Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סדקים על צמיגים

Maureen
שימו לב! השרשור הזה בן 4107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברי הפורום, שלום.

יש לי צמיגים זוג מסוף שנת 2009 (4409) וזוג מסוף שנת 2010 (4510). צמיגים מבית טוב (בכוונה בנתיים לא רוצה לחשוף המותג והדגם, אחשוף אחר כך), נקנו טריים בזמנו. לצמיגים אחריות 4 שנים אם אני לא טועה (3 שנים בטוח, אבל אני חושבת שאפילו 4, צריכה לבדוק בניירת).

אני מחליפה צמיגים בדרך כלל כל שלוש שנים (הנסועה שלי היא בסביבות 15-20 אלף לשנה).

אני מצרפת כאן תמונות של זוג משנת 2009 (4409) שאותם אני מתכננת להחליף בקרוב וגם של זוג משנת 2010 (4510).

מה שמדאיג אותי זה סדקים קטנים על הצמיגים. מה שמדאיג אותי עוד יותר, זה שהסדקים האלה מופיעים גם על זוג הצמיגים משנת 2010.

מה דעתכם לגבי הסדקים הללו?

תודה.

4409.jpg

4510.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תני לי לנחש, דנלופ SP490. שנה שעברה הרכבתי רביעייה כזו טרייה על הרכב ואם נעזוב את האחיזה המבישה כעבור פחות משנה וכ-15 אלף קילומטר כבר הופיעו סדקים על כל הצמיגים והם נראו כאילו לא החלפתי אותם 7 שנים לפחות. חזרתי לפני חודש לפנצ'ריה שממנה קניתי את הצמיגים ולאחר דין ודברים החליט מנהל הפנצ'ריה שמדובר על בלאי עקב אקלים, אמרתי תודה הסתובבתי והרכבתי רביעייה חדשה של KENDA והפלא ופלא הצמיגים החצי סינים הללו עולים בכל מידה אפשרית על הדנלופ הקודמים ובזה נגמר הרומן שלי עם צמיגי מדבקה, שם גדול על צמיג שיכול לבייש גם את הסינים מסתבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אלו נראים סדקים של יובש, למרות שהצמיגים יחסית חדשים (שנתיים) וגם נראה שיש בהם עוד הרבה בשר.

את מחנה הרבה את הרכב בשמש ישירה?

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו צמיגי יוקוהמה בוודאות.

לפי דעתי אפשר עדיין למשוך איתם אבל אם ברצונך להחליף

אז עדיף,כידוע לך עם בטיחות לא משחקים.

אלו לא צמיגים גמורים עד כמה שאפשר לראות אבל גם לא חדשים

בכל אופן מומלץ להחליף. 

בהעלותי::smilecolr:hihi:

Ford cortina mk5 1982 2100cc

Ford focus 2013 titanum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא DUNLOP ולא YOKOHAMA.

האמת שכוונה שלי לא הייתה חידון הצמיגים. אני, כאמור, אגיד את המותג והדגם בסוף הדיון.

אבל לפני כן אני רוצה להבין:

1). האם סדקים כאלו זה מסוכן? עד כמה זה מסוכן?

2). אם זה מסוכן, זוג הצמיגים של 2009 אני מחליפה ממלא, אך זוג של 2010 התכוונתי להחליף רק בעוד שנה. האם אני יכולה לדרוש להחליף אותם במסגרת האחריות?

אני אשמח לקבל תשובות מאלה שיש להם הבנה טובה בעניין.

ובאשר לחשיפה לשמש. כן, אני גרה בישראל, בבית ללא חניה מקורה, אך בעבודה מחנה בחניה מקורה וגם בבית תמיד מנסה לטפוס איזה קטע של צל. לכן, לא הייתי אומרת כי האוטו נמצא בשמש באיזושהי צורה חריגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא DUNLOP ולא YOKOHAMA.

האמת שכוונה שלי לא הייתה חידון הצמיגים. אני, כאמור, אגיד את המותג והדגם בסוף הדיון.

אבל לפני כן אני רוצה להבין:

1). האם סדקים כאלו זה מסוכן? עד כמה זה מסוכן?

2). אם זה מסוכן, זוג הצמיגים של 2009 אני מחליפה ממלא, אך זוג של 2010 התכוונתי להחליף רק בעוד שנה. האם אני יכולה לדרוש להחליף אותם במסגרת האחריות?

אני אשמח לקבל תשובות מאלה שיש להם הבנה טובה בעניין.

ובאשר לחשיפה לשמש. כן, אני גרה בישראל, בבית ללא חניה מקורה, אך בעבודה מחנה בחניה מקורה וגם בבית תמיד מנסה לטפוס איזה קטע של צל. לכן, לא הייתי אומרת כי האוטו נמצא בשמש באיזושהי צורה חריגה.

הסדקים של התמונה הימינית ניראים לא טוב בכלל,ודרושים החלפה מיידית(אל תישכחי שנחנו בתחילת החורף)וזה מסוכן עד כדי התפוצצות צמיג בנסיעה.

להחליף במסגרת אחריות,אני לא מאמין שתצלחי היות ואי אפשר להוכיח את צדקת הבלאי של צמיג זה.(ק"מ, אקלים,סוג הסיעה וכ"ו)

אני חושב שעל הדרך תישקלי בחיוב את עיניין זוג הצמיגים השני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדקים של התמונה הימינית ניראים לא טוב בכלל,ודרושים החלפה מיידית(אל תישכחי שנחנו בתחילת החורף)וזה מסוכן עד כדי התפוצצות צמיג בנסיעה.

:shock: אלה מתקרבים לגיל שלוש שנים ואכן התכוונתי להחליף, אך לא חשבתי כי זה דחוף (התכוונתי להחליף בדצמבר-ינואר). הקטע הוא שאני באה מדי חודש לביקורת צמיגים בצמיגיה ידועה (ממנה גם רכשתי את הצמיגים). חשבתי כי מדובר בצמיגיה בעלת מוניטין, וזאת צמיגיה שבזמנו קיבלתי עליה המלצות כאן בפורום. האמת אני בשוק כי פעם אחרונה הייתי אצלם לפני שבוע לביקורת שגרתית, יוצא כי שחררו אותי במצב מסכן חיים??

להחליף במסגרת אחריות,אני לא מאמין שתצלחי היות ואי אפשר להוכיח את צדקת הבלאי של צמיג זה.(ק"מ, אקלים,סוג הסיעה וכ"ו)

אני חושב שעל הדרך תישקלי בחיוב את עיניין זוג הצמיגים השני

מדובר בצמיגי TOYO R 27. מניסיוני מסתבר צמיגים לא טובים שבקושי מחזיקים שנתיים. אגב צמיגים לא זולים בכלל, סביבות 500 ש"ח לצמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מוזר, כי גם לצמיגייה יש/עשוי להיות אינטרס להחליף לך צמיגים, לפחות ובוודאות אלה שיבשים וסדוקים, לא ?

עצתי אלייך - עשי את הביקורת להבא בעצמך. מבט וויזואלי על ארבעת הצמיגים לא ייקח לך יותר מ-5-10 דקות.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שמישהו כבר אמר, הצמיג הימני נראה ממש רע. ראיתי בעבר צמיגים בני 7 שנים במצב טוב יותר.

בתמונה השמאלית נראה כי יש לצמיג עוד הרבה "בשר" וכי עיקר הסדקים נמצאים בסולית הצמיג, איזור פחות רגיש לקרעים.

למרות זאת, אם בכוונתך להחליף גם אותם בעוד כשנה, הייתי ממליץ לך להחליף כבר את כל הארבעה ולהמשיך ליסוע בראש שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי מחיפוש באינטרנט מדובר בצמיגים מסדרה נמוכה של טויו. הסיבה לעלות הגבוהה שלהם היא כנראה חוסר ביקוש, היות ובאתר tires4u הוא גם ממוצב מבחינת מחיר גבוהה יותר מטויו T1R שנחשב צמיג ספורטיבי יותר (לפחות במידה 185/55/15).

לדעתי יש צמיגים עדיפים גם ברמת מחיר נמוכה יותר - שוב לפי האתר הנ"ל לדוגמה: Kleber Dynaxer HP3, Falken ZE912, Goodyear Efficientgrip.

לגבי הסדקים - דעתי הלא מקצועית (!) - סדקי יובש שאופיינים למזג האוויר בארץ. אין סיכוי להחלפה במסגרת אחריות (שכן זו מדברת על פגמי יצור). לא הייתי שמח לנהוג ברכב עם צמיגים כאלו, אבל לא הייתי מגדיר זאת כסכנת חיים. לא מדובר בסדקים עמוקים מאוד. שוב, אני עדין הייתי מחליף אותם בטווח הקרוב שקודם את הגשמים (מה גם שלדגם אחר).

יהיה נחמד אם תצייני גם את שם הצמיגייה בה את מבקרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, כאן מתחיל הקטע הרגיש לדעתי. אולי יהיה טוב שאשלח קישור לשרשור הזה לצמיגיה שלי ואבקש מהם שיגיבו כאן? הייתי רוצה לקבל את דעתם של וותיקי/מנהלי הפורום האם זה רעיון טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי מחיפוש באינטרנט מדובר בצמיגים מסדרה נמוכה של טויו. הסיבה לעלות הגבוהה שלהם היא כנראה חוסר ביקוש, היות ובאתר tires4u הוא גם ממוצב מבחינת מחיר גבוהה יותר מטויו T1R שנחשב צמיג ספורטיבי יותר (לפחות במידה 185/55/15).

לדעתי יש צמיגים עדיפים גם ברמת מחיר נמוכה יותר - שוב לפי האתר הנ"ל לדוגמה: Kleber Dynaxer HP3, Falken ZE912, Goodyear Efficientgrip.

לגבי הסדקים - דעתי הלא מקצועית (!) - סדקי יובש שאופיינים למזג האוויר בארץ. אין סיכוי להחלפה במסגרת אחריות (שכן זו מדברת על פגמי יצור). לא הייתי שמח לנהוג ברכב עם צמיגים כאלו, אבל לא הייתי מגדיר זאת כסכנת חיים. לא מדובר בסדקים עמוקים מאוד. שוב, אני עדין הייתי מחליף אותם בטווח הקרוב שקודם את הגשמים (מה גם שלדגם אחר).

ההדגשה איננה במקור (היות ולפי חוקי הבסיס בכלכלה - יש כאן סתירה. חוסר ביקוש יוריד במחיר).

לפותחת השרשור - במקומך, הייתי מחליף כבר את כל הרביעיה וכמו שמישהו אמר "נוסע אח"כ בראש שקט".

לגבי הצמיגיייה - לא הייתי עושה מזה עניין (אם בביקורת לא נגבה ממך כסף), אבל כן הייתי מחליף אותה אולי...

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock: אלה מתקרבים לגיל שלוש שנים ואכן התכוונתי להחליף, אך לא חשבתי כי זה דחוף (התכוונתי להחליף בדצמבר-ינואר). הקטע הוא שאני באה מדי חודש לביקורת צמיגים בצמיגיה ידועה (ממנה גם רכשתי את הצמיגים). חשבתי כי מדובר בצמיגיה בעלת מוניטין, וזאת צמיגיה שבזמנו קיבלתי עליה המלצות כאן בפורום. האמת אני בשוק כי פעם אחרונה הייתי אצלם לפני שבוע לביקורת שגרתית, יוצא כי שחררו אותי במצב מסכן חיים??

מדובר בצמיגי TOYO R 27. מניסיוני מסתבר צמיגים לא טובים שבקושי מחזיקים שנתיים. אגב צמיגים לא זולים בכלל, סביבות 500 ש"ח לצמיג.

על איזה מידה מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...