Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צרות במימון רכב: הטלנובלה של פרנקוס (כותרת לא נערכה).

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 3871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 255
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עכשיו זו הפעם הראשונה בחיים שלי שאני יכול לעשות מה שאני רוצה ולקנות רכב כשאני יודע שאני הבן אדם היחיד שיחליט מה אני עושה איתו, אז אני קונה משהו שאני באמת רוצה.

יפה אמרת! זה נכון ובשעה טובה אתה יכול לעשות את זה.

אבל לא כדאי שתמתין מעט, תאסוף את הכסף, ותקנה את הדגם המשודרג? ה0.9 טורבו? לא חבל שתתפשר?

הרי בעצמך אמרת שזו הפעם הראשונה, ואני מאמין שאני מבין את הראש שלך - בא לך להתפנק (האם אני טועה?) בא לך רכב חדש וזה מובן והגיוני.

אני במקומך הייתי מחכה כמה חודשים ספורים, מתארגן על הכסף, ומזמין את הדגם המאובזר והחדש שבאמת רציתי מההתחלה, מתפנק כמו שרציתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני מכניס לחודש 5000 יותר מההוצאות הרגילות שלי.

יש לי יציבות כלכלית אבל היו לי הוצאות חד פעמיות גדולות, שלא יחזרו על עצמן, שהכניסו אותי למצב של אי יכולת תמרון אבל לא מצב שבו אין לי כסף להוציא בכלל (עובדה, ביקשו 1300 ש"ח והיו לי אותם ביד בלי בעיה).

ברוח ראיה למרחוק והקדמת תרופה למכה:

אתה בטוח שהכל אצלך מסונכרן טוב עם השותף השקט (המדינה בשבתה כמס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי)?

אצל הרבה עצמאים חדשים (ולא חדשים), ישנם לא מעט סיפורים בעטיים הם נדרשים ביום בהיר אחד לשלם סכומים משמעותיים שלא חושבו בתזרים המזומנים שלהם, ואז הם עומדים בפני שוקת שבורה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע פחות קריטי המנוע כי גם את האלפא אני לא ממש מנצל עד הסוף, חוץ מאיזו התגרזנות קצרה של כמה דקות בלילה מדי פעם, וגם אז אין לי ביצים להגיע למצבים "ממש" קיצוניים.

נהגתי על ה1.2 ועל ה0.9 ובשביל צורת השימוש שלי כיום (לרוב רגוע על 90 קמ"ש) אני לא צריך יותר.

הטורבו גם מבזבז הרבה יותר בתוך העיר. בבינעירוני הוא אחלה אבל בעיר הוא מגיע לתצרוכת של 7-9:1, וזה ממש לא מה שאני צריך.

ה1.2 "מרגיש" גם יותר ליניארי.

מה שכן, זה די מבאס ששני המנועים האלו סובלים מניתוק כמעט טוטאלי מהנהג. בתור נהג אתה צריך שהאוטו יאותת לך עם נורה מתי להחליף הילוך כי המנוע שקט מדי. אני רגיל להרגיש את המנוע ברגל, ביד ובאוזן, ופה אתה פשוט רואה נורה שממליצה להעביר הילוך.

בתור מישהו שמגיע מאלפא, השקט הזה כמעט מטריד.

אבל נסיעה של רבע שעה על רכב שלא שלי תוך שאני משוחח עם נציג מכירות ועם חבר ששוקל 180 קילו במושב האחורי לא ממש מייצגת. אולי ביומיום זה פחות מוזר.

אדווח אחרי שאקבל את הרכב.

עכשיו התקשרו אלי מKLS ואמרו שביום ראשון ב13:00 אני אגיע לחתום על ההפרש כדי לקבל את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוח ראיה למרחוק והקדמת תרופה למכה:

אתה בטוח שהכל אצלך מסונכרן טוב עם השותף השקט (המדינה בשבתה כמס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי)?

אצל הרבה עצמאים חדשים (ולא חדשים), ישנם לא מעט סיפורים בעטיים הם נדרשים ביום בהיר אחד לשלם סכומים משמעותיים שלא חושבו בתזרים המזומנים שלהם, ואז הם עומדים בפני שוקת שבורה.

בדיוק בגלל זה אני רוצה לחסוך קצת בצד, שיהיה למקרים של "הפתעה".

אני מאוד מסודר עם הרשויות ויש לי רואה חשבון שעושה עבודה סבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, לדעתי האופצייה הטובה ביותר עבורך

היא לקנות אלטו בת שנתיים לערך.

באמצעות, הלוואה בנקאית (לאחר שיעבור זעם).

הוצאות הפחת עליה, יהיו נמוכות משמעותית מקליאו חדשה.

ואחזקתה, לא תהיה יקרה יותר במידה ותמצא אקזמפלר שמור.

מרפרוף ביד2, נראה כי אין בעיה למצוא אקזמפלר שמור.

שאלה לי אליך:

מחיר הרכב החדש מן הסתם היה ידוע לך נכון?

האם, שחתמת על ההלוואה לא ראית את הסכום עליו אתה חותם?

הלא, אם היית רואה היית מן הסתם שם לב שחסרים 6K ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו התקשרו אלי מKLS ואמרו שביום ראשון ב13:00 אני אגיע לחתום על ההפרש כדי לקבל את הרכב.

יצא לך בטעות או שבאמת רצית לחשוף שזה KLS? :roll: בכל מקרה, אפשר להגיד מזל טוב על סיום הסאגה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא עשו לי בעיות ותיקנו את הטעות שלהם, אז אין לי בעיה להודות שזה הם.

דווקא יצאו בסדר (אלא אם הם יחליטו ברגע האחרון לעשות לי בעיות).

אחרי החוויה הזו אני לא אומר שהסאגה נגמרה לפני שאני מחזיק כרטיס ביד, דוחף אותו לדשבורד ולוחץ על כפתור שעושה "קליק" ומתניע את המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, לדעתי האופצייה הטובה ביותר עבורך

היא לקנות אלטו בת שנתיים לערך. אלטו זה רכב שני בבית, לא רכב ראשון. אני מתכנן ילדים בתקופה עד שאני אמכור את הרכב (5 שנים זה סביר) ובבקשה תגיד לי איפה אני מכניס עגלה באלטו.

מחיר הרכב החדש מן הסתם היה ידוע לך נכון?

האם, שחתמת על ההלוואה לא ראית את הסכום עליו אתה חותם?

הלא, אם היית רואה היית מן הסתם שם לב שחסרים 6K ש"ח.

חתמתי על המון מסמכים שם עם המון מספרים.

תיארתי לעצמי שהם עושים קיזוזים כלשהם ושבסוף אני מקבל את הרכב ומשלם עליו את הסכום הסופי של 76000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החוויה הזו אני לא אומר שהסאגה נגמרה לפני שאני מחזיק כרטיס ביד, דוחף אותו לדשבורד ולוחץ על כפתור שעושה "קליק" ומתניע את המנוע.

יש הנעה ללא מפתח ב1.2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממהר ואין לי זמן וכוח לקרוא את כל השרשור אז אולי כבר מליצו לך מה שאני ממליץ לך.

במידה ואתה לא מצליח לקנות את הרכב (רנו קליאו) במקומך הייתי הולך על הסיאט איביזה ולא על השברולט ספארק סה"כ על הכביש אם אני לא טועה 73 אלף שזה סכום שיש לך כבר עם ההלואה...

בלי קשר יש לך סוזוקי אלטו ב52 ושברולט ספארק שראיתי שהיום הורידו את המחיר ל55 תיקח את זה בחשבון ככה גם ההוצאות החודשיות של על הרכב לא היו 1300-1400 שקל אלה פחות...

יום טוב מקס.

עכשיו ראיתי בדף האחרון שאתה עומד לקבל את הרכב ככה שזה לא משנה ומזל טוב תתחדש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק עם הרו"ח אולי אתה יכול לרשום את הרכב והדלק והביטוחים כהוצאה מוכרת.

כנ"ל אגב לגבי פלאפון.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההתנהלות הזו היא קומדיה של טעויות. ההתנהלות הכלכלית שלך היא ממש לחיות על הקצה.

לדעתי אם אין למישהו 100% מהכסף + בערך 100% ספייר לעניינים שלא קשורים לרכב, אין לו סיבה לקנות רכב.

ללכת להשתעבד בשביל רנו קליאו ב80 אלף ש"ח, שעוד 5 שנים תהיה שווה 30 אלף ש"ח (ואני אופטימי).

גם אם מדובר פה בהחלטה כלכלית נטו, הלכת על אחד הרכבים שמאבד הכי הרבה ערך בשוק.

הרנו הזו גם תפגוש מן הסתם את המוסכים המורשים של קרסו שם לא זול בלשון המעטה.

במקרה שלך הייתי הולך ומחפש איזה גטס/אקסנט 2007-8 בגיזרת ה20-25 אלף ש"ח וסוגר עניין.

הרכבים הללו סוסי עבודה, עלויות טיפולים זולות עד מגוחכות.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים.

ראית כמה עולה היום קליאו בת 5?

יותר מ30K.

חוץ מזה שגטס זה רכב שאני ארצה להרוג את עצמי אם אנהג עליו.

זה רכב ממש נוראי שלא עונה על אפילו אחד מהצרכים שלי.

כבר יותר זול לי להשאר עם האלפא.

attachment.php?attachmentid=353180&stc=1&d=1378993079

clio prices.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...