Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 43 דקות, יבגניפ כתב:

אתה רוצה שכן שתולה דגל חמאס? הפגנה של פרום דה ריבר טו דה סי מתחת לבית? אולי צעדה של גברים במדי אס אס בפארק תזרום לך בטוב?

כל הדברים האלה שווים לתפילה ביום כיפור בכיכר דיזנגוף?

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4893

• SlowRide

4762

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

כל הדברים האלה שווים לתפילה ביום כיפור בכיכר דיזנגוף?

הם לא צריכים להיות שווים. הם מספיקים כדי להוכיח שהטענה "חובה עליך כליברל לקבל את כולם כי אחרת אתה צבוע" לא נכונה עקרונית ומעשית. וזה לא מקרי שהעחידים שמשתמשים בה זה תומכי הימין הדתי פה ומוסלמים אנטי מערביים במערב. כי המטרה זהה בגדול. שיימינג של ליברלים שיסתמו ויכנעו לשלטון הדת בשקט.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז איפה עובר הגבול?

אני לא חושב שהטענה הזו נכונה, לא צריך לקבל את כולם, צריך לקבל רק את מי שמקבל אותך. מי שלא מסוגל לקבל אחרים שיחיה בקהילה סגורה ולא יצא משם. רוב האנשים שהתפללו ברחוב, הם לא מקבלים אותך? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

הם לא מקבלים אותך?

כשזה מי שיוזם ומארגן את התפילות, אני מניח שהוא לא מקבל אותי ואת כל מה שאני מאמין בו.

https://theliberal.co.il/zeira-rosh-yehudi/

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אתה רוצה שכן שתולה דגל חמאס? הפגנה של פרום דה ריבר טו דה סי מתחת לבית? אולי צעדה של גברים במדי אס אס בפארק תזרום לך בטוב?

מה שרשמת זה פשוט שטויות מוחלטות, אפילו ביחס אלייך. 

דגלי חמאס, פרום דה ריבר וכל זה זאת פעולה נגד מדינת ישראל וזה לא חוקי.

אם כבר דוגמא נורמלית הייתה תליית דגל להבה או לחילופין דגל של המשיח. שניהם מקצוות שונים, שניהם חוקיים. אם השכנים שלי יתלו אותם שיהיה להם בכיף.

לפני כשעה, פינדר כתב:

מה המשמעות של ״אכילת נקניקית חזיר בלחמניה״?

אם היא מבוצעת על ידי פראנץ, ברחוב הראשי של ברלין, כנראה שזו פעולה יומיומית חסרת קונטקסט פוליטי.

אם היא מבוצעת על ידי צביקה, ברחוב רבי עקיבא בעיה״ק בני ברק, בצהרי יום כיפור או פסח, אני אניח שיש לפעולה הזו משמעות פוליטית חברתית ושהיא לא נעשתה בתמימות.

אותה פעולה, משמעות שונה. הקונטקסט משנה. זה לא קשור לליברליזם.

אותו דבר לגבי תפילה ביפו מול תפילה בדיזנגוף.

בשני המקרים אוכל הנקניקיה צריך לחזור הביתה בשלום. 

בדיוק כמו שחובש כיפה שיסתובב מחוץ לבית שלי בזמן שיש מצעד הגאווה בסמוך צריך לחזור הביתה בשלום.

אתה פשוט לא אוהב אחד מהם ואוהב את השני.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, פינדר כתב:

כשזה מי שיוזם ומארגן את התפילות, אני מניח שהוא לא מקבל אותי ואת כל מה שאני מאמין בו.

https://theliberal.co.il/zeira-rosh-yehudi/

מה הקשר מי יזם את זה? 

יזמו תפילה, לא הפגנה נגד תושבי תל אביב החילונים.

נניח אותו ארגון יוזם תרומה לחיילים, אסור לקבל את זה כי מדובר בארגון משיחי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יובל .מ. כתב:

אתה פשוט לא אוהב אחד מהם ואוהב את השני

לא.

אני מניח שלאחד אין כוונה לפגוע ולשני יש (גם אם לא פגיעה פיזית).

לפני 3 דקות, יובל .מ. כתב:

וזה לא חוקי.

אתה עושה סלט בין חוקים לבין מוסר (ליברליזם וכו).

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

מה הקשר מי יזם את זה?

אין לי איך להסביר יותר טוב את עצמי מעבר למה שכבר כתבתי, הבאתי דוגמאות, פירטתי ונימקתי.

• מצחיק 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, יובל .מ. כתב:

מה שרשמת זה פשוט שטויות מוחלטות, אפילו ביחס אלייך. 

דגלי חמאס, פרום דה ריבר וכל זה זאת פעולה נגד מדינת ישראל וזה לא חוקי.

אם כבר דוגמא נורמלית הייתה תליית דגל להבה או לחילופין דגל של המשיח. שניהם מקצוות שונים, שניהם חוקיים. אם השכנים שלי יתלו אותם שיהיה להם 

חבר, זה שתנסה להיות סמכותני לא יוסיף נפח ולא יחזק את הטענות. זה לא עובד ככה.

העלת טענה עקרונית על ליברליזם. היא מצוצה מהאצבע. למה מה שמדינת ישראל לא אוהבת אמור להשפיע על השיקול שלך, יובל, מה לקבל? הרי טענת שצריך לקבל את כולם. המדינה היא המדד לליברליזם? אתה מבין את הבאג?

אה מסתבר שלא צריך לקבל את כולם. אתה רוצה להמשיך לשיעור קליל למה יש חוקים במדינה כמו שאתה מתאר? רמז: זה קשור למה שהמדינה תופסת כאיום. רוצה נחזור שוב, בפעם המאה, לדבר עת האמונה שלי שאינסלים מהגבעות עם מ16 ביד, מרגישים לי כאיום עלי?

כן, ככה חשבתי.

נ.ב אתה חייב לעבור את השלב בחיים של הסגידה העיוורת לחוק והאמונה שלפרק את כולפ במכות אן בירי, זו הדרך חהבטיח מדינת חוק. זו לא תפיסת עולם ליברלית ככ. וגם לא בריאה חברתית.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הבנתי, פשוט אני לא חושב שאתה צודק.

ישראל זעירא ממש לא כוס התה שלי, אבל זה לא אומר שכל דבר שהוא עושה זה רוע מוחלט.

הוא ארגן תפילה ביום כיפור. יום כזה שדתיים מתפללים בו הרבה.

העיריה סרבה כי שמו שם הפרדה.

בית המשפט גם אמר שהמתפללים או התפילה הם לא הבעיה פה.

זה כל הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

לא.

אני מניח שלאחד אין כוונה לפגוע ולשני יש (גם אם לא פגיעה פיזית).

הנחה שלך.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

העלת טענה עקרונית על ליברליזם. היא מצוצה מהאצבע. למה מה שמדינת ישראל לא אוהבת אמור להשפיע על השיקול שלך, יובל, מה לקבל? הרי טענת שצריך לקבל את כולם. המדינה היא המדד לליברליזם? אתה מבין את הבאג?

ליברליזם לא אומר זריקת כל החוקים לפח ויאללה בוא תירה לי בראש או תעמוד מול החלון ותקלל אותי.

דגל הגאווה או דגל משיח לא מכוון לפגיעה במדינת ישראל ואזרחיה, דגל חמאס כן, ועצם העובדה שאתה תומך בדוגמא הזאת מעיד על המוסר (המקולקל) שלך.

אני מוכן לקבל כל אזרח במדינת ישראל שרוצה לעשות טוב למדינה, גם אם הדרך שלו היא לא מה שאני מאמין בו. גם אם אתה אומר שצריך 2 מדינות - סבבה, זכותך. כל עוד לא הלכת לאיזה ערוץ זר ואמרת שצה"ל רוצח, הכל טוב.

אתה רוצה להפגין נגד מצעד הגאווה - אם אתה עושה את זה בצורה חוקית, בלי לפגוע במשתתפי המצעד, תפגין. אם תעמוד בכניסה ותחלק בעיטות לכולם יש פה בעיה אחרת.

אם אתה נגד תפילות בהפרדה - תהיה באופן גורף, לא "אלה ערבים מיפו ואכלתי אצלהם חומוס אז בסדר, אבל זעירא הוא חובש כיפה מרמת הגולן אז לא".

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, SlowRide כתב:

העיריה סרבה כי שמו שם הפרדה.

בית המשפט גם אמר שהמתפללים או התפילה הם לא הבעיה פה.

ההפרדה היא תירוץ, הפרצה שדרכה אפשר היה לאסור על קיום האירוע.

ההתנגדות האמיתית נובעת ממה שיבגני ואנוכי כבר כתבנו פה שוב ושוב.

לפני 24 דקות, יובל .מ. כתב:

הייתה תליית דגל להבה או לחילופין דגל של המשיח.

להבה ומשיח זה בערך אותו קהל, אז אני מניח שהתכוונת לגאווה.

אז דגל הגאווה הוא לכאורה חוקי, אבל חיפוש פשוט מראה שהוא מעורר התנגדות, לא פעם מצד גורמים רשמיים, כמו פקחים, מנהלים, קצינים.

איכשהו דגל המשיח לא נתקל בכאלו התנגדויות.

אז אתה יכול להבין שהחוק הוא לא חזות הכל ושלמאבק חברתי יש ערך מעבר לסתם כן חוקי לא חוקי.

image.thumb.png.86350553ca6fdf627b4fe6e29ec20642.png

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יובל .מ. כתב:

הנחה שלך.

ליברליזם לא אומר זריקת כל החוקים לפח ויאללה בוא תירה לי בראש או תעמוד מול החלון ותקלל אותי.

דגל הגאווה או דגל משיח לא מכוון לפגיעה במדינת ישראל ואזרחיה, דגל חמאס כן, ועצם העובדה שאתה תומך בדוגמא הזאת מעיד על המוסר (המקולקל) שלך.

אני מוכן לקבל כל אזרח במדינת ישראל שרוצה לעשות טוב למדינה, גם אם הדרך שלו היא לא מה שאני מאמין בו. גם אם אתה אומר שצריך 2 מדינות - סבבה, זכותך. כל עוד לא הלכת לאיזה ערוץ זר ואמרת שצה"ל רוצח, הכל טוב.

סלח לי, אבל אני חושב שאתה לא מבין את הדיון כל כך.

1. אתה מעלה טענה כללית שאני חייב לקבל את כולם. זו טענה נאיבית לא נכונה, שנזרקת עי לא ליברלים בערך בקצב שאני נושם. אבל מילא.

2. כשאני מראה לך בפשטות שאתה טועה, אתה גם לא מבין שדוגמא אחת בסך הכל מראה שאתה טועה בהכללה (לא אני לא חייב לקבל את כולם. הנה דוגמא), וגם חושב שאני משווה (לא אני לא אני רק מראה לך שגם אתה לא מאמין שצריך לקבל את כולם).

3. מכאן אתה רץ לספר למה האלו מהדוגמאות שלי ממש רעים וגם לא חוקים. שזה אחלה. רק שזה לא רלןונטי. מה שרלוונטי הוא שהוכחנו שאתה טועה ואין סיבה לקבל את כולם.

4. נראה שאתה מבין, בעקיפין כי איכפת לך רק מהמדינה, שאתה לא אמור לקבל את מי שמאיים עליך. אתה פשוט לא משאיר לי את הזכות הזו כי "אבל החוק". כי אתה לא מתאמץ לחשוב למה החוק שם.

5. החוק באנגליה לפני 70 שנה שלח, למרות שהם היו ליברחים, את אלן טיורינג לכלא. נהדר נכון?

בכל מקרה, זה משעמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, פינדר כתב:

הפרדה היא תירוץ, הפרצה שדרכה אפשר היה לאסור על קיום האירוע.

ההתנגדות האמיתית נובעת ממה שיבגני ואנוכי כבר כתבנו פה שוב ושוב

אז תפילה זה דבר לא רצוי במרחב הציבורי וצריך למנוע אותו גם אם מותר להתפלל? אם ככה מה אתה מתפלא שמורידים לאנשים דגלים וסמלים שלא באים בטוב בעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

ההפרדה היא תירוץ, הפרצה שדרכה אפשר היה לאסור על קיום האירוע.

ההתנגדות האמיתית נובעת ממה שיבגני ואנוכי כבר כתבנו פה שוב ושוב.

זה ברור לכל בר דעת שההפרדה זה רק תירוץ. גם המיקום של צ'ארלס קלור.

ההתנגדות האמיתית שלך היא לגיטימית לגמרי, ושמורה לך הזכות לקיים הפגנה או לאכול פיתה עם שינקן לצד התפילה.

מה שחמור כאן זה שברור גם לבית המשפט שיש כאן מאבק פוליטי-תרבותי שחורג מסמכותו השיפוטית, ושהוא משתמש בהפרדה כתירוץ קלוש. ברור שהיום זה "לטובתך", אבל עם רוב שמרני בביהמ"ש העליון תוך מספר שנים אתה יכול למצוא את עצמך בצד הנפגע. דוגמה מצוינת לצורך בדיון ציבורי על גבולות סמכות בית המשפט בלי להגיע לשריפת אסמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

אז תפילה זה דבר לא רצוי במרחב הציבורי וצריך למנוע אותו גם אם מותר להתפלל? אם ככה מה אתה מתפלא שמורידים לאנשים דגלים וסמלים שלא באים בטוב בעין.

זה לא מה שאמרנו. אתה פשוט חושב שלמארגן התפילה ומניעיהם אין משמעות. ואנחנו חושבים שיש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...