Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה מאחורה. שאלות בנושא ביטוח.

שימו לב! השרשור הזה בן 4477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה.

לפני כשבוע נהג מונית התנגש ברכב של אמא שלי (יאריס וורסו 01) מאחורה. הפגוש נכנס פנימה וחלקה התחתון של דלת הבגאז' התעקם גם הוא.

אצל הפחח של המוסך המורשה של טויוטה העלות המשוערת היא כ6K שח. אצל הפחח שלי בפ"ת, כ2000 ש"ח.

הפוגע, הינו נהג מונית, שעל פי תיאוריו וכן לראות עיני הוא אדם אומלל, תפרן, (גרוש וכו') שכמובן לא מחזיקת ביטוח צד ג'. לטענתו הוא אף ישן במונית.

לאור הנסיבות אנו מנסים למצוא חלופה זולה יותר. נהג המונית טוען שבמודיעין ישנו פחח שעובד עם תחת המוניות שלו ו"הוא יגמור את זה ב1000 ש"ח" (מוסך מתיתיהו, מישהו מכיר?).

עלה גם הרעיון שאנחנו נתבע את המקיף שלנו (תבענו אותו כבר לפני מספר חודשים בעקבות תאונה באשמתינו) והוא ישלם את התוספת בפרמיה אם תהיה (אני עוד מנסה לברר מה ההשתתפות העצמית שלנו).

מה דעתכם?

האם ניתן פשוט לתבוע מקיף למרות שאני לא אשם בתאונה?

אנא חוו דעתכם.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים".

נהג מונית שאין לו ביטוח צד ג'? אני לא מאמין שיש כזה דבר.

ההשתתפות העצמית של נהג המונית היא גדולה ולכן הוא רוצה לסגור את העניין ללא תביעה.

גם אם אתם רחמנים בני רחמנים, צריך שהרכב ייבדק ויתוקן על ידי מוסך לבחירתכם ולא על ידי "חאפר" שמצא נהג המונית.

ייתכן שנגרם נזק גדול ממה שאתם חושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולהוסיף לדברי הצ'יף החכמים:

לגרום לחברת הביטוח שלכם לשלם עבור הנזק זו עבירה פלילית שנקראת הונאת ביטוח.

תיקון הרכב שלכם אצל חאפר יגרום להפחתת ערכו.

עם כל הכבוד לטוב לבך- פעל כחוק.

אם נהג המונית שנמצא 18 שעות ביום על הכביש לא דאג לבטח כראוי את רכבו - זבש"ו !!!

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר תבעתם את הביטוח אז איבדתם בכל מקרה את הבונוס אובדן תביעות ואני לא רואה שום סיבה לא לתבוע אותם שוב. אני מבטיח לכם שפתאום משום מקום יהיה לנהג ביטוח, ואם באמת אין לו, אז כמו שאומר השיר סיום ב-Jackass הראשון (נדמה לי), If You Gonna be Dumb You Gotta Be Tough.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרחמנות על אכזרים, אני השתכנעתי, בין אם הסיפור נכון או לא, שהבחור באמת קשה יום. אני יודע שיצא לנהגי המוניות שם רע, ואני לא יודע האם זה לא המקרה כאן, אולי כן ואולי לא. כולנו לא אוהבים שמכלילים אותנו תחת סטראוטיפים, גם אם הם נכונים בבסיסם. "אם נהג המונית שנמצא 18 שעות ביום על הכביש לא דאג לבטח כראוי את רכבו - זבש"ו", זו ללא ספק הבעיה שלו, אך מאיפה נובעת הבעיה?

אני מחפש שלא לצאת מופסד או פראייר אבל אין לי כל רצון "לדפוק" או להעניש את נהג המונית הזה.

בעניין הונאת הביטוח, בודאי אין בכוונתי להרוויח את העזרה לבחור הזה על חשבון עבירה פלילית וגנבה מחברת הביטוח (אע"פ שגם הם לא צדיקים גדולים), האם זו אכן הונאת ביטוח? האם אין בידי הזכות להפעיל את הביטוח המקיף שלי גם אם האשם בתאונה הוא מישהו אחר?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אם תפעיל את הביטוח שלך יהיה עליך לשלם גם השתתפות עצמית. יש גם סיכוי טוב שהביטוח יתבע את אותו נהג מונית כך שאפילו לא תקל עליו כלכלית.

אישית אני לא מאמין שנהג מונית יסע בלי ביטוח מקיף וצד ג'.

תקן את הרכב במוסך שבו אתה נותן אמון, לא בקומבינות של נהג המונית או מוסכי הסדר. הנסיון האישי שלי עם מוסכים כאלה אינו טוב.

כמוכן - תביא בחשבון שנזק לרכב של אמך יכול להיות הרבה יותר עמוק מכפי שנראה במבט ראשון. רק לאחר פירוק הפגוש (כולל חלקו הפנימי) ניתן יהיה לדעת מה הנזק לדופן האחורי וקרקעית תא המטען ואולי אף יותר עמוק.

לפני כ-10 שנים היה לי סיפור דומה - מישהו דיבר בטלפון ונכנס בי מאחור לקורולה שלי. השמאות הראשונית קבעה נזק של 3,000 ש"ח, לאחר פירוק הפגוש ועוד כמה רכיבים התברר כי הנזק עלה על 10,000 ש"ח. אם המוסך שלך קבע נזק של 6,000 ש"ח עליך להיות מוכן לגלות שיש נזקים יותר עמוקים, כולל ירידת ערך לרכב - ולך תמצא את נהג המונית כאשר לא תוכל למכור אותו בעוד כמה שנים. עדיף לבצע כבר כעת בדיקה ותיקון יסודיים. ושנהג המונית ישלם על הנהיגה הלא זהירה שלו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הונאת הביטוח, בודאי אין בכוונתי להרוויח את העזרה לבחור הזה על חשבון עבירה פלילית וגנבה מחברת הביטוח (אע"פ שגם הם לא צדיקים גדולים), האם זו אכן הונאת ביטוח? האם אין בידי הזכות להפעיל את הביטוח המקיף שלי גם אם האשם בתאונה הוא מישהו אחר?

זה תלוי מה אתה מספר להם.

אם אתה (משום מה) רוצה להוציא את נהג המונית מהסיפור ללא פגע, אתה צריך לשקר לגבי התאונה.

אם תאמר את האמת, הביטוח שלך יסכים לשלם לך (בניכוי השתתפות עצמית), אבל יתבע בעצמו את נהג המונית כמו שאמר ספירל.

הביטוח הוא לא קרן צדקה. זה גוף עסקי, שגם כשהוא צריך לשלם בדין, הוא לא שמח לעשות זאת. אז למה שישלמו עבור נזק שמישהו אחר צריך לשאת בו?

או במילים אחרות- הביטוח שלך לא צריך לשאת בנזק שאתה לא אשם בו.

הוא ישפה אותך במקרה שתגיד שאין לך את מי לתבוע, כי אין לבחור ביטוח או כי הוא פגע וברח ולא הספקת לרשום מספר.

אבל זו כבר בהחלט הונאת ביטוח.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זמן שיש סיכוי, ולו הקלוש ביותר, ש"מסכנותו" של נהג המונית תסייע לו לצאת מהסיפור במינימום הוצאות, הוא ימשיך להשתמש בחזות זו. ברגע שיבין שאתה מתכוון לנהוג על פי החוק, לסרב להצעתו "לגמור את זה באלף שקל" ולהפעיל את הביטוח נגדו, הוא יהפך מאומלל לאלים. סביר להניח שיאיים עליך, לא יודה באשמה, יגיד שנסעתם אחורנית ופגעתם בו, שכואב לו הגב וכן הלאה וכן הלאה. הצעתי לך, נתק מגע מייד! פנה לחברת הביטוח שלך ללא היסוס ותן להם לטפל במקרה.

אתה לא מבין לאיזה סרט אתה עלול להיכנס בתמימותך.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שלום וברכה.

לפני כשבוע נהג מונית התנגש ברכב של אמא שלי (יאריס וורסו 01) מאחורה. הפגוש נכנס פנימה וחלקה התחתון של דלת הבגאז' התעקם גם הוא.

אצל הפחח של המוסך המורשה של טויוטה העלות המשוערת היא כ6K שח. אצל הפחח שלי בפ"ת, כ2000 ש"ח.

הפוגע, הינו נהג מונית, שעל פי תיאוריו וכן לראות עיני הוא אדם אומלל, תפרן, (גרוש וכו') שכמובן לא מחזיקת ביטוח צד ג'. לטענתו הוא אף ישן במונית.

לאור הנסיבות אנו מנסים למצוא חלופה זולה יותר. נהג המונית טוען שבמודיעין ישנו פחח שעובד עם תחת המוניות שלו ו"הוא יגמור את זה ב1000 ש"ח" (מוסך מתיתיהו, מישהו מכיר?).

עלה גם הרעיון שאנחנו נתבע את המקיף שלנו (תבענו אותו כבר לפני מספר חודשים בעקבות תאונה באשמתינו) והוא ישלם את התוספת בפרמיה אם תהיה (אני עוד מנסה לברר מה ההשתתפות העצמית שלנו).

מה דעתכם?

האם ניתן פשוט לתבוע מקיף למרות שאני לא אשם בתאונה?

אנא חוו דעתכם.

תודה רבה.

כל מה שנאמר כאן בעינין תביעת נהג המונית או חברת הביטוח שלו הוא נכון.

אני מקווה שלקחת פרטים מלאים של נהג המונית כוון שיש נטיע לא להודות לאחר זמן.

צור איתי קשר אנסה לעזור לך יותר.

ללא התחיבות מצידך.

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...