Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לדרוס - אני 0, הוא 1

shayy
שימו לב! השרשור הזה בן 3854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוסף הארץ 22.11.2013

האם הסיטואציה והתחושות מוכרות לכם?

מרגישים שיש קצת סטיגמות, או שזה פשוט נכון...

Scan0069.pdf

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פשש, מדהים.

נורא התחברתי.

זה אפילו לא משנה שהוא מתאר אותו כאלפא עם פנסים כחולים, זו ההבנה הזאת, שאני מרגיש יום יום.

נ.ב.

סטיגמה על אורות כחולים, כמו שאר הסטיגמות, לא חסרת בסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרבות הנהיגה הישראלית (ויש שיגידו הטבע האנושי האוניברסלי) במאמר קצר אחד.

כפי שאמר בזמנו אברי גלעד: "מעולה ומגעיל בו זמנית".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה נחמדה!

סה"כ הוא צודק, לא הייתי מתנגד לרובה (לפחות צבע לא נשטף) באוטו כדי לפנק כל אחד כזה.

אבל! 2 דלתות לא אומר כלום! גם רמת האיבזור הכי נמוכה כוללת 3 דלתות (אונו למשל)

-בעלים של 206 עם 3 דלתות שנעלב קלות-

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהכתב התכוון לזה "פשוטו כמשמעותו". הכתבה יותר מופשטת לדעתי ממה שאתם חושבים.

מה הטעם בלעשות כתבה על בעל אלפא אחד? בעל האלפא הוא סה"כ המחשה יחידה לתופעה הרבה יותר רחבה, ופחות ספציפית.

אוטו ספורט מוחצן ויקר עם שתי דלתות זה לא אותו הסיפור כמו רכב בעל שתי דלתות עמ"נ לחסוך בעלויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה וכנראה גם נכונה, אבל הוא מערבב בין כמה דברים. מדובר בתופעה כללית של תרבות הנהיגה בישראל, כל אותם הדברים הקטנים שאני מתבכיין עליהם פה בכל שרשור אפשרי בנושא. אבל אם כבר סטיגמות - רוב האלפיסטים שלי יצא להכיר עד היום, לא השתייכו לקטוגריית בעלי הפנסים הכחולים (ברכב).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהוא הדביק לבעלי האלפא התנהגות שלדעתי אינה מגובה בהוכחה. ליד התמונה רשום "אלפא של מניאק אחר". שם הוא נפל. יחד עם זאת... איך אני אסביר זאת בלי להפוך כאן למטרה - אלפא זאת מכונית של כאלו שאוהבים את עצמם. לא? איזה קל להכליל...

אבל הכתבה יפה וקל להתחבר לתחושות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים, כתבה שאני די מתחבר אליה אבל, ויש אבל גדול אני עם הרוב לא מסכים.

זה הבמה להגיד שדי מעצבן להכליל את ה״פנסים הכחולים״ כאובייקט שלילי כללי.

כן, לי יש רכב 3 דלתות, וכן גם יש לי אור כחול מקדימה.

כי זה אני, וזה מה שאני אוהב, ואף אחד לא ישנה את זה! יש שיגידו ״ערס״ כמו שהרוב מכלילים פה אבל זה טעות ענקית להכליל, למרות כל זה אני מוכן להבטיח לכם שאני נוהג יותר בטוח מרוב הנהגים שאני מכיר. אז בגלל שיש לי אור כחול מקדימה ו3 דלתות ברכב זה אומר שאני אחד ״מהם״? שצריך להשתולל בכביש? אין מספיק נהגים עם אור צהוב ו7 מקומות ברכב שעוברים על חוקי התנועה ומשתוללים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הפסקתי לקרוא ברגע ששמתי לב לכותרת שמתחת לתמונה - כותרות אה-לה-ויינט מראות שהכתב סתם מחפש לעשות רעש ובלאגן ולא לעורר דיון ציבורי אמיתי.

סטיגמות הן דבר פסול ומה שהכתבה הזאת רוצה היא שהציבור ישנא נהגי רכבי ספורט ומשתמשת בסטיגמת הערס בשביל להשיג את זה, להזכירכם פורום אוריגמי זה בדלת הבאה שמאלה, הדבר הזה אגב מאד מסוכן, בתור מי שחווה משהו דומה מאד, על דו"ג.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, בי זה רק מעלה תחושות של זלזול כלפי הכותב, שהיה חייב להפציץ בסטיגמות וקלישאות בשביל שיקראו אותו.

יש לי תחושה שאותם "פנסים כחולים" הם בסה"כ קסנונים, בטח אפילו סטנדרטיים - כלומר לא משהו שאומר משהו על הנהג, ובטח לא "קוד" שמסמן משהו.

זה שהוא חושב שהאיש עם הפנסים הכחולים קורא לו "אפס" - זו השלכה אישית שלו על עצמו. כל מה שהוא צריך לעשות זה לחשוב להפך - שהבחור עם האלפא הוא האפס (מה שכנראה נכון ממילא).

בנוסף, ההשלכה של ה"שתי דלתות בלבד" על מהותו של האדם היא פשוט מטומטמת. "האיש לא חושב שהיושבים מאחור זכאים לדלת משלהם" - איזה קשקוש...

ולסיום, "כשאנשים קטנים וחלשים חנוטים בחליפה ועניבה נותנים הוראות לאנשים גדולים וחזקים עם סרבל כחול, סימן שהתרבות הפכה את העולם על ראשו" - איזה משפט מפגר. ממתי הכוח הפיזי של אדם הוא שקובע את כוחו בחברה? אנחנו חיים במאה ה-21, לא בחברה ניאנדרטלית.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, בי זה רק מעלה תחושות של זלזול כלפי הכותב, שהיה חייב להפציץ בסטיגמות וקלישאות בשביל שיקראו אותו.

יש לי תחושה שאותם "פנסים כחולים" הם בסה"כ קסנונים, בטח אפילו סטנדרטיים - כלומר לא משהו שאומר משהו על הנהג, ובטח לא "קוד" שמסמן משהו.

זה שהוא חושב שהאיש עם הפנסים הכחולים קורא לו "אפס" - זו השלכה אישית שלו על עצמו. כל מה שהוא צריך לעשות זה לחשוב להפך - שהבחור עם האלפא הוא האפס (מה שכנראה נכון ממילא).

בנוסף, ההשלכה של ה"שתי דלתות בלבד" על מהותו של האדם היא פשוט מטומטמת. "האיש לא חושב שהיושבים מאחור זכאים לדלת משלהם" - איזה קשקוש...

ולסיום, "כשאנשים קטנים וחלשים חנוטים בחליפה ועניבה נותנים הוראות לאנשים גדולים וחזקים עם סרבל כחול, סימן שהתרבות הפכה את העולם על ראשו" - איזה משפט מפגר. ממתי הכוח הפיזי של אדם הוא שקובע את כוחו בחברה? אנחנו חיים במאה ה-21, לא בחברה ניאנדרטלית.

לכתיבה שלך יותר התחברתי... כתבה נקודתית שמציגה אך ורק את המחשבות של הכותב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תורידו את הפנסים, תוסיפו 2 דלתות ותחליפו את הסמל של המכונית.

אתם עומדים כל בוקר בטור ארוך של נתיב שבסופו פניה. הנתיב המקביל פנוי ומופיע שם הגאון שעוקף את כל הטור ונדחף בכוח לנתיב שלכם כמה מטרים לפני הפניה.

הוא לא גילה ברגע האחרון וגם לא מחפש מבט של נהג בכדי לבקש בנימוס. פשוט נדחף בכוח. עליו הכתבה. לא?

בעצם על תיאור יומימי כזה, אי אפשר לכתוב כתבה. חייבים קצת סטיגמות. כי חיית טרף חייבת את האבזור המתאים. כבשה לא מפחידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהוא הדביק לבעלי האלפא התנהגות שלדעתי אינה מגובה בהוכחה. ליד התמונה רשום "אלפא של מניאק אחר". שם הוא נפל. יחד עם זאת... איך אני אסביר זאת בלי להפוך כאן למטרה - אלפא זאת מכונית של כאלו שאוהבים את עצמם. לא? איזה קל להכליל...

אבל הכתבה יפה וקל להתחבר לתחושות.

אותך לפורומים של IAROC :)

ולא יודע, זו לא התחושה שקיבלתי מההכירות שלי עם מועדוני אלפא בישראל.

לא יודע, יש כנראה כמות כזו או אחרת של אנשים שנוהגים באלפא בגלל סוג של מיתוג עצמי גם, אבל בכל מקרה, זו שאלה מעניינת (מי הוא רוכש אלפא הפוטנציאלי \ טיפוסי).

נ.ב היתה לי אלפא עד לא מזמן, אני לא ככ עונה להגדרה של הכתב (אני נהנה לנסוע מהר, אבל לא כי אני יותר חשוב מהאחרים או כי הם אפסים. ואם כבר הם אפסים, אז זה רק בגלל הזלזול שלהם בכל חוק אפשרי ותרבות נהיגה בכלל :) ).

עריכה: שי, כן אני חושב שהכתבה היא על מי שאתה מדבר עליו. הרבה מהם גם באמת אנשים די קטנים ביום יום, לא בגלל היעדר כח פיזי, אלא בגלל האופי שלהם ומי שהם. חלק לא מבוטל מהם גם סתפ ערסים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית חושב שכתבה הזאת הן מאותם הכתבות אשר באות ממקום של הצורך למלא עמודים, בלי עובדות, בלי ממצאים ובלי שום ערך נוסף. שבריר של מחשבה של הכותב, כי הרי ברור שאם הוא רצה לכתוב על אנשים קטנים במכוניות שופוני זה לא היה נעצר רק בסטיגמה אחת, כי יש עוד הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לכתבה היא סוג של reverse engineering שהכותב עושה לדמות שישבה במכונית. הייתה לו דעה מוקדמת על אותו אדם, ומכאן הוא בנה הסבר עם "עובדות" על כל הסממנים וההתנהגויות שמתאימות לדעה שממילא היה שבוי בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...