Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת השכרה מחייבת בסכום מופרז עבור נזק שתיקונות האמיתי יותר זול

שימו לב! השרשור הזה בן 4451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שכרתי רכב מחברת השכרה. כמובן שחייבו אותי בכמה אלפי שקלים בכרטיס אשראי עבור פקדון בגובה דמי השתתפות מקסימאליים למקרה של נזק/תאונה/גניבה. החיוב אמור להתבטל אם אין צורך בלממשו. במהלך היום שבו הרכב היה לרשותי, הרכב חטף שפשוף קל בטמבון. הנזק הוא לצבע בלבד, שום דבר לא התעקם או נשבר. כשהחזרתי את הרכב, בחברת השכרה מילאו דוח תאונה, שבו כל מה שכתבו זה את שני המשפטים האלה: "שפשוף בטמבון. הלקוח לא יודע מה סיבת הנזק". אמרו לי שלא יחייבו אותי בנתיים עבור ההשכרה עד שהרכב לא יבדקת אצל שמאי להערכת עלות תיקון. בנתיים חיוב הפקדון יושב אצלי במסגרת האשראי. ביקשתי צילום של דוח תאונה וקיבלתי אותו.

מיד לאחר שחזרתי הביתה, חיטטתי כמה שעות בגוגל. גיליתי שעלות התיקון של הנזק הזה, הוא כ-200 ש"ח. אבל, גיליתי גם שהחברה לא תתנהג ביושר, במקום חיוב מידתי עבור עלות תיקון הנזק ודמי טיפול, הם יחייבו אותי בסכום גובה הפקדון המלא. עם פירוט שיראה בערך כך: "דמי טיפול - 300 ש"ח, עלות טרחת שמאי - 200 ש"ח, עלות צביעה של השפשוף - 800 ש"ח ועוד נזקים נוספים - 2,000~5,000 ש"ח שנציג טכני לא גילה (כי הוא לא ישקר ללקוח בפנים), אבל השמאי כן.

מה אני יכול לעשות במצב כזה? איך הם יכולים לקבוע סכום כלשהו של עלות תיקון, לגבות אותו ובפועל לא לבצע את התיקונים? איך הם יכולים להוסיף נזקים נוספים לאחר שביצעתי צ'ק אאוט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעוד 10 שנים, ימציאו פלאפון עם מצלמה ואז תוכל לצלם ולהעלות את התמונה לכאן. כך לפחות בעל מקצוע יוכל לשער את עלות הנזק.

בוודאי שחברת ההשכרה תגבה תשלום של דמי טיפול, שמאי וכו'. הויכוח לא אמור להיות על זה.

הויכוח הוא אם התיקון עצמו צריך לעלות 200 או 800.

כשאתה מחזיר רכב בלי דלק, אתה לא משלם 7.5 ש"ח לליטר, אתה משלם יותר מ-10 ש"ח לליטר, כי מי שנוסע לתדלק לא עובד בחינם ועל הדרך הוא גם מוסיף עוד כמה קילומטרים לרכב וגם זה מתומחר בשיקלול.

מי שיקח את הרכב לתיקון לא עובד בחינם ולכן אתה משלם גם דמי טיפול.

את השמאי צריך כדי שיהיה תעוד של בעל מקצוע מומחה למקרה שבהמשך יהיה דיון משפטי על כמה עולה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת שגילית שהחברה לא תתנהג ביושר? כלומר - עדיין לא נשלח אליך עלות הסכום בו תחויב? אז אולי תחכה ותראה במה מדובר? אני בטוח שאם ינסו לחייב אותך ביותר כסף ממה שהוגן, תוכל לעמוד על שלך ואפילו לאיים בתביעה מסוג תביעות קטנות (בהנחה וצילמת את הנזק, כמובן).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. השגתי מצלמת SLR מקצועית ואני מתכוון ללכת מחר ולצלם את הרכב. השאלה שלי האם הם יכולים לסרב לפעולת צילום ולגרש אותי ממגרש רכבים?

ב. האם אני יכול (או האם זה הגיוני) להשכיר מהם את הרכב הזה ליום אחד. לקחת אותו לשמאי מוסמך, שיתן חוות דעת מקצועית ויחייב אותי לפי מחיר המקובל היום לעבודה הזאת. לקחת את הרכב למוסך מורשה בעל תקנים הנדרשים לביצוע עבודת צבע הנדרשת וגם יחייב לפי המחיר מהקובל. וכך אני ייצא בנזק של 400~500 ש"ח, ולא בנזק של גובה הפקדון הצפוי?

למה אני כל כך פסימי לגבי החברה הזאת? כי, קראתי הרבה מקרים כאלה וגם לפני 8 חודשים אושרה (לא רק הוגשה) תביעה ייצוגית על חוסר שקיפות מול הלקוח בנושא של חיוב על הוצאות התיקונים ושחיוב הזה הרבה יותר גבוהה ממה שמקובל.

מס' תשובות למגיבים:

א. הם לא בדיוק חייבו אותי עדיין, אבל תפסו לי במסגרת האשראי כמה אלפים, שזה חצי מהמסגרת הכוללת שלי.

ב. ברור לי שאני צריך לשלם גם דמי טיפול, השאלה היא מה עלות הסבירה שלו? פקידה צריכה למלא ניירת, נציג טכני צריך לשנע את הרכב לשמאי. אני לא חושב שדמי טיפול צריכים לעלות על 100 ש"ח.

ג. לגבי למה לא צילמתי מיד לאחר החזרת הרכב, או למה לא החזרתי אותי אחרי שטיפלו בו במוסך. כי, שכרתי את הרכב ע"מ להסיע את הילד שלי לבית חולים, שנמצא כ-100 ק"מ מהבית, לצורך ניתוח. הייתי מאוד עייף באותו הערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל נזק כל כך נמוך ושטחי לא צריך שמאי

הצעת מחיר של מוסך מורשה מספיק טובה .

הם בטח יחייבו אותך יומיים שלושה הפסד ימי השכרה או איזה קשקוש דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. השגתי מצלמת SLR מקצועית ואני מתכוון ללכת מחר ולצלם את הרכב. השאלה שלי האם הם יכולים לסרב לפעולת צילום ולגרש אותי ממגרש רכבים?

נניח שיאפשרו לך לצלם - אף אחד לא מבטיח לך שהרכב עוד נמצא באותה תחנת השכרה. יכול להיות שמישהו אחר שכר והחזיר בעיר אחרת.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שיאפשרו לך לצלם - אף אחד לא מבטיח לך שהרכב עוד נמצא באותה תחנת השכרה. יכול להיות שמישהו אחר שכר והחזיר בעיר אחרת.

.

הפקידה אמרה שהרכב יושבת עד הבדיקה של שמאי. אבדוק את זה מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקידה אמרה שהרכב יושבת עד הבדיקה של שמאי. אבדוק את זה מחר.

אז היא אמרה.

חוץ מזה השמאי היה חצי שעה אחרי שעזבת, צילם והלך. את הדו"ח הוא כבר ישלח בפקס/מייל בזמנו החופשי.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיקה גם מצלמת כיס, או כזו שמחוברת לטלפון מודרני.

לא צריך להיכנס להיסטריה ולשכור שוב את הרכב (וגם לא יתנו לך לפני שהעניין ייסגר).

צריך בסה"כ להחזיק תמונה של השפשוף (לא מבין למה לא עשית את זה קודם) ולחכות בסבלנות. אם לא תהיה מרוצה מהסכום שבו יחייבו אותך, נסה קודם לדבר איתם בהגיון ולהגיע להסכמה. רק אם זה לא יצליח והסכום יהיה מופרז בכל קנה מידה, אפשר לגשת לתביעה (אבל גם זה - מומלץ לאחר התייעצות עם שמאי שיעריך את הנזק ויוכל גם לייעץ בנוגע לדמי טיפול סטנדרטיים).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה תאריך החזרת את הרכב לחברה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירוק והרכבה עם צביעה עולים במקרה הכי טוב 700 שקל. אני יודע כי צבעתי לפני חודשיים בערך. הייתי במספר מקומות ו-700 (לפני מעמ) היה הכי זול שקיבלתי. גם נאמר לי שזה המחיר כי אני לקוח פרטי, אם הייתי צובע כחלק מהביטוח המקיף, המחיר שהם גובים על דבר כזה הוא כ-1400 שקל. קיצר, צביעה של פגוש ממש לא עולה 200 שקל, אולי בשטחים, וגם אז זה בלי פירוק וצביעה על המקום.

ושמאי עולה באיזור ה-500 שקל. היית צריך לוותר על שמאי ולהסכים לעלות התיקון או לתקן לבד.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך לוותר על שמאי ולהסכים לעלות התיקון או לתקן לבד.

לא שואלים אותו ודעתו אינה חשובה.

לחברת ההשכרה יש נוהל שלהם, והם הקובעים אם צריך שמאי או לא.

לדעתי זכותם "להעמיס" שמאי, כי הם לא יכולים לדעת מי יתבע ומי לא יתבע אותם ולכן שמאי מתעד הכל והוא גם הבר-סמכא לתת עדות בפני בית-משפט, אם יצטרכו.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...