמושקעים במיוחד... בכל זאת I10...

IMG_20140511_072312.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתי במצבך עד לפני שבועיים ... אבל מתחתי הרבה הרבה את התקציב ורכשתי יונדאי סנטה פה דיזל 7 מקומות מודל 2011 .

ממה שלמדתי כמעט כל רכב 7 מקומות ראוי צריכת הדלק הממוצעת תעמוד על 1:7 - 1:8 .

כיוון שכך כבר העדפתי ללכת על ג'יפ עם יכולת מוגבלת בשטח(4x4) לטיולים לייט ועדיין לשמור על מסגרת הוצאות חודשיות דומות למיניוואן .

שני רכבים שבדקתי לעומק :

ניסאן קשקאי + 2

צריכת דלק ממוצעת 1:10 - 1:9.5

אמינות גבוהה

מנוע 140 כ"ס עם גיר רציף מאוד מוצלח

מרווח סביר + , מרווח הרגליים במושבי השורה השלישית קצת מצומצם

גג שמש מאוד גדול - נותן תחושה של מרווח פנימי

4x4 עם אפשרות נעילה

ירידת ערך בערך 13% לשנה, שוק טוב .

מודל 2010 אפשר להשיג ב ~105K

סנטה פה דיזל 7 מקומות

צריכת דלק ממוצעת 1:11 - 1:11.5.

אמינות גבוהה

מנוע מאוד חזק - 197 כ"ס עם מומנט 44 קג"מ

מרווח מאוד, מושבי השורה השלישית כוללים מזגן עצמאי !

4x4 עם אפשרות נעילה + מרווח גחון וזויות קצת יותר טוב מהקשקאי

ירידת ערך בערך 12% לשנה - שוק חזק !

מודל 2010 אפשר להשיג ב ~140K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו עושה גם 1:12 בנסיעה מתונה (עם דגש בינעירוני) ומרווחת בהרבה מהנ"ל - בדקתי.

הקשקאי+2 מאוד צפוף והמושבים האחוריים מתאימים גג לאוגרים. לא לבני אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו עושה גם 1:12 בנסיעה מתונה (עם דגש בינעירוני) ומרווחת בהרבה מהנ"ל - בדקתי.

הקשקאי+2 מאוד צפוף והמושבים האחוריים מתאימים גג לאוגרים. לא לבני אדם.

מישהו יכול להוסיף עוד על טיפולים/ירידת ערך לפיקאסו? או לכל רכב אחר שעלה לדיון?

לגבי הג'יפים - נשמע סבבה אם כי הסנטה פה קצת יקר לתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במצבך כמה חודשים טובים, ואף פעם לא הייתי שלם 100% עם הרעיון של רכב 7 מקומות ל-5 נוסעים.

כל הרכבים בקטגוריית המשפחתי+2 למיניהן (פיקאסו, מזדה 5, קשקאי+2, וורסו, וכיו״ב) הרגישו לי כמו חצי הריון: מצד אחד זה לא באמת מיני-וואן מרווח (כמו גרנד-וויאג׳ר אם יורשה לי להגזים רגע), ומצד שני לא נראה שמצדיק את צריכת הדלק הגבוהה בשביל התמורה.

כמו שאומרים - אין ארוחות חינם.

בסופו של דבר החלטנו ללכת על רכב 5 מקומות מרווח, שגם עלותו היחסית נמוכה יותר וגם צריכת הדלק טובה יותר (באופן כללי, כמובן. ברור שאם יש לך כסף לפריוס+ אז זה לא המקרה).

בשבוע שעבר הקרבתי יום-וחצי עבודה בטיולים בין סוכנויות הרכב השונות. יצאתי מצוייד בכיסאות הבטיחות ובדקתי בעצמי באילו רכבים זה נכנס ובאילו לא. היית צריך לראות את הבעת הפנים של הסוכנים שהבטיחו ש״המושב האחורי כאן הוא הכי מרווח בקטגוריה! באחריות.״ ופתאום הצעתי לנסות ״על אמת״. :)

אני כרגע מחפש קצת זמן כדי לאסוף את התמונות שצילמתי ברכבים השונים, ומקווה לפתוח בהקדם שרשור שעוסק בעניין ״רכב 5 מקומות למשפחה עם 3 ילדים״.

בכל מקרה, לעניין השרשרת הזו, למרות שאתה מחפש מפורשות רכב 7 מקומות - אני ממליץ לשקול גם חלופות. יכול להיות שתצא מרווח בסופו של יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים הקרובים אני אמור לסייע לאחי למכור את ה FRV שלו - יד ראשונה מ 2008, עם ק"מ מאוד נמוך.

אם זה מעניין אותך אתה מוזמן ליצור קשר בה"פ .

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקאסו (הספציפי שלי)

שימו לב למרווחים האמיתיים בין המושבים, הם כלל אינם נוגעים זה בזה.

בעצם זהו רכב עם מרווח פנימי בפועל עדיף מכל ה"מרווח בקטגוריה" למיניהם, ואז עוד יש בגאז' שמייצר הד.

לרכב צריכת דלק אמיתית של 1:12 בנסיעה משולבת, נתון לא רע בכלל.

picasso_int.JPG

אני שונא כשהקולות בראש שלי משתתקים... אני אף פעם לא יודע מה הבני ז@נ$ת האלה מתכננים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...