Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צרות במימון רכב: הטלנובלה של פרנקוס (כותרת לא נערכה).

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 3868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 255
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זו הסיבה שמכרתי את המיאטה ועברתי לקורולה 93 ברגע שחתמתי על המשכנתא. בנוסף, אני אמשיך להתנייד עליה כל עוד היא תרצה להמשיך ו/או עד שיוולד ילד ואז כבר יש הצדקה לרכב חדש ובטיחותי.

התנהלות נכונה ומושכלת.

+1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה אני מסכים לגמרי. 1.6 חלש + אוטומט 4 הילוכים זה מתכון מעולה לצריכה זוועתית. 100% נסיעה עירונית עם רגל כבדה על הגז ומזגן= 1/7. 100% בין עירוני (כביש 6 על 130 אבל אם העליות בצפון והירידות. לא נהיגה חסכונית אבל גם לא משוגעת לגמרי. מזגן כמובן כל הזמן דולק) 1/13.

אבל ההמלצה לא הייתה לאימפרזה. זה פשוט הרכב שלי (טוב, של אבא אבל בשנתיים האחרונים הוא כבר כמעט שלי לגמרי) וזה מה שאני מכיר.

אני יכול לספר לך סיטרואן קסארה פיקאסו דיזל של חבר של אבא מודל 2003 וגם כן כמעט ללא תקלות (הייתה בעיה במזרקים אבל זה בגלל דלק מהול. טופל במוסך על חשבון תחנת הדלק- היה לפני הרבה שנים. ולפני חצי שנה הופיעה תקלה במחשב שעלות התיקון הייתה בערך 1500 שקל. הוא לא סידר את זה עד הגעת הקיץ ואז כדי שיהיה לו מזגן טיפל בזה.). ויש עוד ועוד

אגב גם האימפרזה וגם הפיקאסו היו יוצאות ליסינג בתחילת דרכן (מוזר- פיקאסו דיזל ידני ליסיניג לשעבר :|:-P )

נ.ב, רק שיהיה ברור- אין כאן המלצה לאף רכב. תגובתי היא בהקשר ישיר למה שאמרת שרכבים ישנים ייעשו בעיות. הם לא אם תיחזקו אותם בצורה סבירה (אם תקנה רכב בן שנתיים וחצי שלוש אז עד 5-7 שנים לא אמורות להיות בו בעיות. אם תטפל טוב הוא גם יחזיק 10 אבל עד 5-7 בהחלט כן).

החישוב ממש לא נכון , ירידת הערך ,הטיפולים במורשה, והמימון

הגדול יותר מחסלים לגמרי את יתרונה של הקליאו בצריכת דלק בנסועה סבירה גם אם היא תצרוך פי 2 יותר דלק מהאימפרזה.

יוסי עם כל הכבוד קורס בניהול משק בית או משהו בסגנון יעשה לך רק טוב.

ההתנהלות שלך היא מגוחכת על גבול הטיפשית,

ישנם מספיק רכבים משומשים שנחשבים לרכבים אמינים וחסכוניים סתם דוגמא מהשרוול - טויוטה יאריס.

צריך פשוט רק לחפש רכב טוב וזה לוקח קצת זמן .

לקנות רכב חדש כי ישראלים לא מטפלים ברכבים שלהם ?! אתה הזוי .

חובב רכב , לא חובב תקלות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יסלח לי פרנקוס, שאני בדר"כ נהנה לקרוא מפרי מקלדתו (ממש לפני ערב יום כיפור), אבל השרשור הזה מיותר ואף פאתטי.

קבלת פה עצות טובות שהיית צריך לשמוע ולבדוק עוד לפני העסקה. נכון שזה לא נעים לאוזן - אבל מדובר בהחלטות של אנשים מבוגרים (ולא של ילדים).

רכב משומש בן 3-4 שנים, היה משרת אותך באמינות ובמחצית סכום הקנייה ומבלי צורך במימון (לפחות לא בסדר הגודל הזה).

בהצלחה בכל אופן.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, אני חייב להגיד לך שמאוד אמיץ מצידך לקנות רכב חדש מקראסו. ועוד רנו, ועוד במימון מלא, וכל זה כשאתה הולך לחיות די מהיד לפה (לפי מה שאני מבין, אתה עצמאי עם הכנסה משתנה, ככה שזה יום עאסל יום באסל).

אם כבר אתה חייב רכב (אני מבין את זה לגמרי, זה מאוד קשה ומעצבן לחלוק רכב עם עוד מישהו, במיוחד אם אתה תלוי ברכב), במקומך הייתי מחפש משהו עם יחס של כמה שיותר טוב של זול לקניה+אמין (אם אתה חי מהיד לפה, אז חשוב שיהיה מסוגל גם לסבול הזנחה במידת הצורך)+חסכוני (לא V8, אבל גם לא משהו שהחיסכון בדלק יבוא על חשבון שרידות)+זול לאחזקה+נוח (כי לסיים נסיעה של שעה מזיע ועם כאבים בכל הגוף זה גם לא נחמד), ולעזאזל שאר הפרמטרים.

ככה הגעתי למיצובישי כשהקסנטיה עמדה להתפגר, ולא השתלם לתקן אותה. אגב, גם יונדאי גץ, לא משנה כמה אתה סולד ממנה, זה משהו שמתאים לפרמטרים הנ"ל. לגבי הלקוחות - אני לא חושב שממש ישנה להם אם אתה מגיע בקליאו חדשה או בגטץ מליסינג.

רנו קליאו חדשה, עם כל הכבוד, ואולי בשנים האחרונות יש כבוד למותג הזה, לא בדיוק עונה על הדרישות האלה.

כנ"ל אלפא ישנה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא מובן שכיום יש לי כבר יציבות כלכלית?

הכל מחושב ואני יודע שאני יכול לשלם את כל ההוצאות וגם מעבר לזה.

אם היו אומרים לי שאני צריך לשלם את ההפרש של 6000, יש לי את הכסף הזה ביד אבל אני לא רוצה להוציא אותו כי זה (ועוד קצת) זה טווח הביטחון שלי בשביל מקרה שלא יהיה לי איזה חודש (וזה לא יקרה כי אני מלא עבודה עד ינואר בכל מקרה).

עד היום זה לא היה ככה בגלל סיבות שלא ממש קשורות אלי וההכנסות שלי לא היו מספיקות.

כיום יש לי את הכסף לשלם על קצת יותר מחודשיים של כל ההוצאות שלי, ואני מצליח לחסוך כל חודש.

אני לא אחיה מהיד לפה וזה לא יגרור לבעיות כלכליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש כסף לא אומר שמומלץ לפזר אותו לכל כיוון. אנחנו לא מדברים על "אין לך כסף לפחית קולה אז למה אתה קונה רכב חדש". אנחנו מדברים על "גם אם יש יציבות כלכלית בטווח הקרוב, זה לא אומר שנכון כלכלית להוציא עוד 500-1000 שקלים בחודש על רכב חדש".

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יסלח לי פרנקוס, שאני בדר"כ נהנה לקרוא מפרי מקלדתו (ממש לפני ערב יום כיפור), אבל השרשור הזה מיותר ואף פאתטי.

קבלת פה עצות טובות שהיית צריך לשמוע ולבדוק עוד לפני העסקה. נכון שזה לא נעים לאוזן - אבל מדובר בהחלטות של אנשים מבוגרים (ולא של ילדים).

רכב משומש בן 3-4 שנים, היה משרת אותך באמינות ובמחצית סכום הקנייה ומבלי צורך במימון (לפחות לא בסדר הגודל הזה).

בהצלחה בכל אופן.

מזכיר לך, לרוני ולאחרים.

יוסי לא ביקש להתיעץ, לא ביקש להתלונן, לא להמליץ וגם לא להזהיר.

מה ביקש? אני מניח שהתשובה מצויה בכותרת, זה סיפור. סיפור מז'אנר מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לך, לרוני ולאחרים.

יוסי לא ביקש להתיעץ, לא ביקש להתלונן, לא להמליץ וגם לא להזהיר.

מה ביקש? אני מניח שהתשובה מצויה בכותרת, זה סיפור. סיפור מז'אנר מסוים.

יוסף, קראתי את השרשור ונהנתי עד לעמקי נשמתי.

אתה זקוק למבוגר אחראי שיעשה לך קצת סדר בחיים.

לעניות דעתי, אתה ממש לא בכיוון והבנת המציאות שלך לוקה בחסר.

קיבלת הרבה עצות טובות ואתה לא מרים את הכפפה שזרקו לך וחבל.

תעשה לעצמך טובה, פנה ליועץ פיננסי שיישר את תפיסת עולמך.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים אחרות, תודה על העצות אבל אני עושה את החישובים שלי כבר כמה חודשים וחשבתי על זה טוב מאוד.

אני יודע מה טווחי הביטחון שלי ואני יודע כמה כסף (לפחות) ייכנס בחודשים הקרובים וגם אחר כך כי יש לי עסק יציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, אני מבין את הצורך שלך בעצמאות. מצד שני - אני מפנה אותך קצת לטורי הצרכנות בטמקא, במיוחד לשנוא נפשם של אנשים כמוך, גיל אורלי. הוא חוזר על המנטרה "עצמאות כלכלית", ובודאי אינו תומך בלקיחת הלואות גדולות ומיותרות.

גם אני הייתי פעם צעיר שמשלם משכנתא וגם מגדל ילדים. אמנם עם מקום עבודה מסודר (באותו זמן ללא קביעות) בחרתי לקחת סיכון רק בתחום אחד - המשכנתא, כיון שידעתי שאני רוכש נכס שהמשפחה תהנה ממנו וכי מתאים לצרכים של הרבה משפחות, כך שיהיה יחסית קל לממש אותו בעת הצורך. באותה תקופה התנהלתי עם שתי מכוניות - לא סתם מכוניות, אלא רנו - בנות 8. נכון שביקרתי קצת במוסך, אבל לא יותר מדי, וכאשר המכוניות התחילו להזדקן הן נמכרו, רכשתי מכונית אחת קטנה זולה והתנהלנו בצורה די מורכבת עם מכונית אחת שהיתה אצל אשתי, כאשר היא עושה הרבה סבבים של הובלות של עצמה, שלי ושל הילדים (והתיאומים היו באמצעות טלפון ציבורי, טלפון נייד עלה הרבה אלפי ש"ח ששוים לעשרות אלפים כיום), ואני התנהלתי בטרמפים עם קולגות ובתח"צ. כך עברו מספר שנים קשות שבמהלכן גם נולד עוד ילד ועברנו לדירה יתר גדולה, ורק כעבור מספר שנים התחלנו להתאושש כלכלית, וכפי שנאמר כאן "לחיות".

לכן, יוסי, נראה לי שעליך לבלוע איזה צפרדע קטנה, להתנהל בצורה פחות נוחה בתח"צ ועם הרכב המסריח עוד כמה חודשים, עד שתחסוך כמה עשרות אלפי ש"ח ואז קנה איזה אלטו בת 3 או משהו במחיר דומה. אתה כבר מתחיל לדבר על הקמת משפחה, ולכן צריך לחסוך כל שקל גם אם הלב אומר לרכוש רכב חדש. זה יבוא, גם אם יקח עוד כמה שנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה אתם רוצים שהבן-אדם יסבול. יש לו אפשרות, אז שיהנה. מה שכן, אני מסכים עם HANS, שעדיף לסגור הלוואות יותר מהר במקום לשים כסף בצד, כך אפשר לחסוך הרבה כסף על ריבית. במיוחד אם כמו שיוסי כתב הריבית זה חצי מהתשלום (הלוואה של לימודים). עצמאות והסרת הפרעות בחיים, כמו למשל חוסר יכולת להתנייד ביעילות (תסכים איתי sperial שתחבורה ציבורית בארץ על הפנים ולא הייתי מאחל לאף אחד להתנייד רק בה) זה חשוב וזה שווה הרבה יותר מכסף לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין חושב שזו טעות כלכלית לקנות רכב חדש. יש הרבה מכוניות שמורות ומטופלות, שיעלו לך פחות כסף כסף בכל תחום, מאשר קליאו חדשה. התירוץ של אמינות הוא יותר ניסיון לשכנע את עצמך, כי אם היית מחפש חודש-חודשיים אחר רכבים יד שנייה, לצד הרבה גרוטאות, היית מוצא רכבים שמורים. בנוסף, אחרי שאתה קונה רכב "מהניילון", אתה הופך לסיבה למחירים גבוהים של רכבים בארץ, כי בקנייה אתה מעודד את המחירים הגבוהים.

אחרי כל זאת, אתה ילד גדול ואם החלטת שזו הבחירה הנכונה בשבילך, א ני מאחל לך שהכול יסתדר ויצא לפועל כפי שאתה מתכנן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...