Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת השכרה מחייבת בסכום מופרז עבור נזק שתיקונות האמיתי יותר זול

שימו לב! השרשור הזה בן 4451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיברתי היום בבוקר עם סניף החברה, והרכב נבדק אתמול אצל השמאי ולאחר מכן הרכב הושכר ללקוח אחר שיחזיר אותו לסניף ביום שני הקרוב.

החזרתי את הרכב ב-15 לפברואר בערב.

לא כל כך הבנתי, מימדים של איזור שבו ירד הצבע הוא כ-3 ס"מ על 0.5 ס"מ, ללא שברים או התעקמויות. עלות של השמאי להערכת נזק כזה היא 500 ש"ח? כדי לצבוע את האיזור צריך לפרק את הפגוש וכל הטיפול עולה 1,400 ש"ח? כלומר, חיוב בסכום של 2,000 ש"ח, זוהי הוצאה לגיטימית על נזק כזה?

מישהו פירסם בפורום הזה, שהוא שכר רכב מסחרי וחטף מכה בדלת ושכר טרחת שמאי מטעם חברת השכרה היה 200 ש"ח. איך במקרה של שפשוף קטן, שכר טרחת השמאי הוא 500 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דיברתי היום בבוקר עם סניף החברה, והרכב נבדק אתמול אצל השמאי ולאחר מכן הרכב הושכר ללקוח אחר, שיחזיר אותו לסניף ביום שני הקרוב.

שאלתי מה מחיר הכולל של כל הסיפור, הנציגה ענתה שאין לה מושג. מה פרק זמן סביר לקבלת תשובה לגבי המחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכ"ט לא אמור להיות נגזרת של סכום הנזק.

ההבדל בין נזק של 50,000 שקל לנזק של 500 שקל, לא אומר ששכר הטירחה יקפוץ פי 100.

לשמאי יש עלויות מינימום ו-500 ש"ח הן בגבול הסביר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכ"ט לא אמור להיות נגזרת של סכום הנזק.

ההבדל בין נזק של 50,000 שקל לנזק של 500 שקל, לא אומר ששכר הטירחה יקפוץ פי 100.

לשמאי יש עלויות מינימום ו-500 ש"ח הן בגבול הסביר.

.

לפי סכום הנזק, לא, אבל חשבתי שזה לפי היקף העבודה ומשאבים שנצרכים. תקנו אותי אם אני טועה, חברים שלי שרצו לקנות רכבים, ביצעו בדיקת רכבים המוצעים במוסך עם שמאי מוסמך תמורת 500 ש"ח (מקרים אמיתיים). אתם טוענים שזהו מחיר קבוע ללא קשר להיקף העבודה? כלומר, במקרה שלי להסתכל על איזור השפשוף, לצלם אותו ולהודיע מה עלות התיקון, זה עולה 500 ש"ח?

מהנדס בעל תואר שני מרוויח פחות ממכונאי רכב לשעבר במדינת ישראל? כנראה שאני עושה טעות בללמוד באוניברסיטה. הייתי צריך כשהייתי בכיתה ט' לעבור ל-"עמל 1" למגמת מכונאות רכב ואחר להכנס למסלול קריירה הרבה יותר מתגמל מסיוט האקדמי.

אני מתנצל על אמירה הצינית, פשוט "ברחתי" ממדינה שבה נולדתי, איפה שמלגזן היה מרוויח פי 10 ממהנדס, לא חשבתי שבישראל המצב מאוד דומה ואני עליתי לפני 16 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מזמין אינסטלטור הביתה, הוא מגיע ואומר לך שהתיקון עולה 3,000 שקל. אתה נבהל ואומר לא צריך. על הביקור אתה משלם 200 שקל אפילו שהוא היה לא יותר מ-5 דקות.

שמאי מגיע לראות רכב, לא משנה כמה הנזק, יש עלות מינימלית לביקור שלו בין אם הנזק 500 שקל או 50,000 שקל.

נראה סביר שסכום מינימלי לביקור שמאי עומד על 400-500 ש"ח. בכל זאת השמאי למד קצת יותר מאינסטלטור וחוות הדעת שלו היא גם אסמכתא לבתי משפט בעוד שחוו"ד הדעת של אינסטלטור, לא בדיוק עומדת באותו קנה מידה.

ככל שהנזק גדול יותר, מן הסתם לשמאי יש קצת יותר עבודה הן בבדיקת הרכב ואולי גם במהלך התיקון לבדיקה נוספת, והן בחוו"ד שהוא צריך להכין, ועל כן הוא יגבה יותר, נניח שעל 50,000 ש"ח הוא יבקש 1,000 ש"ח.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את נושא השמאי הבנתי. וכנראה שגם זכותו להעריך שצריך להחליף את הטמבון לגמרי ואז יחייבו אותי ב-2,000 ש"ח. אבל, אני יודע שחברת השכרה לא תבצע שום תיקון, כי עדיף לשים את הכסף הזה בכיס (לא סתם אני מקבל מהם רכב עם כמה שריטות/שפשופים). אני יקח מקרה היפוטטי, אבל בהחלט מעשי. קצה אחד של טמבון של הרכב הזה מתחיל מימין ללוחית זיהוי ומסתיים באיזור של הגלגל הקדמי. שפשפתי את החלק הקדמי, חייבו אותי עבור טמבון חדש, אבל לא החליפו אותו. לקוח אחר שפשף את הטמבון בצד וגם אותו חייבו עבור טמבון חדש ולא החליפו אותו. החברה הרוויחה סכום כפול על אותו טמבון. האם אני יכול להשיג החלפת/תיקון טמבון בפועל, כדי שהחברה לא תרוויח בצורה לא אתית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית זה לא עינייך עם חברת השכרה בחרה לתקן או לא,את השכרת רכב לתקופה קצובה במן,במהלך התקופה נגרם נזק לרכב ולפי חוזה שאת חתום את צריך לשלם.

עקרונית חברת השכרה מביאה שמאי רכב אשר מעריך את הנזק (עלות ביקור 500 שקל)

לאחר מכן חוות דעת של מוסך (לרוב מוסך שעובד עם חברת השכרה) שלרוב לטובת חברת השכרה (נתן הצעה של 2000 ) כאשר בפועל הוא מתקן ב1000 כך שגם חברת השכרה מרוויחה וגם המוסך (תחשוב על זה).

בנוסף יש הפסד על כל יום שהרכב לא נמצא בחברת השכרה (כמו מטוס שעומד במוסך ולא טס) כך הם מפסידים כסף .

לפי דעתי יצאת בזיל הזול

לא תשלם צפה לתביעה שהסכום רק יעלה ויעלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...בנוסף יש הפסד על כל יום שהרכב לא נמצא בחברת השכרה (כמו מטוס שעומד במוסך ולא טס) כך הם מפסידים כסף ...

החזרתי את הרכב שלשום, ואתמול הוא כבר הושכר ללקוח אחר. איפה ההפסד?

...לפי דעתי יצאת בזיל הזול...

עוד לא קיבלתי חשבון. אם מוסך מורשה של היצרן מחליף את הטמבון למקורי אחר בעלות של 1,500 ש"ח, לחברת השכרה יש עדיין את הזכות ללכת למוסך פנימי משלהם ולהציג הצעת מחיר כלשהי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שיחליטו לתקן זה הרגע של הפסד!

כמו כל דבר בעולם שסובל דיחוי אז אפשר לדחות,אבל מתי שהוא יצטרכו לתקן (לעמיד לתיקון) עם זה בזמן שהרכב משמש להשכרה או בזמן שחברת השכרה תצטרך למכור את הרכב (כמו שאנחנו יודעים חברות השכרה מוכרות את הרכבים לאחר מספר שנים)

אז כאן יבוא החישוב של אובדן הכנסה מהרכב שנפגע על ידיך מה לעשות כך הדברים עובדים בעולם.

אתה מחוייב לפי הסכם שאתה חתום על החזרת הרכב כמו שקיבלתה אותו,רצה הגורל ולצערנו הרכב לא חזר כמו שיצא,אז אתה צריך לשלם על התיקון לפי ערכת שמאי0/מוסך.

זאת בחירה שלהם מתי לתקן אתה לא יכול לדרוש תיקון ולהציב זאת כעובדה לתשלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודל הנזק אינו רלוונטי כי אי אפשר לצבוע חצי פגוש ולא רבע פגוש. כאילו אפשר אבל יראו הבדלים בצבע. אין שום סיבה שייחיבו אותך בפגוש חדש אלא אם כן הוא נשבר.אם יחייבו אותך בטמבון חדש, צפה פגיעה רצינית.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

B.D.B

לפי חוק רכב שהינו חדש (עד שנתיים על הכביש) חובה להחליף את החלקים ולא לתקנם

אני אומר לך זאת מנסיון (עם ראיתה את השרשור של התאונה של הרכב שלי) רכב שלי נפגע על ידי משהו מאחור והטמבון לא נפגע או התפוצץ רק יצא מהמקום,ודלת תא המטען קבל מכה,פשוט החליפו הכול בלי שום תיקון,הביאו חלק מקורי של הרכב בצבע של הרכב והרכיבו על הרכב נקודה.

לכן עם הרכב חדש אז חובה להחליף את החלק ולא לתקנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפגוש זה יותר ממה שאתה רואה בעין מבחוץ, יכול להיות שמבפנים כל התפסים נשברו או מה לא קרה. אני מאוד בספק אם על שריטה של כמה על כמה ס"מ בודדים יחליפו פגוש.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפגוש זה יותר ממה שאתה רואה בעין מבחוץ, יכול להיות שמבפנים כל התפסים נשברו או מה לא קרה. אני מאוד בספק אם על שריטה של כמה על כמה ס"מ בודדים יחליפו פגוש.

זה לא משנה מה אנחנו חושבים ,ברגע שהרכב חדש ופגעו בך ולפי חוק וחברות הביטוח אני ראשיי לקבל חלק מקורי ולא מתוקן אני יעשה זאת אפילו עם זה שריטה.

כך גם חברות השכרה רכב חדש שאין לא שנתיים בכביש עם הם רוצים הם יחליפו את כל החלק (לפי הוראה השמאי),פגעת תשלם בשביל זה יש חברות ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתם אומרים שלא יצבעו את הטמבון וכנראה יחייבו אותי בכל ה-3,500 ש"ח של הפקדון, ועוד בערך שנה יגיע חשבון נוסף על כל ימי התיקון שיידרשו. אני רק מקווה ששכר טרחת שמאי נכנס לדמי השתתפות עצמית הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא !

זה תלוי בחברת השכרה וכמה מהר היא רוצה לסגור את הדברים

אני לא חושב שידרשו ממך לשלם על אובדן תפעולי עתידי של הרכב,או דרישה להחליף את הטומבון אחורי בגלל המכה,כל זה תלוי בחברת השכרה כמה היא רוצה להוציא ממך.....

אני חושב שאתה גם זכאי להביא שמאי כדי לעניק ערכה לנזק,זה ישמש אותך במקרה של תביעה עם לא תשלם ותגיע לבית משפט או ערכה משפטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...