Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קג"מ, מומנט ושאר ירקות

OR TALMON
שימו לב! השרשור הזה בן 4154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיוון שנתקלתי בכמה מהמושגים האלה פה, ומכיוון שאין לי כלכך מושג מה הם אומרים, אשמח לדעת מה אומר כל נתון, בעיקר אלה הרלוונטיים לנהיגה ברכב ידני (כמו הספק שיא), וכמו כן הסבר על נהיגה ברכב ידני מבחינת סל"ד שיא ודברים כאלה..

תודה מראש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קג"מ = קילוגרם למטר, וזוהי המידה למומנט. לדוגמה: המומנט של פרארי 458 הוא 150 קג"מ. המומנט של יונדאי אקסנט הוא: 20 קג"מ.

מומנט= בקצרה - מומנט זה הכוח הסיבובי שהמנוע שלך מייצר. כעקרון מה שמעניין אותך בנהיגה זה שיא המומנט של הרכב שלך, בנקודה זו הרכב שלך מאיץ הכי מהר. לכל רכב יש נקודת סל"ד (סיבובים לדקה של המנוע) שבה המומנט הוא הכי גדול, כלומר הרכב מאיץ הכי מהר.

באיזה רכב אתה נוהג?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי לדייק את התשובה: מומנט הוא כוח פיתול, מסה לעומת אורך תנועה. במילים פשוטות, כאשר אתה מאיץ במכוניתך, לאורך תחום ההאצה (רצועת הכוח) ישנה נקודה מסויימת שממנה ומעלה עומד לרשותך מלוא תפוקת הכוח של המנוע (מומנט מירבי).

לדוגמא: 16 קג״מ ב-3,500 סל״ד, כלומר המנוע מייצר מומנט מירבי של 16 קג״מ והם זמינים לנהג החל מ-3,500 סיבובי מנוע לדקה.

ככל שהמומנט המירבי מתקבל בסל״ד נמוך יותר, כך המנוע גמיש יותר ומאפשר נהיגה עם כוח זמין רוב הזמן ללא הצורך להעלות הילוכים תכופות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קג"מ = קילוגרם למטר, וזוהי המידה למומנט. לדוגמה: המומנט של פרארי 458 הוא 150 קג"מ. המומנט של יונדאי אקסנט הוא: 20 קג"מ.

מומנט= בקצרה - מומנט זה הכוח הסיבובי שהמנוע שלך מייצר. כעקרון מה שמעניין אותך בנהיגה זה שיא המומנט של הרכב שלך, בנקודה זו הרכב שלך מאיץ הכי מהר. לכל רכב יש נקודת סל"ד (סיבובים לדקה של המנוע) שבה המומנט הוא הכי גדול, כלומר הרכב מאיץ הכי מהר.

באיזה רכב אתה נוהג?

פולו 1.4 ידנית...בכל הילוך זה קבוע כאילו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי אתה יותר מידי אופטימי (אלא אם כן סתם זרקת מספרים בשביל הדוגמא) מומנט של יונדאי אקסנט 1.4 הוא בערך 13 קג"מ ושל אקסנט 1.6 הוא 17 קג"מ.

מומנט של פרארי הוא 55 קגמ

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150 קג"מ יש רק במשאיות; מכונית פרטית לא יכולה להגיע למומנט כזה, בעיקר בשל מגבלת נפח המנוע.

מומנט מירבי הוא נגזרת ישירה של נפח המנוע, הגדשה ומהלך בוכנה ביחס לקוטר הקדח בצילינדר.

אופנוע לא זקוק למומנט, לדוגמא בשל משקלו העצמי הקל, ולכן מהלך הבוכנה קצרצר, בשל הרצון להגיע להספק גבוה בסל"ד גבוה יחסית.

משאית זקוקה למומנט גבוה בסל"ד נמוך, ולכן ההספק נמוך ביחס לנפח, אך הוא מושג בסל"ד נמוך מאד.

למנוע של הפרארי 599 יש 620 כ"ס, בדיוק כמו למנוע של משאית וולבו FH16.

רק שבפרארי ההספק מושג ב 8000 סל"ד ושיא המומנט, 62 קג"מ ב 5600 סל"ד, ואילו ב FH16 ההספק מושג ב 1800 סל"ד, והמומנט המירבי עומד על למעלה מ 140 קג"מ ב 1000 סל"ד.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי אתה יותר מידי אופטימי (אלא אם כן סתם זרקת מספרים בשביל הדוגמא) מומנט של יונדאי אקסנט 1.4 הוא בערך 13 קג"מ ושל אקסנט 1.6 הוא 17 קג"מ.

מומנט של פרארי הוא 55 קגמ

זה בדיוק מה שעשיתי. בגלל זה גם כתבתי את המילה לדוגמה. בהתחלה כתבתי שהמספרים אינם אמיתיים, וזה סתם להמחשה, ואז כשערכתי מחקתי את זה, קיוויתי שתבינו גם בלי זה, בכל מקרה no harm done.

אור לא הבנתי את השאלה שלך. מה בכל הילוך?

אני לא בקיא בדגמי הואגיות, שמישהו יאיר עיניי, ה1.4 היא TSI?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150 קג"מ יש רק במשאיות; מכונית פרטית לא יכולה להגיע למומנט כזה, בעיקר בשל מגבלת נפח המנוע.

כמובן פרט לבגואטי ויירון גרנדספורט שמפיקה 153 קג"מ! :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומנט מירבי הוא נגזרת ישירה של נפח המנוע, הגדשה ומהלך בוכנה ביחס לקוטר הקדח בצילינדר.

אופנוע לא זקוק למומנט, לדוגמא בשל משקלו העצמי הקל, ולכן מהלך הבוכנה קצרצר, בשל הרצון להגיע להספק גבוה בסל"ד גבוה יחסית.

משאית זקוקה למומנט גבוה בסל"ד נמוך, ולכן ההספק נמוך ביחס לנפח, אך הוא מושג בסל"ד נמוך מאד.

למנוע של הפרארי 599 יש 620 כ"ס, בדיוק כמו למנוע של משאית וולבו FH16.

רק שבפרארי ההספק מושג ב 8000 סל"ד ושיא המומנט, 62 קג"מ ב 5600 סל"ד, ואילו ב FH16 ההספק מושג ב 1800 סל"ד, והמומנט המירבי עומד על למעלה מ 140 קג"מ ב 1000 סל"ד.

מכונית ועוד איך יכולה להגיע למומנט כזה!

במקרה אני מכיר רכב שמגיע ל75 קג"מ! עם הספק של 320 כ"ס. אבל זה מתאים הרבה יותר למנועים אטמוספריים שאותה סאאב מדוברת היא בעלת מנוע אטמוספרי

ארבעה סאאבים בטייסת: 9-5 2002 2.3 טורבו 185 סוסים שוודים באורווה, 9-5 1999 2.3 טורבו 230 סוסים ולבסוף שלי 900 1997 2.0 ידנית ומטורבתת בעלת 230 סוסים באורווה עם פאק אחד בייצור: אדומה! 900 1995 2.3 קבריולט עם עוד 150 סוסים לנשמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קילוגרם מטר, ולא קילוגרם למטר. יחי ההבדל הקטן.

אני מניח שחיפוש פורומי שגרתי יניב לך תוצאות ראויות לגבי כל מונח שתבקש.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...