Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו לוגאן וחלופות

שרי300
שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אנחנו מחפשים רכב 7 מקומות לשני מבוגרים וארבעה ילדים. קיבלנו המלצות על רנו לוגאן בעיקר בגלל המושב האחורי המרווח, אבל אני נוטה לפסול את ההצעה על סעיף הבטיחות - העדר מערכת בקרת יציבות.

רציתי להתייעץ: א. האם אכן הלוגאן נחשבת לא בטיחותית, או שמדובר בתקן שהוא "אקסטרה" ואין באמת בעית בטיחות ברכב?

ב. איזה רכב יכול לשמש חלופה טובה? האם יש עוד רכב שהמושב האחורי שלו מרווח וגם עונה על הקריטריונים של בטיחות, ואמינות (ואם הרכב כן מתקלקל - תיקונים בעלות סבירה)?

התקציב שלנו הוא 100,000-120,000 ש"ח,אך אם תשכנעו אותי שכדאי להגדיל קצת עבור חלופה טובה - אשקול זאת בחיוב :-)

צריכת דלק פחות קריטית, הקילומטרז' שלנו לא גבוה, אבל כמובן שאשמח לשמוע חוות דעת על כל רכב שתציעו גם מבחינה זו.

תודה רבה, אשמח לתשובה בהקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן C4 פיקאסו יכולה להתאים. יש היצע די גדול ממנה ע"י חברות הליסינג - ובתקציב שלכם תוכלו לקנות כזה משנת 2011.

מיצובישי גרנדיס - בתקציב שלכם נכנסים דגמי 2010 ואלי אפילו 2011. היתרון שלו היא העובדה שהוא יפני. לא כולם אוהבים את הגודל (גדול מדי לחלק מהאנשים) - צריכת הדלק גבוהה יחסית.

פורד S-MAX משנת 2010 - גם יכול לבוא בחשבון.

מאזדה 5 - בשל העובדה שבספסל המרכזי יש רק 2.5 מקומות - הייתי מוותר עליו.

תכף יקפצו פה כמה ויציעו פולקסווגן טוראן - אכן זו אופציה נחמדה אך די נדירה בשוק.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציין zvit, מומחה הפורום לענייני רכבים עם 7 מושבים, אין אופציה נוספת לרכב חדש בתקציב הזה. האופציה הכי קרובה היא פולקסווגן קאדי 1.2 ליטר בנזין 7 מקומות שיש לו בקרת יציבות (האבזור הבטיחותי שחסר בלוגאן) אבל הוא מרווח פחות בשורה השלישית.

כל שאר האופציות הן משומשות - פיקאסו, אס-מקס וכו'. אני באופן אישי הייתי בודק גם את פיג'ו 5008. רכב נהדר שאולי כבר אפשר למצוא כמשומש בתקציב שלכם.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

מה דעתכם על הקיה קרניבל - האם מתאימה לקריטריונים שציינתי בהודעה?

האם תוכלו להסביר לי מה ההבדלים בין הקיה קרניבל לבין פורד s-max ופיקסו c4?

כמו כן, אשמח לקבל את התיחסותכם לשאלה שלי לגבי הלוגאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית בלוגאן, בגללה יצאה הכתבה המאוד לא מחמיאה ב-ynet (אני מניח שאליה את מתייחסת) היא העדר בקרת יציבות. בקרת יציבות היא בגדול מערכת שאמורה להחזיר שליטה ברכב במקרה של החלקה. כל עוד אין החלקה, היא לא פעילה ואין שום בעיה בטיחותית. למעשה, עד לשנת 2010 רוב הרכבים בארץ נמכרו ללא המערכת הזו ואף אחד לא חשב לקרוא לרכב שהגיע ללא המערכת הזו "רכב לא בטיחותי".

ואחרי שזה נכתב - אני באופן אישי לא הייתי קונה היום רכב משפחתי חדש ללא בקרת יציבות.

כל שאר הדברים בנוגע ללוגאן אין בעיות מיוחדות. מדובר ברכב שפותח על ידי דאצ'יה, שהיא הזרוע של רנו שאחראית על פיתוח רכבים זולים ובסיסיים (בדומה לסקודה אצל פולקסווגן או דייהטסו אצל טויוטה). המכלולים ותיקים מאוד ומשמשים את החברה כבר המון שנים כך שרוב אם לא כל מחלות הילדות שלהם נפתרו. אין אבזור חשמלי מיוחד שיכול להתקלקל ותיקונו יעלה הרבה כסף. אין עלויות אחזקה גבוהות במיוחד כי הבסיס הוא של רכב משפחתי. בקיצור, הרכב הזה נוצר כדי להוות אלטרנטיבה זולה לרכישה וזולה לאחזקה. בטיחות, מה לעשות, לא הייתה בראש סדר העדיפויות של דאצ'יה. רק בדור החדש של הלוגאן, שמושק בימים אלו באירופה, יש אופציה לבקרת יציבות.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה קרניבל היא רכב הרבה יותר יקר לרכישה ואחזקה וגם יותר גדול מכלי הרכב שהזכרתי בהודעתי הקודמת.

למי שנוסע הרבה מנוע הדיזל (שרוב הקרניבל שנמכרו מצויידות בו) מהווה יתרון, למי שנוסע מעט הטיפולים היקרים מהווים חסרון גדול וגם מחיר הרכישה יחסית לגיל הרכב שמקבלים אינו ממש אטקרטיבי.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נוסף שלא הוזכר כאן:

מיניוואן בטיחותי מבית רנו - גרנד סניק, הדגם החדש.

מנוע בנזין 2000 סמ"ק וגיר רציף - שניהם זהים לאלה של ניסאן קשקאי.

יש אפשרות להזיז את המושבים בשורה השנייה בהתאם לרצון.

בהחלט רכב מספיק למשפחה עם 4 ילדים.

אין את הגיר הרובוטי כמו של C4 פיקאסו\5008 שלא כולם אוהבים.

1+ לפורד S-MAX, רכב מעולה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין את הגיר הרובוטי כמו של C4 פיקאסו\5008 שלא כולם אוהבים.

ב 5008 הגיר הוא אוטומטי "רגיל", 6 הילוכים, כמו בסיטרואן C5 החדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגרנד-סניק מהדגם החדש (2010 ואילך) לא מאוד נפוץ בשוק המשומשות אם בכלל.

אני לא רואה סיבה להגדיל את התקציב אם ניתן לקנות מכוניץ בת שלוש בסביבות ה-70000 ש"ח ולקבל תמורה נאותה לכסף.

(סיטרואן C4 פיקאסו)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הלוגאן אינה רק בקרת היציבות. תראו ב EuroNCAP תחת דצ'יה לוגאן את הציונים הנמוכים בהתנגשויות.

מנסיון של שני אחים שלי שלקחו את הלוגאן (ומצטערים על זה), היא נמעכת ללא פרופורציה. מכה קלה הכניסה את הדלת האחורית כ 30 ס"מ פנימה עד אמצע הכסא של הילד. מזל שהוא לא היה בכסא... והיו עוד מקרים.

ממליץ בחום לדלג מעל הלוגאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתיהן כבר לא משווקות בערך שש שנים :shock: חבל שלא הצעת מיצובישי ספייסווגון...

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הלוגאן אינה רק בקרת היציבות. תראו ב EuroNCAP תחת דצ'יה לוגאן את הציונים הנמוכים בהתנגשויות.

מנסיון של שני אחים שלי שלקחו את הלוגאן (ומצטערים על זה), היא נמעכת ללא פרופורציה. מכה קלה הכניסה את הדלת האחורית כ 30 ס"מ פנימה עד אמצע הכסא של הילד. מזל שהוא לא היה בכסא... והיו עוד מקרים.

ממליץ בחום לדלג מעל הלוגאן

ראית פעם תאונה עם זאפירה דור קודם מה קורה למושב האחורי?ספיסווגון?307? וכו' אין התיחסות לדלת האחורית במבחני ריסוק

כך שאין לך מושג איך הרכבים האחרים יגיבו הכל תלוי בזוית התאונה וכו'

והיו עוד מקרים - מה הכוונה

הלוגאן סביר ביחוד ברמת המחיר שלו וכמו שציינו קודמי לרוב הרכבים שנמכרו בארץ עד 2010 אין ESP (מה שמונע את הכוכב הרביעי בלוגאן)!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...